Pilietinės akcijos Simono Daukanto aikštėje dalyviai ragina Prezidentę įvardinti Garliavos šturmo organizatorius

Simono Daukanto aikštėje nutarta tokius laiškus Prezidentei siųsti kasdien. Visi, norintys juos pasirašyti, gali tai padaryti atėję į aikštę.

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Poniai Daliai Grybauskaitei

Gerbiamoji Ponia Prezidente,

Šių metų gegužės 17-osios rytą, po ginkluoto Garliavos šturmo, mes susirinkome Simono Daukanto aikštėje protestuodami prieš valdžios smurtą ir norėdami iš Jūsų sužinoti, kodėl prieš taikius žmones tokio smurto buvo imtasi.

Mūsų atstovai Nijolė Sadūnaitė, Liudvika Pociūnienė ir Darius Kuolys gegužės 17 dieną raštu kreipėsi į Jus, kviesdami susitikti su aikštėn susirinkusiais piliečiais. Jūs atsakėte, kad tokiam susitikimui neturite laiko.

Nuo tos dienos prabėgo pustrečio mėnesio. Mes likome Simono Daukanto aikštėje ir iki šiol laukiame Jūsų pozicijos.

Labai kviestume Jus, piliečių rinktą valstybės vadovę, pagaliau išsiaiškinti ir pasakyti visuomenei: kas įsakė 240 policininkų gegužės 17-osios rytą šturmuoti Garliavos gyvenvietę, kas davė leidimą antpuolio metu naudoti prieš taikius gyventojus dujas, elektrą ir kitas ypatingas smurto priemones, kurie politikai iš anksto apie tokį įsakymą žinojo ir jam pritarė?

Pagarbiai,

Pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyviai

Joana Noreikaitė
Justas Subačius
Valdas Papievis
Saulė Matulevičienė
Naglis Puteikis
Viktorija Ručinskaitė
Ona Umbrasienė
Leonas Merkevičius
Romas Radzevičius
Rimtautė Kutavičienė
bei kiti

15 komentarų

 1. Pilnai pritariu,Tauta turi žinoti savo“didvyrius“trypiančius Tautos garbę ir orumą.Nuo tokių turime apsivalyti,vejant lauk tokius sadistinių polinkių mėgejus iš visų jėgos struktūrų.

 2. Senai laikas gaut išsamų atsakymą į šį klausimą. Palaikau ir pasirašau po laišku – Zenonas Langaitis

 3. Lygiai taip pat galima kasdien gausiai kreiptis e-paštu:
  „LABAS RYTAS. KUR MERGAITĖ?“
  Oficialiame tinklapyje yra atskira rubrika „Laiškas Prezidentei“

 4. Vienai mazai mergaitei „palmti“ 240 „ereliu“ siunciama,kiek tai kainavo? „Pazibos“ Stankunaites islaikymas?! Moraliskai ir psichologiskai sugniuzdyti artimiausi mergaitei zmones{ pinigines israiskos cia neikainuojamos].Jusu gedingas pabegimas is Cikagos po susitikimo su vietos lietuviais?! Tiksliau nenoras atsakyti i ju klausimus [isejimas pro juodasias duris] taip isvengiant kontakto su jais. Begale klausimu ir nei vieno atsakymo. Pritariu ir pasirasau-Irena Taylor

 5. Tie 240 policininkų padarė savo – sutelkė žmones gintis. „Drasos kelio“ partija ir dabar užėmusi gynybinę poziciją, daugelis jos pareiškimų, visokių nepasitikėjimų ir atsiribojimų turbūt atsirado iš noro gintis (nuo visų, net ir nepuolančių).

 6. Mieli Patvoriniai,
  Rugpjūčio 11d., 15 val. visi kviečiami dar kartą susitikti Garliavoje, Klonyje maloniam pabendravimui, taip pat tolimesnių darbų ir veiksmų aptarimui bei jų koordinavimui.
  Planuojama pasisvečiavus Klonyje vykti į Šlienavą trumpai maldai a.a. Drąsiaus žūties vietoje ir vakarą užbaigti „šeimyniniu“ patvorinių pikniku.
  Labai prašome, būkime draugiški ir informuokime, pakvieskime vieni kitus, nes ne visi naudojasi FB ir ne visų tel. numerius turime, ne visi gauna SMS žinutes.
  Sielos ir kūno žaizdas geriausiai gydo laikas ir patikimų draugų būrys. Nepraraskime tų, ką atradome.
  …Pabūsime kartu Klonio gatvėje – prisiminsime, paliūdėsime, pasidžiaugsime visi kartu. Mes vieni kitiems labai reikalingi ir brangūs.

  Labai prašome apie planuojamą dalyvavimą sustikime pranešti SMS žinute tel. 860388648 (tik SMS!).
  Kilus klausimams, teiraujamės tel.
  8688-88508 Vida
  8612-69766 Tatjana
  8612-47504 Birutė

  Kviečiami ir laukiami visi visi.
  Su pagarba
  Kiti patvoriniai :)

 7. Drąsos kelio tinklapyje goo.gl/wVpyE paskelbiau sekančio turinio komentarą, kuris po kelių minučių buvo ištrintas. Ką tai galėtų reikšti?

  Kritikas Pikčiurna
  Neabejotinai galima sutikti, kad teisinė sistema užvaldyta klano ir sunkiai serga. Visuomeninio prokuroro institucija tikrai galėtų prisidėti prie jos sanavimo, tačiau šešėlis ir nusikalstama korupcinė veika yra taip masiškai išplitusi ir palaikoma ir šalies, kad keliamų bylų užtektų visam šimtmečiui. Ar tokiu keliu einant realu pasiekti apčiuopiamų rezultatų? Blogiui reikia nulaužti stuburą, o paprastomis reformomis ar teismais tai efektyviai padaryti neįmanoma, nes blogis labai greitai prisitaiko ir suranda landų. Teisėsauga yra tik įrankis, kaip kad šaukštas yra įrankis sriubai valgyti. Su teisėsauga, kaip su šauktu galima veikti pagal paskirtį, bet juos galima panaudoti ir trenkti į kaktą… Taip ir yra pastaruoju metu. Manau Drąsos kelio partija daro esminę klaidą susitelkdama išimtinai tik į teisines problemas. Reikia daug
  platesnių ir gilesnių valstybės reformų apie kurias kalba ir kiti judėjimai už bendrą Lietuvos sąrašą. Jei nauji judėjimai už teisingumą nesugebės apsijungti bendram tikslui ir nesusitars dėl bendro garbingo ir veiklaus kandidatų sąrašo, kuriam pritartų dauguma rinkėjų, keli nauji veidai Seime negalės pakeisti padėties nei Seime, nei valstybėje. Jei nebus tokio sąrašo, rinkėjų balsai pasidalins per visus sąrašus, kur yra „mylimi veidai“ ir vėl turėsime mišrainę, kurioje dominuos klaninių partijų veikėjai. Nauji žmonės vėl bus priversti jungtis prie esamų, gerai sustyguotų, prišokusių prie valdžios lovio, koalicijų arba likti „keistuoliais“ replikuotojais, kaip Gražulis, Veselka ar pan., kuriais taip suktai, paversdami Seimą turgumi, pasinaudoja minėtieji klanai. Būtent turgus Seime labiausiai skaldo tautą ir pasitarnauja tiems, kurie vadovaujasi šūkiu: „skaldyk ir valdyk!“ .
  Nustokime ginčytis dėl nežymių skirtumų, ieškokime esminių sutarimų, kurie leistų naujam Sąjūdžiui už teisingumą virsti galingu traukiniu, šluojančiu smulkmę ir šiukšles savo kelyje. Tik tada yra vilties pradėti atgimti. Laikas pradėti pasitikėti gėrio ir sveiko proto jėga, o gėris turi būti gerai ginkluotas. Vienybė – geriausias ginklas.

 8. Atgalinis pranešimas: Prezidento Kanceliarijos Asmenų aptarnavimo skyriaus atsakymas piliečiams dėl smurto Garliavoje - Už teisingumą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *