- Povilas Urbšys: „Supraskite – atėjo tas laikas, kai viskas priklauso nuo asmeninės pozicijos“.
__250_141.jpg)
Viešas Seimo narių pripažinimas, kad Valstybės saugumo departamento veikla kertasi su įstatymais ir tampa nusikalstama, kad šis departamentas neleistinai siekia kontroliuoti politikus ir teismus, kad politinės partijos vis dažniau ima veikti kaip kriminalinės struktūros, skatina visuomenę imtis savigynos ir ieškoti atkurtos Respublikos gynimo būdų.
Pasak Povilo Urbšio, šiandien Lietuvoje veik neliko politikos kaip viešojo intereso gynimo erdvės. Politikų interesai vis dažniau nesutampa su visuomenės interesais. Valdžios koalicijos savivaldybių ir nacionaliniame lygmenyje sudaromos ne vertybių, bet grupinių interesų pagrindu – siekiant, kad kiekvienas turėtų savo dalį. Povilo Urbšio teigimu: „Nejučiomis imame manyti, kad tai, ką politikai daro, ir yra politika. Bet mes kiekvienas turime sau nusibrėžti ribą: tai nėra politika. Čia lygiai tas pats, jei krepšinį žaistų pagal regbio taisykles, o mums sakytų: ‚Štai čia yra krepšinis‘.“ Visuomenė šiandien mato baisią politinę korupciją, bet išties „situacija yra dar baisesnė“, – tvirtino Urbšys. Todėl turime priešintis: negalime leisti, kad Lietuvoje kriminalinė veikla ir toliau būtų vadinama politika.
Klubo svečių nuomone, esant dabartinei Seimo sudėčiai, labai svarbu suburti jame principingų politikų ratą, kuris viešai ir nuosekliai gintų pamatines demokratinės valstybės vertybes, garbingai vykdytų Seimo nario priesaiką. Pasak Povilo Urbšio, netrukus Seime atsirasianti parlamentinė Ištikimybės priesaikai grupė. Nuo ištikimybės priesaikai turėtų prasidėti ir tikros, garbingos politikos atgimimas, pačios valstybės moralinis atsinaujinimas. Garbė, tarnavimo valstybei, tėvynei garbė, turi būti susigrąžinta į politiką. Ištikimas priesaikai politikas ar pareigūnas, Povilo Urbšio teigimu, „niekada nebus lojalus asmeniui ar grupuotei, kurie siekia siaurų grupinių interesų“.
Remdamiesi savo ilgamete kovos su organizuotu nusikalstamumu ir politine korupcija patirtimi, naujieji Seimo nariai tvirtino: galima kautis ir būnant mažumoje – teikiant įstatymus, kurie gintų bendrąjį gėrį, asmenine garbinga laikysena stiprinant sąžiningus pareigūnus visose valstybės tarnybose.
Kita vertus, klubo svečių nuomone, svarbu stiprinti principingų politikų ir valstybės likimui neabejingų piliečių ryšius, telkti visuomenę į platų pilietinį judėjimą, „kuris į politiką žiūrėtų kaip į nesavanaudišką atstovavimą viešajam interesui, bendrajam gėriui“. Pasak Povilo Urbšio, Panevėžyje, pradėjus piliečiams telktis savivaldos lygmenyje, tarsi Sąjūdžio laikais pavykę „uždegti vilties laužą“. Tokiu keliu reikėtų eiti visoje Lietuvoje. Tik visuomenei susitelkus, bus įmanoma grumtis su partine nomenklatūra, stabdyti korupcinius sandorius, juos viešinti, veiksmingai pasipriešinti valstybės užvaldymui. Todėl jau dabar pilietiniams sambūriams reikėtų rengtis savivaldos rinkimams.
Pasak Vitalijaus Gailiaus, visuomenei laikas patikėti, kad ji gali valstybės gyvenimą keisti. Štai per Seimo rinkimus piliečiai savo jėgomis „pašalino iš politinio žemėlapio pačią korumpuočiausią gaują – liberalcentristų partiją“. Dėl visuomenės pastangų „drąsesni darosi teismai, drąsesni ir kiti pareigūnai“. Tiesa, šiandien „valstybėje nenorima kompetencijos“, stengiamasi, kad pagrindinėse institucijose dirbtų tik aklai paklusnūs pareigūnai. Tai – patogiausias būdas valstybei užvaldyti. Todėl būtina toliau drąsinti valstybės pareigūnus ir politikus. Drąsūs institucijų vadovai jau šiandien gali pasipriešinti VSD savivalei. Vitalijus Gailius teigė sieksiantis, kad jo vadovaujamai Seimo Antikorupcinei komisijai būtų įstatymu suteikta gerokai daugiau galių. Anot jo, Komisijai būtina pradėti sisteminę kovą su politine korupcija. Šioje kovoje labai svarbu naudotis viešumu kaip ginklu. „Supratau: viešumas – labai stiprus įrankis naikinant politinę korupciją“, – pripažino Vitalijus Gailius.
Pasak Povilo Urbšio, šiandien valstybė iš esmės priklauso nuo mūsų asmeninių apsisprendimų ir gebėjimo jungtis, telktis: „Supraskite – atėjo tas laikas, kai viskas priklauso nuo asmeninės pozicijos. Nuo pozicijos užėmimo, kai nenori susitapatinti su aplinka, keičiasi pati aplinka. Pradžia – nebijojimas būti mažumoje, nenoras susitapatinti su aplinka“. Tačiau taip pat būtina ir burtis: jei veiksime pavieniui, galime būti izoliuoti, iš viešumos išstumti. „Mes, davę priesaiką, jos nesulaužėm tada ir, tikiuosi, nesulaužysime ir dabar“, – teigė Tiesos.lt klube Vitalijus Gailius.
Nuotraukų autoriai – Aurelija Babenskienė, Leonas Merkevičius.
Duok Dieve jiems kantrybės ir sveikatos.Gal ir tauta atsibus.
sekmes Jums ,VYRAI !te padeda Jums Dievas!
Gal tai antro Sąjūdžio pradžia?
Pagarba organizatoriams, iniciatoriams, dalyviams. Stiprybės, vienybės, Dievo palaimos
Nuostabus susitikimas su tikrais Lietuvos patriotais. Labai svarbu ryžtingai juos toliau palaikyti ir apie juos telktis
ŠTAI JAU DU AIŠKŪS ŠVIEŽI VILTIES ŽIBURIAI, įsiliejo dar , kaip prieš 4 metus Ligitas Kernagis, į gaisrą. JŲ jau daugiau ir jie drąsūs. Pagarba.
Gražu ir miela skaityti, bet kas iš to? Jau seniai kalbu, kad baikim tik konstatuoti esamą padėtį šalyje – ji visiems gerai žinoma, bet laikas imtis konkrečių veiksmų, konkrečių projektų šiai padėčiai gerinti.
Aš galvoju, kad dabar pagrindinė visuomeninkų veikla turėtų būti nukreipta visuomenės, konkrečiau rinkėjų, skatinimui, raginimui kontroliuti savo išrinktus Seimo narius. Seimo nariai turėtų vykdyti savo rinkėjams duotus pažadus, laikytis savo rinkiminės programos ir tenkinti rinkėjų prašymus ir reikalavimus ruošti ir priimti visuomenei ir valstybei reikalingus įstatymus. Pirmiausia, reikalingas Seimo nario atšaukimo įstatymas ir įstatymai reglamentuojantys visuomenės dalyvavimą teismų, policijos ir prokuratūros struktūrų formavime ir kontrolėje. Aktyvūs ir patriotiškai nusiteikę Seimo nariai čia galėtų rodyti daug iniciatyvų ir kai reikia kviestis visuomenės paramos. Galvoju,kad asmeniškai spaudžiant kiekvieną Seimo narį(užtektų gal 60 -70) efektas būtų didesnis nei piketas ar demonstracija prie Seimo, kad ir 1000 aktyvių dalyvių(žiemos metu daugiau sukviesti vargu ar imanoma) Kitas dalykas, kad kad dažnai būna nekonkretūs, nepakankamai gerai parušti reikalavimai.
Ir dar, dėl visuomeninių organizacijų vienybės. Pirmiausia nereikėtų stengtis visas suvienyti, prisijungiant prie kokios tai organizacijos – tam priešinsis tų organizacijų vadovai. Užtektų susitarimo bendrai atliekant tam tikrus veiksmus ir projektus. Čia reikia irgi gerai apgalvoti, kaip diplomatiškai prieiti prie kiekvieno besijaučiančio karaliumi.
Ir ką,manai seimo erkytės leistų priimti tokius blogus jiems įstatymus ar jų pataisas?O gal mums leis juos pakoreguoti?
O ką,šiais laikais video kameros neprieinamos,kad negalime pažiūrėti,dorų ir protingų žmonių susitikimo,ar čia KGB neleido?
P.S.Pagarba ir Dėkui susirinkusiems už jų drasą ir ryžtą.
Pasirodo ne visi Lietuviai įgijo beteisio vergo statusą ir mąstymą.Pas mus Tauragėje,su sena ir nusikalstama šeimynine teisėsauga,jau visi kaip pelės po šluota,o cyptelėję,pajuntą visą ,manau nusikalstamos temidės kerštą,nuo ko nukenčia nuo 4 metukų vaikų iki moterų ir niekas nesėdi,kai Tauragės vyr.Prokuroras Žebelys,o jo žmona Teisėja,tai pabandykite apskūsti jų veiksmus -prokuroro jo žmonai,o teisėjos,jos vyrui…Bandžiau…Čia net mažamečius vaikus pono Žebelio kolegos atsisako NET RAŠTU ginti nuo smurtautojų ir iškrypėlių.Va toks teisingumas.
O ką Kuolys čia veika? Gal tegul papasakoja kiek žalos ir nelaimių atnešė mums“Sorošo fondas“kurį jis taip mėgsta?
Jei mes VISI tylėsime,tada,manau pasieksime tokį demokratijos lygį…: http://nnm.ru/blogs/tchack/konclagerya-i-groby-v-ssha/ , http://newsland.com/news/detail/id/305730/
Laisvės, viešumo gurkšnis. Transliuoti, transliuoti viešumon. Be to, reikia el. p. adresų tų, kurie jau aktyvūs. Norime vienytis. Nenorime stovėti po medžiu.