Teisėjas A. Remeika: prokurorai, jei nenori, gali netirti valdžios smurtavimo Garliavoje

Kauno apygardos teismo teisėjas Algirdas Remeika šiandien, balandžio 23-iąją, patenkino Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ričardo Gailevičiaus skundą ir panaikino anksčiau priimtą Kauno apylinkės teismo teisėjo Giedriaus Endriukaičio nutartį, įpareigojusią Kauno prokurorus pradėti ikiteisminį tyrimą dėl policijos veiksmų Garliavos antpuolio metu.

Kauno apygardos teismo nuosprendis neskundžiamas. Teisėjas A. Remeika atleido Kauno prokurorus nuo pareigos ištirti tikėtiną nusikaltimą.

Dėl ikiteisminio Garliavos smurto tyrimo į Kauno apygardos prokuratūrą, o vėliau – ir į Kauno apylinkės teismą kreipėsi Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija. Jos argumentai, kad toks tyrimas būtinas, įtikino Kauno apylinkės teismą, bet liko neišgirsti Kauno apygardos teisme.

Teisėjas A. Remeika pritarė prokurorui R. Gailevičiui: ikiteisminio tyrimo pradėti nėra prasmės, nes „visi liudininkai apklausti, informacija surinkta, nukentėjusiųjų nėra“.

Jei piliečių matyta tikrovė prieštarauja prokuroro R. Gailevičiaus ir teisėjo A. Remeikos „išvadoms“, juo blogiau tikrovei.

4 komentarai

  1. Ta ryta Klonio gatveje budejo tikrai virs 100zmoniu..Teisejas raso,kad visi liudinikai apklausti.Kiek teko girdeti ,tikrai daug neapklaustu..Tai ko meluoti,kad apklausti visi??
    Manau sis teisejo sprendimas,tik pades Neringai..Siulau juo pasinaudoti,kad parodyti,kaip pas mus tiriamos bylos?Kaip dirba prokurorai,teisejai?Kieno veiksmus jie gina…??Kaip vyksta iki teisminiai tyrimai??

  2. Net iš tų septynių žmonių, dėl kurių skundo atsirado šios bylos ir kurie visi buvo šturmo liudininkais, apklaustas buvos tik vienas žmogus… Šturmo metu prie namo buvo apie pusantro šimto žmonių. Net ne visi tie, kurie buvo sulaikyti, buvo apklausti. Beje, tai jau ne pirmas prokuratūros melas šioje istorijoje. Prokuratūra melavo, kad tyrimas vyksta sklandžiai, nors jis net nebuvo pradėtas… Meluoja policija, prokuratūra, o teismai vadovaujasi jų melu ir priima teisėtus ir neskundžiamus sprendimus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *