Prezidentė Dalia Grybauskaitė: Mano kritikai – sukčiai

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė netikėtai pareiškė, kad jos sprendimų kritikai, piliečiai, kuriems nepatinka, kaip ji „teisingai tvarkosi“, esą „politiniai ir finansiniai sukčiai“.

„Kritiką, kurią aš kartais matau kai kuriose žiniasklaidos priemonėse, ypač kurios priklauso vienam ar kitam oligarchui, kuris turi kriminalinį jau šešėlį, pavyzdžiui, nevardinant konkrečiai vardų, priimu kaip komplimentą. Reiškia, teisingai tvarkausi, nes kai kuriems labai nepatinka. O kartais net juokauju, kad paskutiniu metu, ko gero, būtų galima ir tokį šūkį paleisti per Lietuvą: „Visi politiniai ir finansiniai sukčiai, vienykitės prieš prezidentę!“ Bet man tai yra pagyrimas. Reiškia, tvarkausi taip, kaip norėjau tvarkytis. Ir tai atitinka mano vertybes“, – aiškino Prezidentė Dalia Grybauskaitė žurnalistei Ritai Miliūtei laidoje „Teisė žinoti“, transliuotai per Lietuvos televiziją gruodžio 19-osios vakarą.

6 komentarai

 1. Gruodžio 19 d. Miliūtės laida „Teisė žinoti“ eilinį kartą parodė mūsų žiniasklaidos sugebėjimą pateikti faktus taip, kaip kai kam reikia. Prezidentė atsakė į tokius klausimus, kurie nieko nepasako. Kodėl Miliūtė nepaklausė Prezidentės dėl agitacijos už ką balsuoti, už ką ne, prieš rinkimus? Ar korektiškas elgesys tvirtinant ministrus? Ar Prezidentė irgi įsivaizduoja, kad „runkeliams“ ką numesi – tuo tegul ir džiaugiasi? Visuomenė jau matė jos aroganciją ir nesiskaitymą su tauta dėl atominės referendumo. Tolimesnė tokia kalba su visuomene nepriimtina. Tą surežisuotą laidą – žodis žodin perskaičiau L.ryto portale pora valandų prieš laidai pasirodant TV ekrane. Kažin ar p. Prezidentė padidins savo reitingus toliau kalbėdama su visuomene pusė tiesos. Šioje laidoje labai trūko Janutienės. Ji, ko gero, paklaustu to, kas iš tikrųjų domina visuomenę. Ši laida priminė,kai šiais metais mums buvo aiškinama „iš ko susideda šilumos kaina“ arba kad Lietuvos žmonėms atominės elektrinės pastatymas nieko nekainuos. Negu tik tiek visuomenė verta gauti „žinių“?

 2. atsiprasau…jei mano vertybes nera A.Brazausko mokines D.Grybauskaites vertybes,tai as politinis ir dar finansinis sukcius? D.Grybauskaite mete daugybei jos veikla kritikuojanciu zmoniu labai rimta ir izeidzianti kaltinima! Ir tas kaltinimas neparemtas jokiais irodymais.Kodel jos mineti oligarchai iki siol laisveje,jei jie nusikalteliai?Panasu,kad tuos „oligarchus su kriminaliniu seseliu“ prezidente „sudoros’ arba „pakabins“ iprastais metodais-tada,kai bus parankus momentas is to tureti ilgalaikes politines naudos(gal tai bus sekantys prezidento rinkimai?)

 3. Aiškiau netap – ar kritikojančius ypač Gerb. Ponia D. Grybauskaitė pavadins sukčiais ar ne. Po vakar dienos interviu su ypač Gerb. Ponia D. Grybauskaitė netapo aiškiau nei dėl Jos biografijos, nei dėl kai kuriu įvykių. Ji pabreižė, kad Enciklopedijoje lygtai labai tiksliai aprašyta jos biografiją. Bet žiūrint į prezidentūros puslapį – nėra nei žodžio apie tėvus, o Maskvos politinės akademijos pateiktas nepilnas klaidinantis pavadinimas, tai reiškia kad turimevėl reikalą su pusiau tiesa? (Šota Rustavelis gruzinų poetas, vienas reikšmingiausių Viduramžių literatų dar XIII amžiuje poemoje „Karžygys tigro kailiu“ rašė, kad pusiau tiesa, tai bjaurusis melas).
  Kas liečia didvyriško darbo Vilniaus aukštoje partinėje mokykloje, kur ypač Gerb. Ponia D. Grybauskaitė turėjo dirbti net tada, kai sovietų kariai apsuko mokyklą ir grasino automatais. Kiek man įsirėžė į atmintį – buvo lygtai atvirkščiai. Kada Aukščiausia Taryba po kovo 11 dienos perdavė partinės mokyklos pastatą Pedagoginiam Institutui ir ten atėjo studentai – partinės mokyklos dėstytojai iškvietė okupacinės kariuomenės dalinį ir su automatais išvarė studentus. Gal kas prisimina tą įvykį? Tai ar aš neteisus arba ypač Gerb. Ponia D. Grybauskaitė?
  Man tik paaiškėjo dėl vieno – kodėl tokios bjauros prosovietinės programos peršamos vaikams mokyklose, apie ką teko diskutuoti su SMM atstovais. Pasirodo partinės mokyklos dėstytojai perėjo dirbti i dabartinį Edukologijos universitetą.
  http://www.pogon.lt/straipsniai-lietuviu-kalba/50-ko-mokytojas-neismokys-mokinys-nemokes.html

 4. Taip išeina kad ir aš sukčius nes kritikavau Prezidentę dėl to kad jos valdomoje šalyje vaikai neginami nuo pedofilų ,kankinami,kad vieną vaiką puola 240 ginkluotų smogikų ,o tėvai bandę juos apginti nužudomi.
  Na ačių Prezidente už mūsų įvertinimą,manau per rinkimus prisiminsime jūsų požiūrį.

 5. Tam tikrą Prezidentės kritiką išsakiau ir aš savo straipsnyje „Matematiniai Lietuvos politikos pagrindai“ blog.delfi.lt/kritikas_p/21126/:
  „…Štai – mūsų Prezidentė, valstybės vadovė, Konstitucijos garantas, ta, kuri prisiekė būti visiems lygiai teisinga, po šių rinkimų staiga pabudo – naujai vyriausybei iškėlė griežtesnius reikalavimus.
  Puiku! Seniai reikėjo!
  Tik kodėl ne pagal Konstituciją ir ne visiems vienodai? Kubiliaus koalicinei vyriausybei tokių reikalavimų nebuvo, net palaičiai, čaplikai ir valantinai ar valiai… buvo „ne prie ko!“ Įstatymų iniciatyvos teisę turinti Prezidentė ketverius metus nepasiūlė įstatymo, reglamentuojančio reikalavimus vyriausybės nariams bei politikams, ir netikėtai suruošė nepriklausomai išrinktos kitos valdžios šakos – Seimo – nariams Konstitucijos nenumatytą procedūrą – užsienio kalbų ir kitų kompetencijų egzaminų imitaciją.
  Matyt, remiantis Konstitucijoje numatytu valdžios padalinimo bei pariteto principais, Seimas turėtų suruošti Prezidentei Konstitucijos žinių patikrinimo egzaminą, o gal apkaltą už priesaikos sulaužymą? Tikslas teisingas – teisingumas ir tvarka, bet priemonės, kaip Pakso – priesaikos sulaužymas!
  Kada Prezidentė paragaus savo išvirtos košės?…“
  Reiškia, kad sukčiaus požymis yra ir reikalavimas laikytis Konstitucijos…

 6. O tai garliavos mergaitė finansinis ar politinis sukčius? kodėl jūs prezidente taip žiauriai su ja pasielgėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *