„Prezidente, kokios tarnybos trina vaikų atmintį?“- klausia „Tie-SOS!“ sambūris

Pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai pirmadienį kreipėsi į Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę septintuoju laišku, ragindami ją kuo skubiau išsiaiškinti ir atsakyti visuomenei, kas, kada ir kaip ištrynė Garliavos mergaitės Deimantės Kedytės atmintį? 
Prezidentei primenama, kad dar šios vasaros pabaigoje Jos Kanceliarija visuomenei raštu užtikrino, jog gegužės 17-ąją valdžios smurtą patyrusio vaiko būklė nėra sunki. Tačiau praėjusį penktadienį teisėjas Audrius Cininas pareiškė, kad teismas galimos pedofilijos byloje neapklausęs Deimantės Kedytės, nes jos „atmintis ištrinta“.

„Piliečiams yra būtina žinoti, kokia valstybės tarnyba ir kurių valstybės pareigūnų pavedimu trina „valstybės paslaptimi“ paverstų Lietuvos vaikų atmintį. Kodėl buvusią sveiką Lietuvos mergaitę staiga užgriuvo valdžios smurtas ir ištiko baisi nedalia?“,- teigia piliečiai prezidentei.

Atvirą laišką valstybės vadovei pasirašė dailininkai Joana Noreikaitė ir Gitenis Umbrasas, buvusi disidentė sesuo Nijolė Sadūnaitė, Seimo narys Naglis Puteikis, filosofai Vytautas Rubavičius, Arūnas Bingelis ir Laisvūnas Šopauskas, Vilniaus universiteto dėstytojos Ramutė Bingelienė ir Saulė Matulevičienė, rašytojas Liudvikas Jakimavičius bei kiti.

Pilietinio portalo Tiesos.lt informacija
Viešas laiškas Respublikos prezidentei:

                              Kokia tarnyba Lietuvoje trina vaikų atmintį?

„Ties-SOS!“ akcijos dalyvių septintasis viešas laiškas Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei

2012 m. gruodžio 3 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentei

Poniai Daliai Grybauskaitei

 

Ponia Prezidente,

šią vasarą ir rudenį net šešiais laiškais mes kreipėmės į Jus ragindami pasirūpinti valdžios smurtą patyrusios, iš gimtųjų namų gegužės 17-ąją prievarta išvežtos Garliavos mergaitės – Deimantės Kedytės – sveikata. Kvietėme leisti ją apžiūrėti kompetentingiems ir visuomenės pasitikėjimą turintiems vaikų gydytojams, raginome kuo greičiau nutraukti totalią socialinę mažo vaiko izoliaciją ir leisti jam nors telefonu bei internetu bendrauti su seneliais ir laisvėje likusiais bendraamžiais draugais.

Deja, į mūsų raginimus Jūs, Ponia Prezidente, abejingai numojote ranka. Tik Jūsų Kanceliarija šių metų rugpjūčio 20 dieną mums pranešė, kad valdžios smurtą patyrusios mergaitės būklė nėra sunki. Mums adresuotame laiške tuomet teigta:

„Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją, kad, nepažeidžiant įstatymų reikalavimų, būtų išaiškinta situacija dėl mergaitės sveikatos būklės. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pagal kompetenciją aiškinosi situaciją dėl mergaitės ir paneigė teiginius apie sunkią jos būklę.

Praėjusį penktadienį, lapkričio 30 dieną, komentuodamas žiniasklaidai piliečio Andriaus Ūso byloje Vilniaus miesto antrojo apylinkės teismo priimtą išteisinamąją nutartį, teisėjas Audrius Cininas pareiškė: Deimantės Kedytės šioje byloje teismas neapklausęs todėl, kad „vaiko tolimesnė apklausa yra beprasmė ir jo atmintis ištrinta“.

Ponia Prezidente, raginame Jus nedelsiant išsiaiškinti ir atsakyti visuomenei: kas, kada ir kaip ištrynė Garliavos mergaitės atmintį? Juk dar šios vasaros pabaigoje Jūsų Kanceliarija viešai tikino, kad smurtą patyrusio vaiko būklė nėra sunki.

Piliečiams yra būtina žinoti, kokia valstybės tarnyba ir kurių valstybės pareigūnų pavedimu trina „valstybės paslaptimi“ paverstų Lietuvos vaikų atmintį. Kodėl buvusią sveiką Lietuvos mergaitę staiga užgriuvo valdžios smurtas ir ištiko baisi nedalia?

Pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai

Joana Noreikaitė, Nijolė Sadūnaitė, Justas Subačius, Ramutė Bingelienė, Arūnas Bingelis, Donatas Stakišaitis, Vytautas Rubavičius, Naglis Puteikis, Aurelija Babenskienė, Raimondas Gudžius, Liudvikas Jakimavičius, Rimtautė Kutavičienė, Saulė Matulevičienė, Leonas Merkevičius, Birutė Neuronienė, Jolita Radčenkienė, Ramutis Radzevičius, Laisvūnas Šopauskas, Arvydas Vaičiūnas, Gitenis Umbrasas, Virginija Jurgilevičienė

Visi, norintys šį laišką pasirašyti, galite tai padaryti parašydami Aurelijai Babenskienei el. pašto adresu aurelijapost@gmail.com.

11 komentarų

 1. Ar baigsit iškraipyti žodžius ir faktus savo naudai? Gerb. teisėjo A. Cinino žodžiai apie ištrintą atmintį reiškia, kad su metais vaiko atmintis išsitrina – mergaitė užmirš ir tai, ko ją mokė tėtis ir giminaičiai, auklė Olė, pritariu – kai ką užmirš, bet kai kas vis tiek išliks jos atminty, tuo labiau, kad tai buvo sistemingai kalama į jos mažą, vaikišką galvelę kelis metus iš eilės, buvo viskas daroma, kad mergaitė neužmirštų, dabar mergaitė gyvena kitokioje aplinkoje, jos mylinti ir kultūringa mama apie sysalus jai nebepasakoja, bet prireiks dar daug laiko, kol mergaitė atsigaus po psichologinės traumos, kaip sakė vienas psichologas – kiek metų mergaitei kalė į galvą visas tas šlykštynes, tiek metų prireiks vaikui reabilituoti, stengiantis sugrąžinti jį į normalų gyvenimą, kur nėra jokių sysalų, pimpalų ir kitų siaubų, mergaitei reikia mamos, bendravimo su bendraamžiais, mokymosi, žaidimų, kitos veiklos, kad pamirštų bent didžiąją dalį to košmaro.

   • Cininas aiskiai pasake, kad mergaites negalima apklausti, kadangi jos atmintis istrinta. Tiesiog pirma pasidomekite, kas mergaitei buvo daroma Vaiko raidos centre-tuomet irgi stengesi istrinti atminti, bet laiku mergaite buvo istraukta is ten. O biologine motina jau turejo laiko irodyti, ka gali ismokyti mergaite! Kad jai nebuvo pareiksti kaltinimai, dar nereiskia, kad ji sioje pedofilijos byloje yra nekalta. Dauguma tautieciu supranta, kas vyksta salyje, kaip susidorojama su ieskanciais tiesos, tad ir bylos baigtis buvo aiski jau seniai. Nustokite skaityti lietrycius ir pradekite mastyti savo galva(jei sugebesite). Vargse mergaite, priversta gyventi su tais, kurie ja skriaude…

    • Ekspertai konstatavo,kad mergaitės atmintis ištrinta…O Pilietės stilius primena Ilfo ir Petrovo „Dvylikos kėdžių“ porevoliucinį bolševikinį stilių.Prievarta..Apgailėtini tokie piliečiai.Nelaimingi..

     • Cituoju tikrąjį A. Cinino pasisakymą: „Sveikoji vaiko atmintis ištrinta ir pakeista netiesiogine seksualine patirtimi jo tėvo namuose, ilgą laiką trukusios įkyrios, neteisėtos kvotos apie tariamą sseksualinę prievartą metu. Tai nuosprendyje tiek išsamiai argumentuota, kad kitoks šio teiginio interpretavimas absurdiškas.“, štai kas trynė vaiko atmintį, Kedžiai ir Venckai, jie norėjo, kad mergaitės galvoje būtų pimpalai ir sysalai, kad ji užmirštų gražias vaikystės akimirkas, savo mamą. Laimei, jie šito tikslo nepasiekė, be to, tiek vaikų, tiek visų žmonių atmintis su laiku silpnėja, kai kurie dalykai pasimiršta, nusitrina, ir mergaitė pamirš tuos košmarus, užtai ir nekvietė jos dar kartą liudyti, nes nenorėjo vaiko traumuoti, versti dar kartą prisiminti tuos šlykščius dalykus, girdėtus ir galimai matytus Kedžių namuose.

  • piliete,pasitikrink sveikata!labai kvailus rasinelius cia rasineji..skaudu kad tokiu bukaprociu dar daug yra Lietuvoj.

  • Piliete, ačiū už teisėjo žodžių apie ištrintą mergaitės atmintį atkraipymą ir jų išaiškinimą nežinia kieno naudai. Užuojauta, kad su metais jūsų atmintis išsitrynė ir neprisimenate savo vaikystės. Tai didelė skriauda jums. Tik nepamirškite vieno, dauguma žmonių ją prisimena ir ji išlieka viso gyvenimo pagrindu. Būtent todėl jiems asmeniškai rūpi, kad visi vaikai turėtų teisę į saugią vaikystę.

   • Aš vaikystę dar puikiai prisimenu, nes ji neseniai prabėgo, prisimenu daug įvairiausių, kartu ir visai nereikšmingų smulkmenų, klystate rašydamas, kad aš neprisimenu vaikysytės, ir Deimantėlė po kokių 10-15 metų ją prisimins, tik gaila, kad ne visi prisiminimai bus gražūs…

    • Slaptažodžiui „Pilietė“ priskirtas“ „Lietuvos sąrašo“ baras.Plauti piliečių atmintį?

 2. Si „piliete“ is tos pacios „ziniuoniu“ kompanijos ,kurie skelbia sventai isitikine, kad Usa nuzude Kedys.Ar verta tokiems aiskinti ir buti ju lygio?

 3. Esu mačiusi dokumentinį filmą, kuriame rodė amerikiečių mokslininkus, dirbančius karinėms struktūroms, ieškančius metodų, kaip ištrinti kareivių, dalyvavusių karuose, prisiminimus. Tikslas- kad kareiviai užmirštų, ką matė, patyrė ir vėl galėų nebijodami eiti į mūšį. Tokie atminties ištrynimo metodai dar nesurasti ir tik atliekami moksliniai tyrimai. O gal jau lietuvių psichiatrai atrado šiuos metodus ir gali pamokyti amerikiečių mokslininkus? Visiškas melas ir blefas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *