Tiesos.lt klube: kaip ginti tiesą „mėsos Seime“?

Lapkričio 29-osios vakarą M. K. Čiurlionio namuose pirmąkart susirinkęs Tiesos.lt klubas svarstė, kaip būtų įmanoma susigrąžinti tiesos, laisvės, žmogiškojo orumo vertybes į Lietuvos politiką.

Klubo svečias Kovo 11-osios Akto signataras, Seimo narys Algirdas Patackas konstatavo, kad naujasis Seimas savo didžiąja dauguma yra „ne tiesos, o mėsos Seimas“. Todėl, greičiausiai, jame vyrausianti ciniška prekeivių politika. Iš naujųjų Seimo narių jis išskyrė Vitalijų Gailių ir Povilą Urbšį kaip pasitikėjimo vertus politikus. Pasak A. Patacko, labai svarbu, kad tiesą branginantys Seimo nariai turėtų stiprų ryšį su kultūros ir mokslo žmonėmis, su Lietuvos likimui neabejinga visuomenės dalimi.

Į diskusiją įsitraukę Kovo 11-osios Akto signatarė Nijolė Oželytė, profesorius Donatas Stakišaitis, rašytojas Kazys Almenas ir kiti klubo nariai diskutavo, kaip pati visuomenė, bendradarbiaudama su moralinio stuburo nepraradusiais politikais, galėtų viešojoje erdvėje tvirčiau ginti jai svarbius principus ir vertybes, kaip galėtų priešintis destruktyviems politiniams sprendimams. Svarstyta, ar skirtingose frakcijose esantys principingi politikai pajėgtų susitelkti esminiais Lietuvai klausimais, susiburti į neformalią grupę. Pripažinta, kad šiandien reikia bendrų vertybių pagrindu kurti pasitikėjimo erdvę, bendradarbiavimo ryšius tarp tautos likimui neabejingų piliečių visoje Lietuvoje, kad moraliniam Lietuvos atsinaujinimui būtina plati demokratinių jėgų banga.

6 komentarai

 1. Pritariu klube Tiesos išsakytoms mintims. Pasigendu Ozolo, Songailos, Medalinsko, A.Matulevičiaus. Aš balsavau Už Lietuvą Lietuvoje ir norėčiau, kad ši koalicija nedingtų iš kovotojų prieš sistemą avangardo.

  • Ozolo su Medalinsku? Ar ne jie pagrindiniai antisisteminio judėjimo skaldytojai.
   Užsimanė (mano supratimu) perimti lyderių vaidmenį. Ambicijos, savanaudiškumas ar situacijos nesuvokimas? Toliau savo nosies ( savojo AŠ) nematymas.
   Ar reikalingi jie?
   Taip, reikalingi.
   Turi aktyvios veiklos patirtį.
   Reikalingas kiekvienas žmogus stovintis Tiesos ir pilietinės visuomenės pusėje.

  • Internetinis radijas ar audio podcastas su 2-3 laidomis per savaitę, būtų ir įdomu ir aktualu.O televizijos kanalas brangus malonumas,ir nerealu.Na nebent tv laida,bet ar tv kanalams kuriuose mezgasi cenzūros žiedeliai to reikia?

 2. Įdomu, kodėl Algirdas Patackas kaip pasitikėjimo vertus politikus nurodo Gailių ir Urbšį, o ne Venckienę ir Varkalą?

 3. reiketu radijo laidos televizija per brango o laidos ypac reikalingos koldar isliko keletas saziningu nekorumpuotu pilieciu:teisesaugoje seime ir val apaRATE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *