Šį antradienį – pirmas naujojo Seimo narių sąžinės išbandymas


 

Jau šį antradienį Generalinė prokuratūra kreipsis į Seimą dėl finansinėmis machinacijomis kaltinamų Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo,- naujienų portale Alfa.lt praneša žurnalistas Gytis Pankūnas.

Prokuroro kreipimasis numatytas antradienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje. Rytoj taip pat planuojama priimti ir Seimo nutarimą dėl laikinosios tyrimo komisijos, kuri turės išnagrinėti prokuroro kreipimąsi, sudarymo.

Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas, Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju neseniai išrinktas V. Gapšys ir V. Vonžutaitė kaltinami sukčiavimu. Darbo partija, kaip juridinis asmuo, kaltinama, kad 2004–2006 metais jos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Partijos vadovas savo kaltę neigia.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis teigė ketinantys balsuoti už tai, kad kaltinamųjų Seimo narių teisinis imunitetas būtų panaikintas.

Tvarkos ir teisingumo partija, Darbo partija, Drąsos kelias ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija sakosi dar jokios principinės pozicijos minėtu klausimu neturintys.
Šis klausimas padės visuomenei išsiaiškinti vertybines parlamentinių partijų pozicijas. Tad jo svarstymas Seime vertas atidaus piliečių dėmesio.

 

5 komentarai

  1. Ar teisinga bus išduoti, nors ir įtariamus parlamentarus, tiems kuriuos Ekspertai EU atvirai vadina banditais. Gal pirma reiktų kad tų, pagal Ekspertai EU banditų vietas užimtų prokurorai tarnaujantys įstatymui ir teisingumui.

    • Pilnai sutinku. Pirma pertvarkykime teisėsaugą, o tada leiskime teisti. Manau ir pats rašinio autorius netiki, kad prokurorai vertina teisingai, o teisėjai teisia teisingai. Jeigu taip būtų, seniai būtų išspręsta pedofilijos byla, išaiškinti teisėjo, Kedžio, sesutės, Ūso žudikai, nebūtų buvę šturmo Garliavoje. O jeigu matome, kad teisėsauga virto klanosauga, negalime reikalauti atimti teisinę neliečiamybę.

      • „Pirma pertvarkykime teisėsaugą, o tada leiskime teisti. Manau ir pats rašinio autorius netiki, kad prokurorai vertina teisingai, o teisėjai teisia teisingai“Jei taip masto dauguma žmonių, tada belieka paleisti doctor Henytę,gal jis nekaltai nuteistas nabagėlis.Teisinių reformų (nekalbu apie jų naudingumą ir efektyvumą) vykdoma nemažai,labiausiai trūksta teisinėje sistemoje sąžiningumo ir tinkamo požiūrio į savo darbą.Taip yra problemų,klanų,manipuliavimo ir delsimo tiriant bylas,bet dėl to neturi sustoti teisėsaugos darbas ir kai kas neturi slėptis už imuniteto.Tokia mano nuomonė.

  2. Iš kelių V U interviu televizijoms,peršasi išvada ,jog jam panaikinus imunitetą dabartinė koalicija grius.Gal tai tik gąsdinimai .Aktyviai eskaluojama jog ši byla prieš darbo partiją neva yra grynai politinė.V U paramos ieško ir Drąsos kelio frakcijoje. Atseit jei bus neatimtas jo ir kitų dviejų darbiečių imunitetas,gerb Venskienė irgi sulauks pagalbos analogišku klausimu.Jei kur klystu prašau pataisykit mane.“Šis klausimas padės visuomenei išsiaiškinti vertybines parlamentinių partijų pozicijas“ Manau ne tik tai paaiškės,bus aiškus parlamentinių partijų požiūris ir į teisinius dalykus,į pačią teisėsaugą.Jei nebus atimtas imunitetas,bus aišku jog seimas galutinai tapo įtariamųjų prieglobsčiu ir induligencijų dalintoju.Praeitoje kadencijoje vienas veikėjas išsisuko. http://www.youtube.com/watch?v=FdSZeiPDpCc Tikiuosi kad seimas savo klaidos nepakartos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *