Už Lietuvos demokratijos ir Garliavos mergaitės likimą atsakote asmeniškai,- teigia Prezidentei „Tie-SOS“ akcijos dalyviai

Nesulaukę argumentuotų atsakymų nei iš Respublikos Prezidentės, nei iš kitų valdžios institucijų, Vilniaus Simono Daukanto aikštėje nuo šių metų gegužės 17-osios vykstančios „Tie-SOS“ akcijos dalyviai kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę šeštuoju laišku.

 

 

Lietuvos Respublikos Prezidentei                                                           2012 m. spalio 11 d.
Poniai Daliai Grybauskaitei

 

Ponia Prezidente,

praėjo mėnesiai, kai mes, pilietinės akcijos „Ties-SOS“ dalyviai, protestuojantys prieš šių metų gegužės 17-ąją valdžios įvykdytą masinio smurto aktą Garliavoje, teikiame Jums laiškus, kuriais reikalaujame pasirūpinti, kad smurtą patyręs vaikas nebūtų baudžiamas totalia socialine izoliacija, kad kompetentingi medikai galėtų susipažinti su jo sveikatos būkle. Mes taip pat raginame visuomenei atskleisti visus smurto akto organizatorius ir jam pritarusius politikus. Primename, kad valdžios smurtavimą Garliavoje Lietuvos Konstitucijos kūrėjai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką.

Seniai atkreipėme Jūsų dėmesį į tai, kad Garliavos mergaitė yra vienintelis vaikas Lietuvoje, kurios gyvenimą valdžia pavertė valstybės paslaptimi. Būtent į valstybės paslaptimi laikomą vietą gegužės 17-ąją mergaitė buvo prievarta išvežta iš gimtųjų namų.

Todėl šiandien pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mergaitės sveikatos būklę ir už jos patiriamą totalią socialinę izoliaciją yra tiesiogiai atsakingos dvi valstybės institucijos – Jums atskaitingas Valstybės saugumo departamentas ir Jūsų paskirtam Vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui pavaldi Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdyba.

Garliavos mergaitę Lietuvos prokuratūra pripažino esant seksualinės prievartos auka. Fizinio ir moralinio smurto prieš prievartos auką ir jos artimuosius valdžia ėmėsi šių metų kovo 23-ąją ir gegužės 17-ąją. Po pirmojo nesėkmingo vaiko poėmio jį apžiūrėję Kauno centro poliklinikos medikai teigė, kad mergaitę yra ištikęs potrauminio streso sindromas. Šios poliklinikos Psichikos sveikatos centro vadovė Vida Matulionienė, vaikų ir paauglių psichiatrė Vitalija Kaminskienė ir medicinos psichologė Daina Taparauskienė gegužės 7 dieną raštu rekomendavo už vaiko likimą atsakingiems žmonėms: „Griežtai vengti traumuojančių situacijų, ryškesnio aplinkos, prižiūrinčių žmonių pasikeitimo. Kategoriškai neleistinas fizinės-emocinės prievartos naudojimas“. Šias medikų išvadas po dešimties dienų valstybės vardu prieš vaiką smurtavę pareigūnai ir advokatas Gintaras Černiauskas ciniškai ignoravo.

Jums pavaldūs pareigūnai ir Jūs, Ponia Prezidente, šiandien ciniškai ignoruojate piliečių reikalavimus humaniškai elgtis su prievartą patyrusiu vaiku.

Primename Jums: šių metų rugpjūčio 20 dieną Jūsų Kanceliarija raštu visuomenei pranešė, kad Garliavos mergaitės sveikatos būklė nėra sunki, ir patarė išaiškinimo, ką toks sveikatos nusakymas reiškia, kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Taigi kreipėmės į sveikatos apsaugos ministrą klausdami, ką reiškia ministerijos Prezidentei pateiktas mergaitės sveikatos įvertinimas: kaip jos sveikatą paveikė Garliavos šturmo metu patirta prievarta ir keletą mėnesių patiriama totali socialinė izoliacija. Rugsėjį gavome ministro Raimondo Šukio atsakymą, kad tokia informacija esanti konfidenciali. Rugsėjo 17-ąją mus pasiekė ir dar vienas Jūsų Kanceliarijos raštas, kuriuo norėta „pastebėti, kad kištis į privatų asmenų gyvenimą ar apie jį skleisti informaciją draudžia Lietuvos Respublikos Konstitucija“.

Savo ruožtu mes pastebime, Ponia Prezidente, kad į Garliavos mergaitės privatų gyvenimą, prokurorų duomenimis, pažeidęs Konstituciją jau seniai įsikišo mamos draugas Andrius Ūsas, vėliau – antstolė Sonata Vaicekauskienė, 240 smurtaujančių policininkų kartu su smurtaujančiu advokatu Gintaru Černiausku, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Seimo narės Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Virginija Baltraitienė, o šiandien į jį kišasi Jūsų kuruojamas VSD ir ministro Artūro Meliano kuruojama Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdyba.

Žiaurus elgesys su vaiku, vaiko patiriama fizinė ir emocinė prievarta negali būti civilizuotos valstybės paslaptimi. Deja, Jums pritariant, Lietuvoje tapo įslaptintas valdžios smurtavimas prieš mažą vaiką. Save gerbiantys piliečiai neturi teisės toleruoti tokios valstybės pareigūnų laikysenos.

Taigi, Ponia Prezidente, už Garliavos mergaitės ir demokratinės Lietuvos Respublikos likimą Jūs esate atsakinga asmeniškai.

Tai privalome Jums priminti.
Pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyviai

Joana Noreikaitė
Liudvikas Jakimavičius
Ramutė Bingelienė
Neringa Lašienė
Audrius Nakas
Leonas Merkevičius
Rimtautė Kutavičienė
Milda Mažėtytė
Justas Subačius

Romas Radzevičius

Aloyzas Jonušauskas

Arūnas Bingelis
Rytis Saladžius
Jaroslav Vabalis
Elena Obolienė
Vincė Michejeva
Arvydas Dulinskas
ir kiti

7 komentarai

  1. Dėkui Jums, kad kovojate, nenuleidžiate rankų. Jūsų dėka vis daugiau žmonių įsitikins, kad prezidentė netesi savo priesaiko būti visų žmonių prezidente.

  2. Oi koks ilgas sarasas zmoniu eilini karta kreipiasi nusizemine ir kepures nukele, o cariene vis tuzmingai tyli ir atsakymo neduoda. Reiktu pries iejima i carienes rezidencija Daukanto aiksteje ant keliu jums visiems suklaupti, diena nakti ir per lietu plikomis galvomis klupoti, ir kaktomis zeme dauzyti, kol cariene nesusimyles atsakymo duoti.

  3. Atsakyma duos po rinkimu.Kam vargintis pries juos, kol nezino kad rinkimus laimes. Nu, o po rinkimu bus galima parasyti “ teisetai ivykdytas teisetas teismo sprendimas“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *