Visuomeninė komisija gegužės 17-osios smurto aktui ištirti tęsia veiklą


Sausio 23-iąją, trečiadienį, Lietuvos Respublikos Seime įvyko Visuomeninės komisijos 2012 m. gegužės 17 d. smurto aktui Garliavoje ištirti posėdis, į kurį atvyko septyni komisijos nariai: komisijos pirmininkas dr. Saulius Arlauskas, Mykolo Riomerio universiteto profesorius, Komisijos pirmininko pavaduotoja dr. Zita Šličytė, Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narė, Atkuriamojo Seimo deputatė, advokatė, Vytautas Budnikas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas, Kęstutis Milkeraitis, buvęs Generalinės prokuratūros ypatingai svarbių bylų tardytojas, buvęs Seimo kontrolierius, dr. Romualdas Povilaitis, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas, Liudvikas Narcizas Rasimas, Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narys, Kovo 11-osios akto signataras. Posėdyje nedalyvavo šiuo metu Amerikoje viešintis Kazimieras Motieka, Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengimo grupės narys, Kovo 11-osios akto signataras, buvęs Atkuriamojo Seimo pirmininko pavaduotojas, advokatas.

 

Aptarę susiklosčiusią situaciją, Visuomeninės komisijos nariai konstatavo, kad praėjusių metų vasarą visuomenei pristatytas ir Respublikos prezidentei perduotas Komisijos atlikto tyrimo išvadas, kuriose konstatuota, kad 2012 m. gegužės 17 d. smurto aktu buvo pažeista Lietuvos Konstitucija ir pasikėsinta į konstitucinę valstybės santvarką, ignoravo ir valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė, kuri Garliavos antpuolio dieną viešai reikalavo ištirti, ar „visus sujaudinusių Garliavos įvykių“ metu „nebuvo naudota prievarta“, ir Generalinė prokuratūra, kuri užuot tyrusi, kas yra atsakingas už gegužės 17 d. prieš taikius piliečius valstybės vardu panaudotą prievartą, toliau tęsia nukentėjusių asmenų teisminį persekiojimą, šiurkščiai pažeisdama Konstitucijos laiduojamas žmogaus teises ir laisves.

 

Komisija taip pat konstatavo, kad jos kvietimą liudyti ir suteikti informacijos apie smurto aktą Garliavoje ignoravo valdžios ir teisėsaugos pareigūnai. Taigi iki šiol lieka nuo piliečių nuslėptos svarbios masinio smurto aplinkybės. Komisija pripažino, kad, siekdamos nutylėti gegužės 17-ąją vykusius Konstitucijos pažeidimus, atsisakydamos juos sąžiningai ištirti, valdžios institucijos stumia Lietuvos Respubliką policinės valstybės link.

 

Visuomeninė komisija aptarė ir suderino savo artimiausių veiksmų planą.             

10 komentarų

 1. Pazeidimai nustatyti, laikas bega, taciau rezultatu nesulaukiam, negi Lietuvoje konstitucija nebegalioja ……. skaudi istorija……laukiam sprendimu……..

 2. SKAUDU, KAD PREZIDENTĖ, KURI ATSAKINGA, KAD BŪTŲ LAIKOMASI KONSTITUCIJOS IR VADINANTI SAVĘ KONSTITUCIJOS GARANTU……VISIŠKAI IGNORUOJA AUTORITETINGOS KOMISIJOS IŠVADAS IR TUO PAČIU TOLERUOJA TOLIMESNĘ GENERALINIO PROKURORO IR POLICIJOS SAVIVALĘ PRIEEŠ NEKALTUS PILIEČIUS…..IR KAS SUSTABDYS ŠIĄ SAVIVALĘ, AR ATSIBUS KULTŪROS, RIMTOS ŽINIASKLAIDOS ATSTOVAI, PAGALIAU LR SEIMAS…AR SUGEBĖS TAUTA SUSTABDYTI ŠIĄ SAVIVALĘ….

 3. Manau vargu ar kas užsiims policija, jei ji Prezidentei ir seimui tylint, jau pavirto nusikalstama gauja,nebaudžiamai galinti luošinti ir net žudyti žmones(kaip įvyko Gargždų nuovadoje),prekaiuti narkotikais(Šiauliai),užsiimti kontrabanda(Tauragėje net žuvo policininkas veždamas kontrabandą),vogti iš Valstybės kurą(Tauragės apskrityje dešimtys policininkų tai darė,kaip rašė vietinė spauda).Šiais laikais reikia bijoti ne susitikimo su gatvės banditais,o su policininkais.Valdžios ir Prezidentės pozicija aiški-kas juos gins nuo savo Tautos,kuri gali nebeiškęsti genocido,kai persekiojami net vaikai.Manau kad valdžios institucijos ne stumia Lietuvos Respubliką policinės valstybės link,o joje mes jau seniai esame.Net teismuose(bent Tauragėje)policininkai gali laisvai meluoti net PRISIEKĘ to nedaryti,ir teismui tai nė motais.Kas tada čia per Valstybė ir kokie įstatymai čia galioja???

 4. Tie išgamos svajoja apie senaties terminą. Tokiems jo negali būti, nebent sušaudžius.

 5. TV3 parodė reportažą apie teisme teisiamą mergaitės mamą už žodį TIESOS.Tai jau šis tas.Dar reikia vienos televizijos ar portalo visuomenininkams ir šviesuoliams.Kalbėti.

 6. manau kad šios komisijos darbas ypatingai reikalingas ir naudingas!
  ne tik valdžiažmogiai bet ir didžiausia dauguma „musu tarnu“ davusiu priesaika Lietuvai, piliečiams ir Aukščiausiam nekreipia i tai jokio dėmesio – jiems nerupi jokie visuomeniniai interesai nes čia jie negales įsisavinti pelno. Priešingai, jie kartu su manipuliuojama žiniasklaida „sėkmingai“ kuria mums mulo operas, stengdamiesi pagražinti musu gyvenimo realybes šou. Tuo tarpu jau net vaikai persekiojami už įsitikinimus ir pilietiškumą,
  Totaline veidmainyste, žmoniškumo ir garbes niekinimas, nuoseklus žmonių skurdinimas – kas toliau?

 7. Džiugu, kad komisija nusprendė tęsti darbą. Manau, reikia būti atkakliems iki įkyrumo – prašytis, kad Prezidentė Komisiją priimtų, nes raštus taip lengva ir paprasta ignoruoti ar padaryti taip, kad jie nepasiektų adresato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *