Ramutė Bingelienė: Kodėl Lietuvos valdžia rūšiuoja Lietuvos mergaites?

Viena – Garliavos mergaitė – yra paverčiama valstybės paslaptimi ir atiduodama policijos globon. Taip įslaptinama visa, kas nors kiek galėtų nuraminti piliečius, sukrėstus sunkiai suvokiamo smurto, panaudoto per Garliavos šturmą praėjusių metų gegužės 17-ąją. Apie šios mergaitės sveikatą neteikiama jokia informacija nei artimiausiems giminaičiams, nei gydytojams: valdžiai adresuotas Lietuvos pediatrų draugijos kreipimasis liko be atsako. Viskas, kas viešai prezidentūros vardu paskelbta: „mergaitės būklė nėra sunki“. Visos valdžios institucijos – ir prezidentūra, ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, ir Sveikatos apsaugos ministerija – sakosi ginančios mergaitės teisę į privatumą.

Tačiau kita – konservatorių mergaitė, kurią Tėvynės sąjungos rinkimų štabas išnaudojo politinės reklamos tikslais, jokių teisių į privatumą ir orumą neturi. Tokių jos teisių jokia valdžia negina. Nors jos akivaizdžiai pažeidžiamos: ji konservatorių mokoma ir viešai keiktis, ir suaugusiems dėdėms (jos žodžiais, „gaidžiams“) aiškinti, „ko išties reikia mergaitėms“. Tačiau Vaiko teisių tarnybos nepareikalauja iš „išradingų naujųjų konservatorių“ net paslėpti vaiko veidą. Joms neįdomu, ar šios mergaitės motina, ištikima konservatorė, leisdama savo nepilnametei dukrai vylingai staipytis sujauktoje lovoje prieš kameras, tinkamai atlieka savo kaip motinos pareigas. 

Yra ir trečia mergaitė – Prezidentės mergaitė. Jos istorija šiomis dienomis buvo papasakota iki smulkmenų: pirmosiomis dienomis rodomas ir jos veidas, ir ligos ar specialistų nepriežiūros iškankintas kūnelis, detaliai, su visokiausiomis smulkmenomis aprašomi visi jos negalavimai ir diagnozės, pateikiama daug kitokių asmeninio pobūdžio detalių (pavyzdžių galima rasti čia http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/medikai-gelbsti-is-ventos-globos-namu-atvezta-septynmete-sverusia-penkis-kilogramus-56-310586). Kas be ko, smulkiai aprašomas ir Prezidentės susirūpinimas šia sistemos žmonių abejingumo auka (daugiau skaityti čia http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/prezidente-reikalauja-atsakomybes-del-globos-namuose-nualintos-mergaites.htm).

Taigi – kodėl Lietuvos valdžia rūšiuoja Lietuvos mergaites? Kodėl Garliavos mergaitė po smurtinio jos poėmio iš gimtųjų namų ir jos orumo pažeminimo tiek laiko slepiama nuo artimųjų ir profesionalių medikų? Kodėl kitos mergaitės, kurias konservatoriai ir Prezidentė pasirinko savo politinės reklamos priemonėmis, prieš kameras išrengiamos kone iki naktinių marškinėlių?

3 komentarai

  1. Labai tikslūs pastebėjimai.Daug klausimų atsakė vakarykštė L.Tapino laida.Ypač operatoriaus darbas.Kuris tobulai peršvietė Raulušaičio ir Poželos,kaip individų(daugiau jiems neleido užaugti politikai,o jie ir nesipriešino)dvasinį vidų.Marionetės.Fanatiškos,prievartaujamų telefonine teise ,žmonių akys.Nutarę,kad dabar jau tikrai eina teisingu keliu-prievartos keliu.Už jų stovi Prezidentė ir konservatoriai.Kas kaltas?Apgailėtini.

  2. Ir dar,jei tas milijonas,skirtas saugoti L.Stankūnatei ir jos paslaptims,būtų paskirtas Ventos vaikų namams socialinių darbuotojų etatų didinimui ,tai tokių neprižiūrėtų vaikų tikrai sumažėtų ir neliktų.Sistemos aukos.

  3. Kada Kedžių ir Venckų palaikytojai nustos persekioti mergaitę su mama ir leis joms normaliai gyventi? Ar tie persekiotojai savo vaikų neturi, kad svetimi vaikai taip rūpi? Viskas gerai tai mergaitei, tik vieno jai su mama betrūksta – visiškos laisvės, bet kaip matyti iš vis dar pasirodančių straipsnių, pasisakymų ir komentarų, savo šalyje jos negalės ramiai gyventi, nepersekiojamos ir nemėsinėjamos per padidinimąjį stiklą. Ir tuomet darosi apmaudu, kai pagalvoji, kad mergaitė ir mama, niekuo nekaltinamas ir nieko bloga nepadariusios, priverstos išvykti iš šalies, o tuo tarpu tokie nusikaltėliai kaip Venckienė ir jos šeimynėlė, visa giminaičių ir pažįstamų įtakinguose postuose kompanija lieka čia ir netgi užima valdančias pareigas. Jų vieta kalėjime, šitie monstrai sugriovė daugelio žmonių gyvenimus, tarp jų ir mažosios Deimantėlės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *