Pažemintas Seimas apsisprendė už jėgą

Ramutė Bingelienė, Tiesos.lt

Pažemintas Seimas apsisprendė už jėgą

Taip ir neišsireikalavęs, kad generalinis prokuroras įvykdytų jo nutarimą ir pateiktų visą „Garliavos operacijos“ medžiagą, Seimas susitaikė su pažeminimu, atsisakė aiškintis tiesą ir panaikino parlamentarės Neringos Venckienės teisinį imunitetą. Už tokį sprendimą balsavo 80 Seimo narių, prieš balsavo 23 Seimo nariai, susilaikė – 15 (individualūs balsavimo rezultataibalsavimo rezultatai pagal frakcijas). Iš viso balsavo 118 iš 141 Seimo narių.

Seimas priėmė šį sprendimą taip ir neišklausęs Visuomeninės komisijos 2012 m. gegužės 17 d. smurto aktui Garliavoje ištirti, kuri savo tyrimo išvadose (2012 m. birželio 27 d.) konstatavo: vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą ir valstybės vardu panaudojus jėgą prieš bejėgį vaiką bei prieš beginklius piliečius, buvo pasikėsinta į Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką. Nesulaukta atsakymo ir į Komisijos kvietimą (2013 m. vasario 22 d.) Lietuvos Respublikos prezidentei, Seimo ir Vyriausybės nariams nuodugniai ištirti, ar yra Lietuvos Respublikos teisės aktų, leidusių vykdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą panaudojant prievartą prieš vaiką. Seimas, užuot įpareigojęs Generalinę prokuratūrą ištirti jėgos naudojimo Garliavoje teisėtumą, savo balsavimu suteikė galimybę tęsti nukentėjusių asmenų persekiojimą, šiurkščiai pažeisti Konstitucijos laiduojamas žmogaus teises ir laisves.

Liko neatsakyta ir į viešuose laiškuose Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei piliečių keltus klausimus:

Pilietinės akcijos Simono Daukanto aikštėje dalyviai kreipėsi į Prezidentę dėl Garliavos mergaitės

Pilietinės akcijos dalyviai ragina Prezidentę įvardinti Garliavos šturmo organizatorius

Piliečiai ragina Prezidentę išlaisvinti Garliavos mergaitę iš socialinės izoliacijos

Piliečiai primena Prezidentei jos pareigas, reikalauja atskleisti smurto Garliavoje rengėjus ir pasirūpinti Garliavos mergaitės likimu

„Tie-SOS“ akcijos dalyviai primena Prezidentei įstatymus

Už demokratijos ir mergaitės likimą atsakote asmeniškai, – teigia Prezidentei akcijos dalyviai

Kokia tarnyba Lietuvoje trina vaikų atmintį?

Piliete Prezidente, sustabdykite makabrišką farsą, – ragina Dalią Grybauskaitę „Tie-SOS“ akcijos dalyviai

Taigi ir šios kadencijos Seimas apsisprendė ne už tiesą, o už jėgą.

Gen. prokuroras D.Valys atsako į klausimus Seime 2013-03-09

2 komentarai

  1. Ačiū D.Kuoliui už aiškią ir nuoseklią poziciją .Už esamos padėties išaiškinimą R.Janutienės laidoje.Taip,kol seimas nekontroliuos spec.tarnybų,kol joms atiduos savo priedermes,tol…Geriau nekalbėti,kas laukia…

  2. Venckienė privalo atsakyti už padarytus nusikaltimus. Jeigu ji tokia šventa ir nekalta, kodėl bijo, kodėl bėga nuo prokurorų, nuolat slapstosi? Ko bijoti nekaltam žmogui? O dėl to ir slapstosi, kad prisidirbusi, ir ne vien ji – prie nusikaltimų vykdymo prisidėjo ir Policijos Departamentas, ir KPB, tie pareigūnai, kurie žinojo apie Kedžio planuojamas žydynes, bet neužkirto joms kelio, kurie nutekindavo D. Kedžio artimiesiems informaciją, vieno iš nužudytujų – Vaido Milinio nuotrauka buvo paimta ne iš kur kitur, o iš policijos duomenų bazės. Užtai bylos ilgiausiai ir buvo vilkinamos, o nusikaltėliai dangstomi, nes čia veikia ne vienas ar keli žmonės – tai organizuota grupuotė, kuriai priklauso ir aukšti teisėsaugos pareigūnai, kuriems tiesa labai nepalanki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *