Seimas įpareigojo D. Valį pateikti Garliavos šturmo vaizdo medžiagą, o pats D. Valys teigia, kad jis čia „ne prie ko“

Seimas įpareigojo D. Valį pateikti Garliavos šturmo vaizdo medžiagą, o pats D.Valys nusprendė, kad jis čia „ne prie ko“ (papildyta)

Šią savaitę, kovo 21 dieną, parlamentarai pratęsė „Venckienės komisijos“ darbą ir, Seimo nariui Eugenijui Gentvilui pasiūlius, priėmė protokolinį nutarimą, kuriuo įpareigojo Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą pateikti „Garliavos operacijos“ vaizdo medžiagą. Iki šiol prokurorai tokią medžiagą pateikti ne kartą yra atsisakę.

Už protokolinio nutarimo priėmimą balsavo 37 Seimo nariai, 4 jam nepritarė, o 20 susilaikė (daugiau informacijos apie balsavimą rasite čia).

Įsidėmėtina, kad net 24 parlamentarai atsisakė ginti Konstitucijoje įtvirtintas Tautos Atstovybės teises ir nuolankiai sutiko su jų pačių ir Seimo pažeminimu.

Seimo socialdemokratai ir konservatoriai nuo 2006 metų nepajėgia iš Valstybės saugumo departamento išsireikalauti dvylikos analitinių pažymų apie galimą aukščiausio lygio politinę, slaptųjų tarnybų ir žiniasklaidos korupciją. Šią savaitę jie viešu balsavimu pareiškė, kad neturi pilietinės drąsos domėtis ne tik korupcija, bet ir masiniu valdžios smurtavimu prieš vaiką ir taikius piliečius.

Generalinio prokuroro savivalei ir konstitucinių Seimo galių apribojimui pritarė 12 konservatorių: M. Adomėnas, A. Anušauskas, V. M. Čigriejienė, I. Degutienė, S. Jovaiša, R. Juknevičienė, V. Juozapaitis, P. Saudargas, V. Stundys, S. Šedbaras, A. Vidžiūnas, P. Žeimys bei 12 socialdemokratų: M. Bastys, A. Dudėnas, E. Jonyla, O. Leiputė, G. Mikolaitis, A. Mitrulevičius, B. Pauža, M. Petrauskienė, A. Salamakinas, V. Saulis, A. Sysas, I. Šiaulienė.

O pats prokuroras Darius Valys, kaip jau tapo įprasta, dar kartą arogantiškai pažemino Seimą pareiškęs, kad jam skirtą Seimo įpareigojimą jis perduoda Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorei Ninai Raugienei.

 

2 komentarai

  1. kai nuo pinigu aptatamseja protas ,o apie sazine jau nebekalbama vietoj arklio ikinkytu vargsa zmogeli .siaubas kas daroma laisvoj Lieuvoj?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *