Spalio 17-ąją S. Daukanto aikštėje – pilietinė akcija

 

Laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai spalio 17-ąją, šeštadienį, 13 valandą Simono Daukanto aikštėje Vilniuje susirinks į pilietinio meno akciją “Neužmiršim, nesitrauksim”. Ketvirtus metus vykstančia akcija bus primintas Lietuvos Konstituciją pamynęs valdžios smurtavimas Garliavoje, pasisakoma už tiesa ir pasitikėjimu grindžiamą valstybę.

3 komentarai

 1. Nė vieno komentaro…? Manytina žiauriai baisu iki kokio degradavimo nusirito vergų Lietuva-kiekvienas už savo šikną dreba ir spjauti kas dedasi aplink,kol pats kur uodegą neįmerkia ar kilpą ant kaklo neužsineria dėl valdžios vykdomo genocido ar patyčių ,ar nuskurdinimo,ar smurto.Mūsų protėviai manau karstuose vartosi į tįokią menkystų Lietuvą žiūrėdami.pagarba keliems drąsiems žmonėms nepalaužtiems diktatūros smurto.

 2. Konstitucinės teisės žinovas Vaidotas A. Vaičaitis visuomet suglumsta (šiek tiek), pamatęs užrašą Tie-SOS! Tai pažadina jo filosofinę refleksiją painiais teisingumo klausimais. Štai ką jis rašo straipsnyje “Teisybė: kur ir kaip jos ieškoti?” (Naujasis židinys, 2014/6):

  “Galvojant apie teisingumą, kaip apie sprendimų priėmimo, elgesio ar bet kokios veiklos principą, man visų pirma į galvą ateina prie Prezidentūros užrašytas spalvingas užrašas “TieSoS”, kuris mane visuomet verčia šiek tiek suglumti ir prisiminti prieš keletą metų dažnai iš pažįstamų girdėtą klausimą: “kas ten pas jus teisininkus darosi”? Šis šūkis “TieSoS” ir tikri ar išgalvoti priekaištai “teisininkų kastai” skatina mąstyti apie nuolatinį “teisingumo trūkumą” mūsų asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime.
  (…)
  Dar Tomas Akvinietis išskyrė tris pažinimo lygmenis: s y n d e r e s i s – bendriausias gėrio ir blogio pažinimas, s a p i e n t i a – įgytas žinojimas, ir s c i e n t i a – šio žinojimo pritaikymas praktinėje situacijoje. Aišku, visi šie pažinimo lygmenys yra tarpusavyje susiję, tačiau nėra visiškai aišku, kurį iš jų turėjo omenyje žmonės prie Prezidentūros, užrašę žodį “TieSoS”: ar jie jaučia teisingumo trūkumą plačiąja prasme, ar konkretaus atvejo plotmėje. Tačiau man priimtinas Gianni Vattimo ir kitų fenomenologų ar hermeneutikų požiūris, jog teisingumas visų pirma atsiskleidžia per atvejo (s c i e n t i a) teisingumą.”

  Telieka pakviesti gerbiamą teisės filosofą ateiti į akciją ir vietoje išsiaiškinti visus jį gluminančius Tie-SOS! akcijos aspektus.
  Tiesa, jis tam vargiai turės laiko. Jam reikia ruoštis antradienį vyksiančiam Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos posėdžiui, kur turės skaityti pranešimą apie pagarsėjusios teisėjos Zojos Monid, kuriai Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatos tėra niekuo neįpareigojančios deklaracijos, veiklą.

 3. Jūs apgavo. Pastabos yra (komentarai).
  Tik juos nutyli,nepraleidžia.

  Tai labai lengva įrodyti: parašyk nuorodą į mano puslapį.
  Nepraleis ir tave. Nes mano puslapis – prasmingas, veiksmingas. O todėl labai pavojingas valdžiai ir tiems, kas į ją veržiasi.

  Daug pastabų duodu šiai partijai „Lietuvos Sąrašas“ ir kitais būdais.
  Viską nutyli. Tik šneka gražiai, neva vienija, neva piktinasi valdžia.
  Verkia, kaip valdžia kenkia. Nutyli, kad patys atsisakė daryti ką siūliau, kad būtent tai taisyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *