Pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ birželio 17-ąją, 12 valandą, S.Daukanto aikštėje bus paminėtas Garliavos šturmas

Pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ birželio 17-ąją S.Daukanto aikštėje bus paminėtas Garliavos šturmas

„Žmonės negali būti saugūs, nežinodami, kas vyksta valstybėje“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę skaitytame metiniame pranešime. Pritardami šiai prezidentės minčiai laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai jau 13 mėnesių ragina Dalią Grybauskaitę pasakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką.

Pernai gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo tos dienos praėjo jau trylika mėnesių. Deja, prezidentei atsakingos institucijos per metus nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai šiandien oficialiai neigia net patį smurto faktą.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais. Šį pirmadienį, birželio 17-ąją, 12 valandą Vilniaus S.Daukanto aikštėje laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas valdžios smurtą Garliavoje paminės pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ – bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Kviečiami visi neabejingi, Lietuvos Konstituciją ir laisvę branginantys piliečiai.

6 komentarai

  1. Toks geras oras,manau ir Prezidentė atvyks paminėti,juk ji taip pergyveno dėl mergaitės ir neleido jos skriausti.O sadistus ją plėšusius iš namų ir kankinusius senelius,Prezidentė griežtai nubaus,juk ji myli ir gerbia senus žmones.O ir rinkimai netoli,juk žmonės eina balsuoti už tik už gerą Prezidentą.

  2. Paminint Garliavos užpuolimą ar nevertėtų ir pakalbėti apie Juvenalnės justicijos grėsmes.Ja norima pridengti ir nusikaltimą Garliavoje?Ir apie mūsų vaikų saugumą nuo valstybės ir nepatyrusios sovietmečio Europos Sąjungos.Kaip ginsimės?Savo patirtimi.Europa eina ten,kur mes jau buvome.Gal laikas stipriau reaguoti?

  3. Gegužės 17-ąją Lietuvos teisėsauga parodė, kad nėra visiška impotentė ir sugeba užtikrinti savp piliečių teises. Mergaitė buvo atimta iš neteisėtai ją pasiėmusių nusikaltėlių bendrininkų, skriaudėjų šeimos ir grąžinta mylinčiai mamai. Ar šito piketo dalyvių nuomone, vaikas ir toliau turėjo būti atplėštas nuo mamos, gyventi su jos nemylinčiais, skriaudžiančiais, psichologiškai ją terorizuojančiais žmonėmis? Tai jūs palaikot vaiką ar Kedžių ir Venckų šeimynas? Šitie žmonės skriaudė mergaitę, ji pati apie tai pasakojo, ir ne vien policijai… Palikite vaiką su mama ramybėje, jos dabar kartu ir lai gyvena savo gyvenimą, pedofilijos nebuvo, bet dar yra daug neatsakytų klausimų pedofilijos byloje, dingo viena pagrindinė liudininkė – Neringa Venckienė.

    • Iš tavo (su protu nesusipykusios pilietės) komentaro matosi, kad proto neturi, todėl ir susipykti su juo negali. Apgailestauju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *