Teisingumo ministerija patvirtino Lietuvos sąrašo partijos steigimo dokumentus

Penktadienį, liepos 27 dieną, Teisingumo ministerija patvirtino Lietuvos sąrašo partijos steigimo dokumentus. Apie tai pavakarę partijos steigėjams telefonu pranešė teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius.

7 komentarai

 1. Dabar didžioji žiniasklaida sutartinai tyli, o kai neregistravo, skambėjo visi ruporai visu garsumu, lyg teigdami visuomenei: „Supraskit žmonės, jie neregistruojami ir nereikia kreipti dėmesio į tokius išsišokėlius“…Dabar reikia ruoštis tik purvo „su geru kvapu“ bangai, nes kitaip apie mus jie tikrai nepraneš.

 2. D.Kuolys apie vienijimąsi:

  „„Drąsos kelio“ lyderiams pasiūlėme du galimus bendro veikimo būdus: dar kartą pamėginti kartu sutelkti platų Lietuvos sąrašą arba, jei tai nebūtų priimtina, remti demokratinėms permainoms įsipareigojusius jų kandidatus vienmandatėse apygardose. „Drąsos kelias“ pasirinko antrąjį bendradarbiavimo būdą. Gerbiame tokį sprendimą ir remsime atskirus „Drąsos kelio“ žmones vienmandatėse.
  Buvau ir lieku įsipareigojęs „Drąsos keliui“ padėti sudaryti jų rinkiminį sąrašą. Lietuvai svarbu, kad su šiuo sąrašu į Seimą ateitų kuo daugiau sąžiningų ir stiprių žmonių. Puiku, kad žinomi mokslininkai, visuomenininkai šiandien prisijungia prie „Drąsos kelio“ ir jį tvirtina.
  Tačiau turime matyti ir dabartinę tikrovę. „Drąsos kelio“, net didelės sėkmės atveju, nepakaks Seimo rinkimams laimėti. Mano dalyvavimas „Drąsos kelio“ sąraše padėties nepakeistų.
  Lietuvos Respublikai kaip laisvų piliečių sąjungai atkurti reikia plačios demokratinės bangos. Reikia ir tos visuomenės dalies, kuri nesutinka su dabartine grupuočių savivale, kuri nori demokratinių permainų, tačiau nėra apsisprendusi tragiškos Garliavos istorijos atžvilgiu. Tokių žmonių yra daug ir jų pozicija taip pat gerbtina, jų talka bendram reikalui taip pat labai reikalinga.
  Šiandien būtina ir ilgalaikė, ne tik į dabartinius Seimo rinkimus orientuota, bendro piliečių veikimo perspektyva. Tik ją turėdami, galėsime susigrąžinti demokratinę valstybę, atkurti konstitucinę santvarką. Labai svarbu atrasti ne tik patikimus visuomenės ir valdžios dialogo, bendradarbiavimo būdus, užtikrinti pilietinę valdžios priežiūrą, bet susikurti pačios visuomenės susikalbėjimui ir sugyvenimui reikalingus idėjinius ir vertybinius pamatus. Juk Respublika – tai draugyste pagrįsta piliečių bendrija. Įprastais, vien į jėgos žaidimus nukreiptais, kovos logika grindžiamais sprendimais jos atgaivinti nepavyks. Respublika gali rastis tik iš piliečių pasitikėjimo, pagarbos ir bičiulystės ryšių. Juos megzti, stiprinti – vienas sudėtingiausių dabarties uždavinių. Tokiems uždaviniams reikalingi netradiciniai sprendimai. Tikimės, kad savita, „nepartinė“ „Lietuvos sąrašo“ partija kartu su kitais galės prie tokių sprendimų prisidėti.“
  Daugiau apie tai: archyvas.lietuvossarasas.lt/respublikai-atgaivinti-reikia-placios-demokratines-bangos/

 3. Sorošas su D.Kuoliu, ar Laisvos rinkos institutas su pseudoelitu skatina laukinį kapitalizmą ir žiaurųjį milicionizmą ?
  Norėčiau keletą pastabų dėl termino „sorošininkai, sorošistai“. Spėju, kad tai netyčinė klaida. Nes geri Sorošo darbai yra užmiršti (indėlis į politinių laisvių propagavimą buv. SSRS šalyse), o kitų blogi darbai kažkodėl priskirti jam. Kažkodėl Sorošui priskiriamas jėgos ir pinigų kulto (valdžia ir socialinės gėrybės priklauso tik pseudoelitui) propagavimas, nors jis čia niekuo dėtas. Nes šią misiją – laukinio, žiauraus , socialiai neatskaitingo, socialinę nelygybę didinančio kapitalizmo aršus propaguotojas yra ne Sorošas, o Lietuvos laisvos rinkos institutas. Gal net ne be jo pagalbos ši misija yra priskiriama Sorošui, tuo maskuojant milžiniškus pinigus, kuriuos šis Laisvos rinkos institutas gauna iš LT monopolininkų ir oligarchų tam, kad skleistų jėgos ir pinigų kultą kiek įmanomai plačiau Lietuvos žiniasklaidoje, tuo iš esmės tą žiniasklaidą tvirkinant.
  Neribojamo, laukinio kapitalizmo, kuris grįstas besaikiu pelno silpnesnių žmonių sąskaita, kurie negali apsiginti nuo peršamos agresijos, naikina kultūra, švietimą, nacionalinę sąmonę, istoriją, tokio kapitalizmo beveik niekur nėra, tik kai kuriose postsovietinėse šalyse, ypač LT.
  Bet čia ne Sorošo, o savų darbas. Ties savi įsitaisę Laisvos rinkos institute.
  Sorošas nefundavo Laisvosios rinkos instituto, iš kurio ir sklinda tas laukinio kapitalizmo be ribų ir be saiko virusas, kuris ir Jus ir mane erzina. Tą LLRI, beje, išlaiko būtent LT oligarchai, monopolistai, oligopolininkai ir transnacionalinių korporacijų, pvz. Skandinavijos bankų, filialai Lietuvoje.
  Sorošas fundavo laisvę nuo SSRS, o ne nuo socialinės atsakomybės, kuo užsiima LLRI. Už tą laisvės propagavimą kai Rusijos vadovybė davė komandą nutraukti užsienio fondų paramą Rusijos nevyriausybinėms organizacijoms, tai vienu metu prasidėjo puolimas vienodais tekstais ant Sorošo finansuojamų įstaigų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. Tai buvo kerštas už POLITINIŲ LAISVIŲ propagavimą Rusijoje.

  Jei D.Kuolys būtų laukinio kapitalizmo liberalas, tai nebūtų štai taip daręs: kai žmonės buvo policijos žalojami ir nukankinami dar 2006 m. žalojami, pvz. Gintaras Beresnevičius buvo įkištas į policijos automobilio bagažinę ir tol vežiojamas, kol mirė, vienintelis Darius Kuolys bandė našlei padėti ir gerą G.Beresnevičiaus vardą apginti.
  Tas pats vyko su Vytauto Pociūno žūtimi – tik D.Kuolys bandė apginti jo ir jo našlės gerą vardą. Bet jau buvo pabandęs peticijų neveiksmingumą dėl G.Beresnevičiaus mirties.
  Todėl D.Kuolys ėmėsi kito metodo – vedė, kvietė žmones į pasipiktinimo, gedulo, atminimo, protesto akcijas (koncertus, piketus, mitingus) bet jo BEVEIK NEIKAS nepalaikė (maksimum iki kelių šimtų žmonių susirinkdavo į tas akcijas), nes bijojo, ypač politikai.
  Laukinio kapitalizmo liberalai, ypač postkomunistinių šalių, o tuo labiau LT neturi nei atjautos, nei širdies, meldžiasi Laisvosios rinkos institutui, kuris propaguoja laukinį, nereguliuojamos rinkos kapitalizmą, kokio nelabai kur pasaulyje yra. Taigi Darius Kuolys šia prasme – joks ne liberalas.

  Kitas dalykas, kad vakarietiškoje demokratijoje TIKRI LIBERALAI gina žmonių teises į sveikatą, gyvybę, orią senatvę, orų pragyvenimą, teisę į mitingus ir į saviraišką, teisę būti nemušamam policijoje. Šia prasme liberalų Lietuvoje beveik nėra.
  D.Kuolys nėra ir joks kosmopolitas, nes kosmopolitai netyrinėja lietuvių viduramžių raštijos ir istorijos, nacionalinės lietuvių sąmonės formavimosi, RESPUBLIKOS ištakų Lietuvoje ir pan., o D.Kuolys tai daro jau kelis dešimtmečius, leidžia knygas, dėsto apie tai studentams.

 4. „Lietuvos sąrašo“ partija paskelbė, kad įsisteigė 07.07 dieną, „Veido“ užsakymu apklausa atlikta už savaitės, t.y. 07.15-16 d., taigi per septynias dienas – jau daugiau, nei pusės procento populiarumas:
  „Iš naujai įsteigtų partijų šiek tiek didesnį rėmėjų skaičių turi sostinės mero A.Zuoko vadovaujamas TAIP – už jį balsuotų 3,4 proc. didžiųjų miestų gyventojų, Neringą Venckienę pirmu numeriu į Seimą keliantis „Drąsos kelias“ didmiesčiuose gali tikėtis 2,2 proc. didmiesčių gyventojų paramos.
  V. Romanovo Lietuvos žmonių partijai savo balsą žada 1,2 proc. apklaustųjų, K. Brazauskienės Demokratinei darbo ir vienybės partijai – 1 proc., D.Kuolio „Lietuvos sąrašui“ – 0,6 procento. „

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *