Visuomeninė komisija pradeda tirti gegužės 17 dienos smurto aktą Garliavoje

Komisijoje dirbs Kovo 11-osios Akto signataras Kazimieras Motieka (Tomo Lukšio nuotrauka)

Birželio 7 dieną, ketvirtadienį, 11 val., seime, Baltijos asamblėjos salėje, rinksis į pirmąjį posėdį Visuomeninė komisija smurto aktui Garliavoje ištirti.

Komisijoje dirbs teisininkai ir žmogaus teisių gynėjai: Kovo 11-osios akto signataras, buvęs Atkuriamojo Seimo pirmininko pavaduotojas, baudžiamųjų bylų advokatas Kazimieras Motieka, buvusi Atkuriamojo Seimo narė, advokatė Zita Šličytė, buvęs Generalinės prokuratūros ypač svarbių bylų tardytojas, buvęs Seimo kontrolierius Kęstutis Milkeraitis, Kovo 11-osios akto signataras, advokatas Liudvikas Narcizas Rasimas, MRU teisės filosofijos profesorius Saulius Arlauskas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Romualdas Povilaitis.

Nesulaukę valdžios atsakymų į iškeltus klausimus, piliečiai paragino iniciatyvinę grupę „Už teisingumą“ suburti visuomeninę komisiją, kuri turi ištirti Garliavoje valdžios įvykdyto smurto akto aplinkybes ir įvertinti jį teisiniu aspektu. Komisijos darbui talkins parlamentinė grupė „Už teisingumą Lietuvoje“. Komisijos sekretoriatui vadovaus politikos apžvalgininkas Dalius Stancikas.

Rytoj komisijai liudys Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė bei kiti Garliavoje gegužės 17 dieną buvę piliečiai, taip pat komisija susipažins su dalimi tų įvykių vaizdo ir garso įrašų. Komisijos posėdis atviras žiniasklaidai ir bus tiesiogiai transliuojamas piliečiams.

Kontaktinis asmuo:

Komisijos sekretoriato vadovas Dalius Stancikas (8-612-60604; uz.horizonto@gmail.com)

14 komentarų

 1. Tikėkimės, kad tai bus kažkas rimtesnio ir galima bus su šia medžiaga kreiptis į Strasbūra nuo Lietuvos visuomenės. Kitaip nebeįmanoma gyventi, matant kaip viskas nuslopinama. Tai pagrindinis šiandieninis valstybininkų principas vieną nusikaltimą užmesti kitu, vis tiek laikas numarins žmonių iniciatyvas.

 2. Delfyje buvo sitas komentaras: 2012-06-06 14:02 „Bendrakambarioke Eugenija Bertašiūtė MELUOJA! Mate kas ateidavo, skundesi apie isspermuota savo lova, apie vyykstancias orgijas, pabego is nuomuojamo buto kaip kulka neistverusi. Mergina derino parodymus su stankunaite…. nekenciu parsidavusiu melagiu! Per tokius nesaziningus zmones ir toliau kencia vaikai!“

  • manau, kad šitą komentarą reikia perduoti Teismui. O liudytoja turės paaiškinti Teismui, ką ji „priliudijo“

 3. Normaliam žmogui viskas aišku ir be komisijų kas ten kaltas… Pateiks komisija išvadas, o kas po to…? Manau kad prokuratūra tas išvadas pripažins niekinėmis ir gal net neteisėtomis kaip tai daroma daugeliu atveju. Norėčiau paklausti koks kitas žingsnis, ko dar galima imtis kad nors kiek išsklaidyti tą miglą ir taip vadinamos valdžios melą..? Žmonės laukia teisingumo ir aiškumo pedofilijos byloje o ne komisijų. Seime irgi prikurta daug komisijų kurios nafik nieko nesprendžia… Tai kad gal nustokim malti šūdą vieną kartą…? Jai jau susirinko į krūvą protingi žmonės bei švarūs teisininkai, tai gal tegul pagalvoja kaip viską sutvarkyti kad žmonėms būtų ramu, ir kad teisingumas būtų įgivendintas. TEISINGUMAS, o ne kalbos ir skambūs pasisakymai….

 4. kad tirs tai aisku gerai,bet kas po to,jie istirs viena,o elitas kita,mes einam prie dvivaldystes,manau,kad gal ir gerai,nes si valdzia t,y. elitas gyvena kitame pasaulyje,tai tegul ir eina sau gyventi kitur,bet ne su mumis

  • Tik už ką rudeni balsuoti, štai klausimas… Nejaugi vėl iš visų blogybių rinktis tą, kuri gražiau žada…?

   • Filosofinis pamąstymas. Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Oželytė 1988 metais įstojo į komunistų partiją ( KP ). Prieš keletą metų ji apie tai kalbėjo maždaug taip: ,,tada aš maniau, kad reikia, kad kuo daugiau dorų ir sąžiningų žmonių stotų į KP, kad ją iš vidaus apvalytų, pakeistų, sužmogintų Dabar aš to gailiuosi. KP neįmanoma apvalyti, reformuoti, ją galima tik sugriauti“. O aš asmeniškai mąstau, ar bus prasmė iš to, kad dori ir sąžiningi žmonės stengsis eiti į valdžią? Ar dabartinę valdžią išvis įmanoma pagerinti ir apvalyti? Dar kartą primenu, čia tik filosofinis pamąstymas.

   • Tikrai alternatyvų jau yra ( drąsos kelias, manau bus Lietuvos sąrašas), be tų tradicinių iki kaklo apsidirbusių. Blogiau jau būti tikrai negali. Dabar svarbu susitelkti, kad balsai neišsimėtytų.

 5. Man abai idomu, ar ši visuomeninė komisija su garbingais, dorais nariais galės kreiptis į EŽTT? Jau taip įkyrėjo PŪLINIŲ melas, kad iš jų tikėtis teisingumo neverta.
  O tarptautinės organizacijos kovojančios su iškrypėliais pedofilais negali mums padėti? Juk pedofilų + valdžios tendemas akivaizdžiai stengiasi užglaistyti pedofilų bylą, apkaltinti Drąsių, Neringą, Kedžius nebūtais dalykais ir susidoroti su jais.

  • Reikia rudieni i seima isrinkti Drasos partija , tada viskas isaisketu, nereiketu ir i uzsieni kreiptis. Bet zmonems reikia aiskinti, reikia kad i rinkimus ateitu

 6. Atgalinis pranešimas: Laisvieji menininkai kviečia išlaisvinti lietuvišką žodį LRT - Už teisingumą

 7. Atgalinis pranešimas: Laisvieji menininkai kviečia išlaisvinti žodį ir palaikyti signatarus | Alkas.lt

 8. Atgalinis pranešimas: Laisvi Lietuvos piliečiai protestavo prie LRT - Už teisingumą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *