Simono Daukanto aikštėje – pilietinės vaikštynės „Už laisvą žodį“

Valdas Vasiliauskas

Šį ketvirtadienį, gegužės 31 dieną, 12 valandą, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje rengiama pilietinė akcija „Už laisvą žodį“ – tylus piliečių pasivaikščiojimas.

Akcijos metu bus protestuojama prieš dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiojo redaktoriaus, žinomo teatro kritiko Valdo Vasiliausko nušalinimą nuo pareigų, Prezidentūrai to pareikalavus.

Pirmąkart per du pastaruosius Nepriklausomybės dešimtmečius privataus Lietuvos dienraščio vyriausiasis redaktorius yra atleistas iš pareigų valdžiai paliepus. Tai netoleruotinas pasikėsinimas į žodžio laisvę, kuriam tyliomis vaikštynėmis kviečiami pasipriešinti Lietuvos žurnalistai, kultūros ir meno žmonės, visi laisvę branginantys piliečiai.

Žurnalistinio tyrimo atskleisti faktai:

Šių metų gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo dieną, „Achemos grupės“ prezidentas Arūnas Laurinaitis buvo iškviestas į Prezidentūrą. Čia jis Prezidentės patarėjos buvo įspėtas, kad „Achemos grupei“ priklausantis dienraštis „Lietuvos žinios“ liautųsi politikuoti, o daugiau rašytų apie verslą. Prezidentūra taip pat pareikalavo nekritikuoti Prezidentės jurisdikcijoje esančių institucijų.

Kitą dieną, gegužės 8-ąją, po ryte „Lietuvos žiniose“ pasirodžiusios Tomo Dapkaus publikacijos „Rusija stebi ir kontroliuoja“ apie labai keistą VSD pareigūnų elgesį teismui nagrinėjant Medininkų žudynių bylą, „Achemos grupės“ prezidentas vėl buvo iškviestas į Prezidentūrą. Šį kartą Prezidentūra pareikalavo nedelsiant atleisti iš pareigų neseniai „Lietuvos žinių“ redaktoriaus pavaduotoju pradėjusį dirbti žurnalistą Tomą Dapkų ir pagrasino, kad, to nepadarius, „iš koncerno liks šlapia vieta“.

Vyriausiajam redaktoriui Valdui Vasiliauskui nesutikus atleisti pavaduotojo Tomo Dapkaus, pareikalauta, kad abiejų redaktorių neliktų „Lietuvos žiniose“ iki gegužės 15 dienos.

Valdas Vasiliauskas išėjo jam pagal sutartį priklausančių atostogų, po kurių į vyriausiojo redaktoriaus pareigas nebegrįš.

18 komentarų

 1. Lietuvos valdžia , tai būvė komunistai ir komjaunuoliai, kurie ištikimai tarnauja nusikalstamom finansinėm grupuotėm ir paklusniai vykdo mafijos įsakymus . Visas valdžios aparatas, kuri išlaikyti kainoja 1 000 000 000 (milijardą) litu per metus , padarys viską ką įsakys nusikalstamos finansines grupuotes- pagrobs vaiką, žlugdys legalu verslą, statys valdovų rūmus ir kitus žmogui nenaudingu pastatus, skirs žydams ir iškrypėliams šimtus milijonu, pagrobs iš biudžeto tek pinigu kiek bus įsakyta, užkiš burna bet kokiam žurnalistui. Mes Lietuvos piliečiai tik vergai kurie paklusniai mokam mokesčius valdžiai ,tam ,kad valdžia, mafija valdanti valdžia ir jų palikuonis gyventu sočiai ir pasiturinčiai. Mūsų paprastu piliečiu dalis ,gyventi nepritekliuje ir skurdė, atidoti valdžiai didesne dalį uždirbtu pinigu.
  Cezariui Cezarijaus, kenčiančiam dangus. Kaip danguje taip ir ant žemes.

  • Jei būsime apkiautę, tai ir jos ant mūsų visi kas netingi. Turime pasinaudoti šia situacija, kuri parodė tikruosius žmones. Juos rinkti į Seimą ir nušluoti visas supelyjusias ir supuvusias seimo partijas.

 2. Atgalinis pranešimas: S.Daukanto aikštėje rengiamos pilietinės vaikštynės „Už laisvą žodį“ | Alkas.lt

 3. Valdas tai nepražus. Bet pražus paskutinis dar nepriklausomas/neutralus buvęs laikraštis… Kol buvo gyvas a.a. B. Lubys, tai jis atsilaikydavo prieš bet kokių politikų spaudimą… Tvirtą stuburą turėjo žmogus. O dabartinius jau lengvai gali „aptapšnoti“…
  .Nelabai besiskiria Lietuvos prezidentūra nuo Putino prezidentūros… Gal tik valdžios savo rankose mažiau turi… O politika – įdentiška: arba giriate „gražuolę“ iš Daukanto aikštės, arba jums bus „kapiec“…

 4. Apgailėtinas ir smerktinas prezidentūros elgesys. Ir iškyla atviras klausimas ką tokiu savo elgesiu minėta organizacija „dengia“? Blogą VSD kontržvalgybos darbą ar pačius „svečius iš rusijos“?

 5. Manau kad musu valstybe atsidure ant isnykimo ribos ir tai kazkam buvo reikalinga.Totalitarineje salyje, tektu kenteti ir kovoti, taciau dabartineje chuntos valdomoje Lietuvoje, sienos atviros ir sita neteisybe paskatino krautis lagaminus. Priversti juos taikiomis priemonemis kapituliuoti neimanoma, sita brutali jega su visomis valstybes institucijomis veikia tikslingai ir negailestingai. Kagi, ateme is musu laisva zodi ir tai buvo viskas ka jie gali padaryti, kad butu zmonems sunku ir liudna uz nepaklusnuma, siekiant savo tikslu.Bet sitie zmogystos, visiskai akli ir trumpo proto.Greit jie tures tautu atvykimo ir pasikeitimo su vietiniais laikmeti.Koks dabar vyksta procesa su musu valstybe, prilygsta katestrofai.Manau atvyke is somalio, etiopijos ar kurdu tautos atstovai nebus tokie istikimi siam krastui.Taciau as visiskai nesigailiu kad Sausio 13-ta gyniau savo dar sali, tikejau jos ateitimi.

 6. Kęstučiui,
  Atsilaikysim. Dar liko du meteliai mūsų Dalytei. Iškentėsim. Mūsų tėvai iškentė tremtis, seneliai caro priespaudą, svarbu nepasiduoti ir tikėti. Dar gerai, kad Dalytė neuždraudžia lietuviškai kalbėti… Prisimenu, po paskutinių prezidento rinkimų Valdas Vasiliauskas(aš labai gerbiu šį žmogų) pasakė komplimentą mums visiems, kurie balsavome už prezidentę:“O Lietuva išsirinko savo dalią…“ Šiandien
  visi nešame šitą savo dalią ant pečių. O dar nežinia ko sulauksime rytoj. Tai ne pabaiga. Dalia pradėjo atvirai konfliktuoti su tauta.

 7. Štai iki ko priėjome! O gal reikėjo šalinti ne Vasiliauską, bet kelis šimtus „būktai žurnalistų“, rašiusių pagal savo šeimininkų užsakymus? Deja, dabar kaip ir nebeliko tokio supratimo – „žurnalistas“. Jie jau patys savęs nebesugeba apsiginti, kadangi netgi šio tipo ‘kalbančių manekenų“ netgi mintys jau seniai nupirktos! Skaudu, bet šitų gyvaroplių, naudingų išgyvenimui, teliko gal kokis dešimt procentėlių. Ir tai su didžiuliu mano avansu. Visi kiti tiek ir teverti, jei jau už juos turi kovoti paprastas suvargęs žmogelis, o „tėvelio“ švelniai pavadinta „šunauja“ į tą žmogelį seniai spjautelėjo. O juk turi būti viskas atvirkščiai! Tai žurnalistai turi ginti žmogų, o ne jam pastoviai meluoti, meluoti, meluoti…
  Vasiliauską galiu paremti tik morališkai, nes kitokios paramos jam nesistengė iškovoti net jo buvę pavaldiniai.
  Gal po mano šitokių žodžių bent kurie nors iš „kaukiaveidžių“ pagaliau atsibus ir prisimins savo žmogiškąją, o ne „au-au“ prigimtį?! Nes pastarasis balsas, žinia į dangų neina, o ten pakliūti labai norisi. Bet ir atsibusti jau gana sunku – piliečių pasitikėjimas juk prarastas…

 8. penktadieni Daley plazoje per ,,Lietuvos diena“ vyks tylioji akcija – renkames su plakatais protestui ,, Stop Korupcija Lietuvos teismuose!“ ,,Stop pedofilijai“ ir pan. prisijunkite galvojantys panasiai.

 9. Mafija perėjo į atvirą puolimą. Tai lemiamas momentas. Laiko kalboms nebeliko. Visos dar gyvos demokratinės jėgos turi pereiti prie masinių veiksmų.

 10. O kas…, jeigu čia turime vienos komandos – vieno būrio pasidalinimo į dvi komandas ir tariamai tikro politikos žaidimo tarp jų demonstravimą viešosios erdvės „aikštelėje“… Tai visai galimas daiktas ir iš daugelio požymių galima manyti, kad šiuo metu tai ir vyksta. Politinių kliūčių dėl politinės valios tam kaip ir nėra – juk visoms trims Lietuvos valdžioms vadovaujantys atitinkamai – J.Degutinė, D.Grybauskaitė, A.Kubilius šiose vietose atsisėdo kaip Lansbergio, jo partijos (TS-LKD) proteguoti ir dabar palaikomi politikai.
  Gi politinių jėgų padėtis Lietuvoje dar yra tokia, kad, ką TS-LKD netinkamų bedarytų, jai balsuotojų rinkimuose užteks. Panašų angažuotą užsitikrinimą turi ir dar pora Seimo partijų. Kiekvienam aritmetikokoje susigaudančiam yra aišku, kad kuo mažiau kitų, nesančių dabartinėje valdžioje partijų, rinkėjų dalyvaus rinkimuose, tuo daugiau vietų renkamame Seime gaus TS-LKD ir dar pora Seimo partijų, t.y. išsilaikys tų pačių partijų valdžia.
  Tokiu atveju, sprendimas kokių veiksmų valdžios partijoms imtis, kad išliktų valdžioje yra paprastas – būtina kuo daugiau žmones nuteikti prieš save (paradoksas), kad visuomenėje susiformuotų nuomonė, jog yra beviltiška ką nors pakeisti, tad nėra prasmės dalyvauti rinkimuose. Beje, žmonės mano, kad, nedalyvaudami rinkimuose, taip atkeršys valdžiai.
  Tad tokiu valdžios partijų pasidalinimo į dvi komandas mechanizmu, į jas pritraukiant ar panaudojant visuomenės grupes, kartu su jėgos pademonstravimais viešumoje (gėjų eitynės, Garliava), yra sėjamas beviltiškumas žmonėse.
  Akivaizdu, kad šios priemonės nesumažins apie 70% esančio LLRA rinkėjų aktyvumo Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose.
  Ar ne dėl to Tomaševskis planuoja, kad po Seimo rinkimų LLRA gaus galimybę turėti net kelis ministrus, o prolenkiškesniu būsimu Seimu yra užtikrinti ir Komorovskis su Sikorskiu…
  Taigi, yra pagrindo manyti, kad dėl artėjančių Seimo ir Prezidento rinkimų su Lenkija šiomis akcijomis dirbama ranka rankon…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *