Tiesos judėjimo raginimas laikytis priesaikos sunervino Viktorą Uspaskichą ir Seimo vadovybę

Aurelija Babenskienė, Tiesos.lt

  

Gruodžio 20-ąją, Seime antrą kartą svarstant Darbo partijos narių Viktoro Uspaskich, Vitalijos Vonžutaitės ir Viktoro Gapšio teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą, pilietinis Tiesos judėjimas vėl baltomis pirštinėmis ragino Seimo narius likti ištikimus priesaikai ir Lietuvos Respublikai.

Toks Tiesos judėjimo raginimas sulaukė ne tik Darbo partijos narių, bet ir Seimo vadovybės nepasitenkinimo. Šį kartą Seimo salės balkonas buvo panašus į teatro scenografo kūrinį: visos sėdimos bei stovimos vietos, užimtos gerokai iki teisinio imuniteto svarstymo, skendėjo Darbo partijos narių šalikų jūroje. Tačiau prie mūvinčių baltąsias pirštines dalyvių priėjusi apsauga įsakmiai reikalavo „nepažeisti susirinkimų įstatymo“ ir nusimauti pirštines.

Tokiu apsaugos elgesiu viešai pasipiktino Seimo nariai Algirdas Patackas ir Naglis Puteikis. Pastarasis iš Seimo tribūnos posėdžio pradžioje pareiškė: „Seimo vadovybė davė nurodymą Seimo apsaugos darbuotojams, kad jie draustų žmonėms Seimo posėdžių salės balkone dėvėti baltas pirštines, tačiau nekibtų prie mėlynais darbo partijos šalikais pasipuošusių Uspaskicho šalininkų. Taip negalima elgtis.“

Baltos pirštinės akivaizdžiai nervino ir Viktorą Uspaskichą, kuris ilgoje ir emocingoje kalboje ne kartą jas minėjo, o pilietinio Tiesos sambūrio žmones vadino „ezoterikos mėgėjais“.

Seimas balsavo: neliečiamybės panaikinimui pritarė 86 Seimo nariai, prieš buvo 29, 15 susilaikė. Pirmasis Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos teismo posėdis įvyks kitų metų sausio 10 dieną.

Tiesa – nei mėlyna, nei balta. Ji tiesiog Tiesa.

Nuotraukos – Aurelijos Babenskienės ir Leono Merkevičiaus.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *