Pasiūlyk idėją

Judėjimas – mūsų bendras kūrinys. Svarbūs yra kiekvieno mūsų pasiūlymai dėl judėjimo struktūros, pobūdžio, programos, veiklos uždavinių ir taktikos.

Pasidalinkite savo idėjomis pasinaudodami žemiau esančia forma.

568 komentarai

 1. Ką tik grįžau iš Balandžio 14 d. mitingo, pilnas minčių. Netikiu , kad dabartinis Seimas kažką naudingo nuveiks Lietuvai, tad reikia visiems ruoštis naujiems Seimo rinkimams. Bet, didžiausią pavojų matau iš VRK narių ir jos vadovo Vaigausko pusės. Anot Z.Vaišvilos, jei Vaigauskas nebūtų nuslėpęs D.Grybauskaitės biografijos faktų, šiandien mes turėtume kitą Prezidentą, gal būt ,ir nebūtų kilusi tokia situacija, kurią Lietuva patyrė per ją. Reikia kelti klausimą dėl jo nušalinimo. Reikia vienyti centro ir dešiniąsias jėgas, todėl reikia inicijuoti bendrą susitikimą ir aptarti bendrą veiklą. Žinant, kad Valstybei priešiškos jėgos stengsis trukdyti vienybei, reikia tą įvertinti ir imtis prevencinių priemonių. Sąjūdžio laikais buvo leidžiamos Sąjūdžio žinios – pigus ir visiems prieinamas biuletenis, reikia atgaivinti jo masinį leidimą visoje Lietuvoje. Jei reikės mano pagalbos, prašome kreiptis. Aš, 1998 m. buvęs Policijos departamento prie VRM Ryšių su visuomene skyriaus viršininkas, sulaukęs panašaus kaip Gailius likimo, dėl Vagnoriaus intrigų, dėl ko daug kam teko patirti panašią dalią.

  • …pritariu jusu mintims ir ,kad nekartoti sajudzio klaidu,neprileisti prie sito judejimo dabar seime dvidesimt metu sedinciu supuvusiu valdininku,teisingiau sukorumpejusiu per ilga laika…sekmes iniciatyvose…

 2. Šios dienos mitingas pasirodė ne toks įkvepiantis, kaip ankstesnieji. Turbūt būtų rizikinga rengti pernelyg dažnas akcijas ir mitingus, nes renginiams dažnėjant jų reikšmė mažėja.
  Gerokai diskreditavo šią idėją Darbo partijos surengtas mitingas. Šitokiu būdu galima sužlugdyti bet kokią gražią idėją, paverčiant ją farsu. Šio judėjimo oponentai tą gerai pajuto ir savo straipsniuose ir kalbose iškart abu mitingus sudėjo į vieną gretą.

  Dalies šios dienos prelegentų kalbos buvo pernelyg padrikos ir ištęstos.
  Gyčio Paškevičiaus indėlis tikrai gražus, bet jo ir kitų dainos buvo gana tolimos mitingo idėjoms.
  Tačiau gerai, kad atsirado daugiau dalyvaujančio jaunimo, tai teikia šiek tiek vilčių.

  Dabar dėl idėjų.
  Net iš kreipimąsi pasirašiusių žmonių sąrašo matyti, kad jame daugiausia kultūros žmonės – meninikai, mokslininkai, daugiausia humanitarinės pakraipos. Tai yra viena dalis Lietuvos, iš esmės toji, kuri dominavo atkuriant nepriklausomybę. O kalbama buvo apie visai kitą Lietuvos dalį, kuri, kaip pastaruoju metu vis aiškiau matyti, dabar ir lemia esamą Lietuvos padėtį. Tai mūsų teisėsauga, teisėjų luomas. Iš jo šiuose mitinguose žmonių nematyti (gerbiamo signataro K. Motiekos neišeina laikyti jų atstovu, kadangi advokatai yra laisvoji profesija).
  Taigi siūlyčiau ieškoti būdų megzti ryšius su padoriais teisėjais ir kitais teisėsaugos atstovais.
  Vienas iš būdų galbūt galėtų būti teikiami kokie nors visuomenininkų apdovanojimai garbingai savo pareigas atliekantiems teisėsaugos atstovams. Apdovanojimai, žinoma, turėtų būti ne piniginiai, o tik simboliniai. Svarbiausia būtų viešas tokių žmonių pagerbimas. Komisija, žinoma, turėtų būti mišri – iš teisininkų, žurnalistų, kultūros žmonių. Taip būtų paskatinami dorai dirbantys žmonės, taip pat mezgami kultūros žmonių ryšiai su teisėsaugos sričiai priklausančiais žmonėmis.
  Žodžiu, reikia, kad šalia kritikos būtų ir kita, skatinamoji, veikla.

  • del dainu tokiuose renginiuose. Tai labai svarbu, jos skleidzia dvasia, todel reiketu pasistengti dainuoti tas dainas, prie kuriu gali prisijungti visi ir kiekvienas, pvz. liaudies dainos ar labai populiarios, tiktu ir giesmes. Tai vienija zmones ir jungia bendra dvasia, tokia atmosfera yra uzkrecianti ir palaikanti. Esame dainuojancios revoliucijos vaikai – tai palaikykim savo tradicijas.

 3. Sovietmečiu „kronika“ informuodavo užsienį apie padėtį Lietuvoje. Prieš 20 metų sąjūdis kviesdavosi patyrusius žmones iš užsienio kovai su biurokratija. Deja, šiandieną padėtis blogesnė. Mes neturime priėjimo prie informacijos priemonių. Nereaguojama į nomenklatūros nusikaltimus, net jei visi faktai padėti ant stalo. IDĖJA: Reikia prašyti patyrusių ir įtakingų užsienio teisininkų pagalbos, kovotojų su neteisybe, informuoti juos apie padėtį ir pasikviesti juos, kad ir į mitingą, ar tuo momentu , kada įteikiami reikalavimai valdžios atstovams.
  KLAUSIMAS: Įsivaizduokite, kad rytoj – rinkimai. Kaip siūlysite elgtis žmonėms? Už ką žmonės turėtų balsuoti, jei partijų sąrašuose tik keletas padorių žmonių, ir tie kažkur toli išbarstyti? Partijos reikalingos tik tam, kad žmones pajungtų savo valiai. Šiandieną, net tuomet, kada visa frakcija vieninga – Kubilius jos neklauso. Ar galima šią partiją gerbti, kuri toleruoja tokį vadovą?
  – Užsienyje valdžia reaguoja į žmonių reikalavimus. Dviračio neišrasime.
  Tokiais reikalavimais, kurių nepaisoma – nieko nepasieksime, Tą rodo ir „ekspertų“ veikla. Reikia paduoti teisėjus į teismą, po to už vilkinimą – į užsienį, prašyti žmogaus teisių organizacijų pagalbos.
  – Ar galėsite žmonėms ką nors patarti prieš rinkimus? Balsuoti už kurią nors partiją, kuomet jie partijomis yra nusivylę? Kuomet su bet kuria nauja partija į Seimą prilenda visokiauio plauko prisiplakėlių? O kunigų raginimai prieš rinkimus nuvykti balsuoti, tik padeda blogiui išlaikyti savo pozicijas, bažnyčios politika nieko gero neatnešė, drąsos reikia ir kunigams. Tokios drąsos, kurios nestigo sovietmečiu tiems, kurių meilė žmonėms buvo aukščiau už korumpuotų bažnyčios vadų nurodymus.
  P.S. Jei seime bus pateiktos kokios pataisos, už šias pataisas turi būti viešai balsuojama, o rezultatai ir partijų pozicijos turi būti skelbiami laikraštyje.

 4. Manau, kad reikia spausti LRT taryba, del ETERIO.
  Ilgalaike akcija su palapyne, nors ir prie Seimo.
  Prasyti Augustino Ragauskio, (Ziniu radijo seimininko) postavaus eterio ,nors pusvalandzio i savaite (tipo Laisves radija ). Uzdavinis N1.
  Uzdavinis N 2 -VAIGAUSKIO kontora
  Atleiskyte uz klaidos, esu Letuvos ruse.

  • Taip tikrai vienas iš svarbiausių prioritetų turėtų būti visuomeninio transliuotojo pakvietimas tapti visuomeniniu ir įsileisti visuomenininkus. Tenai yra Račas, kuris žmogus teisingas ir pilietiškas jau dėl to , kiek žinau ir kovoja. Ten yra daug Lietuvos piliečių, kurie galėtų ir norėtų padirbėti Lietuvos valstybei, o ne atskiros grupės interesams.

 5. Nors šios dienos mitingas ir nebuvo toks įkvepiantis, tačiau mes turime ir daryti, kad įkvėptume patys ir kvėpuotume t.y. dirbtume teisingumo vardan ir naudai.
  Reikia kiek galima daugiau analizės, to, kas vyksta Lietuvoje, kaip ir buvo kviečiama mitingo organizatorių, telkti ekspertų grupes, kurie paaiškintų vykstančius procesus ir analizuotų jų priežastis ir kokios jėgos skatina neteisingumą. Bet to negana. reikia visus vienijančios kuriančios idėjos. Tam kad Teisingumas sustiprėtų ir įsigalėtų, turi būti valstybės vystymosi strategija, vizija, kurią norime pasiekti.
  Sąjūdžio metais ta vizija buvo laisva Lietuva. Pasiekėme, o ko toliau siekiame? Sustojome tarpusavio kovose už valdžią ir įtaką. Tai klaida. Baisi klaida. Dabar reikia, kad visuomenėje žinomi ar mažiau žinomi savo sričių profesionalai (teisininkai, ekonomistai, sociologai, istorikai, organizacijų valdymo specialistai ir kt.) sukurtų valstybės strategiją, viziją kokiam 20 metų į priekį ir jos pasiekimo galimą planą. Šią strategiją reiktų priimti referendumo būdu, tam ji turėtų būti ne tik pagrįsta, bet ir suprantama žmonėms ir patraukli. Kada turėsime konkretų siekį, kuris referendumo būdu taps įstatymu, tada galėsime kiekvieną politinę jėgą tikrinti pagal tai, kiek jie veda šalį tos siekiamybės kryptimi. Organizmas (valstybė) gali būti gyvybingas, jei jo atskiri organai (politinės jėgos, verslai ir valstybinės tarnybos) ne konkuruoja tarpusavyje (kaip vėžinės ląstelės), o veikia vieno tikslo kryptimi: teisingo, vieningo ir skaidraus (informacijos ir žodžio laisvė ir t.t.) gyvenimo kryptimi. Tačiau reikia tam sukurti konkrečią valstybės augimo viziją.

  • P.S. man atrodo, kad dabar reiktų referendumo ne dėl atominės elektrinės, o dėl klausimo, kur Lietuva juda, kokia jos strategija ir tada paaiškės, reikalinga atominė Lietuvai ar reikia ko kito.
   Strategija išspręstų dar vieną klausimą: negalėtų kiekviena nauja vyriausybė griauti prieš tai buvusios vyriausybes pradėtų darbų, kaip buvo iki šiol ir Lietuva dėl to neturi įgyvendinusi beveik jokio strateginio projekto (Nei dujų terminalo, nei elektros jungties nei su Lenkija, nei su Švedija, nei namų renovacijos, nei proveržio kokioje nors pramonės, gamybos ar mokslo srityje) ir nėra ko paklausti, kodėl tai nepadaryta.
   Nei viena politinė partija neanalizuos valstybės vystymo galimybių ir nekurs jos vystymo strategijos. Nes partijos suinteresuotos savo atstovaujamos grupės, o ne valstybės interesais. tai gali padaryti tik visuomeninis ar pilietiškai nusiteikusių profesionalų judėjimas, grupė, Jai Lietuva būtų karalystė, tai inicijuotų karalius, nes jis mąstytų savo ir savo įpėdinio perspektyvoje. O jai būtų tikras patriotas, tai gal ir ilgesnei perspektyvai. Dabar partijos mąsto tik nuo rinkimų iki kitų rinkimų. Siūlau kovoti už televiziją, už strategiją ir už referendumą.

 6. Labai gerbiu iniciatyvinės grupės pasiryžimą kažką daryti – žinau, kiek tai užima brangaus laiko. Kova, kurios baigtis labai miglota. Lenkiu galvą.
  Kartu norėčiau pasidalinti savo nuomone.
  Taip pat pastebėjau, kad tiek balandžio 14 d., tiek ir ankstesniame mitinge trūko entuziazmo „ugnelės“, kuri visus sujungdavo per sąjūdžio mitingus. Kas jau kas, o gerb. R. Ozolas ir D. Kuolys turėtų prisiminti filosofą, kad du kartus į tą pačią upę neįbrisi… Gal nevertėtų primygtinai mojuoti sąjūdžio vėliava. Laikai pasikeitė, pasikeitėme ir mes. Gal ne vien mitingai turėtų būti veiklos įrankis? Juose išsakomoms idėjoms daugelis mano pažįstamų visiškai pritaria, juos iš tiesų jaudina dabartinė situacija, tačiau taip pat žinau, kad daugelis jų nemėgsta mitinguoti.
  Beje, tikrai džiaugiuosi, kad šį kartą iniciatyvą iškėlė ir gana gausiai parėmė menininkai ir mokslo žmonės. Gal reikėtų pasitelkti jų fantaziją ir išmonę? Gal tai turėtų būti kas nors panašaus į Roko maršą? Gal gatvės menas? Gal akcija tipo „paaukok seimui žadintuvą, pažadink miegančią sąžinę“. Kažkas tokio, kas atkreiptų dėmesį tų, kurie kol kas nėra įsigilinę į teisėsaugos problemas Lietuvoje.
  Manau, kad daryti vieną mitingą po kito vien tam, kad išsakyti ten susirinkusiems ir taip žinomas mintis nereikėtų, nes ten suėjusieji (įtariu) tikėjosi išgirsti aiškių pasiųlymų KĄ DARYTI. Jeigu jau pakeli kovos vėliavą, tai ir tenka ją nešti. Jeigu nori, kad minia eitų, reikia ją kažkur pakviesti. Sąjūdžio laikais buvo ne vien uždegančios kalbos, bet ir sudaryta strategija ir taktika – turėdami tikslą lyderiai iškeldavo vieną uždavinį po kito.
  Galvoju, kad ir šis judėjimas dabar turėtų užsibrėžti kokį nors vieną realų uždavinį ir visomis išgalėmis jį bandyti įgyvendinti – taip sakant nukreipti visą energiją į vieną tašką. Gal būtume pajėgūs susitelkti į gerb. L. Jakimavičiaus paminėtą viešojo transliuotojo problemą? O gal į andai minėtą ypatingąjį prokurorą? Akivaizdi pergalė būtų labai naudinga ir judėjimui ir žmonėms – daugelis yra praradę bet kokią viltį. Deja, kova už Gailių ir Giržadą davė tik moralinių dividendų, realaus rezultato neatnešė. Gudrūs šachmatininkai paaukojo pėstininką, bet laimėjo žaidimą.
  Su geriausiais linkėjimais.

 7. P.S. „Žinių radijas“ paskelbė konkursą visuomeninės organizacijos laidai ir laidos vedėjo vietai užimti. Pačiu laiku. Reikia pasistengti, kad neužimtų šios vietos kokios nors kitos, dargi blogos, apsimetusios visuomeninėmis, organizacijos.
  „…kad žmonės spaustų tas organizacijas, kurios delegavo atstovus į LRT tarybą“ – tuščios kalbos. Nebent aplankyti tokių organizacijų vadovus grupe ir rimtai su jais pakalbėjus. Vistiek jų neatšauks. Dėl to geriau grupei visuomenininkų už teisingumą susitikti su kiekvienu Tarybos nariu atskirai.
  – Vieną tikslą turime – atkurti teisinę valstybę, valstybę, kuria žmonės gali pasitikėti. Dėl to, neturėtumėm susikoncentruoti į vieną detalę.
  – Nieko nepasieksime, kol Seimas neatstays savo autoriteto, netaps svarbiausia institucija valstybėje. Turi būti skubiai keičiami tie įstatymai, kurie trukdo tai padaryti. Į tai turi būti nukreiptas mūsų dėmesys. Kaip partijos -balsavo žmonės pastoviai turi žinoti. Seimas turi atmesti visus smulkius klausimus, nes valstybė pavojuje.

 8. Kuo tuoliau, tuo organizuojami mitingai išsikvepia.. Kuo čia dėta pedofilijos byla, kam reikia kažkokias kriminalines situacijas aptarinėti mitinge. Pirmas mitingas buvo geresnis, deja antrame Varkala su savo rėmėjais jau pagadino orą… Kam reikia leisti kalbėti bet kam, net neaišku ar psichiškai sveiki žmonėsi (Pagėgių kalbėtojas). Jei toliau taip, greit tik keli ateis stebėtojai. Turi kalbas kalbėti autoritetą turintys šalies patriotai kaip pvz. Ozolas, Motieka, Medalinskas, Genzelis ir pan. Va kas gali sutelkti tautos patriotus. Ačiū

  • Manau, kad vaikinas iš Pagiegių labai vietoje ir tiksliai “ pareklamavo“ Pakso – Borisovo partiją. Nesigirdi, kad ši partija Pagiegiuose būtų pasiekusi tvarkos ir teisingumo.

  • Ačiū už pastabas. Vis dėlto, manau, kad apie išsikvėpimą ar įkvėpimą kalbėti dar ankstoka. Kol kas kilo tik kelios spontaniškos pilietinio protesto akcijos prieš neteisingus, kriminaliniam pasauliui tarnaujančius valdžios sprendimus.

   Šio šeštadienio susirinkime nieko nebereikalauta iš valdžios – pirmąkart paskelbta apie pilietinio judėjimo kūrimą. Ar judėjimą, galintį moraliai atnaujinti Lietuvos valstybę, mums kartu pavyks sukurti, dar nežinia. Moralinė mūsų visuomenės būklė kartais labiau primena 1939-1940-uosius negu 1988-1990-uosius. Tačiau, jausdami pilietinę pareigą, pamėginti turime.

   Šiuo metu būtų labai svarbu patiems nepradėti įtikėti tuo, ką praneša apie mus VSD prižiūrima propagandinė žiniasklaida :). Ji jau stengėsi mus padaryti „neonaciais“, dabar – „linčo teismo siekiančiais violetiniais“.

   Manau, kad pasisakyti prieš smurtą, kurio Lietuvos valstybės vardu kaukėti policininkai ėmėsi prieš vaiką, privalėjome ne tik mes, bet ir aukščiausi pareigūnai. Į tokį smurtą numoję ranka, vargiai turėtume moralinę teisę toliau lyg niekur nieko kalbėti apie teisingumą valstybėje.

   O žmones iš regionų išgirsti, suteikti jiems balsą reikia. Pagėgiškis Donatas Jančaras, mano galva, pasakė svarbių dalykų.

   Darkart labai ačiū už svarbias pastabas.

   D

   • norėtųsi ,kad akcijos būtų ilgalaikės.nes tada galėtų prisijungti ir žmonės ,kurie tuo metu negalėjo būti mitinge

 9. Mažas pastebėjimas: Vakar dienos (balandžio 14 d.) akcijos metu buvo gausiai dalijama partijos tvarka ir teisingumas informacija. Žmonėms gali susidaryti įspūdis, kad akcijos rengėjai ir ši partija yra išvien. Gal būtų tikslinga akcijos metu pagarsinti, kad judėjimas „Už Lietuvą. Už teisingumą“ atsiriboja nuo visų kitų partijų ir neturi nieko bendro su jų gausiai dalinama informacija. O šis judėjimas galėtų turėti savo logotipą

  • Klausimas:
   Ar gerb. Darius Kuolys ateityje netaps dar vienu „globalistų pranašu“?
   O gal tikrai atietyje taps?, it koks antras vytawtaz liandzbiergis, ir taip išaugs „Lietuvių tautos gelbėtojas“?
   Tik bijau, ir pasaulinė istorija rodo, kad toks globalistinės ideologijos „gelbėjimas“ deja, būna tik dvikryptis: gelbėjant nuo Maskvos ir nuvedant prieglobsčio pas Briuselį, arba gelbstint nuo Pasaulinės Vyriausybės nuvedant „prieglobsčio“ atgal pas Maskvą, kuri greitai taops Pasaulinės Vyriausybės sudėtine dalimi! Siurprizas?????
   Tai gi, žinau ir suprantu lietuviai gali tik patys išlikti tvirti ir tauta, be pasaulinių globalistų „kairės“ ir „dešinės“ kišimosi į jų reikalus (smegenų plovimas pasireiškia smegenų plovimu kairėn ar dešinėn, nes tai yra žmonių skaldymas ir dalijimas į kelias tarpusavyje nesutariančias stovyklas, ko sekoje jie nėra vieningi ir juos lengva valdyti pasitelkus ir manipuliuojant įvairiomis ideologijomis). Laisvę LIetuvai !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Pritariu grupės ir puslapio idėjai, tačiau apie judėjimą turi būti skelbiama kuo plačiau. Reikia sukurti ir puslapius socialiniuose tinkluose, ieškoti kontaktų su išeivija, net ankstesnės kartos iš JAV. Emigrantai yra pakankamai nusivylę dabartine situacija Lietuvoje, todėl savo ištekliais ir įtaka artimiesiems gali padaryti didelių pasiekimų.
  Sverbiausias dalykas judėjimui yra kuo labiau vengti vidinių rietenų, o jei net ir tokie nesutarimai egzistuoja, nekelti jų į viešumą, nes tai atneš žalos visiems.

 11. Manau, kad ,užsiimant mitingų organizavimu, einama visiškai ne tuo keliu. Tie faktai, apie kuriuos kalbama mitinguose yra žmonėms gerai žinomi iš žiniasklaidos, todėl kokia prasmė organizuoti mitingus, kad dar kartą apie tai pakalbėti. Galbūt vienas kitas mitingas ir galėjo būti, bet juos reikalinga buvo skirti judėjimo organizaciniams dalykams spręsti, o ne nieko naujo nesakančioms kalboms varinėti. Akivaizdu, kad esant žodžio laisvei, jo reikšmė devalvuojama, jis tampa nuomone paskendusioje kitų žodžiuose, kitų nuomonėse. Kai visi gali kalbėti ir kalba, niekam neprivalu klausyti. Be ir pagal įstatymus į nuomones valdžia neprivalo reaguoti, nes jos vienų žmonių vienokios, kitų kitokios.
  Mitinguose visos kalbos beveik be išimčių yra emocinės, publicistinės, labai trūksta kvalifikacijos, ypač teisinėje srityje. Visi žmonės yra įsitikinę, kad dabar šalyje vykstantys dalykai toliau negali tęstis, permainų reikalingumu žmonių įtikinėti nebereikia.
  Akivaizdu, kad valdžia, partijos jokių sprendimų, įstatymų, ribojančių savo interesų realizavimą, niekada nepriims, tai gali padaryti tik nauji žmonės valdžioje. Kad tai atliktume demokratiniu keliu yra būtina kurti politinę organizaciją ir laimėti 2/3 vietų Seime. Todėl reikalinga parengti vastybės valdymo pertvarkymo gaires (teisinius projektus), jų realizavimo tikslu įkurti politinę organizaciją, su projektais žmones būtų galima supažindinti mitinguose. Manau tai atlikti dar galima spėti iki šių Seimo rinkimų. Aš pats galėčiau prisidėti prie pertvarkymo gairių, projektų kūrimo. Mitingus reikia kviesti tada, kai žmonėms turima ką pasakyti, galima juos pakviesti imtis konkrečių veiksmų.

  • Labai abejoju, kad pavyktų laimėti 2/3 vietų seime naujai politinei jėgai, todėl manau, kad realiau yra pertvarkų siekti referendumo būdu. Jei pavyktų parengti gerą teisinių pertvarkų projektą ir pakviesti tautą jį paremti, tai galėtų būti kelias. Nors ir labai sunku pasiekti referendumo, bet manau, kad įmanoma.

  • Kalbant apie rinkimus. Kadangi šiandieninės partijos tapo demokratijos stabdžiu Lietuvoje, šovė tokia mintis: gal vertėtų paraginti žmonės balsuoti tik vienmandatinėse.Partijų sąrašų nežymėti, kad biuletenis nebūtų sugadintas. Tačiau labai gerai tam pasiruošti, turėti padorius kandidatus vienmandatinėse. Dabar „ant bačkos“ ir daug nelabai galinčių „vairuoti“ Lietuvą…

 12. Mitingai manau yra reikalingi tam, kad parodyti, jog žmonės nesutinka toliau būti ignoruojami ir mulkinami. Neveltui oficiali žiniasklaida ir policija visada paskelbia maždaug tris kartus sumažintą dalyvių skaičių. Judėjimas turi judėti ir fiziškai: ateiti ir atsistoti rodant savo poziciją. tai jau veiksmas, kuris rodo, kad žmonės tikrai nusiteikę ryžtingai. kaip kitaip parodyti savo jėgą ir norą siekti teisingumo?

 13. TIK REFERENDUMAS! Iš anksto paruošiant efektyvų ir greitą parašų surinkimą, tiksliai surašant reikalavimų punktus. Pav:
  Dėl ypatingojo prokuroro (ir kas į renka), Į Seimą siūlomi TIK pavieniai kandidatai, jokių partijų sąrašų,(partijos savo norius juk gali siūlyti ir už juos agituoti), visuomeninis transliuotojo RTV reformos, jokių dotacijų privačių UABų spaudai ir t.t.
  leidiniams

 14. Kaip pastebėjo Zenonas, Žinių radijas turi laisvo eterio laiko ir skelbia konkursą kuriame gali dalyvauti visuomeninės organizacijos ir neatlygintinai gauti galimybę savo laidoms rengti. http://www.ziniur.lt/naujiena/konkursas-idejos-jusu-%E2%80%93-eteris-musu-/?new_id=288740 Nors galima laidos trukmė (iki 13 min) mažoka, bet tikrai geriau nei nieko. Galbūt taip pat galima susitarti su radijumi ir ne konkurso rėmuose ir dėrėtis dėl daugiau laidų bei ilgesnės trukmės.

 15. siūlau (kartu su Giedriumi) „flashmob“ labai jaunam jaunimui (jie neina i mitingus, bet tai puiki forma protestui, kurio šis jaunimas turi daug. Suteikim jam pilietiškumo turinį jaunatviška forma). Tas labai jaunas jaunimas yra ateinantis.

  • …jei teisesaugos,teisetvarkos strukturose neatsiranda sajudzio bebaimiu grupeliu,ar pavieniu,nai reiskia tokiu reikia ieskoti uz Lietuvos ribu…

 16. 1. Domintų judėjimo „už teisingumą“ iniciatyvinės grupės ir pagrindinių vadovų sąrašas .
  2. .komentaras.lt/?p=17955 – neaišku, ką galvoti., nes nežinome D. Kuolio atsakymo. Nežinau, ar D. Kuolys yra šio judėjimo narys (tikėtina), nes nariai tinklalapyje neskelbiami (ar numatyta skelbti?)

  3. į ankstesnįjį komentaras.lt/?p=17900 „numojome ranka“ vien todėl, kad pasisakyta labai nekorektiškai, pilna rusiško žargono, mintys padrikos, jokių argumentų, tik įtūžis. Tačiau – jau du pasisakymai. Todėl klausimas – kodėl? Karštas komentaro vienareikšmiai palanki pozicija Garliavos mergaitei, tačiau netoleruoja visuomenininkų ir jų rengiamų mitingų. Todėl sudėtinga susiorientuoti.

  Ar numatyta parengtri atsakomuosius straipsnius, kad nebūtų „į vienus vartus“

 17. …puiki mintis-JAV politikas Ron Poal yra pasakes-nereikia keisti 50% zmoniu nuomones,reikia pakeisti zmones valdzioje ir salis pati pasuks kita kryptimi.Kiek zmoniu sedi Lietuvos valdzioje-apie 200(nes vienas sedi ant dvieju,triju,),reiskia tik nuo dvieju simtu priklauso Lietuvos ateitis.Bet tam reikalingi drasus,nepriekaistingi tautieciai,nematau siulymu-stai keleta galiu pamineti-D.Kepenis,A.Mamontovas,A.Akstinavicius,…

 18. Daug gerų idėjų. Manyčiau, kad labai tikslinga su šio tinklalapio komentatoriais kuo greičiau susitikti ne virtualioje erdvėje ir pradėti strateguoti ne mitingų kalbas ir scenarijus, o konkrečių veiksmų planą ir realizavimo galimybes. Esu įsitikininęs, kad pirmasis veiksmas, galintis suteikti judėjimui naują kvėpavimą ir raumenų būtų LRT TV tiesioginė laida ir Žinių radijo laidelė. Kaip tai pasiekti , turėtume susitikę aptarti. Ir laiko tikrai nėra. Tarkimės, kada ir kur. Liudvikas

 19. Buvau paskutiniame mitinge, kuris mane savotiškai nuliūdino, nes jame dalyvavo beveik vien pensininkai, palaikantys Kedžius. O ir beveik visi kalbėtojai pasitenkino bendromis seniai girdėtomis mintimis, kuriose trūko konkretumo.
  Turėčiau keletą pasiūlymų, kuriuos reikėtų įtraukti į būsimą judėjimo programą.
  1. Reikalauti seimą ir vyriausybę leisti jauniems žmonėms steigti gyvenamųjų namų kooperatyvus, suteikiant jiems lengvatines sąlygas, kaip nemokamų sklypų, lengvatinių paskolų suteikimas ir pan.
  2. Kadangi mokyklose dirba daugelis pensijinio amžiaus ir sovietinio auklėjimo paveikti pedagogai, o VEU, vadovaujamas nekompetentingų ir abejotinos reputacijos asmenybių, nesugeba paruošti tinkamos pamainos, a) būtina bendradarbiauti su miestų ir rajonų savivaldybėmis ir mokyklomis ir kartu su jomis atrinkti būsimoms pedagoginėms studijoms moksleivius, kuriems savivaldybės mokėtų papildomas stipendijas ir skatintų baigusius studijas grįžti į gimtąsias vietas.
  b) sudaryti kompetentingų pedagogų ir visuomeninių organizacijų bei Švietimo ministerijos atstovų komisiją, kuri atidžiai ir objektyviai patikrintų VEU darbą.
  c) įpareigoti Švietimo ministeriją atkreipti ypatingą dėmesį į lituanistų ir istorikų ruošimą ir galbūt materialinį skatinimą, nes daugelis jaunų žmonių nemoka taisyklingai kalbėti ir rašyti, o taip pat apolitiški ir stokojantys sveikų patriotinių jausmų.
  3. inicijuoti periodišką -tarkim, kas 6 mėnesiai – viešą seimo narių atskaitomybę rinkėjams, kuriems būtų suteikta teisė pirma laiko atšaukti jų lūkesčius nepateisinusį parlamentarą.

  Kol kas tik tiek. Manau, kad šie mano pasiūlymai nebus balsas tyruose.

  Pagarbiai,

  A.

 20. Sveiki visi,

  Pirmiausia noriu padėkoti Iniciatyvinei grupei už pradėtą didelį ir labai svarbų darbą-ar pasiseks jį nuveikti priklauso nuo mūsų visų sąžinės, ryžto, tikėjimo ir konkrečių veiksmų.
  Dalyvavau ir aš balandžio 14-osios mitinge. Įdėmiau klausiausi visų kalbėjusių.
  Perskaičiau ir šiame internetiniame puslapyje išsakytas mintis. Jausmas toks, kad tikrai norime KAŽKĄ daryti, keisti, o tai jau daug.
  Ką darau aš-šiuo metu teisiuosi su Žemės ūkio ministerija dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Patikėkite, tai nėra lengva, bet tai yra mano pilietinė pareiga, nes vistik manau, kad taip tiesiog negali būti, kad vieną dieną ateini į darbą ir gauni atleidimo lapelį. Eidama šiuo keliu, matau visą valstybės tarnybos mechanizmą-jis kuo puikiausiai pritaikytas visoms įmanomoms manipuliacijoms-kaip atleisti „nepatogų“žmogų, kaip „atlaisvinti“ vieną ar kitą vietą „savam“, arba kaip netyčia, bet labai taikliai išsireiškė vienas žemės ūkio ministerijos viceministras-„sistemos žmogui“. Tokiai „savų“ politikai yra sukurtas visas mechanizmas-tie pareigūnai, kurie pasirašo svarbius dokumentus yra skatinami (arba tiksliau būtų sakyti-užčiaupiami) kategorijų ir kvalifikacinių klasių kėlimu. Kategorijos ir klasės-ne medaliai, tai piniginė išraiška. Taigi, „karjeros laiptais“ kyla finansininkai, viešųjų ryšių specialistai, dokumentų valdymo skyrių vedėjai, personalo skyrių darbuotojai. Turbūt, nesunku nuspėti kodėl… Na, o „turinio“ žmonės lieka nuošaly, taip turinio ir nebelieka, nes jo niekam ir nereikia…
  Reziumuojant, norėčiau pasakyti, kad situacija valstybės tarnyboje (o tai reiškia ir valstybėje) yra žymiai blogesnė, nei atrodo. Žmones valdo baimė ir prisitaikėliškumas, o tie, kurie yra sąžingi tiesiog neturi į ką atsiremti ir kvietimas įkurti Už teisingumą iniciatyvines grupes visose valstybės valdymo institucijose skamba retoriškai. Netgi tiems žemės ūkio ministerijos darbuotojams, kurie iki šiol bendrauja su manimi yra užuominomis pasakoma, kad jei jie nesiliaus „teikti Snieguolei informaciją“ bus atleisti. Kur mes gyvename, ar bereikia didesnės priespaudos?
  Pritariu tiems pasisakiusiems, kad turime rinktis ir formuluoti aiškius savo pasiūlymus ir jų įgyvendinimo schemas. Bendravimas šioje virtualioje erdvėje šaunus, bet vangus.
  Jei būtų noras ir galimybės galiu pasiūlyti gegužės antrą savaitgalį (11-13) surengti susitikimą Nidoje (priklausomai nuo dalyvių skaičiaus).

  Bendraukime,

  Snieguolė Andruškaitė

  • Labai pritariu Jūsų mintims. Panašus ir mano likimas. Toje aukštojoje mokykloje, kurioje dirbau, klesti korupcija. Kiek žinau, panašus vaizdas ir kitose. Iniciatyvūs, kūrybingi, sąžiningi žmonės ten nereikalingi, nes jie nepatogūs sustabarėjusiam sovietinio šleifo rektoratui, senatui ir t.t.
   O į Nidą mielai vykčiau, kad galėčiau susitikti su panašiais žmonėmis kaip ir Jūs.

  • atleidimas iš darbo dabar yra labai paprastas – jei esi nelojalus valdančiai partijai, neįtinki merui, nesi kieno nors darugas, giminė etc.

 21. Is dialogo ant N.Puteikis FB sienos

  Giedra Rimsaite As manau kad tuomet reikia palaidoti toki seima.
  Benjaminas Zavurskis O kas tie duobkasiai – TT, ar Uspaskichas, ar…? Taigi, reikia dziaugtis, kad neivyko neisvengiamai isvengiami prieslaikiniai rinkimai, nes dabar galesim spakainiai rinkti Matuleviciaus, Venckienes chebra ir saunius pavienininkus, ane?

 22. Senovės Kinijoje buvo toks paprotys apie istorinių įvykių minejimus: tik praejus 25 metams kažkoks istorinis posūkis laikomas įvykusiu ir tik tada jį pradedama minėt šventemis, fejerverkais…
  O apie valdžią šiuolaikinam pasaulyje siulau apsišviesti kazkiek:
  http://www.youtube.com/watch?v=lhxfArTAcfM

 23. Ar skaitėte generalinį V. Laučiaus tekstą DELFI? [url=“http://http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/fntt-skandalo-padariniai-samokslo-teorijos-ir-purvynai.d?id=58157868″]FNTT skandalo padariniai: sąmokslo teorijos ir purvynai[/url]. Demagogijos ir aklumo viršūnė, parašyta gana profesionaliai ir talentingai, dėl to galimas stiprus klaidinantis poveikis.

  Reikalinga reakcija viešojoje erdvėje, atsakas. Pageidautina kad būtų paskelbtas DELFI. Jei DELFI paskelbti atsisakytų, atsisakymą būtinai reiktų paviešinti per kitas informacijos priemones.
  Tiesa atsakyti nebus lengva, nes autorius pasirinko visiškai ignoruoti faktus ir prirašė interpretacijų.

 24. Ar skaitėte generalinį V. Laučiaus tekstą „FNTT skandalo padariniai: sąmokslo teorijos ir purvynai“ DELFI? Demagogijos ir aklumo viršūnė, tačiau parašyta gan kokybiškai ir talentingai, tad galimas stiprus klaidinantis poveikis. Manau reikalinga judėjimo reakcija, atsakymas. Pageidautina, kad būtų paskelbtas DELFI. Jei DELFI paskelbti atsisakytų, atsisakymo faktą ir priežastis paskelbti kituose žiniasklaidos kanaluose.
  Beje, atsakyti nebus lengva, nes autorius pasirinko ignoruoti faktus ir leidosi į interpretacijas.

 25. Mielas Dariau, kuo greiciau ismesite is savo lexikono oksiumorona ,,valstybės gerovė“, tuo geriau bus bus judelimui ir Tamstos autoritetui… ,, Valstybės gerovės
  kūrimas“ – is viso nesamone: negalima kurti to, kas aplamai neegzistuoja ir egzistuoti negali…

 26. Sakyčiau, sentencija Dariui Kuoliui: ,,Mielas Dariau, kuo greičiau išmesite iš savo lexikono oksiumoroną ,,valstybės gerovė“, tuo geriau bus bus judėjimui ir Tamstos autoritetui… ,, Valstybės gerovės
  kūrimas“ – iš viso nesąmonė: negalima kurti to, kas aplamai neegzistuoja ir egzistuoti negali…
  Benjaminas Zavurskis

 27. Darius Kuolys ir kiti garbingi žmonės moka pateikti reikalingą informaciją visuomenei, jaučia jos problemas.

  Kadangi visų problemų vieno mitingo metu neįmanoma net įvardinti, nes kitu atveju toks mitingas truktų savaites, todėl siūlau orientuotis į pagrindines problemas.

  Kai pagrindinės problemos yra įveikiamos, tada ir mažesnes galima spręsti. Juk svarbiau, kai žmogus yra žudomas, o ne, kai yra ant jo negražiai sakoma.

  Taigi pagrindinis pasiūlymas yra kalbėti daugiausiai apie pagrindines valstybės problemas ir BŪTINAI teikti pasiūlymus, kaip jas galima būtų išspręsti.

  Nes be pagrindinių problemų įvardijimo ir be siūlymų joms spręsti, mitingas tampa per daug pilkas. Jis tampa tradicinis, ne toks rimtas. Atitinkami žmonės tuo pasinaudos.

  FNTT vadovų atleidimas, Garliavos mergaitės problemos ir panašios bėdos yra labai aktualios. Tačiau tam, kad pritraukti daugiau žmonių į mitingą, į veiklą, o tuo pačiu ir jaunimo, reikia kitokios strategijos.

  Šiandien pagrindinė Lietuvos problema yra emigracija. Kodėl žmonės emigruoja? Dėl to, kad valstybėje nėra pakankamai darbo vietų, maži atlyginimai, aukštos kainos. Silpna ekonomika. Aišku šios problemos yra ne tik Lietuvoje, bet visoje Europos Sąjungoje.

  Kaip jas spręsti? Bent jau įvardinti reikėtų mitingo metu. Man aktualu šios problemos. Kaip ir daugumai Lietuvos žmonių. Aukštos šildymo kainos, minimalus atlyginimas žemiau už skurdo ribą, pilki nerenovuoti daugiabučiai, kurie netvarkomi, apterliotos miestų sienos, kurios netvarkomos, korupcija, kuomet nereformuojama policija, prokuratūra ir t.t. Tų problemų yra daug, o emigracija yra problema, bet priežastis, kai suprasime, tada žinosime dėl ko emigruoja. Taip ir dėl neteisingumo, dėl FNTT, Garliavos įvykių, kai žmonės jaučiasi silpni.

  Gal būt mitingo organizatoriai gali pasiūlyti kaip spręsti problemas? Kaip jos sprendžiamos Estijoje? Kodėl nebuvo desovietizacijos Lietuvoje? Kiek dirba „buvusių“ valstybinėse įstaigose? Kodėl nereformuojama policija kaip Gruzijoje? Tai yra pasiūlymai problemoms spręsti. Kodėl korupcija aukšta? Kaip kitos valstybės laimėjo kovą su korupcija? Tai yra realūs pasiūlymai, pilna gerų pavyzdžių. Labai geras ypatingojo prokuroro pasiūlymas. Visuomenę būtina įtraukti į teismų sistemą. Reikia, kad emigracija mažėtų, kad gimstamumas didėtų. Kad miestai taptų ne pilki, o gražūs. Štai realios problemos. Renovacija. Algų kėlimas, pajamų didinimas. Kiek investuotojų ateis? Ar jau atėjo? Konkurencingumas. Žmonių pasitikėjimas savimi ir valstybe. Kodėl į aukštus postus dažnai ateina nevykėliai, melagiai?

  Reik spręsti jaunimo problemas, kad jis liktų čia, kad dirbtų Lietuvoje. Kad emigracija būtų tik jau paskutinis šansas, bet ne tradicinis pasirinkimas. Mitingai gerai, nes atkreipiamas visuomenės dėmesys. Tačiau reik suprasti, kad jaunimui svarbu ne tik FNTT ar Garliava, jaunimui svarbu ir darbas, savo namai, kad korupcija būtų maža. Jeigu nėra darbo, tai jaunimas emigruoja, nėra statybų, aukštos kainos už NT, už maistą. Jeigu jaunimas bus nepamirštas, tai ir senesniems bus geriau. Mes šalia FNTT, Garliavos turime kelti ir jaunimo ir kitų piliečių problemas. Nes be jaunimo, be naujų vaikų, o tik su pensininkais juk nebereikės nei FNTT, nei Garliavos. Beliks imigracija ir paversti Lietuvą imigracine valstybe.

  Siūlau platesnio pobūdžio kovą, kurioje būtų prisimenami milijonai piliečių. Emigrantai, kurie pamiršti, kuriems neduodama pilietybė. Bedarbiai, kurie neranda darbo, arba tie, kurie dirba, bet neuždirba, nes nėra konkurencingų atlyginimų. Aukšti mokesčiai, kurie trukdo verslui ar visiems. Aukštos kainos. Visos šios problemos ne ką mažesnės. Eiliniam žmogui FNTT ne problema. Tai reik suvokti. Kai žmogus jausis gerbiamas, jis labiau kreips dėmesį ir į FNTT, ir į kitas tarnybas.

  • ŽMONĖS IŠVYKSTA NE TIEK DĖL EKONOMIKOS, KIEK DĖL DVASINIO IR MORALINIO SMURTO, DĖL PAŽEMINIMO, DĖL NEPAKELIAMOS TIKROVĖS, KURIOJE ATSIDŪRĖME. LIETUVIAI PRIEŠ LIETUVIUS….

   • Taip. Erika. Tada juos (mus) „paperka“ gerom algom, ir jie pamiršta sugrįžti. Bet yra maža dalis, kurie grįš. Tikiuosi, kad susikalbėsim po visko, po tu dešimties metų skirtingose fizinėse vietose. Kad sugrįžę, galėsim daug išmokti iš tų, kurie niekur nevažiavo. Štai čia ir bus dialogas. Tikiu tuo.

   • Nieks taip neskaldo visuomenės,kaip teisingumo stoka.Daugelis kuria savo gerovę kitų žmonių sąskaita.Be padorumo ir teisingumo jokios ateities.Daugelis žmonių bijo valdininkų,susitaiko su neteisigumu ir negerovėm.Tai liūdniausia matyti.Tikrai pribrendo reikalas kažką daryti.

 28. Sveiki
  Reikia skubiai imtis darbo
  Situacija reikalauja kad prokuroras nedelsiant vykdytu teismo sprendimą dėl įtarimu s.
  Siūlau Daukanto aikštėje pradėti piketuoti ar bado akcija…

 29. Siulau, SKUBIAI, prasyti Tarptautynes Vaiku Teisiu organizacijos atstovu,
  atlykti Stebetoju funkcija PEDOFILIJOS byloje-teismuose, todel, kad Mergates
  norai, musu valstybeje, traktuojami, ne kaip vaiko interesai, ir vaikas
  gali atsidurti VIP Pedofilu rankose. Mergatei pavojus gyvybei.
  Tai galima padaryti musu Judejimo ir Globejos vardu. Pinigeliu paaukotu
  visi neabejingi pilieciai…

 30. Taip pat esu įsitikinusi, kad žmones iš Lietuvos veja ne ekonomika, o beviltiškas teisybės trūkumas. Pažįstu daug žmonių, kurie gyvena pasiturinčiai, tačiau teigia, kad „nebegali ištverti viso šito nuolat plika akimi matomo neteisingumo“. Daugeliu ryšių esu saistoma su Lietuva, tačiau ir pačiai kartais norisi paskui save užtrenkti duris…

  • LIETUVA ISGELBES NE PARTIJOS ,O DORI ZMONES !!!O dori zmones i ta sunku valstybes valdymo darba bijo eiti…Bet kokia iniciatyva burti zmones labai greit subliuska…Stai cia zinomi visuomenininkai sukure grupe,bet nematau ,kad butu siuloma daugiau asmenybiu i sia grupe,ar konkreciu pasiulymu del artejanciu rinkimu,panasu i burbula…,gal vyksta slaptai,nezinau,…bet visiems linkiu teisingo pasirinkimo…

 31. Šita idėjos nenauja, bet, manau, verta ją priminti. Ją jau iš dalies įgyvendino nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija (išsamiau http://koalicija.org/serveris/failai/NTAKK%20Seimo%20nariu%20ir%20frakciju%20reitingai.pdf ir balandžio 24 d. Lietuvos radijo laidoje „Ant Svarstyklių“)
  Eiliniui piliečiui neįmanoma sekti visų viešojoje erdvėje vykstančių įvykių, patikimai žinoti jų priežastis, stebėti raidą ir vertinti dalyvaujančių veikėjų veiksmus. Dėl to net ir į viešumą iškilus kokiam nors negeram kurio nors politiko, pareigūno, institucijos ar kt. darbui, jis žmonėms greitai pasimiršta ir tas įvykis daugiau nebedaro įtakos prasižengusiojo vertinimui (pavyzdys galėtų būti buvusio ūkio ministro V. Uspaskich skandalingas elgesys ir dabartiniai jo reitingai; tokia pat situacija su Rolandu Paksu). Kai atmintis tokia trumpa, o ribos tarp tiesios ir melo taip nusitrynę, suinteresuotiems žmonėms labai lengva visuomenės nuomone manipuliuoti, į viešą erdvę palaipsniui išmetinėti „faktus“ neva paneigiančius jiems nepalankią informaciją, liūliuoti pažadais, užsakomaisiais straipsniais ir šmėžavimu televizijos šou laidose. Galiausiai rezultatas toks, kad žmonės nieko konkretaus apie vieną ar kitą politiką pasakyti negali „gal geras, o gal ir ne“, o atėję į rinkimų apygardą apsisprendžia paskutinę minutę prieš balsavimą pagal skelbimų lentoje kabančias portretines nuotraukas.
  Pastaraisiais metais Lietuvoje netrūko labai svarbių ir labai skandalingų įvykių (V. Pociūno, FNTT vadovų, E. Kusaitės istorijos ir kt.) kurios didelei daliai piliečių, tikiu, jau tarnauja kaip „lakmuso popierėlis“, veiksmams ir tuos veiksmus atliekantiems viešiesiems asmenims vertinti. Manau, kad tą „lakmuso popierėlį“ reikėtų dar sustiprinti ir internete sukurti svetainę, savotišką duomenų bazę kurioje būtų kiek įmanoma objektyviau fiksuojami atgarsį visuomenėje sukėlusių įvykių faktai, detalės, susijusių asmenų pasisakymai, vertinimai, politikų balsavimai Seime, autentiški interviu, vaizdo ir garso įrašai. Pateikiant visą neapdorotą su istorija susijusia informaciją norintiems išsamiai domėtis, reikėtų sugalvoti, kaip padaryti ir pateikti objektyvų apibendrinimą, tiems kas stokoja laiko.
  Tokia duomenų bazė (ar kaip ją bepavadintume) leistų „fiksuoti“ faktus, užkirstų kelią manipuliacijoms ir melui. Nebereikėtų kiekvienos diskusijos pradėti nuo nulio ir aiškintis dėl sąvokų, t.y. įrodinėti, kad anglis iš tiesų nėra baltos spalvos.

  Kiek galėdamas prisijungčiau prie tolimesnio idėjos aptarimo ir vystymo, jei nuspręstume – ir įgyvendinimo.

  • Politikų duomenų bazė – nebloga idėja. Ar rinkimų metu žmonės turės skaičiuoti, kurioje partijoje yra daugiau „gerųjų“

  • Palaikau Jūsų nuomonę. Manau, kad būtina žinoti apie esamą ar būsimą seimūną kuo daugiau, aišku, nepažeidžiant jo teisės į leistiną privatumą – jo turtinę padėtį, kokiu būdu jis tą turtą įsigijo, jo teistumą, jo veiklą Sovietų Sąjungoje ir laisvoje Lietuvoje, jo aktyvumą ir darbo efektyvumą seime ir pan.
   Būtina reikalauti iš seimūnų reguliarios ir tikslios darbo bei finansinės ataskaitos ne tik internete, bet ir reguliariuose susitikimuose su rinkėjais, tarkim, kas 3-6 mėnesiai.
   O iš kandidatuojančių pareikalauti konkrečios būsimo darbo seime programos ir jos įgyvendinimo būdų.

  • puiki idėja dėl duomenų, faktų, įvykių ir juose dalyvaujančiųjų politikų ir valstybės tarnautojų elgesio ir jo analizės. tai gali tapti viešumo – pagrindinio visuomenės gydymo vaisto šaltinis.

 32. Prašau manęs nesuprasti klaidingai, bet man atrodo, kad puikiam mitingų turiniui trūko patrauklios formos. Sutikite, kad sunku surinkti žmones pasiklausyti labai aktualių, svarbių pasisakymų, kai visi žino, kad jau po kelių valandų visą tai galima bus paskaityti ir pamatyti įsijungus kompiuterį.
  Teko stebėti kelias protesto akcijas rengiamas Vokietijos profsąjungų. Organizatoriai padarė labai daug, kad šios akcijos būtų patrauklios visų amžiaus kategorijų žmonėms. Mane labiausiai nustebino, kad visas renginys buvo orientuotas į šeimą: buvo kviečiami žmonės ateiti su šeimomis, vaikais, tėvukais, atsivesti naminius gyvūnus. Buvo visokios „akcijos – atrakcijos“ vaikams (net arkliukas ponis buvo), grojo populiari jaunimo grupė. Vyresniems grojo akardionistai ir linksma kapelija. Na vokiečiai be alaus ir dešrelių niekaip neapsieina.
  Jei manote, kad tokia patraukli protesto akcijos forma sumenkino jos turinį, labai apsirinkat. Atvirkščiai, žmonės nepažystantys vieni kitų, pasijuto bičiuliais, suvienytais vieno tikslo. Atidžiai išklausė kalbų, aktyviai rinko parašus, diskutavo, bendravo, neskubėjo skirstytis. Man susidarė įspūdis, kad žmonės jautėsi labai oriai, kad jie gali ne tik susirinkę pagrūmoti darbdaviams už nederamą elgesį, bet ir pasidaryti sau šventę, neprašydami niekieno malonės.
  Mano pasiūlymas būtų pagalvoti apie patrauklesnes protesto akcijų formas, kurios pritrauktų daugiau žmonių, ir svarbiausia, leistų jiems pasijusti, padėties šeimininkais, oria ,vieninga jėga. Tada ir ta policijos vadovybės į mitingą atsiųsta akustinė patranka atrodys, kaip juokinga varnų baidyklė.

 33. „Kultūros žmonės ir Piliečių santalka ragina Seimo Valdybą ir visus Seimo narius imtis visų priemonių, kad būtų iki galo įgyvendintas pernai rugėjo 28 dieną Seimo priimtas nutarimas dėl Valstybės saugumo departamento veiklos parlamentinio tyrimo. “Jei mūsų valstybė išties demokratinė, joje turi būti nuodugniai ištirtos ir visuomenei paaiškintos visos Baltarusijoje žuvusio pulkininko Vytauto Pociūno perkėlimo į darbą Gardine priežastys ir aplinkybės. Privalo būti iki galo ištirta ir visuomenei atskleista galima politikų, verslo ar kitų interesų grupių įtaka Valstybės saugumo departamento pareigūnų veiklai ir jų sprendimams”,- teigiama laiške.

  Atviru laišku į Seimo Valdybą kreipiasi Osvaldas Balakauskas, Leonidas Donskis, Feliksas Bajoras, Šarūnas Sauka, Kazys Saja, Teisutis Makačinas, Andrius Mamontovas, Andrius Navickas, Jonas Kronkaitis, Romas Sakadolskis, Jūratė Baranova, Kęstutis Čilinskas, Bronys Savukynas, kun. Robertas Grigas, Regina Narušienė, Kęstutis Milkeraitis ir kiti kultūrininkai bei visuomenininkai.“

  Bernardinai.lt

  Mano pasiūlymas būtų susisiekti su šiais žmonėmis ir pasiūlyti jiems įsitraukti į šios iniciatyvinės grupės veiklą.Galbūt, net dar kartą kreiptis atviru laišku reikalaujant, kad kažkas būtų padaryta dėl FNNT vadovo Jucevičiaus, kad būtų paviešintos aplinkybės ir pradėtas tyrimas dėl Gailiaus ir Giržado atleidimo.Galime parašyti peticiją ir rinkti parašus, jog būtų sudaryta speciali komisija, kuri ištirtų visų, kaip jie vadina rezonansinių bylų, aplinkybes ir paviešintų visuomenei.Kodėl nuo visuomenės yra slepiamos aukštų pareigūnų žūties ir atleidimo aplinkybės?Kodėl visa informacija yra įslaptinta?Kodėl visuomenė neturi teisės susipažinti su tom bylom?Reikalaukim, kad mums pateiktų visą informaciją, visus kaltinimus, aplinkybes!Rinkim parašus.Vienam geram filme „Shawshank redemption“ buvo įdomi scena.Kalinys norėjo kalėjime įsteigti biblioteką, todėl prašė, kad būtų skirtos lėšos knygoms pirkti, tačiau biurokratai tylėjo, jis rašė laiškus, bet jie tylėjo.Tada jis pradėjo rašyti kiekvieną dieną, po du laiškus, po tris, užvertė juos prašymais.Rašė 2 metus, bet galų galiausia biurokratus užkniso tos krūvos laiškų ir jie skyrė tas lėšas.Tą patį padarykime ir mes, rašykime kiekvieną savaitę, krepkimės atvirais laiškais, su žinomų veikėjų parašais, rinkime parašus, užverskime juos laiškais, kad jie negalvotų, kad mes kaip šunys naktim pastaugsim, o paskui vėl nugrimsim į letargo meigą.Tegu žino, kad mes losim tol, kol bus įvykdyti mūsų prašymai, nes ne jiems priklauso mūsų valstybė, o piliečiams, t.y. TAUTAI.

 34. Juolab tie patys keli sąžiningi žmonės, likę toje visoje chuntos sukurtoje sistemoje, galėtų pradėti aktyviau veikti, turėdami viešumo ir visuomenės palaikymo užnugarį.

 35. Svarbiausias būsimas įvykis – ateinantys Seimo rinkimai. Jie vyks taip pat kaip visada – nuo partijų sąrašų nepabėgsime. Dėl to duomenų bazę reikia pradėti nuo
  šiuose sarašuose esančių. Tarkime, kad mums pavyks juos teisingai „iššifruoti“.
  Ar turėsime galimybę skelbti savo išvadas ir pasiūlymus?
  Jei žinotume kiek žmonių nori dalyvauti naujos mūsų judėjime, galetume jų vardu daug ko pareikalauti, nebegalėtų kalbėti, kad veikiama dėl grupelės žmonių interesų. Pav. susitikti su LRT taryba ir t.t. Reikia ne tik duomenų bazės. Turime sukurti tikslius reikalavimus būsimam seimui, gal būt sudaryti su kiekviena partija rašytines sutartis (galima juridines?), ką jos turi pirmoje eilėje per metus atlikti.

 36. Nors dar net judėjimo pavadinimas nenusistovėjęs, jau reikėtų pagalvoti apie ženklų ir simbolių rinkinį, kuris būtų visuomet naudojamas kalbant judėjimo vardu ir padarytų jį atpažįstamą, atskiriamą nuo visų kitų naujienų ir pranešimų srauto.
  Tokiais simboliais galėtų/turėtų būti:
  -Trumpas, tikslus, taiklus pavadinimas;
  -Logotipas;
  -Specinė spalvų paletė naudojama spaudoje, plakatuose, interento svetainėje, kur įmanoma integruota į publikuojamus tekstus. Pirmiausia į galvą šauna vėliavos spalvos, tačiau čia gali kilti problemų su išskirtinumu.
  – Unikalus kreipinys (galbūt jau keletą kartų naudotas „pilietės ir piliečiai“);
  – Unikalus palinkėjimas kalbų, tekstų pabaigoje (šūkis?);
  – Gestas (kūno kalba) jei natūraliai toks atsirastų ir prigytų.

  Žinoma svarbiausia turinys, tačiau patraukli forma padėtų turinį paskleisti efektyviau, galbūt pažadinti iki šiol miegančius.

 37. Liudvikas Jakimavičius. Man atrodo, kad pavadinimas "Už teisingumą" nelabai vykęs, nes gali painioti žmones, kai yra "Tvarka ir teisingumas", ir tų teisingumų dar iki rinkimų bus prigaminta. Siūlau judėjimui poetišką, metaforišką, su gera is - :

  Jakimavičius. Man atrodo, kad pavadinimas „Už teisingumą“ nelabai vykęs, nes gali painioti žmones, kai yra „Tvarka ir teisingumas“, ir tų teisingumų dar iki rinkimų bus prigaminta. Siūlau judėjimui poetišką, metaforišką, su gera istorine semantiką pavadinimą „Sietynas“. „Sietynas“ – lietuvių valstiečių spaudos platintojų ir rėmėjų draugija, veikusi 1894–1897 m. Užnemunėje. Joje buvo 8 kuopelės, kurioms priklausė apie 70 žmonių. Centras veikė Marijampolėje. Draugijos nariai platino draudžiamą lietuvišką spaudą (daugiausia „Varpą“, „Ūkininką“, „Vienybę lietuvininkų“), rinko tautosaką, palaikė ryšius su „Varpo“ leidėjais. Tarp draugijos narių buvo ir knygnešių. Atgimimo laikais ėjo pogrindinis „Sietyno“ mėnraštis. Sietyno dar viena reikšmė – tai kas sieja, jungia bendram reikalui.

  • „Už teisingumą“ reikia keisti, bet ir Sietynas – nevykęs pavadinimas, iš kurio galima pasaišaipyti, o paprastiems žmonėms nesuprantamai apibendrinantis, neuždega, reikia galvoti ką tai reiškia. Tegul lieka „Be melo“. Pavadinime visa esmė – tai svarbiausia.

 38. Tie kreipimaisi nieko neduoda, nes žmonės į kuriuos kreipiamasi, gyvena
  vedini kitų principų, atbukę, pripažįsta tik jėgą. Tiki Seimas gali pasipriešinti.
  Dėl to susitikite su atskirom frakcijomis ir įtikinkite, kad reikia gelbėtis.

 39. Labai gerai, kad atsirado šis tinklapis. Labai gerai, kad jame galima pasiūlyti idėją. Visgi reiktų idėjų reitingavimo mechanizmo, kad palengvinti administratorių darbą, kad vertingos idėjos nepasimestų.

  • Galima judėjimo emailo vardu (turbūt yra kažkoks) atidaryti DropBox paskyrą ir ten viską talpinti, paliekant pašaliniams teisę matyti, o tiems, kam reikia – ir redaguoti, šalinti.

   • t.y. nereikės (neturintiems Google ar Dropbox paskyros) jos susikurti, užteks paviešinti nuorodą ir bet kas pasieks tą dokumentą

    • Gdrive dokumentai taip pat pasiekiami be paskyros. Tik norint rašyti komentarus ar redaguoti reikalinga paskyra.
     Dropbox taip pat geras įrankis, tačiau jei kažkurie dokumentai turės nuotraukų, tai 2 GB gali greitai užsipildyti. Gdrive nemokamai duoda 5 GB. O gal tinklapio administratoriai patys puikiai išmano šias technologijas ir įvertinę poreikius patys nuspręs kuriomis technologijomis patogiausia naudotis.

  • Norėjau ir aš kažkada to klausti, bet pamačiau, kad yra Dariaus (Kuolio) pastabos.
   Manau, kad yra idėjų, kurių negalima čia aprašyti. O, sugalvojus, reikia tyliai suveikti.

 40. Siūlau kiekvienam profesijos atstovui imti kuopti savo kiema. Pvz.: idėja gydytojams: aš neimu kyšių. Vienas skyrius be kyšių – jau daug. Idėja dėstytojams: mano dėstomi dalykai dėstomi tokia metodika, kad neįmanoma nusirašyt, visiems įdomu, ir diplomo nenusipirksi, nes mokslinis darbas susietas su labai konkrečia įmonės ar organizacijos veikla, be to: darbas 2-4 žmonių grupėse. Idėja žurnalistams: mano laidos objektyvios, matau ne tik lokalius, bet ir pasaulio įvykius. Idėja menininkams: mes kuriam kartu su žmonėmis, ne tik sau. Taip pat kalbamės tarpusavyje apie tokios kūrybos prasmę… Ir taip toliau.

  • Pritariu šiai idėjai.
   Judėjimas pasiektų didelį laimėjimą, jei kiekvienas doras pilietis turėtų galimybę viešai pareikšti, kad NEĖMĖ arba NUO ŠIOL NEIMS jokių kyšių. Pareiškimas, kad nuo šiol neimsiu kyšių, pareiškėjui tarytum suteiktų moralinę indulgenciją už praeityje imtus kyšius.
   Kai kas gali paprieštarauti, kad kyšininkams nereikia leisti išsiskalbti savo moralės. Visgi manau, kad visiems piliečiams reikia suteikti galimybę nuo šiol tapti dorais. Aš sutikčiau eiti pas valdininką, kuris vakar buvo kyšininku, o šiandien kyšių nebeima ir dorai tarnauja savo tautiečiams. Tą patį galima pasakyti ir apie gydytoją ar bet kurios kitos profesijos žmogų.
   Jei kyšininkas viešai pareikštų, kad jis neima kyšių, visada atsiras tokių, kurie žinos priešingai. Tikėtina, kad yla iš maišo greitai išlįstų.

   • Gal kokį ženkliuką sugalvot prie pvz. valdininko profilio, kuris reikštų neimantį kyšių valdininka (dėstytoją, gydytoja ir t.t.)? Šalia „garbės lentos“ internete? Žmonėms būtų lengva orientuotis, kam svarbu kyšio neduoti.

    • Zenonai, jei atsirastų tokia lenta su kyšių neimančiais piliečiais, tai žmonės, prieš eidami į instituciją, pas daktarą ar dar kažkur, galėtų pasižiūrėti lentoje pas ką eiti. Kai kurias pareigas užimantys piliečiai labai greitai suvoktų, kad tai ir savotiška reklama – juk pas daktarą, neimantį kyšių susidarytų didesnė eilė ir daktaras nuo to išloštų. Tačiau valdininkams tai gali veikti priešingai – pas kyšių neimantį valdininką norės patekti daugiau žmonių, o atlyginimas nuo to nedidėja. Iš to išeitų, kad pradiniame etape reiktų įteisinti valdininkų premijavimo nuostatą, kad tik esantys lentoje valdininkai turi teisę gauti premijas.
     Ar atsakiau į klausimą?

     • Pradiniame etape Seimas išleis įstatymą, kad tokia lenta privaloma? Nei vienas įstaigos vadovas tokios lentos nekabins. Pasakys, kad “ pas mus nėra imančių kyšius“. o ženkliukus visi pradės nešioti – nusipirks.

  • Pritariu, kad reikia pradėti nuo savęs. O tam reikia labai nedaug – būti sąžiningu, doru, principingu tiek darbe, tiek bendraujant su šeima, tiek su visais . O kol kas esame „švogerių“ šalimi, sovietinio paveldo padarinių – „blato“, „kombinavimo“ – aukos.

 41. Tikėtina, kad greitai šiame puslapyje turėsime šimtus idėjų. Komentarų bus dar daugiau.
  Tinklapio administratoriams siūlau jau dabar pagalvoti apie tai, kad kiekvienai idėjai priskirti ne tik autoriaus ir laiko žymas, bet ir „etiketes“ su temomis (viena idėja gali liesti kelias temas), miestais ir gal dar kažkuriais požymiais. Tai aktyviems piliečiams, administratoriams ir judėjimo vadovams leistų žymiai lengviau susigaudyti idėjų jūroje. Palengvėtų ir idėjas rašantiems, nes jie visada galėtų greitai peržiūrėti, ką toje temoje yra rašę kiti – nereiktų dubliuotis.

 42. Tapkime teismų stebėtojais.
  Rytoj, balandžio 30, tuo pačiu metu – 9 val. – vyks du svarbūs posėdžiai – Laisvės pr. 79 teismo posėdis susijęs su pedofilijos byla ir Vilniaus apygardos teisme prie Lukiškių aikštės – Eglės Kusaitės istorijos tęsinys.
  Jei tik galime – pasistenkime būti vienoje arba kitoje vietoje – kiek gi gali viena Nijolė Sadūnaitė visur suspėti.
  Gal tai – tik sutapimas, kad abu posėdžiai tuo pat metu. O gal – tipiškas manevras vieną skandalą „gesinti“ kitu?
  Gal tai ir ne taip daug, bet vis dėlto svarbu parodyti, kad esame neabejingi.

 43. Tik ne „frontas“, koks jis bebūtų. Judėjimas žymiai žymiai geriau. Frontų nekenčiu, nepasitikiu jais, jie pilni pykčio ir mirčių. (Čia apie pavadinimą).

  • Atrodo, kad į teismus ruošiasi įsileisti tarėjus. Man tai primena tarybinius laikus, kuomet teisėjai darniai dirbo su liaudies tarėjais. Tik daugiau darbo tiems, kurie duos kyšius. Siūlau paskaityti alfoj Vilucko straipsnį:
   http://www.alfa.lt/straipsnis/14410159/Kodel.tarejai..o.ne.prisiekusieji.=2012-04-29_07-00/
   (Čia ne atsakymas, bet mano komentarai kitur nepraeina.Saugumas per daug uoliai dirba. Bet parašysiu ir jiems kada nors ąsmeniškai)

 44. KAS PLANUOJA JUDĖJIMO UŽ LIETUVĄ, UŽ TEISINGUMĄ VEIKSMUS?
  Tik vakar prisijungiau prie šios grupės. Permečiau akimis kai kuriuos pasisakymus. Žmonės kelia daug gerų minčių, tačiau tos išsakytos mintys kaip žvirblis – lėkė ir nulėkė.
  Šaunu, kad judėjimas šiandien puikiai išnaudoja internetą, kai reikia pakelti pilietinius jausmus, ar staigiai sukviesti į mitingus.
  Visgi, jei norime, kad judėjimas būtų užprogramuotas sėkmei, neužtenka vien budinti tautą ir kviesti į mitingus. Tokia eiga greitai atsibostų ir pabudę žmonės vėl greitai užmigtų, nes nematytų aiškaus judėjimo į priekį, pokyčių vizijos. Manau, kad privalome judėjimą paversti organizacija (nuo žodžio – veikti planingai, organizuotai). Reikia kuo greičiau surinkti visas geriausias mintis, jas sugrupuoti, išanalizuoti, surašyti judėjimo tikslus ir veiksmų planus, juos paskelbti viešai ir pastoviai atnaujinti, atsižvelgiant į pastoviai besikeičiančią situaciją ir žmonių išsakytas mintis bei pastabas.
  Labai norėtųsi, kad chaotiški pasisakymai įgautų tam tikrus rėmus, sistemą; kad atsirastų moderatoriai, nepraleidžiantys nei vienos geros minties ir kad kiekvienas pasisakymas kryptingai vestų į išsikeltus tikslus.

  • Tikslai surašyti. Buvo dalinami mitinge. Tik veikimo būdai neaiškūs.
   Iš vadų kalbų, atrodo, kad jie norėtų sukurti kitą Sąjūdį. Tokį, koks buvo prieš 22 metus. Neišeis, nes niekas nesikartoja. Tuomet sąjūdį palaikė dauguma iš Komunistų partijos vadų, saugumiečių, kad ir slapta, bet norėjo atsikratyti Maskvos, norėjo savarankiškumo. Šiandieną jie gyvena sau, kitų sąskaita.
   Gyvena geriau, važinėja po pasaulį. Kas gali priversti atsisakyti tokio gyvenimo atsisakyti? Taip kad situacija yra kitokia. Prisideda dar ir tarptautinės mafijos teikiamos galimybės. Neeilinė situacija reikalauja neeilinių priemonių.

   • Atrodo, kad kažkas pasistengė, kad mano komentarai praeina tik rašant atsakymą, bet ne pagrindiniuose laukeliuose. Prašau šeimininkų atkreipti į tai dėmesį.

   • Gerai būtų, kad į Lietuvą atvažiuotų Frassi ir dalyvautų diskusijoje LTV laidoje su
    mūsų prokurorais. Šiandieną jo interviu spausdina alfa:
    2004-aisiais Niujorke M.Frassi buvo įteiktas JAV Federalinių tyrimų biuro aukso medalis.
    2006-aisiais pirmą kartą Italijos istorijoje prestižinė teisėjo Rosario Angelo Livatino premija „Pro bene Justitiae“ įteikta ne teisėtvarkos pareigūnui, o M.Frassi vadovaujamai „Prometeo“ asociacijai.
    Kaip pasiekti, kad visuomeninės organizacijos turėtų balsą Lietuvoje?

    • Reikia įkultūrinti supratimą, kad tik mes patys galime valdyti šalį. O valdyti galime kontroliuodami išrinktuosius. Reiškia reikia, kad visi žmonės būtų politiškai aktyvūs. Susijungę į judėjimus ir bendruomenes mes galime nuveikti daug.

     • Gerb. Vytautai ,Jūs turitte nuostabų gebėjimą kurti sistemas, kaip geriau valdyti visuomeninius judėjimus, tikriausiai ir valstybę. Man reikės Jūsų pagalbos atgaivinant Lietuvoje smulkių įmonių gamybos verslą, kad žmonės turėtų darbo ir nereikėtų visko masiškai vežtis iš užsienio. Esu paruošęs projektą“Dėl piliečių, visuomeninių organizacijų, verslo ir bendruomenių suderintos veiklos siekiant teisingumo“. Bandysiu jį čia paskelbti, jei nepavyks persiūsiu Jūsų adresu.

 45. Atrodo, kad ruošiama į teismus įsileisti taįrėjus – patarėjus. Tai man primena tarybinius laikus. Tarėjai nieko nepakeis. Su jais susidoros.Siūlau pasiskaityti Vilucko straipsnį alfa portaleir reikalauti prisiekusiųjų.: http://www.alfa.lt/straipsnis/14410159/ Kodel.tarejai..o.ne.prisiekusieji.=2012-04-29_07-00/

 46. Dėkui už pastabas. Diskusijoje iškelta gerų idėjų. Jas būtina apibendrinti. Išties krutame lėtokai, bet krutame. Šiame puslapyje Naujienų skiltyje jau paskelbtas Judėjimo gairių projektas. Svarbu būtų jį kritiškai įvertinti, pataisyti, patobulinti ir susitarti dėl pagrindinių Judėjimo principų, siekių, tikslų. Taip pat reikėtų išsirinkti tinkamą mūsų Judėjimo pavadinimą.
  Sutinku, kad organizuotis, burtis būtina. Taip pat būtina viešai išsakyti savo poziciją bundančiam Judėjimui svarbiausiais teisingumo valstybėje klausimais. Tai ir mėginame daryti pilietinėmis akcijomis.
  Žinoma, labai svarbu Judėjimui apsibrėžti savo poziciją artėjančių Seimo rinkimų atžvilgiu. Kokią strategiją ir taktiką Judėjimas turėtų pasirinkti, kad į parlamentą patektų kuo daigiau Lietuvos Respublikai ištikimų, drąsių ir principingų žmonių? Ką remti, už ką ir prieš ką pasisakyti? Manau, kad šis klausimas artimiausiu metu bus esminis. Ar būsime pasirengę jį rimtai svarstyti ir sąžiningai, įvertinę savo jėgas, atsakyti?

  • Dariau,
   Vakar FB grupėje ir individualiai su Alvydu Medalinsku ir Rima Palubinskiene aptarėme kaip tobulinsime judėjimo gairių projektą. Tam pasirinkome viesiems prieinamą įrankį Google drive (buvęs Google docs): https://docs.google.com/document/d/18Wxkv9cNtAEWEA7GXnIaXH6d0icIHYjkQFpP7BkFnXg/edit
   Šis dokumentas yra viešas. Jame komentarus rašyti galės tik tie, kuriems bus suteikta tokia teisė. Jei nebus kitokių pasiūlymų, pradžiai numatėme, kad komentavimo teisę suteiksime aktyvistams iš šio puslapio, FB grupės ir kitų kanalų, kurie turi gerų minčių, geba pataikyti į temą. O redagavimo teisę turės Alvydas, Rima, Kristina ir aš.
   Vėliau šis dokumentas bus išplėtotas, kiekvienam gairių punktui skiriant atskirą puslapį, o esant reikalui galima bus sukurti ir dar gilesnių puslapių. Svarbu tai, kad kiekvienas komentuotojas tada bus įstatytas į iš anksto nustatytą struktūrą. Reiškia visi pasiūlymai ir veiklos planai bus derinami su piliečiais patogioje visiems erdvėje, nebereikės moderatoriams atrankioti kas prie ko.

  • …smagu isgirsti,kai pradedama kalbeti konkreciai,kaip pakeisti visiskai per 20 metu susikompromitavusi Seima.Vienintelis kelias-vieningas drasiu,protingu pilieciu sarasas,nes pavieniai kandidatai,garantuoju,mazai kur laimes,juolab ,tokiu pavieniu bus ir is kitu organizaciju-pvz.NDJ ir t.t.,tai tik balsu skaldymas,o laimes ,kaip visada…svogeriu sutve…

 47. BŪKIME AKTYVŪS LIETUVOS PILIEČIAI, DALYVAUKIME KURDAMI LIETUVĄ TOKIĄ, KOKIOS MES PATYS NORIME!
  Visus aktyvius žmones kviečiu prisijungti prie judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ gairių aptarimo dokumento. Į visų jūsų patarimus bus atsižvelgta. Vėliau dokumentas bus plėtojamas į interaktyvų veiksmų planą, kur bus atsižvelgta į kiekvieno mūsų nuomonę.
  Dokumentą galite peržiūrėti čia:
  https://docs.google.com/document/d/18Wxkv9cNtAEWEA7GXnIaXH6d0icIHYjkQFpP7BkFnXg/edit
  Norintys komentuoti, prašau atsiųskite savo gmailinį el pašto adresą el paštu: uzlietuvauzteisinguma@gmail.com.

 48. Kažkodėl nematau, kad Jūsų tinklalapyje būtų ruošiamos peticijos ir renkami parašai po jomis. Lai pamato valdžios vagys ir valstybės išpardavinėtojai bei ekonominiai nusikaltėliai, kokia yra paprastų žmonių nuomonė apie juos ir jų juodus darbelius.

 49. Žmonės turi atsibusti,neleisti žeminti savęs.Valdžia tik tiek gerbs mus,kiek mes gerbsime save.Deje tokie gyvenimo dėsniai.Teisminių ginčų nesekmės atveju,reiktų pagalvoti,kad nenukentėtų mūsų vadai,kolektyviai prisiimti materialinius nuostolius,jai tokie bus.Aš prisidėsiu prie to pagal galimybes.
  Romas.

 50. Labai norisi tiketi ,kad sis judejimas pakels pilieciui i kova uz save , uz savo ateiti, uz jaunimo ateiti,uz pacia valstybe nes smengame i tokia duobe is kurios gali ir nebuti kelio atgal-valdzioje sedi politikai kuriu 80 procentu reiketu teisti uz kriminalinius nusikaltimus(finansines machinacijos,pinigu plovimus,kysininkavima,vagystes, ir t.t.) kuriu veikla galima traktuoti kaip kenkima valstybiai , jos pilieciams ir kol tokie politikai ir partijos bus valdzioje tiketis kazka pakeisti beviltiska, riedesime vis gilyn ir gilyn…..tikiuosi ,kad zmones atsibus pagaliau!!!

  • …ner kam burtis,visi protingesni pajungti partijoms,kurios mus sekmingai skaldo ir toliau-Matulevicius sau,Drasos keli partija sau,sajudininkai sau,NDJ …,o kur apjungianti grandis,BRANDUOLYS,ogi tokio kaip ir ner,o laikas tirpsta…

   • Be galo svarbus pastebėjimas. Jei BRANDUOLIO nebus: 1)nepavyks sutelkti kritinės masės žmonių (tautiečių); 2) to pasekoje nepavyks įveikti GALIOS struktūrų viešpatavimo.

 51. Mūsų klaida yra ta, kad nesugebėjome savo vaikams įpūsti patriotizmo, užtat dabar turime viskam abejingą jaunimo masę. Taip, taip, masę, o ne vieningą tautą. Dar viena mūsų klaida, kad tylėjome, kai buvo ir dar tebėra pravedinėjama, atseit, „švietimo reforma“, gudraus judošiaus sugalvota tam, kad atbukinti kažkada lyderio pozicijas Europoje ir visame pasaulyje užimančią švietimo sistemą. Taip nuo mažų dienų iš mūsų vaikų ne tik atimamos žinios, bet ir skatinamas pederasizmas, prisidengiant garsiais homofobijos ir tolerancijos šūkiais, kurie nieko bendro su tokia švietimo politika neturi. Jei mes išsikapstysime iš to liūno vis dar su savo tautine valstybe, tai bus žymiai didesnis pasiekimas, nei sovietinės okupacijos panaikinimas. Kilnesnio tikslo kol kas nėra.
  Apie „sveikatos sistemos reformą“ net nekalbu – pagyvenę žmonės savo kailiu patiria, kas čia vyksta. Ir taip visose srityse. Mes jau paversti kąsniu, kurį beliko nuryti kartu su mačais ir atsiraugėti. Belieka paskutinis šansas susiimti, kad nepatektume į kumpanosio skrandį, kur jau virškinasi arabai, palestiniečiai ir kiti musulmonai.

 52. Lietuvos nacionalinėje, o taip pat ir administracinėje teisinėje sistemoje puikiai pasitarnautų „Tautos forumo“ idėja, šiuo metu intensyviai taikoma, Islandijoje kuriant naująją jos Konstituciją. Šios idėjos esmė- visuomenės atstovų- piliečių ar piliečių grupių pasiūlytų idėjų diegimo nacionalinėje teisėje imperatyvas. Tai reiškia ne ką kitą, bet pareigą, kiekvienai valdžios institucijai svarstyti visus iš visuomenės atkeliaujančius pasiūlymus ir būdus kaip tobulinti valstybės valdymo aparatą, o atlikus preliminariuosius svarstymus įdiegti tautos pasiūlymus bent jau 1/3 visų idėjų apimties. „Tautos forumo“ idėja galėtų būti taikoma visais valdžios institucijų lygiais, nuo savivaldos iki teritorinio ir nuo teritorinio iki centrinio, nepaliekant ir įstatymų leidžiamosios ar teisminės valdžių. Šią idėją įgyvendinti teoriškai nėra ir nebūtų sunku, tereikia sukurti įstatymo lygmens teisės aktą, kuriuo šios idėjos teisinis turinys ir santykiai būtų sureguliuoti. Tačiau tai reikalautų didelės politinės valios, kuriai atsirasti dabartinėje Lietuvos politinėje konjunktūroje yra beveik neįmanoma, suvokiant, kad realus „Tautos forumo“ veikimas, kaip realaus tautos suvereno galios realizavimas, stipriai apribotų politinių partijų ar neskaidriai veikiančių lobistinių grupuočių interesų gynimo būdus, per teisėkūrą Seime ir kitais sisteminės korupcijos būdais ir priemonėmis. Tačiau pati idėja puikiai tinka kooperacinės pilietinės visuomenės modelio egzistavimo kokybei Lietuvoje gerinti.
  Dėkoju už suteiktą galimybę pasireikšti.

 53. Jonai, deja Lietuvoje tai absurdas. Neįsivaizduoji, kiek esu pateikęs įvairiausių pasiūlymų, bet niekas nejuda iš vietos. Mano idėjas paneigia jau esančiais ir niekam tikusiais įstatymais, sukurtais ne paprastą žmogų ginti, bet valdančiąją grietinėlę nuo eilinių piliečių apsaugoti. Valdžia priiminėja įstatymus sau, ir kol mes jos pagaliau nepašalinsime, naivu tikėtis, kad kas nors bus padaryta gražiuoju. Čia ne Airija, mūsų valdžios mentalitetas daug artimesnis rusų mafijai, nei vakarų deRmokratijai. Supuvę ir čia, ir čia. Belieka sulaukti to lašo, kuris perpildys piliečių kantrybės taurę.

 54. Gerb. Voldemarai,
  su Jūsų išdėstytomis mintimis ir pastebėjimais sunku nesutikti, tačiau juk šio pilietinio judėjimo esmė, bent jau mano suvokimu, yra būtent ta, kad iniciatyvioji visuomenės dalis, suvokdama dabartines, Valstybės egzistavimo realijas siūlytų būdus bei priemones kaip būtų galima priartinti valdžios institucijas prie visuomenės. Gal būt šis, mano pasiūlytas būdas kaip priemonė dabartinėmis socialinio, ekonominio ir politinio gyvenimo sąlygomis gali atrodyti esanti naivi, o gal net ir utopinė, tačiau pasikeitus politinei valdžios konjunktūrai ir subrendus visuomenės teisinei sąmonei iš esmės visiškai įgyvendintina. Tačiau svarbu, kad tiek visuomenės teisinės sąmonės branda, tiek socialiniai visuomenės narių tarpusavio sąveikos keitimo santykiai nebūtų grindžiami ir konstruojami ant smurto pamato, nes būtent smurtas, susiskaldymas ir agresija yra tie faktoriai, kurie naikina socialini, kultūrinį ir mentalinį visuomenės stabilumą ir integralumą, bei griauna teisinės valstybės pamatus, netgi dar didesniu masteliu, nei tai daro šiuo metu valdžią mėginančios uzurpuoti asmenų grupės. Šio judėjimo esmė taip pat turėtų būti siekis, generuoti iš tautos, kaip suvereno kylančias idėjas, jas sisteminti ir pateikti tautos atstovams ar likusiai apolitiškai visuomenės daliai, ir bet kokiu būdu vengti tolimesnio smurto, susiskaldymo ir agresijos eskalavimo jį keičiant konsensusu, pilietinio aktyvumo didinimu bei visuomenės švietimu, nes priešingas kelias belieka tik revoliucinis, su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis- gyvybių atėmimu, ekonomine ir socialine destabilizacija ir galiausiai chaosu, o to jaunai, savo valstybingumą atkūrusiai Valstybei yra bemaž mirtinas faktorius.
  Tai tokia mano nuomonė, ačiū Jums už įdomius komentarus.

 55. Matau dauguma žmonių neberanda už ką balsuoti. Konkrečiai aš visuomet balsuodavau už konservatorius, žmona per praėjusius rinkimus už Liberalų sąjūdį. Tačiau dabar jie mums nebetinka. Balsuoti už prorusiškas partijas – Socialdemokratų, Darbo ir Tvarkos ir teisingumo – niekuomet.
  Taip pat nesinorėtų balsuoti už gerą bet mažą partiją vien dėl to, kad nedingtų balsas dėl 5 procentų barjero. Todėl atsitiktinai sužinoję, kad yra naujas politinis susivienijimas “Už Lietuvą Lietuvoje” (Tautinininkų ir socialdemokratų sąjungos bei Centro partija) už kurį galima būti balsuoti. Bet manytumėme, kad prie šio politinio darinio būtina prisijungti Tautos vienybės sąjungai ir Drasos kelio partijai. Į rinkiminį šios koalicijos sąrašą įtraukus D.Kuolį, A.Medalinską, A.Naką ir panašius visuomenininkus galima būtų gauti 15-20 procentų balsų ir vadovauti koalicijai Seime bei turėti savo Premjerą.
  Laiko liko mažai. Todėl manau, judėjimo “Už teisingumą” aktyvistai, kartu su paminėtų politinių darinių vadovais turėtų nedelsiant susitarti ir pradėti agitacinę kompanija, kad yra tokia politinė jėga “Už Lietuvą Lietuvoje”, kuri galėtų daug ką pakeisti.
  Nekonfrotuokite, nesipykite, nusileiskite smulkmenoms. Kitaip bus šakės.

  • …visiskai pritariu ir tai visiems nesustodamas kalbu jau metai-tik vieninga koolicija (kartu su Socialdemokratu Sajungos,Centro,ir Tautininku junginiu,Drasos kelio,A.Matuleviciaus)gali nugaleti puvini,ispjaunant ji visiems laikams,nes neiskovojus daugumos,nieko nepadarysi.

 56. Blogiausia yra tai, kad jau dabar, kaip ir pirmaisiais Sąjūdžio formavimosi metais, galima pamatyti politinių prieplakų. Tokiems svarbu užtikrintas startas, tad jie turi gerą uoslę, prie ko vertingiau prisiplakti. Kas iš jų išsivysto vėliau, mums jau parodė istorija, tad dabar turime tai, ką turime. Šiuo metu, kai žmonės tvirtai pasiryžę pakeisti į Seimą sugužėjusius vagis ir išgamas, nesunku apsirikti ir išrinkti vieną kitą (o gal kalbu apie dešimtis?) „kaukėtąjį“.
  Mūsų teisingumas, gerb. Jonai, yra niekam tikęs, juo niekas nebetiki. Tai akivaizdžiai parodo apklausos, beje, dėl klausimų pritraukimo prie reikiamo atsakymo neparodančios tikrosios piliečių nuomonės. Taigi, paskutinis šansas išvengti smurto – o kas to nenori?! – būtų viso politinio purvo nušlavimas per rinkimus.
  Ir dar p. Rimantui. Negalvokime, kad konservatoriai – tai dangaus mana. Jų tikrąjį veidą tėvelio asmenyje pamačiau dar tada, kai buvo griaunamas žemės ūkis ir ardoma pramonė. Pastarosios karinio komplekso dalį reikėjo sugriauti, tačiau ne visą ekonomiką, ir ne iki pagrindų. Gi iš pačių konservatorių teliko pavadinimas, nes nebėra ką sakyti, kai tokia partija eina į koalicijas netgi su raudonaisiais.

 57. Gerb. Voldemarai,
  dėkoju už Jūsų pastebėjimus, tačiau juk nėra tokio reiškinio kaip „mano“ ar „tavo“ teisingumas, ši kategorija pati savaime egzistuoja arba ne, o taip yra būtent, dėl teisingumo filosofinės kategorijos abstrakcijos. Pagal Lietuvos Konstitucijos teisinį reguliavimą, teisingumą Lietuvoje vykdo tik Teismai, arba kitaip Teisminė valdžia. Ir pažiūrėjus į tai, kiek daug bylų yra išnagrinėjama kiekvienais metais, negaliu su Jumis sutikti, kad sistema yra visiškai supuvusi, tiksliau būtų sakyti, jog Teisminės valdžios sistema turi daug trūkumų ir problemų, kurių viena yra žinoma ne kas kitas kaip nepotizmas bei sisteminė korupcija, tačiau yra ir kita problemų grupė- itin uždaras procesinis nagrinėjimas teismuose, kuris užkerta kelią visuomenei ne tik operatyviai sužinoti apie teismų darbą, jų priimtus sprendimus ar nuosprendžius, bet ir juos suvokti. Minėtuosius sprendimus, suvokti yra sunku dėl to, kad Lietuvos teisinė sistema priklauso Romanų- Germanų teisės tradicijos mokyklai, kuri pasižymi didžiuliu kanoniškumu, sudėtinga juridine technika ir kitais dalykais, kurie dažnai paprastam žmogui kelia nepasitikėjimą, o šis jausmas ateina ne iš ko kito, bet iš nežinojimo.
  Taigi nepasitikėjimas teismais kyla iš sudėtingų juridinių procedūrų, mažo viešumo, ir žinoma sisteminės korupcijos ir nepotizmo atvėjų.
  Įvertinus visą tai ir naudojantis lyginamuoju mokslo metodu, galiu pasiūlyti „Judėjimui už teisingumą“ dar vieną idėją, kuri nebus nei kiek utopinė ar neįgyvendinama praktiškai.
  Aš, žinoma, kalbu ne apie ką kitą, kaip apie Prisiekusiųjų, o taip pat ir Tarėjų institutų įdiegimą Teismų sistemoje. Jo esmė yra tokia- nagrinėjant baudžiamąsias arba administracinių teisės pažeidimų bylas būtų privalomai surenkama prisiekusiųjų kolegija, ši kolegija būtų renkama vadovaujantis operatyvumo, sąžiningumo, nešališkumo, padorumo ir kompetentingumo principais. Apylinkės Teisme tokią kolegiją sudarytų 7 žmonės, Apygardos teismuose 9 žmonės, Apeliaciniame teisme 11 žmonių, paprastų visuomenės atstovų, ne jaunesnių kaip 21 metų, įgijusių bent vidurinį išsilavinimą ir neturinčių galiojančių teistumų ar administracinių teistumų, o taip pat nesančių probacijos ar parolio santykiuose su Valstybe. Prisiekusiųjų kolegija spręstų dėl pačio fakto, kaltas kaltinamasis ar ne. Ir tik tokiu būdu, priėmę verdiktą, jei suteiktų teisę Teisėjų kolegijai taikyti Baudžiamąjį įstatymą. Pačią teisėjų kolegiją sudarytų vienas etatinis teisėjų korpuso narys, ir du visuomeniniai teisėjai, kurie būtų renkami. Visuomeniniams teisėjams priešingai negu tarėjams, būtų suteikta vienodo svorio balso teisė kaip ir valstybės teisėjui, tačiau reikalavimai būtų keliami kur kas didesni negu prisiekusiesiems, Visuomeninis teisėjas turėtų būti įgijęs aukštojo mokslo išsilavinimą, pasižymėti didžiule erudicija, būti nepriekaištingos reputacijos ir ne jaunesnis nei 21 metų amžiaus, būti Lietuvos Respublikos piliečiu, ir turėti Lietuvos Teisinės sistemos esminių žinių ir suvokimo. Šie teisėjai Prezidento dekretu būtų skiriami specialiosios Seimo komisijos 1 metų kadencijai su galimybe ją pratęsti dar metams, šiems teisėjams, būtų nustatomas privalomai išlaikyti Teisinės sistemos pagrindų egzaminas. Teismo posėdžiuose vengiant vilkinimo būtų skiriami atsarginiai teisėjai, bent po du kiekvienam, kolegijos nariui. O taip pat atsarginiai prisiekusieji. Tiek prisiekusiųjų tiek ir Visuomenės teisėjų tapatybės būtų teisminio nagrinėjimo metu laikomos paslaptyje, nes teismo posėdžiai būtų vieši ir transliuojami tiesiogiai, visuomenei susipažinti, taikant vos kelias išimtis iš šios taisykles.
  Idėja kurią siūlau apima, Anglijos, Norvegijos, Vokietijos, Čekijos Teismų sistemų elementus. Ir galėtų būti įdiegta, pakeitus Teismų įstatymai ir Proceso kodeksus.
  Dabartinėmis sąlygomis tai skamba, gal kiek naiviai, tačiau jeigu iš visuomenės bus didinimas pilietinis spaudimas, su šio judėjimo pakalba tai galima įgyvendinti. TIk svarbu nebijoti reikšti naujas, naudingas valstybei ir visuomenei idėjas.
  Laukiu komentarų, dėkoju.

 58. Deimante. Tik vienas kraujo lašas Tave būtų apgynęs, deja Tu šito šiandiena pasigedai. Atleisk.
  Laikau, kad šiandiena reikalinga Protesto Akcija prie prezidentūros.

 59. Gerb. Jonai.
  Pavydžiu Tamstai rožinių akinių, kalbant apie teisingumą Lietuvoje. Jo nėra, tai ir mažyliui aišku. Ar tai „teisingumas“, kuomet vaikas išplėšiamas iš normalios aplinkos ir atiduodamas „motinai“, kurios vieta kalėjime?
  Sekantis žingsnis po šitokio „teisingumo“ – tai anarchija ir nihilizmas, kurio apraiškų pilna jau dabar. Tik dabar jis valdininkų rankose, o kas bus, kai paprasti žmonės užsimanys to paties? Galiu pasakyti – bus baisu. Ir baisu bus tiems, kas šiandien jaučiasi valdovais.
  Kas liečia originalių ir priimtinų minčių, normalioje valstybėje jos būtų svarstomas. Bet siūlau jas nusiųsti kad ir į Teisės ir teisėtvarkos komitetą Seime, kur maloniai atsirašys ir ramiai nueis miegoti.
  Štai ir po viso teisingumo…

 60. Gerb. Voldemarai,
  juk ši tinklalapio skiltis yra būtent skirta tam, kad pasiūlyti šiam judėjimui naudingų idėjų, tačiau mano pasiūlymų neigimas remiantis jausmais ir pesimizmu šiems mano pasiūlymams ir jų kritikai, kaip ir paties judėjimo reikalavimų formavimui nedaro jokio teigiamo impulso. Priešingai, mano ir Jūsų diskusija veda į niekur, nes kritikuojami ne mano siūlomų pakeitimų potencialūs techniniai trūkumai, bet jų egzistavimo šio meto socialinėje konjunktūroje negalimumas. O šio pobūdžio kritika yra beprasmė, nes ja remiantis paties judėjimo „Už teisingumą“ perspektyva yra pati savaime beprasmė. O mano pagrindinis siekis, skelbiant pasiūlymus, judėjimo dalyviams ir yra ta, kad visuomenės judėjimas įgytų realių techniškai sukonstruotų idėjų visumą, o ne abstrakcijomis ir neaiškiais lozungais pasiremiančią programą, kuri daugumai visuomenės narių atrodytų nerimta. Todėl ir rašau šias idėjas, gadindamas Jums nervus. Tačiau ketinu tai daryti ir toliau, ir tikiuosi, kad šie mano siūlomi teisinės sistemos patobulinimai susilauks ir judėjimo vadovybės dėmesio.

 61. Gerb. Jonai,
  man nervų tikrai negadinate, tik aš šita valdžia esu nusivylęs, o Tamsta tiki reformuosiąs ją. Pamatysim, kaip sušvelnės šito judėjimo norai, kai jo atstovai atsidurs valdžioje. Va tada ir bus peržiūrimi Jūsų pasiūlymai, o šita valdžia ant tų pasiūlymų užantyje nešioja… ne, netgi ne akmenį, o ekskrementus.
  Tikėkimės,kad niekšai į valdžią nebepaklius, tada ir Jūs būsite dalinai išgirstas.

 62. Štai ir vėl naudodamasis proga, norėčiau pateikti dar vieną pasiūlymą judėjimui, ypač dabartiniame mitinge, prie Prezidentūros, išsakytų kalbų šviesoje. Pagrindinis daugumos kalbų akcentas buvo, tas, kad lietuvių tautos nebesijaučia savo šalies, Valstybės šeimininke, o visuomenės turimos pilietinės, politinės, socialinės ir ekonominės teisės tėra deklaratyvaus pobūdžio ir realiai mažai panaudotinos.
  Viena iš pagrindinių lietuvių tautos kultūros vertybių, tiek tarpukario Lietuvoje, tiek ir Abiejų Tautų Respublikoje, buvo teisė turėti ginklą. Tarpukario Lietuvoje veikęs Piliečių apsaugos departamentas( dabartinėmis sąvokomis- Policijos departamentas) išduodavo daugybę leidimų piliečiams turėti šaunamuosius ginklus medžioklei ar savigynai, tokią teisę realizuojant buvo būtina tik asmens praeities patikrinimas. Tačiau 1940 metais, vos Lietuva buvo okupuota sovietų, pirmasis okupanto žingsnis buvo, legaliai piliečių turimų ginklų konfiskacija. Okupacinis rėžimas suvokė, kad ginkluota, patriotinė visuomenė yra itin pavojinga jo vykdomų interesų apsaugai. 1990 metais atkūrus nepriklausomybę, galvojau, kad turėtų būti atkurtos, visos lietuvių tautos kultūrinės teisės, tarp jų ir teisė turėti ginklą be ypatingos valdžios biurokratijos ir kliūčių, nes tai rodo Respublikos demokratiškumo laipsnį, deja, bolševikinio palikimo požymiai, šios teisės atkūrime, akivaizdūs- mažas ginklų prieinamumas, didžiulės biurokratinės procedūros, žmogaus teisės į privatų gyvenimą pažeidimai ir dar daug ko kito. Susidaro įspūdis, kad valdžia tiesiog paniškai bijo idėjos, kad aktyvi pilietinė, įstatymus gerbianti, ginkluota visuomenė yra tiesioginio pavojaus šaltinis, egzistuojančios valdžios stabilumui. Ir tikrai, jeigu Lietuvoje ginklų turėtojų skaičius 100 gyventojų siektų 75 žmones, Garliavos operacijos metu būtų pabijota imtis smurtinių veiksmų, nes dauguma, susirinkusių žmonių būtų ginkluoti, įdomu, kaip gi tada valstybė galėtų taikyti prievartą prieš visuomenę? Ir kaip saugiai jaustųsi valdžia, priiminėdama, daugumai visuomenės nesuvokiamus sprendimus? Manau atsakymai į šiuos klausimus yra aiškūs savaime. Kitas lietuviškosios ginklų kultūros atkūrimo geras rezultatas būtų ne kas kitas, kaip nusikalstamumo mažėjimas, nes ginkluota visuomenė nėra aukos, o priešingai nemokama teisėsaugos institucija, kuri remiasi pilietiškumu ir morale, o ne pozityvistine teise ar jos taikymu. Toks požiūris į ginklų prieinamumą egzistuoja, tokiose šalyse kaip Baltarusija, Šiaurės Korėja, Kuba ir kitose. Net Rusijoje piliečiai gali lengviau įgyti teisę turėti ginklą nei Lietuvoje. O tai šį tą pasako, apie tuos, kurie būdami valdžioje paniškai pradeda bijoti visuomenės ir ypač tokios, kuri sugeba gintis, nuo bet kokių priešiškų jėgų poveikio, tiek vidinio tiek ir išorinio. Taigi mano pasiūlymai, kaip keisti ginklų kontrolę Lietuvoje yra tokie:
  1) Amžiaus cenzą ginklo leidimui gauti sumažinti nuo šiuo metu egzistuojančių 23 metų amžiaus cenzo iki 21 metų.
  2) Atsisakyti fizinės sveikatos tikrinimo procedūros ginklo leidimui gauti, nes būtent ji yra skirta tam, kad radus bent mažiausių sveikatos sutrikimų būtų atsisakyta išduoti ginklo leidimą.
  3) Atsisakyti pareigos informuoti policiją apie kartu gyvenančius asmenis, nes tai yra bolševikinis metodas, kuriuo siekiama sužinoti absoliučiai viską apie ginklo turėtoją ir jo šeimą, taip pažeidžiant konstitucinę piliečio teisę į privatų gyvenimą.
  4) Atsisakyti pareigos siekiant įsigyti ginklą PRAŠYTI Policijos suteikti leidimą ginklui įsigyti.
  5) Suteikti teisę ilguosius šaunamuosius ginklus įsigyti savigynai.
  6) Leidimo galiojimą laikyti ir nešiotis ginklus pratęsti nuo šiuo metu egzistuojančių 5 metų iki 7 metų.
  7) Prašant pratęsti leidimą nešiotis ginklus, atsisakyti praktikos, naudoti ginklų išbandymo procedūras, kurios yra skirtos tam, kad žmogų nualinti finansiškai.
  8) Suteikti teisę seifą įsigyti ir įsirengti jau gavus teisę turėti ginklus, o ne leidimų tvarkymo metu.
  9) Griežtai apibrėžti, kur pilietis ginklo nešiotis negali sakykime Seime, ir sudaryti sąlygas piliečiui lankant tuos objektus, ginklą palikti saugomoje, rakinamoje spintelėje.
  10) Kuo greičiau priimti asmens gyvybės ir turto apsaugos įstatymą, kuris išplėstų būtinojo reikalingumo ir būtinosios ginties ribas ir įtvirtintų „Pilies doktrinos“ galiojimą, šios doktrinos esmė- bet kokio asmens, pareigūno ar paprasto žmogaus, neteisėtai patekusio į ginklo savininko gyvenamąsias patalpas, galimybė būti sutiktam naudojant mirtiną jėgą.
  11) Kuo greičiau apriboti monopolistinę Ginklų fondo padėtį Lietuvos ginklų rinkoje ir taip padidinti ginklų prieinamumą paprastiems, įstatymus ir moralę gerbiantiems Lietuvos piliečiams.
  12) Iš valstybės rezervo fondo skirti 1mln LT Ginklų įsigijimo kompensavimo fondui įsteigti- šio fondo esmė- žmogui pirmą kartą perkančiam ginklus, kompensuoti 25 procentus pirmojo, savigynai skirto ginklo kainos. Tai leistų dar labiau padidinti ginklų prieinamumą ir mažintų smurtinę valdžios savivalę.
  13) Sudaryti sąlygas, paraiška ginklo leidimui įsigyti pildyti internetu, arba vietinėje policijos įstaigoje, pvz nuovadoje.
  14) Nustatyti imperatyvą, kad bet kuris juridinis asmuo, užsiiminėjantis ginklų prekyba taip pat eksploatuotų ir šaudyklą, kurioje pirkėjas prieš pirkdamas galėtų išmėginti jį dominančius ginklus.
  15) Įstatymu sudaryti sąlygas susikurti nuosavą šaudyklą sakykime, kad ir sodyboje, kur asmuo galėtų užsiiminėti ginklu sportu.
  Įvesti šiuos pakeitimus TURĖTŲ BŪTI šio judėjimo ir pilietinės visuomenės ESMINIS reikalavimas, nes tik jo pasiekus, valdžia ir ją uzurpavęs klanas turėtų skaitytis su žmonių norais ir nuomonėmis ir suvokti, kad kiekvienas iš jų pusės naudojamas smurtas gali būti sutiktas su adekvačią jėga. Tik per šios idėjos įgyvendinimą galėtumėme realizuoti 3 mūsų konstitucijos straipsnį ir suduoti smūgį tiems, kurie užvaldė Lietuvą.
  Labai laukiu komentarų, nes jie parodys, kiek ilgai galėsime taikstytis su klano savivale.

 63. Kai pagrobė mergaitę ir rodė įrašą autobusiukę, kai atseit laimingi juokiasi ir kalbina mergaitę černiauskas ir Stankūnaitė, tai Černiauskas vienoje vietoje prasitarė, kad dabar sausio mėnuo. Taip, kad šis video taip pat sufabrikuotas, kai ir visa kita ką jie rodo ir šneka, šių laikų technologijomis susukti toki filmuką vini juokai, gali ir šukuoseną padaryti , veida ir rūbus perrengti. Prokurorams, teisėjams ir anstolei Lietuvos visuomenė turi iškelti jiems baudžiamas bylas už melagingus parodymus, smurtą, samoningą bylos faktų iškraipyma ir bylų fabrikavimą. Tai ką jie daro tai vadinasi genocidas ir teroras prieš tautą

 64. Organizuoti parašu rinkimą dėl referendumo

  1- Įsteigti tribunolą, kuris ištirs visus valdžios padarytus nusikaltimus , visas valdžios aferas. Paskelbs visus kaltuosius dėl Lietuvos teisinio, ekonominio ir moralinio žlugimo. Aferų ir nusikaltimų organizatorius įkalins dešimtmečiams į cype.Visus panorusius įduoti savo sėbrus ir bendradarbiauti su tribunolu pasigailinti konfiskuojant jų turtą.
  2- Nušalinti nuo valdžios vairo nusikalstomu grupuočių tarnus.
  3- Gražinti Lietuvai neteisingai nusavinta , prichvatizuota turtą.
  4- Ženkliai sumažinti valdininkų ir biurokratu kieki.
  5- Ženkliai sumažinti mokesčius Lietuvos piliečiams. Dabar Lietuvos pilietis atiduoda valdžiai iki 80% savo uždirbtu pinigu, per tiesioginius ir netiesioginius mokesčius.
  6- Ženkliai sumažinti mokesčius Lietuvos gamintojams, mažam verslui.
  7- Netaikyti jokiu mokesčiu maisto produktams, vaistams,busto šildymui
  8- Ženkliai padidinti mokesčius įvežtom prekėms iš Kinijos ir kitu šalių kurios naudoja vergu darbą. Įvežimas šių prekių Lietuva žlugdo Lietuvos gamintoja didina bedarbyste
  9- Ženkliai padidinti mokesčius įvežtom šiukšlėm iš vakaru ( seni dėvėti skudurai, seni rakandai, sena buitine technika ir t.t). Įvežimas šių prekių Lietuva žlugdo Lietuvos gamintoja didina bedarbyste.
  10- Mokesčiu asortimentą ir mokesčiu tarifus įrašyti į Lietuvos konstitucija. Didinti mokesčiu našta galima tik paskelbus referendumą . Sumažinti mokesčius gali seimas bet kurio laiku.

  Galima pildyti

  • Labai įdomi, Gerb. Vitalijau, Jūsų išsakyti idėja, tik yra keletas probleminių šios minties aspektų.
   1) Kokiu būdu sulytumėte formuoti tribunolą, jeigu Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Teismų įstatymas sako, kad ypatingieji teismai gali būti formuojami tik karo ar nepaprastosios padėties metu?
   2) Kokie subjektai atliks atliks ikiteisminio tyrimo veiksmus ir kas palaikys valstybinį kaltinimą teisminiame tribunolo funkcijų įgyvendinime?
   3) Kokiu juridiniu pagrindu remiantis ketintumėte skirti dešimtmečių laisvės atėmimo bausmes? Nes šiuo metu egzistuojantis LR BK tokių griežtų bausmių nenumato.
   4) Kokiu teisės aktu remiantis padedantieji tribunolui privalės pasiduoti turto konfiskacijai? Ir ar tai neprieštaraus pamatiniams Lietuvos Baudžiamosios teisės demokratiškumo ir humaniškumo principams?
   5) Kas nustatys nusikalstamų grupuočių vadovus?
   6) Kas nustatys nesąžiningos privatizacijos vykdytojus? Ir kokiu būdu jie galės būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, jeigu sakykime bus suėjusios senatys? Ir kaip bus elgiamasi su asmenimis, kurie teisėtai įgijo turtą iš neskaidriai privatizavusių asmenų?
   7) Kokiu būdu siūlytumėte mažinti biurokratinio aparto dydį, kad nenukentėtų Valstybės teikiamų viešųjų paslaugų kokybė? Ir ar tai neprieštarautų Valstybės tarnybos įstatymui?
   8) Kokius mokesčius Lietuvos gyventojams siūlytumėte mažinti ir kokias alternatyvas pateiktumėte nacionaliniam biudžetui surinkti ir kaip užtikrintumėte reikiamų finansinių srautų patekimą į viešųjų paslaugų funkcijų įgyvendinimą?
   9) Kokius mokesčius siūlytumėte mažinti smulkiam verslui? Ir kodėl prie smulkiojo verslo pastatote gamintojus, žinant, kad dauguma gamintojų yra stambaus ir vidutinio verslo atstovai.
   10) Kokius konstitucijos straipsnius siūlytumėte tobulinti ar keisti Lietuvos Konstitucijoje? Ar nemanytumėte, kad Konstitucijoje turėtų būti pateikiami fundamentalieji, o ne techniniai mokesčių sistemos apsektai?
   Nekantriai laukiu Jūsų atsakymų.

 65. Pirmiausia. Keisti rinkimų sistemą.
  Prieš metus teko bendrauti su italais. Jie pasakojo, kad visi supranta, kad su valdžia yra blogai, tačiau nieko negali padaryti. Pradėjau klausinėti kaip pas juos vyksta rinkimai. Pasirodo lygiai ta pati proporcinė rinkimų sistema, kaip ir pas mus. Esanti sistema gimdo valstybės valdymo neprofesionalumą ir politikų korumpuotumą. (kam už tai turime dėkoti?). Sistemos pažeidžiamumą parodė praėję rinkimai, kai į seimą atėjo Valinsko komanda. Stebint dabartinę partijų taktiką, irgi matosi jų pastangos prisivilioti į savo gretas matomus žmones: sportininkus, aktorius, dainininkus ir t.t. Manau tai devalvuoja politiko profesiją.

  • Šauni idėja, Gerb. Kazį,
   tikrai lengvai įgyvendinama esant Seimo politinei valiai. Tereikia pakeisti Seimo rinkimų įstatymą. Proporcinės daugumo rinkimų sistema, stipriai padėtų pritraukiant savo srities specialistų, darbui Seime.Tačiau ar šis judėjimas ar jo vadovybė išvis kreipia dėmesį į mūsų pastangas rašant idėjas ir pasiūlymus? Na panašu, kad dauguma politikų, naudojasi šiuo judėjimu siekdami susirinkti rinkiminius taškus. O mudviejų su Jumis pastangos lieka bevaisės. Iš ties liūdna dėl to.

 66. Pas mane užrašyta, kad FNTT vadovo Gailiaus byla dėl Palaičio įsakymo panaikinimo bus nagrinėjama gegužės 24 d. Vilniaus apygardos administraciniame teisme (Žygimanto g.). Tvarkaraštyje matau, kad teismo posėdis 10 val., 6 salėje, atsakovas VRM, tretieji asmenys VSD ir KAM, kurie tyrė poligrafu. Teisėjas spruogis. Jis, kiek nujaučiu, yra pakabintas. Siūlau, kas galit stebėti posėdį. Jam bus drąsiau.

 67. Kita medalio pusė po perskaityto p.Jono komentaro.

  Mano pastarųjų 10 metų personalinis tyrimas (medžiagą galiu pateikti) rodo, kad Lietuva po Sąjūdžio-1 Dainuojančios revoliucijos sukūrė, perinanant iš Socializmo į Korporatyvizmą (stambių privačių-valdžios kompanijų dominavimą), dėl NEŽINOJIMO ir „padedant“ komjaunuoliškai nomenklatūrai politinę-ekonominę SISTEMĄ, kuri leido sukaupti didžiąją dalį turto ir visą politinę Valdžią saujelei gudriausių individų (lietuvių ir kitataučių): ELITUI. SISTEMĄ sudaro ne tik Rinkimų įstatymas. Ją sudaro masė įstatymų, dekretų, įsakymų + Konstitucija +ES DIREKTYVOS įvairiose srityse: politikoje, ekonomikoje, teisėje, švietime. Tais dokumentais-INSTITUTAIS (angliškai „institutions“) remiantis, Elitas išlaiko valdžią savo rankose. Pažiūrėkite: visos valdžios šakos kartoja be paliavos: mes veikiame pagal „įstatymus“. Atima mergaitę- pagal įstatymus. Leidžia išnaudoti kasininkes Maximose-pagal įstatymus. Teisia Signatarus -pgal įstatymus. Ir tttt. ——-Ar gali šis Seimas (ir būsimas) įgyti politinę VALIĄ ir patobulinti SISTEMĄ, reformuojant dabar veikiančius INSTITUTUS? Ne ir Ne. Kas tą gali padaryti? Naujas Sąjūdis-2, kurio funkcijas dabar imasi atlikti šis Judėjimas Už teisingumą (mano galva, jo pavadinimas, tinkantis visiems laisviems ir sąmoningiems piliečiams, galėtų būti toks „Judėjimas už INSTITUCINĘ valstybės Reformą“).

  —–Pakeisti veikiančią Sistemą taikiu būdu be galo sunkus uždavinys, neturint nei turto (patalpų, transporto, priėjimo prie TV bei radijo), nei finansinių išteklių. Tik asmeninė mūsų iniciatyva gali sustiprinti šį Judėjimą.
  Todėl įsirašiau į jo gretas (man 70 m, deja), gal dar būsiu kuo nors naudingas.
  ——————————-
  „Jonas
  – 2012-05-23 21:39:
  Šauni idėja, Gerb. Kazį,
  tikrai lengvai įgyvendinama esant Seimo politinei valiai. Tereikia p a k e i s t i Seimo r i n k i m ų įstatymą. ….Tačiau ar šis judėjimas ar jo vadovybė išvis kreipia dėmesį į mūsų pastangas rašant idėjas ir pasiūlymus? Na panašu, kad dauguma politikų, naudojasi šiuo judėjimu siekdami susirinkti rinkiminius taškus. O mudviejų su Jumis pastangos lieka bevaisės. Iš ties liūdna dėl to.“

 68. Manau, kad visam judėjimui dar reikia ir teisinio palaikymo. Klanas kalba teisine kalba ir jokie moraliniai argumentai jiems neegzistuoja. Tad siūlyčiau visiems 39 nukentėjusiems Klonio gatvėje paduoti Policijos departamentą į teismą, o dėl vėliavos išniekinimo ir į Konstitucinį teismą. Taip pat ir dėl vaiko teisių pažeidimų. Gal reikėtų pakalbinti sąjūdietį Motieką?

 69. Kažkada kažkiokioje šalyje žmonės nebegalėdami pakesti valdžios brūdelių neteisybės, susirinko į aikštę, pradėjo iš vėnų imti kraują ir kibirais pilti jiems po kojomis… Visas pasaulis apie tai sužinojo ir domėjosi tolesiais įvikiais… Manau kad ir mūsų brūdai nori kraujo, nes tik kraujo ir teturime… Ir jai kada tokia akcija įvyktu, tai stovėčiau pirmas su atkišta ranka… Nepadės čia nei ginklai nei įstatymai o tik viešumas, kurio jie labai bijo….

 70. Aš neįgaliotas atsiliepti į komentatorių pasisakymus. Bet man įdomios naujausios jų mintys, todėl pridedu savo pamąstymus.

  1. TAIP – dėl Judėjimo teisinio palaikymo.
  Dėl 39 nukentėjusių kreipimosi į teismą. Sudėtingas dalykas. Tam reikia 39-ių advokatų parengti individualius dokumentus teismui. Ar visi finansiškai išgalės? Gal kas turi pažįstamus teisininkus, tada geriau. Prieš 15 metų teismas nereikalavo advokato, ir man sufabrikuotoje administracinėje byloje (kaltintojas buvo dabartinis iškilęs iš Šiaulių policininkų vadas Požėla) aš pats gyniausi, pats 3,5 metų atsimušinėjau prieš prokuratūrą ir teismus. Šiandien aš būčiau žlugęs, nes advokatui neįstengčiau apmokėti. Ką daryti šiandien tiems 39-iems? Judėjimas už teisingumą, turėdamas narių tarpe teisininkus, galėtų pasiūlyti teisinę pagalbą tiems, kurie neįstengia prasimušti į teismą. Ir šiaip morališkai juos remti.

  2. Dėl viešumo. Taip, kraujas pralietas buvo 1991 sausio 13d. Laisvė valstybingumui buvo atkovota. O toliau buvo sukurta valstybės funkcionavimo SISTEMA pagal demokratinio liberalizmo modelį, kuria mes šiandien nepatenkinti, nes maža dalis piliečių-ELITAS išnaudoja valstybę savo privatiems ir godiems interesams pasiekti ir išlaikyti. Taip, per VIEŠUMĄ juos (tą saujelę) galima surasti ir demaskuoti (pvz, TV3 „Kodėl?“).
  Bet toliau kas? SISTEMA per savo kitas Dezinformavimo priemones tuoj pat aiškins, kad yra ne visai taip (kaip su Kauno pedofilija), kad čia nieko baisaus ir visai nieko nėra. Dabar sėdžiu prie radijo ir girdžiu, kad ruošiamasi sudoroti Venckienę, Lietuvos žinių redaktorių V.Vasiliauską, teisia 2 signatarus ir judėjimo aktyvistą. Sprogstu iš pykčio, bet kas iš to.
  Tai yra, gerb. A.Medalinsko pastangos mums piliečiams KONTROLIUOTI visą VALDŽIĄ yra trumpalaikis metodas. Ilgalaikėje perspektyvoje, nesvarbu kas rinkimus laimėtų (o struktūros nerenkamos, jos amžinos ir dar plečiasi), Valdžia beveik 100 proc “išsilaižys”. Nes, pasikartosiu, VALDŽIA turi gausybę valstybės IŠLAIKOMŲ struktūrų, kurioms bus duotos užduotys sudoroti (apmokėti, antsoliams, teismams, policininkams) “kurstytojus” ar streikuojančius pagal dabar veikiančios SISTEMOS įstatymus.

  3. Išvada: būtina Valstybės Institucinė reforma. Teoriniai pagrindai tam yra. Reikalinga stipri organizacija SAVANORIŲ piliečių imtis šio sunkaus darbo. Sunkesnio, nei tai padarė Sąjūdis-1. Jis veikė tada, kai vyko masinis išsivadavimas iš socialistinės SISTEMOS Rytų ir Centrinėje Europoje ir daugybė paprastų žmonių pritarė, kad reikia išeiti iš socialistinės SISTEMOS.

  Dabar mes esame kitoje Sąjungoje-ES. Ir dar NATO. Reikia labai subtilaus paaiškinimo naujiems draugams, kodėl mums yra labai BLOGAI ir kodėl mums reikia Valstybės Institucinės reformos.

 71. Sveiki Gerbiamieji!

  Aciu! Kad esat neabejingi zmoniu trypimui!

  Turiu viena minti artejanciai Sestadienio Protesto akcijai: Manau jog susirinke zmones turetu vienu metu tiek prie Seimo tiek prie Prezidenturos, po pasisakymu dalies demonstratyviai atsukti nugaras, kaip tai padare jie…

  Pagarbiai,

  Oksana V.

 72. Dėl profesoriaus P. Gylio viešų pasisakymų arba atsarginis kelias į seimą per Garliavą

  Pastaruoju metu, save įvardijęs visuomenininku, profesorius Povilas Gylys aktyviai reiškiasi vadinamuose Garliavos įvykiuose.
  Spaudoje pasirodo didelės apimties straipsniai su profesoriaus pagraudenimais dėl aukštų pareigūnų užimamos pozicijos vadinamu Garliavos klausimu ir policijos pareigūnų smurto 2012 05 17 d. Klonio g.
  Šiuo metu oficialios P.Gylio pareigos yra NDJ Pirmininkas. Kaip ir kodėl P. Gylys tapo NDJ pirmininku? NDJ Pirmininko pavaduotojas Vytautas Bakas – vienas iš tuometinio JDJ kūrėjų, yra ir NPPSS pirmininkas. Vytautas Bakas lankėsi su P.Gyliu Garliavoje iki 2012 05 17 jėgos struktūrų panaudojimo prieš civilius, t.y.: moteris ir garbaus amžiaus piliečius, prieš vaiką.
  Kodėl NPPSS pirmininkas ir NDJ pirmininkas Vytautas Bakas nesikreipė į pareigūnus pagalvoti ir sustoti prieš vykdant įsakymą panaudoti brutalią jėgą ir 2012 05 17 ankstų rytą neperžengti N.Venckienės kiemo tvoros?
  Policijos pareigūnai ne pirmą kartą naudoja neadekvačią ir nepagrįstą jėgą prieš taikius piliečius. Toks jėgos panaudojimas kaskart vis baisesnis ir brutalesnis. Kodėl būtent dėl pareigūnų jėgos panaudojimo atvejų, Lietuvos piliečių žalojimo, tyli NPPSS pirmininkas ir NDJ pirmininko pavaduotojas Vytautas Bakas?
  NDJ programos tinklapyje paskelbtame rašinėlyje ,,teisinė sistema‘‘ nėra nė užuominos apie Lietuvos teisėsaugos esminę pertvarką, išvalymą nuo KGB nusikaltėlių, apie teisėsaugos pareigūnų asmeninę atsakomybę.

 73. . Pažiurėjes į video, kuriame R.Janutienė pastumdžius ir patampius VPK viršininką Kaminską, klausia ar tai nėra prievarta, kilo tokia mintis, jog kas nors galėtų surengti tokią akciją:

  Viešoje vietoje, tegul vienas ar du vyrukai tempia už rankų mergina, kartais ją neša, vėl tempia. Mergina žinoma priešinasi,klykia ir šaukia, jog nenori eiti. O burys žmonių tegul skanduoja „Čia nėra prievartos, čia nėra prievartos“ Norint efektui sustiprinti, būtų galima merginai pritvirtinti nešiojamą mikrofoną, ir per kolonėles jos klyksmas skilstų toli toli… Skanduojantys žmonės galėtų stovėti su užrašais „ Lietuvos teisingumas“ , arba panašaus turinio plakatais. Plakatai galetų būti ir su angliškais užrašais, nes galbūt šią akciją pamatytų ir kitos valstybės.

 74. Įdomu kartais atsigręžti atgal ir pažiūrėti, kaip kartais vienos idėjos sparčiai pildosi, kitos stringa arba pasensta.

  Balandžio mėn gerbiamas sąjūdietis Algimantas S – (2012-04-14 22:35) rašė:
  “ reikia visus vienijančios kuriančios idėjos. … turi būti valstybės vystymosi strategija, vizija, kurią norime pasiekti.
  Sąjūdžio metais ta vizija buvo laisva Lietuva. Pasiekėme, o ko toliau siekiame? Sustojome tarpusavio kovose už valdžią ir įtaką. Tai klaida. Baisi klaida. Dabar reikia, kad visuomenėje žinomi ar mažiau žinomi savo sričių profesionalai … sukurtų valstybės strategiją, viziją kokiam 20 metų į priekį ir jos pasiekimo … planą“.
  1. Dėl vizijos ir strategijos 20-čiai metų. Jau turime, cituoju: „Lietuva turi valstybės pažangos strategiją iki 2030-ųjų Seimas antradienį 2012.05.15 patvirtino valstybės pažangos strategiją iki 2030 metų. …Strategijoje teigiama, kad joje surašyti raidos prioritetai ir jų įgyvendinimo kryptys…
  „Pagal ką tik patvirtintą Seimo dokumentą, mes iš tikrųjų galėsime ateinančius 20 metų tikrinti save, ar mes einame tuo keliu, kuriuo mes tikime dabar, 2012 metais, ar mes kur nors kitur nueiname…“, – po balsavimo Seime pareiškė premjeras Andrius Kubilius
  2. Dėl „Sąjūdžio metais ta vizija buvo laisva Lietuva. Pasiekėme“. Kaip čia pasakius. Idėjine prasme taip. Bet politine ir ekonomine prasme? Esame tarp atsilikelių, nes Lietuvą valdo siurbėliška („extractive“ pagal Acemoglu) institucinė SISTEMA, tarnaujanti mažumai politinio-ekonominio-teisinio Elito daugumos sąskaita.
  3.Dėl „Sustojome tarpusavio kovose už valdžią ir įtaką. Tai klaida. Baisi klaida“. Bet. Kova dėl valdžios įteisinta Konstitucijoje. Vykdomi demokratiniai rinkimai, kovoja pozicija su opozicija. Tačiau Valdžia vis blogėja, ji nesugeba pateisinti piliečių lūkesčių. Todėl griebiasi represijų (garliava). Todėl valstybei reikalingas naujas pagrindas – INSTITUCINĖ (en-„institutions“) reforma. Teoriniai argumentai už tai yra.

 75. Šiandien padedu sūnui daryti plakatus. Eisime į Judėjimo sueigą prie Seimo. Bet ryte paskaičiau gerb. signataro R.Ozolo pasisakymą RespublikaLT. Pridėjau tokį atsiliepimą:
  „O jeigu šie neateis ir nepasiryž ir jeigu ši VALIA neatsiras, kas tada? Tada smukimas tęsis. —-Teisingai, kalta SISTEMA. Bet kas ji yra? Ta SISTEMA – politiniai, ekonominiai, teisiniai INSTITUTAI – buvo kurta 20 metų buvusių ir esamų Seimo narių pakeltomis rankomis, kuri gina mažumą-ELITĄ. SISTEMA tai TAISYKLĖS, kuriomis vadovaujasi šiandieniniai politikai, teisėjai, prokurorai, vadininkai; visi nuo mažo sraigtelio iki varžto; ir jie visi sako: mes vykdome ĮSTATYMUS. Tai pykstate gerb. Ozolai, Genzeli, Medalinskai? Siūlykite keisti SISTEMOS taisykles. Jūs to nedarote, bet reikalaujate naujų „žaidėjų“ politikoje per RINKIMUS. Bet iš kur atsiras tokie, kurie žais kitaip pagal sustabarėjusias SISTEMOS taisykles?
  —citata iš straipsnio: „Ši valia dabar yra tik Lietuvos rinkėjų rankose, jeigu jie ryžtųsi palaužti taip stropiai tokią sistemą ginančias politines jėgas. Jeigu šiemet rudenį pasiryš, jau nebesvarbu, net kas ateis – svarbu, kad ateitų tie, kurie per kančias ir triukšmus vis tiek padarytų kažką nauja“

 76. Sveiki, gal būtų verta išskleisti plačiau, ką turime galvoje, kalbėdami apie institucinę valstybės reformą. Kokia būtų tokios reformos paskirtis, tikslai, turinys.
  Iš tiesų, atėjo metas sparčiau keistis idėjomis ir formuoti idėjinį valstybės karkasą, drauge ir tam tikras būtiniausių reformų gaires.

  • Gerbiamas Dariau,
   aš dirbu prie šios reformos gairių, jas gausite iš manęs iki šio mėnesio pabaigos.

  • Ačiū.
   1.Lauksiu gerb. Jono IVR-mos projekto. Papildysiu, kai jį paskaitysiu.
   2. Ką turiu galvoje? Yra naujausių teorijų ir tyrimų, bet viena tema šiandien pasaulyje yra karšta: „Why nations fail“. Bet tegul būna vienas konkretus pavyzdys ne iš manęs, žmogaus iš gatvės, bet iš Judėjimo iniciatorės Liudvikos Pociūnienės (nepažįstų) kas yra INSTITUTAI (en-„institutions“) ir kas yra jų reforma. Yra Konstitucijos institutas. Yra Seimo institutas. Turint galvoje, kad A.Zuoko partija sieks ateiti į valdžią ir sumažinti seimūnų skaičių iki 101, kad pagerintų Seimo kokybę, L.Pociūnienė siūlo struktūriškai Seimą patobulinti, įvedant 2 rūmų Seimo institutą (manau, užtektųiš tų pačių 141), cituoju iš alfaLT geguž.25:
   „Dauguma išsivysčiusių Europos demokratijų turi dviejų rūmų parlamentus, …. Atrodytų, tai – jau sena istorija. Kam tie dveji rūmai reikalingi dabar? Apžvalgininkai pastebi, kad dveji rūmai, kurių kadencijos dažniausiai nesutampa, palaiko produktyvų galių balansą ir tarnauja kaip kompetencijos apsauga. Vadinasi, sudaro rimtą užtvarą populizmui. Yra įvairiausių senato, arba aukštesniųjų rūmų, sudarymo būdų – dažniausiai senatas būna gerokai mažesnis nei žemutiniai rūmai, ir jo kadencija – ilgesnė.
   … vienpakopiai rinkimai dažniausiai ženklina demokratijos nebrandumą, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis, įskaitant ir valdžios šakų neįgalumą, ir populizmą, ir tikro valdžios ir visuomenės ryšio nepakankamumą bei susipriešinimą. P o p u l i s t i n i s parlamentas sudaro idealias sąlygas niekieno nerinktoms grupuotėms įsigalėti visose kertinėse valstybės institucijose, nes … „išbalsuoja“ iš jų ir dalykinę, ir moralinę kompetenciją, kuri leistų tokiam užvaldymui pasipriešinti. Mes stebime šį procesą jau kurį laiką ir vis dar nesuvokiame, kad jo priežastis – sisteminė mūsų demokratijos yda, įtvirtinta Konstitucijoje…“
   Sunku bus pakeisti Konstituciją? Bet jei viešai piliečiai pamatys naudą ir jiems, surinti 300 000 bus vieni juokai.
   3. O tada jau būtų galima būtų įgyvendinti signataro N.Rasimavičiaus kritiką mūsų valdžiod INSTITUTAMS 2008 m: „Mūsų įstatymų leidybos koncepcija ir technika turi daug trūkumų. Visų pirma tai pasireiškia įstatymų darymo manija (visi nori turėti savo nuosavą įstatymą), baisia įstatymų infliacija. Abejingai paliekamas klausimas – kaip galima tvarkytis pagal tūkstančius įstatymų? Įstatymų infliacija savaime keičia pačią įstatymo sąvoką. Tuo nenoriu pasakyti, kad reikia iš Vyriausybės atimti valdymo galias įstatymais. Norima pasakyti, kad nėra būtina valdyti leidžiant įstatymus, nes šitaip valdant gaunami priešingi rezultatai. Taip painiojamas valdymas su įstatymų leidyba ir tada nesuvokiama nei viena, nei kita… Naujai išrinktas Seimas, t u r i u… v i l t i e s, privalės užsiimti ne tiek įstatymų leidyba, kiek esamų įstatymų delegifikacija, kad didžioji priimtų įstatymų dalis taptų administracinės teisės aktais ar tiesiog taisyklėmis, ar kaip nereikalingi būtų panaikinti. Mūsų teisę nuvertina ne tik per didelis įstatymų kiekis, bet prasta jų kokybė, o iš esmės tai, kad savo painumu ir dviprasmybėmis ji tapo tikromis teisininkų ir jurisprudencijos ganyklomis “ (2008 03 11 kalba Seime).“

   5. Kodėl iš Judėjimo lyderių nutylimas argumentuotas L.Pociūnienės pasiūlymas? Taip, aš matau prasmę siūlyti į Seimą talentingiausius Lietuvos žmones (šauklys A.Matulevičius ir kt), kaip tada Sąjūdis į Aukščiausiąją Tarybą, bet nepakeitus Seimo struktūros, vargu ar pavyks pasiekti proveržio SISTEMOS pagerinimui ir su naujais Seimo nariais.

 77. Sveikas, Dariau,

  Maniau, kad mitinge prie prezidenturos bus paskelbta visuomenines komisijos geguzes 17d. ivykiams tirti sudetis, bet paskelbete tik tai, kad tokia komisija bus steigiama.

  Steikite sia komisija kuo greiciau, nes valdziazmogiai labai nori kad viskas pasimirstu, o visuomene toliau klaidintu ju kontroliuojami propagandos ruporai.

  Su sia komisija nereiketu gaisti ilgiau kaip savaite – po kokiu 7 dienu reiketu pradeti posedzius ir issamiai apie juos informuoti visuomene.

 78. Sveiki, siūlau nedidukę idėją – ant automobilių kabintis žalias vėliavėles, kaspinus (kaip tą darom per krepšinio čempionatus), parodant savo pritarimą kovai už teisingumą.

 79. Trumpas ekspromtas: danų visuomenė yra pilietiška todėl, kad jie tarp kitko turėjo Gruntvigą (N. F. S. Gruntvig), kurio idėjų ir pastangų dėka buvo padėti pamatai pilietiškumui ir bendram pilietiniam išprusimui valstybėje. Tai labai panašu į tai, ką Judėjimas siūlo kaip vietos bendruomenių kūrimą ir susirūpinimą valstybe per jas. Kaip tai būtų galima sujungti su nūdiena (Gruntvig gyveno ir veikė 1783-1872, buvo reikšmingas kaip ir Søren Kieerkegaard, gyvenes tuo pat laikotarpiu) reikėtų pagalvoti, jei kam bus įdomu. Beje, palaikymas D. Kuoliui, kuris nepabūgo būti apšauktas „Trojos arkliu“ iš vienos pusės ir „prisiplakėliu“ iš kitos, ir nuėjo „ad homini“ paskui visuomenės, kuri ieško atsakymų, rūpestį (visuomenės, kuri dažnai visai nėra apimta tikėjimo ekstazės, kaip kai kas bando tai pavaizduoti, tačiau dažnai nelaisvų žmonių situacijoje jau vien darbdavių atžvilgiu).

 80. Mielieji,

  Dėkoju už jūsų nuoširdų ir atkaklų darbą Lietuvos žmonių gėrio labui.

  Norėčiau besimeldžiantiems krikščionims pasiūlyti burtis į Maldos už valdžią sąjūdį.

  Esu įsitikinęs, kad mums reikia prašyti Dievo malonės mūsų tarpusavio santykiams, kad Dievas padėtų mums patiems matyti kito žodžiuose ne tik tai, kas mus verčia nesutikti, kovoti su kitu, bet pastebėti, kas mus vienija. Dievo malonė gal net reikalingesnė mums patiems, kad mes, bendraudami su valdžia, sugebėtume ne primesti savo nuomonę ir tokiu būdu stoti priešpriešon, bet pirmiausia išgirsti juos. Neužkliūti už žodžių, kurie mums nepatinka, bet pasistengti juos suprasti, kodėl taip ar kitaip jie elgiasi.

  Taigi, manau reikia melstis už valdžios žmones, bendrauti su jais, stengtis suprasti, įgyti jų pasitikėjimą, kad nebūtų manipuliuojama viešoje erdvėje jų nuoširdumu – reiškia sugebėti išlaikyti asmeninio nuoširdaus bendravimo paslaptis, kurių kartais nevalia skleisti plačiai. Tik tokiu būdu gali laimėti kito žmogaus pasitikėjimą ir čia vėl reikalinga atrama – Dievas, kuris gali padėti atsispirti pagundai pasinaudoti kito žmogaus nuoširdumu, pagundai griebtis manipuliacijos viešoje erdvėje.

  Esame pradėję Maldos už Lietuvos valdžią akciją http://www.meldziuosiuzlietuva.org , tačiau manau reikia platesnio maldos sąjūdžio. Mums kartais sunku būti nuolankiems, atrodo, kas ta malda, reikia veiksmo… va, kai aš pasakysiu, kai paaiškinsiu, kaip iš tikrųjų yra, ar kaip turi būti, tuomet atsiras, kas supranta ir mes padarysime… Daryti kas įmanoma yra būtina, bet, brangieji, mes negalime pažinti kito širdies, mes netgi nelabai turime teisės priversti kito širdį keisti savo nusistatymus, nes tuo pažeistume Dievo jam duotą laisvę. Tik vienas Dievas žino kiekvieno mūsų širdį ir tik Jis turi išskirtinę teisę pakviesti kiekvieną iš mūsų atsiversti, o tam reikalinga bendruomeninė malda.

  Šiais sudėtingais laikais mes galėsime plačiau vienytis tik atidavę galutinio sprendimo ar tiesos privilegiją Dievui, išmokę teigti savo nuomonę, tačiau sutikdami, kad nebūtinai jos laikomasi, turėdami kantrybės palaukti, kol sėjama sėkla sudygs. Tam reikalinga nuolatinė ištverminga malda.

  Sėkmės ir Dievo malonės visiems,
  Vytautas

 81. Turim pasiūlymų dėl sveikatos sistemos reformos iš daniškos perspektyvos. Kai surinksiu ir apibendrinsiu bendruomenės pasiūlymus, būtinai atsiųsiu. Jei tik tai nors kiek padėtų… tada gal būtų ir grįžtančių Lietuvon, kurią čia visi nešiojasi kaip žariją (dauguma slepia, bet visiems rusena ir skauda).

 82. Taip, visuomeninę komisiją turime suburti artimiausiomis dienomis – tikimės, kad sutiks į ją įeiti Nepriklausomybės Akto signatarai teisininkai. Labai svarbu gegužės 17-osios įvykius ir jos dalyvių veiksmus įvertinti iš mūsų Konstitucijos pozicijų.

  Daukanto aikštę nutarta paversti agora, kurioje būtų renkamos piliečių idėjos, kaip reikėtų pertvarkyti Lietuvos valstybę po seimo rinkimų. Netrukus turėtų aikštėje atsirasti „Idėjų dežutė“.
  Labai svarbios būtų ir nuolatinės judėjimo dalyvių diskusijos dėl būtiniausių sisteminių šalies reformų – teisėtvarkos, savivaldos, sveikatos apsaugos, švietimo… Manau, kad visų reformų kryptis turėtų būti valstybės sugrąžinimas piliečiui, galių suteikimas žmogui, bendruomenei tvarkytis savo krašte.

  • 1.Bet manau, kad agora Nr.2 (liaudies susirinkimų vieta senovės Graikijos miestuose), gal dar svarbesnė, turėtų būti ir Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Vietos čia daugiau, visas baseinas tuščias; kiek plakatų, dokumentų būtų galima išdėstyti ant jo bortų (vandens ten nėra). Ir šis Seimas, liaudies tarnas, (dar) gali pasitaisyti, nes seimūnai eina nuolat pro šalį; juos būtų patogu pakalbinti, paprašyti padraugauti. Ateičiau. Na o prezidentė kas? Turinti tik veto teisę, bet negalinti duoti tiesiogiai nurodymų savo pavaldiniams ir paskirtiesiems: vyr.prokurorui, vyr.saugumiečiui, vyr.policininkui, vyrSTTistui ir vyr.teisėjui. Valdo INSTITUCINĖ Sistema, prieš kurią, kaip sakė per TV3 N.Venckienė, prezidentė nulenkia galvą.
   2. citata: „judėjimo dalyvių diskusijos dėl būtiniausių sisteminių šalies reformų – teisėtvarkos, savivaldos, sveikatos apsaugos, švietimo…“. Bet prisiminkime išmintį: šluotos perlaužti iš karto nepavyksta; reikia laužti po šapelį. Reikia pradėti nuo Seimo reformos, kurią pasiūlė L.Pociūnienė. Apie tai šiandien parašiau aukščiau.
   3.Dėl gairių. Turiu ger. Dariaus Kuolio man atsiųstą Gairių balandžio 27d projektą. Kaip tas projektas atrodo šiandien? Kiek tų variantų jau buvo? Čia archyvas.lietuvossarasas.lt surasti negaliu. Sako, reikia turėti gmail ar kažkokius Drive’us. Aš turiu 2 e-pašto adresus, daugiau man nereikia. Vadinasi Gairės man nepasiekiamos.
   4.Nebematau gerb. A.Medalinsko. Gal jau susėmė?

  • „Taip, visuomeninę komisiją turime suburti artimiausiomis dienomis – tikimės, kad sutiks į ją įeiti Nepriklausomybės Akto signatarai teisininkai. Labai svarbu gegužės 17-osios įvykius ir jos dalyvių veiksmus įvertinti iš mūsų Konstitucijos pozicijų.“
   Jei visuomeninėje komisijoje nebus Tėvų organizacijų atstovų, nepriklausomų teisininkų,asmenų kurių pareiga ir darbas ginti vaikų teises ,žmogaus teisių ekspertų iš užsienio,vaikų gydytojų ar psichologų, tai tokios komisijos net neverta kurti.Nes busit apšaukti patvoriniais ir politikieriais.Gerai visko neapmąsčius ir per daug skubant ,komisijos veikla ir išvados tebus balsas tyruose.

 83. Sąjūdis už teisingumą būtų pasmerktas, jei nesivienytų su tokiu pat judėjimu visame pasaulyje. Kaip Kedytės ir jos globėjos likimas įkūnija Lietuvos likimą, taip vyksmas Lietuvoje neatsiejamas nuo globalinių vyksmų. Mes turime jausti laiko dvasią ir apie tai kalbama tokio pat pavadinimo judėjimo tinklapyje zeitgeist.lt.
  Nepagailėkite laiko pažiūrėti JAV uždraustą dokumentinį filmą Zeitgeist, režisierius – Peter Joseph (filmo trukmė 2:41:25) anglų kalba su lietuviškais subtitrais „Laiko Dvasia III – Judame Pirmyn“=> goo.gl/TcCPh
  arba => goo.gl/n9t29
  Rusų kalba įgarsinta versija => goo.gl/3sWGz
  Nors filmo pabaiga kelia prieštaringų minčių, šį filmą būtina pažiūrėti kiekvienam.
  Tik tada patikėsiu, kad Lietuvoje yra laisva televizija, kai šis filmas bus parodytas plačiajai publikai.

 84. Sakoma, kad karą visuomet laiki tas, kuris primeta priešininkui savo sąvokas. Turime būti atidūs, kad nepriimtume priešininkų mums primetamų sąvokų ir mėgintume jiems įpiršti savas:

  Reikia išmokti žaisti sąvokų karus:

  jei mes patvoriniai – jie klaniniai.
  mes ne rėkaujanti minia – mes pilietiškai jautrūs žmonės
  K.Kedžio rėmėjai – piliečiai prieš valdžianusikaltėlius
  N.Venckienės šalininkai – piliečių susivienijimas už teisingumą
  Stankūnaitės šalininkai – korumpuotas politinis elitas

  Įsivaizduokime, jei sudėliotume iš šių sąvokų istoriją. Kokį įspūdį mums darytų, jei panaudotumėte vien sąvokas iš kairės, ir kokį, jei vien iš kitos pusės?

 85. Pritariu nuomonei, kad nereikėtų savo veiklą išskleisti labai plačiai per kelias sferas, ir tuo būdų išsibarstyti. Kova, resursai, energija, iniciatyvos ir kt. turėtų būti nukreiptos labai koncentruotai, tikslingai ir sutelktai. Tik tokiu atveju tikėtinas nors koks rezultatas. Be abejo, kelti tautą darbui, reformoms visose sferose būtina, bet šiandien visu pirma reikia sustabdyti jėgos struktūrų nusikalstamą siautėjimą. Sustabdyti reikia ir dėl to, kad pažangi, kitokia, teisinga mintis nebūtų stabdoma jėga. Pirmas tikslas tipui (-ams), kuris švaistosi peiliu, šį įrankį išmušti iš rankų. Sisteminės ydos neatsirado per vieną dieną, joms išnykti taip pat reiks nemažai pastangų. Todėl, manau, kad reikia visų pirmą įvedinėti visuomenės kontrolę visuose lygiuose, kaip čia ir buvo minėta. Teismai, prokūratūra, seimas, savivaldybės.
  Kokios būtų priemonės: seimo atstovybės rinkimai tik iš vienmandačių rinkimų apygardų, jokių kandidatų per partinius sarašus. Turėtų būti sukurta efektyvi ir greita seimo nario (savivaldybės tarybos nario) mandato atšaukimo procedūra ir šios procedūros vykdymas atiduotas į visuomenės rankas, numatant perbalsavimo mechanizmą, nustatant/nenustatant ateisiančių perbalsuoti dalyvių skaičiaus. Buvo pasiūlymas dėl visuomeninio Prokuroro skirimo/rinkimo, irgi labai gerai. Gal būt dar reiktų pagalvoti apie visuomeninės pasitikėjimą turinčios išrinktos/deleguotos teisėjų kolegijos sukūrimą, ypatingiems atvėjams tirti. Reiktų sumažinti referendumo paskelbimui reikalingų surinkti parašų skaičių, kad ir iki 100 tūkst., tai galingas įrankis stabdant bet kokias, valdžios absurdiškas idėjas.
  Veikimo idėja: aš šiek tiek stebiuosi vienu dalyku dėl nesenų įvykių. Daug žmonių suvokia, kad buvo vykdomas smurtas ir psichologinis, fizinis prieš mergaitę. Visi tai liūdija, tie kas neabejingi. Bet kiek žmonių nuėjo į policiją ir parašė pareiškimą, išreikšdami ką jie matė: kad organizuota žmonių grupė, iš anksto susitarusi, atliko galimai nusikalstamą veiką? Juk pavardės žinomos: A. kaminskas, e. Žiobienė, didžbalienė, r. juodkazis (užmetęs antklodę), s. vaitiekūnas, r. oželis, s. Vaicekauskienė, g. černiauskas ir kt. Jeigu mes matome, kad gatvėje muša žmogų, ką darome..? Todėl gal šalia sveikų, labai gražių iniciatyvų, reiktų masiškai pradėti nešti gerai paruoštus pareiškimus policijai, prokūratūrai. Juk ten irgi yra teisingų žmonių, yra žmonių kurie miega, ir kuriuos reikia žadinti, yra aišku ir tų, kurie kažkam tarnauja. Mano manymu, tai būtų konkretus pilietiškas žingsnis, kuris skatintų, sistemoje dirbančius žmones, jaunus žmones, sąžiningus piliečius susimąstyti, įsigilinti į dabartinę padėti, o gal kažkam ir užgimtų noras užsistoti… Tegul tie kiti jaučia kiekvieno mūsų alsavimą į nugaras, mes busime tie kovos stajeriai, kurie nepailsta…. Todėl aš pasisakau ir kviečiu už idėją veikti.

  • Pritariu pasiūlymui. Reikia, kaip serverius blokuoja per didelis srautas lankytijų, kartais kurimų specialiai, užversti teisėsaugos institucijas laiškais, prašymais, pareiškimais ir visokiais kitokiais dokumentais. Reikia paraližuoti teisėsaugos darbą. Reikia surasti ir kitų būdų kaip paraližuoti kitų teisėtvarkos institucijų darbą. Aišku ne jėga, bet gudrumu.

 86. Tai, kad prasidėjo atvira ataka prieš laisvę spaudoje ir televizijoje, persekiojami principingi žurnalistai, jų laidos likviduojamos, kad teisėsauga į judėjimo už teisingumą reikalavimus atsako signatarų bei visuomenininkų persekiojimu ir atviru gąsdinimu susidoroti, reiškia, kad į Lietuvą grįžta sovietinių kolaborantų valdžia ir smurtas. Kviečiu į tokius veiksmus atsakyti taikiomis Konstitucijos ir teisingumo gynimo akcijomis visų oficialių švenčių, minėjimų bei susitikimų metu gausiai dalyvaujant, atsukti nugaras oficialių pareigūnų, Prezidentės, Seimo narių, Vyriausybės, bei jų oficialių svečių pusėn, nepalaikyti jų kalbų plojimais. Siūlau pradėti meluojančių žiniasklaidos priemonių boikotą ir ypač jų skelbiamų reklamų boikotą – demonstratyviai nepirkti jų reklamuojamų prekių bei paslaugų, o televizorius statyti ant palangių, nukreiptus į gatvę. Oficialių viešų renginių metu simboliškai užsirišti burnas juodais raiščiais.

   • Pritariu, deja, neperskaičiusi aš parašiau tokį patį komentarą. Pritariu masiniam boikotui visose srityse. Manau yra protingų žmonių, kuire sugalvos kaip tą „virusą“ išplatinti. Gal atsiras daugiau idėjų. Man boikoto idėja jau kelios dienos galvoje, bet iki šiol neradau, kur ją paskleisti. Skleiskite šitą puslapį per visus socialinius tinklus. Lai išgirsta viso pasaulio Lietuviai.

 87. Masinė Klonio psichozė…Kokios jėgos padėjo Venckienei pagrobti ir laikyti nelaisvėje mergytę? Tai Daktarų mafija, kuriai priklausė Drąsius, ir purvinoji žiniasklaida. Šioji nusipelnė nemažai, sugebėjo apmulkinti daugybę naivuolių ir pritraukti nemažai politikų, užuodusių savireklamos šaltinį.

  • Gita, čia aišku ne forumas, bet aš pasakysiu. Jei esi šiaip nesusipraturi, tai bent parink korektiškus žodžius. Jei esi samdyta provokatorė, tai pagalvok, kad tavo laikas ateis taip pat kaip ir visų, kurie priklauso chuntai, tavęs nepagailės. Ir dar, kokią paliksi sąžinę savo palikuonims?

 88. Pastaruoju metu didelė dalis bent mano pažįstamų žmonių yra nusivylę pačiomis partijomis – norėtųsi balsuoti už atskirus asmenis, bet tik jau ne už partiją, kuriai jie priklauso. Mūsų partijos jau nebeturi aiškios linijos, o po rinkimų jungiasi su kitomis ne pagal orientaciją, o visai neprognozuojamai. Taip nebeatlieka savo funkcijos atstovauti tam tikrą visuomenės dalį. Mūsų sistemoje be partijos patekti į Seimą yra labai sunku, dažnam ir neįmanoma. O ir patekus kovoti su partiniais kitų narių interesais labai sunku. Tad PASIŪLYMAS:
  siūlyti Lietuvos žmonėms referendumu atsisakyti partinės sistemos, ir į Seimą rinkti atstovus tik vienmandatėse apygardose. Jeigu dar pasiūlysime sumažinti Seimo narių skaičių pvz. iki 71, dalyvaujančių referendume tikrai padaugėtų :) (iš tiesų, procentaliai pagal gyventojų skaičių mūsų parlamente, lyginant su kitomis valstybėmis, narių skaičius yra ganėtinai didelis). Suprantu, kad pagrindinis argumentas už partinę sistemą yra tai, kad taip lengviau susitarti strateginiais klausimais, tačiau akivaizdu, kad lengva susitarti ir dėl neteisėtos veiklos, ir vienas kitą dangstyti.
  Siūlyti referendumu keisti LR Konstitucijos 9 str. 3 dalį, ir mažinti parašų, reikalingų referendumui skelbti, skaičių. Taip paskatintume piliečius dažniau aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime.

  • Nepavyks visų kandidatų rinkti vienmandatėse. Dabartiniai laikysis dantimis ir nagais. Būtina steigti visoje Lietuvoje iniciatyvines grupes ir šviesti rinkėjus. Trukdyti uolioms partijoms surinkti iki 5 proc. rinkėjų balsų ir „iškris“ pačios.

 89. Landsbergiui ir Pociūnienei po jų paskutinių pasisakymų

  Suprantamas Jūsų nerimas dėl dezintegracijos ir valstybės silpnėjimo, bet nesuprantamas nesupratimas, kad tik sisteminiai pokyčiai gali iš esmės padėtį pakeisti ir tik masinis procesas gali užtikrinti, kad tokie pokyčiai įvyktų. Kaip visiškai nesuprantamas ir dviejų rūmų parlamento ilgesys, nes dabartinės realybės sąlygomis jis leistų valstybę uzurpavusiai grupuotei tik dar labiau ilgam įsitvirtinti tiesiogiai nerenkamose, bet esminėse institucijose (geriausias pavyzdys – Konstitucinis Teismas).

  Suprantamas Jūsų nerimas dėl TS, kuri savo noru praranda pati save, likimo, bet nesuprantama prasidedančių (?) procesų baimė.

  Suprantama Jūsų nostalgija politinei jėgai, prie kurios sukūrimo patys daug prisidėjote, bet nesuprantamas nesupratimas, kad ši jėga per tiek metų negalėjo valstybės irimo sustabdyti ir dabar yra visiškai nebeįgali ir dėti pastangas jos reanimacijai – bergždžias laiko ir jėgų švaistymas.

  Suprantamas Jūsų atsinaujinimo troškimas, bet nesuprantama naujovių veikliai siekiančių visuomeninių jėgų baimė.

  Suprantamas Jūsų nerimas dėl destruktyvių jėgų galimos raiškos, bet nesuprantamas nesupratimas, jog tai kiekvieno pažangaus proceso neišvengiamybė.

  Suprantamas Jūsų nerimas dėl populizmo, bet nesuprantamas nesupratimas, kad tik gerbiami visuomenės tikrojo elito atstovai, įsijungę į procesus, gali tą neišvengiamą populizmą pakeisti realiai įmanomu konstruktyvumu.

  Suprantamas Jūsų noras, kad atsinaujinimo pokyčiai vyktų, bet nesuprantamas Jūsų nenoras tame realiame procese asmeniškai dalyvauti vien dėl to, kad procesas ir jame dalyvaujantys žmonės nėra tokie, kaip norėtųsi, nes kitokio veiksmo ir kitokių žmonių tikrovėje paprasčiausiai nėra.

  Jeigu norima ką nors realybėje pakeisti, reikia į tą realybę išeiti ir joje realiai veikti, net jei daug kas ten tau ir nepatinka.
  Priešingas kelias – Gorbačiovo, kuris norėjo norėjo visko iš karto – ir valstybę sustiprinti ir reformuoti, ir savo statusą išsaugoti, ir nuo visuomenės judėjimų atsiriboti, ir kartu juos valdyti, ir viską patogiai stebėti iš aukšto pro savo kabineto langą.

  Sunkus ir nepopuliarus, dažnai amžininkų neįvertinamas ir prakeikiamas darbas permainų laikais, dalyvaujant pažangos siekiančiuose visuomenės judėjimuose, sutaurinant jų stichišką, nuoširdžiai emocingą masinį radikalumą intelektualumu, patirtimi ir politiniu realizmu – kiekvienos tautos tikrojo elito pareiga ir atsakomybė.

 90. Gerbiamieji,
  šiandien radijo laidoje minėjote „Aikštės žinias“.
  Į aikštę ne visi nueina. Būtų gerai „AŽ“ gauti į el. paštą arba ČIA rasti jų archyvą. Atsispausdinę galėtume platinti bent jau savo laiptinėse ar tarp draugų.

  • Gerbiama Ponia Tamara,
   visus „AŽ“ numerius galima atrasti šios svetainės „naujienų“ skyrelyje.
   Juos galima spausdinti, dauginti, siųsti nuorodas draugams ir pažįstamiems.

 91. Neseniai žiūrėjau meninį filmą apie Gandį ir jo ilgametę kovą prieš Didžiąją Britaniją. Aš suprantu, kad jo metodai gal būt negali būti pritaikomi nūdienai, bet… Reikia raginti žmonės imtis boikoto. Nežiūrėti parsidavusios televizijos, neskaityti parsidavusios spaudos, neiti į parsidavusių menininkių renginius, neužsakinėti reklamos parsidavusioje žiniasklaidoje, nežiūrėti parsidavusių žurnalistų laidų, neskaityti straipsnių ir jų nekomentuoti. Reikia, kad žmonės nebeleistų sau „plauti“ smegenų ir, pritariu nuomonei, imtis platinti kitą spaudą – Aikštės žinias. Jos nereikės pardavinėti spaudos kioskuose. Tikiu, kad atsiras knygnešių, kurie ne tik išlpatins, bet ir atsispausdins atskirus leidinius. Reikia žmonėms pateikti informaciją apie parsidavusius asmenis visose gyvenimo srityse. Ir kada žmonės pamatys, kad jų siekis išgirsti kitą žodį yra blokuojamas, gal tada prabus, kaip sakė laidoje p. Oželytė, ir pakils į kovą su okupantais.

 92. Labai daug informacijos yra internete, tačiau nedaug kitose erdvėse, dėl to žmonės nelabai žino tikrąją padėtį, arba tiek pripratinti prie melo ir valdžios demagogijos, kad tokią padėtį priima kaip normą. Atrodo visi valdininkai visada melavo meluoja ir meluos ir kitaip ir būti negali.
  Manau būtų puiku svarbiausią informaciją spausdinti „Aikštės žiniose“, neabejoju, kad atsiras „knygnešių“, kurie tokią informaciją padaugins ir išplatins. Na pavyzdžiui, kad ir kunigo Grigo kai kurias mintis.

 93. Manyčiau, mitingų organizatoriams ir visiems siekiantiems pasikeitimų reikėtų smarkiai padirbėti su mūsų jaunimu – studentija. Kiek Vilniuje yra universitetų, kolegijų, ten mokosi dešimtys tūkstančių studentų, o kiek ateina į mitingus? Reiškia, kad nors ir mes visi esame nepatenkinti esama situacija bet, patys prie to pasikeitimo nenorime prisidėti. Kitas dalykas – Vilnius, kiek jame gyvena gyventojų? 80-95% visų gyventojų nepatenkinti esama padėtimi, o kokia procentinė dalis dalyvauja mitinguose? Turim ieškoti ir rasti būdų išjudinti tautą, atitraukti juos nuo kompiuterių ir TV šou laidų, nes dabar dalyvauti mitinge yra ,,nemadinga“, o anksčiau, sąjūdžio laikais – ,,jėga!“ Reikia jungtis, bendradarbiauti su profsąjungomis, studentiškomis organizacijomis ir t.t. Sėkmės mums visiems.

 94. manau yra padarytos reformos,socialineje,svietimo,sveikatos srityje,dabar atejo laikas daryti reformas valdymo sferoje,ir cia reikia keisti konstitucija,pirmiausia,kadangi lietuva paliko daug zmoniu zmoniu,taigi deputatu skaicius atitinkamai t.b. sumazintas,merai renkami,susaukti referenduma uztektu surinkti 50tukst.zmoniu,na ir aisku deputato atsaukimo mechanizmas,tik tada galima kalbeti apie kazkokius pasikeitimus,kitaip vienus veidus pakies kiti,ir vel bus tas pats

 95. Pastaba svetainės administratoriams. Ar negalima būtų padaryti taip, kad naujesni komentarai būtų viršuje – patogiau.
  Kalbant apie rinkimus. Kadangi šiandieninės partijos tapo demokratijos stabdžiu Lietuvoje, šovė tokia mintis: gal vertėtų paraginti žmonės balsuoti tik vienmandatinėse.Partijų sąrašų nežymėti, kad biuletenis nebūtų sugadintas. Tačiau labai gerai tam pasiruošti, turėti padorius kandidatus vienmandatinėse. Dabar „ant bačkos“ ir daug nelabai galinčių „vairuoti“ Lietuvą…

 96. Ka padarysi kad 22 metai praejo taip greit. Ir vel reikes daug pastangu, kol taps musu valstybe demokratine respublika. Silpni valstybes pamatai, leido atsirasti uzsislaptinusiai chuntai, kuria sunku ir pajusti kol nesusiduri su problema gyvenime, taciau jie valdo ir sprendzia viska. Taciau nepadarykime klaidu, turiu galvoje musu begalini atlaiduma savo engejams .Mes privalome juos taip bausti, kad kelintoje kartoje ju ainiai prisimintu ir suprastu-salies istatymus nevalia pazeidineti.

  • Labai įdomi ištrauka (žemiau). Kodėl silpni valstybės pamatai? Kaip apibrėžumėte, kas jie yra kaip sąvoka(os)?
   ——–
   „Ka padarysi kad 22 metai praejo taip greit. Ir vel reikes daug pastangu, kol taps musu valstybe demokratine respublika. Silpni valstybes pamatai, leido atsirasti uzsislaptinusiai chuntai, kuria sunku ir pajusti kol nesusiduri su problema gyvenime, taciau jie valdo ir sprendzia viska.“

 97. Jusu Facebook tinklapyje skelbti kaip imanima daugiau info apie saziningus seimo narius, kad duoti orientacija zmonems kurie nelabai domisi Politika ar tik dabar pradejo ja dometis. Beje butina reklamuoti si tinklapi.Labai Gera idea siulyti Kandidata, bet jusu Facebook tinklapyje to nesimato.
  Aciu

 98. Sveiki! Siunciu tai, ka rasiu ir prezidentei, bet gavau tik biurokratini atsakyma
  Įveskite laiško tekstą:

  Gerbiama Lietuvos Prezidente, Siunčiu tai,ką parašiau į Lietuvos vizijos konkursą,nes neturiu laiko ilgiems rašymams,reikia rūpintis savo šeima. Dar noriu pridurti tai,kas ir taip visiems aišku,o pastarieji įvykiai tik patvirtino:Lietuvoje yra ne teisėsauga,o kažkokia nusikalstama organizacija, Tad laikas tą pripažinti ir atatinkamai pasielgti. …kai nueini su sergančiu vaiku į polikliniką ir išgirsti,kad ‘nėra talonų,ateik kitą savaitę’???…komentarai nebereikalingi. Nereikalinga mums ir tokia sveikatos apsaugos sistema. Gydytojai atlyginimą turi gauti ne už ligonių,o už sveikų žmonių skaičių. O jei to gydytojo apylinkėj žmonės serga-vadinasi blogai dirba gydytojas,ir turėtų būt jam mažinamas atlyginimas. …kabaliuoja plakatai,raginantys Lietuvos valdymą patikėti Skandinavijai ir nuolankiai tarnauti. Mintelė gal ir gera,juk ir taip lietuvaičiai darbuojasi Skandinavijoj ir visur kitur. Tik kad Švedija vėl nesusigalvotų genetinių eksperimentų Lietuvos laukuose. Juk Lietuva linkusi į visokias sąjungas… O kodėl nesusitvarkius patiems? Pirmiausia-Lietuvos konstitucijoj trūksta labai svarbaus straipsnio, kad viskas turi būti daroma remiantis teisingumo principu. Ir būtent šis trūkumas duoda laisvę visokio plauko sukčiams,kurie priiminėja sau palankius įstatymus,prieštaraujančius Lietuvos konstitucijai,vienadienius įstatymus pagal partijų susitarimą,kurie panaikinami,kai jais pasinaudoja tie,kam to reikėjo. Ar ne laikas pripažinti,kad tai nusikalstami įstatymai,o tie,kurie juos priėmė ir pasinaudojo-nusikaltėliai ir privalo už tai atsakyti be jokių senaties terminų. Atsakomybė turi būti materialinė,o ne visokie atsistatydinimai,paskui užimant ne ką prastesnes pareigas. Jei jau prisidirbo (o tai dažniausiai daroma sąmoningai,siekiant savanaudiškų tikslų),tai reikia atlyginti padarytą žalą.Ir jau bent kurį laiką tas asmuo neturėtų būti prileidžiamas prie atsakingų pareigų. Kiek daug spaudoj,televizijoj buvo rašyta,kalbėta apie Lietuvą apvaginėjančius biurokratus-valdininkus,o kas pasikeitė po to? O tai juk tik aisbergo viršūnė-juk skelbiama tik tai,ką galima 100% įrodyti. Ir korupciją reikėtų įvardinti ne procentais,bet konkrečiom pavardėm.Ir daugiau niekad tokių neprileist prie „lovio“. O gal tie,kurie turėtų tai įrodyti,pasidarė „kišeniniai prokurorai“? Tad gal,negaišdami laiko,nurašykim juos visus,ir tada gyvent taps tikrai lengviau-nebereikės maitinti to besivelkančio balasto,kuris ne tik kad nepadėkoja,bet dar įžūliai apvaginėja Lietuvą. Studentams-teisininkams reikėtų duoti diplominį darbą tema:kokių įstatymų trūksta Lietuvos konstitucijoj,ir kaip teisinėmis priemonėmis sugrąžinti Lietuvai tai,kas buvo išvogta per 20 metų,prisidengus visokiais privatizavimo,integravimo,demokratijos ir kitokiais skambiais vardais. Kad Lietuvoje jau viskas išvogta-aišku visiems.Belieka tik smulkmena-įvardinti kaltininkus ir sugrąžinti visa tai Lietuvai. Reikėtų dažniau rengti referendumus;bent taip išgirstume liaudies balsą.O apmokėti visas su tuo susijusias išlaidas turėtų kaltininkai,o ne krauti viską ant mokesčių mokėtojų pečių,kaip pas mus įprasta. Kad partinė sistema nepasiteisino-irgi visiems aišku.Juk tos partijos tik pjaunasi tarpusavyje,viena kitą juodindamos(o tiksliau atskleisdamos tikrąjį partijų ir partiečių veidą).Tad pagalvokim,ar mums tai reikalinga.Politikai bet kokiais būdais veržiasi į valdžią,o ten pakliuvę tik atidirbinėja partijos viršūnėlėm. Eiliniams mokesčių mokėtojams nebelieka nieko. Taigi,valdžia turi būti nepartinė-tarnauti ne saujelei partiečių,bet visiems Lietuvos žmonėms. O įvairios partijos gali būti kaip visuomeninės organizacijos,teikti pasiūlymus,kaip gerinti valstybės valdymą. Bet ir būti atsakingos už savo pasiūlymų pasekmes. Keistinas taip pat surinktų mokesčių paskirstymo principas. Mokesčių mokėtojai turėtų patys nuspręsti,kur bus panaudoti jų sumokėti mokesčiai: švietimui,vaikams,seneliams,sveikatos apsaugai,žemės ūkiui plėtoti,sportui,valdžiai išlaikyti,ar dar kur kitur. O ne tuos 2% skirstyti dar į kelias dalis. Tada ir pažiūrėsim,iš kokių resursų valdininkai sau algas didinsis. Ir valdininkų atlyginimai turi būti surišti su minimalia alga. Tada norėdami sau pasikelti,turės kelti visiems. O jei taip neturi savo proto ir vis dairosi į kitų šalių valdininkų atlyginimus,tai tegul pasižiūri kiek tai sudaro procentų nuo tos šalies minimalaus atlyginimo. Ir kiek procentų valdininkų nuo gyventojų skaičiaus. Nes beprotiškai jų susikeltos algos yra atviras pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių. Per 20 metų valdžios darbą galima vertinti tik neigiamai. Jai tenka atsakomybė už žmonių nuskurdinimą,nusikaltimų didėjimą,už tai kad daugelis bėga iš Lietuvos kaip iš skęstančio laivo. Tad ne tik kad nereikia mokėti,bet dar reikia,surinkus visas buvusias ir esamas valdžias,pareikalauti atlyginti padarytus Lietuvai nuostolius. O jiems algos ir nereikalingos-per savo kadenciją tiek prisiplečia,kad …Jie nori susikelti atlyginimus,kad nors iš dalies galėtų pateisinti savo nelegaliai įgytą turtą,kurį ir taip jau surašė giminėms,pažįstamiems ir net nepažįstamiems žmonėms,kažkokiu būdu gavę jų asmens duomenis ir pažeisdami asmens duomenų slaptumą. O jei žmogui dėl to iškyla problema,tai, po daugkartinio siuntinėjimo nuo vienų pas kitus,pasakoma,kad tai nesusipratimas. O kur sugaištas laikas,materialiniai ir moraliniai nuostoliai? Tad būtų logiška sumažinti jų skaičių,kad nebebūtų kur siųsti ir tektų dirbti patiems,prisiimant atsakomybę už savo darbą. Visatos dėsnis skelbia:kuo daugiau duota-tuo didesnė atsakomybė. O Lietuvoj atvirkščiai:kuo aukštesnės pareigos-tuo mažiau atsakomybės. Ir kai ištariami stebuklingi žodžiai:to neviešinsime,nes tai veda į aukščiausius valdžios sluoksnius,nutraukiami visi tyrimai tuo reikalu. Kažkokia neliečiamųjų kasta. Visai kaip Indijoj… Tai tik dar kartą įrodo,kad teisėsauga tik dangsto valdininkų tamsius darbelius. Ar mums reikalinga tokia teisėsauga? Kairieji pjaunasi su dešiniaisiais,paskui dar kompensaciją iš Lietuvos prisiteisia už tai,kad oponentas teisybę pasakė,bet negalėjo įrodyti(štai kaip dirba mūsų teisėsauga). Bet jei jie vieni su kitai pjaunasi,tai tegul patys ir kompensuoja,o prie ko čia eiliniai mokesčių mokėtojai? Tai tik vienas iš daugelio partinės sistemos minusų. Šiaip tai Lietuvoj 2 partijos:amžinai besiriejantys biurokratai-valdininkai ir tie,kurie juos maitina… Seime svarsto tik tarpusavio pjautynes,o kas iš tikrųjų aktualu,net nepradeda-matyt jų proteliai to neišneša. Daug jėgų eikvojama,kad sukurti kažkokį tai įvaizdį. Bet kam jis reikalingas,jei nėra vaizdo. Tai tik savęs apgaudinėjimas;kiti vis tiek mato tikrą vaizdą. Tad neaukokim turinio dėl formos,neeikvokim jėgų ir laiko toms nesąmonėms,o dirbkim tai,kas aktualu dabar. Jei taip dairomės į kitas šalis,tai pasekim Kanados pavyzdžiu:sumažinkim biurokratiją ir valdininkiją. Juk geriau jau vieną kartą išmokėti kompensaciją,negu amžinai mokėti už tai,kad savo biurokratizmu tik apsunkina Lietuvos žmonių gyvenimą. O norint sutaupyti,dar iš jų galimą pareikalauti kompensacijos už neproduktyvų darbą ir išvogtą Lietuvą. Juk viskas šiaip neišgaravo,bet nusėdo į kažkieno kišenes,sąskaitas užsienio bankuose,išvažiavo kontrabandos būdu per „valdiškus“ pasienio punktus. Tad laikas visa tai sugrąžinti,prieš tai paskelbus,kad tie,kurie patys grąžins nelegaliai ir tariamai legaliai,bet nesąžiningai prisigrobtą turtą Lietuvai ir pasižadės toliau gyventi sąžiningai,bus atleisti nuo atsakomybės.O nepanorėję to padaryti turi būti baudžiami visu griežtumu,kad daugiau ir mintis nekiltų panašiai elgtis ir savo darbelius maskuoti. Sektinas taip pat Vokietijos pavyzdys,kad užsienio bankai privalo informuoti apie jos piliečių indėlius. Taip bent palūkanos apmokestinamos kaip gautas pelnas. Keistina švietimo sistema. Mokytojas turi perduoti savo žinias mokiniams,o ne laikytis kažkokios netikusios programos,pildyti daugybę popierių ir ataskaitų. Jei biurokratams taip reikia,tai tegu atsiunčia savo darbuotoją iš savivaldybės,bent žinos už ką pinigus gauna. O gal ir popierizmą sumažins,kai patiems reikės rašinėti tuos niekam nereikalingus popiergalius. Jokie pratybų sąsiuviniai neatstos mokytojų. Jie tik atbukina,atpratina mąstyti. Be to jie ir nekokybiški;jei net trečiokai atranda klaidų,o kai kurių užduočių net mokytojai negali iššifruoti. Pasauliniai tyrimai parodė,kad Vokietijos,kur populiariausi pratybų sąsiuviniai,mokinių rezultatai prasčiausi. Tad reikia surinkti juos ir algą švietimo ministrui išmokėti pratybų sąsiuviniais,o jo atlyginimą skirti mokymo sistemos gerinimui. Nes mūsų valdžia jau net vaikų sąskaita įsigeidė prasigyventi. Tegul mažina ne mokytojų skaičių,sugrūsdami po 30 vaikų į vieną klasę,bet tegul bent perpus sumažina biurokratų-dykaduonių skaičių. Mokyklose galėtų būti mokoma tokie dalykai kaip stenografija,esperanto kalba,neregių raštas,nebylių kalba ženklais. Tai tik palengvintų žmonių bendravimą. Nuvykę dirbti į svetimą valstybę mūsų tautiečiai gauna taip pat ir pinigus už vaikus. O pas mus net saviems vaikams valdžia nesugeba sumokėti. O tos pašalpos,kurias kai kas gauna,yra tik pasityčiojimas iš žmonių. Reikia valdininkus pasodinti ant jų sugalvoto minimumo ir pažiūrėti,ar ilgai jie pratrauks. Vaikai-mūsų ateitis. O pagal tai,kaip valdžia rūpinasi vaikais,galima suprasti,kad ateitis jiems nereikalinga. Jie tik save apsirūpino. Visokių lengvatų ir garantijų prisidarė. O to tai jau tikrai jie nenusipelnė. Reikia anuliuoti visa tai,gal tada pradės rūpintis Lietuvos gerove. Reikia sukurti Lietuvos gerovę,tada iš tos visuotinės gerovės užteks visiems. O dabar kai kas kuriasi sau gerovę Lietuvos sąskaita,taigi,mūsų,mokesčių mokėtojų sąskaita. Kitose valstybėse pasirūpinta netgi asocialiais žmonėmis,kad jie turėtų pragyvenimo šaltinį ir nenusikalstinėtų. O čia netgi norintiems dirbti sudaromos visokios biurokratinės kliūtys. Tik nereikia sakyti,kad nėra resursų. Daug kas iš biurokratinės sistemos galėtų pereiti dirbti su vaikais,kuriems reikalinga pagalba,su nepasiturinčiom šeimom,ir aplamai ten,kur esamu momentu reikalingiausia. Tada ir atlyginimą jie gautų už darbą,o ne už atsėdėjimą darbe,o tai dar ir asmeninių reikalų tvarkymą darbo metu. Sodros pastatai galėtų būti atiduoti beglobiams vaikams,seneliams,ligoninėms,benamiams ir panašiai. O kai kurie galėtų būti parduoti;taip bent skolas sodra sugrąžintų. Jei kas nukenčia nuo sukčių,nusikaltėlių,ar šiaip nuo kokių nelaimių,tai valstybė turėtų pirmiausiai jam atlyginti žalą,nuostolius,o tada išieškoti iš kaltininkų į valstybės fondą. Tada tikrai būtų rūpinamasi savo žmonėmis. Kada gi pagaliau bus pradėta deklaruoti valdininkų turtas prieš atėjimą į valdžią ir po to. Juk atėjo jie visi ubagai materialiai ir dvasiškai. O dabar milijonus varto,o dvasinis skurdas dar padidėjo. Čia negali būti jokių senaties terminų,ar pasiteisinimų,kad įstatymas atbuline data neveikia. Juk jie ankščiau vadovavosi nusikalstamais įstatymais, kuriuos konstitucinis teismas vėliau panaikino,bet nepanaikino jų padarinių. O tai pastarajam nedaro garbės. Jei tik kas pamėgina pajudinti melu ir apgaulėm grįstą valdininkų pagrindą,tai kairieji su dešiniaisiais susivienija ir neutralizuoja drąsuolį. Taip buvo,kai buvo mėginta iškelti viešumon žemėtvarkininkų machinacijas. O kodėl paskui nebuvo prie to sugrįžta? Atsakymas aiškus-buvo ištarta magiška frazė:siūlų galai veda į aukščiausius valdžios sluoksnius. Ir daug kitų pavyzdžių. Būtina naikinti tokias parazitines organizacijas kaip sodra,mokesčių inspekcija ir kt.,kurios nieko nekuria,o tik perskirsto kitų uždirbtus pinigus,didelę dalį pasilikdamos sau. O kurti reikia daug ką: tautines mokyklas,ekologiškas sodybas. Bet gal kiti parašys apie tai. Atsiprašau už padrikas mintis. Aš tik pateikiau keletą idėjų. Būtų gerai,jei kas jas išplėtotų ir įgyvendintų. Juk po to,kai paskelbus nepriklausomybę sąjūdis išsigimė,daug kas prarado entuziazmą ką nors daryti. O funkcionieriai,per kitų nugaras užlipę į valdžią,nė prisiminti nebenori kieno dėka jie ten pakliuvo. Ateis laikas ir istorija įvardins,kas išdavė Lietuvą,kas pradėjo savo tautos genocidą ir kt. Bet dabar tai reikia gyventi. Ir,jei taikstysimės su valdininkų savivale,tai nepajudėsim iš vietos,o tik dar daugiau nusirisim. Būtų gerai,kad šis straipsnis būtų įteiktas visoms trims valstybės institucijoms,ir kad būtent jos išdėstytų,kaip numato išeiti iš susidariusios padėties. Atsiprašau,jei kam sudrumsčiau ramų gyvenimą. O jei kas save straipsnyje pažino-vadinasi ne be reikalo rašiau. Tad sėkmės visiems kuriant geresnę Lietuvos ateitį! Dėkui už kantrybę beskaitant. Vis dėl to gerai būtų žinot,kas daroma ta linkme. Pagarbiai Algis

  Jūsų vardas, pavardė:

  Algis Kaspiravičius

 99. Pasiūlymai porinkiminei Lietuvos valdžiai

  Viliuosi,kad nusikaltėlis V.Uspaskich netaps nei premjeru,nei Seimo nariu .Viliuosi,kad neaiškaus plauko paksistai su savo tvarka ir teisingumu negriaus Lietuvos piliečių sąmonės.
  Viliuosi,kad socdemai(komunistai) patys apsikuops o konservatoriai labai stipriai atgailaus.
  Visai kitas klausimas – tautinė mažuma mūsų valstybėje – lenkų tautybės žmonės. Čia kaip pasakius valstybė valstybėje (anklavas) kas nėra gerai.
  Apie rubikoninius abonentinius zuokininkus liežuvis nesiverčia ką nors pasakyti.
  Todėl siūlau:

  1.Grąžinti viską žmonėms kas buvo pavogta ar atimta.Konfiskuoti iš nesąžiningų,prisivogusių valdininkų visą turtą,neatsižvelgiant į jų šeimos narių poreikius,taip kaip jie neatsižvelgė į mūsų kančias ir ašaras.
  2.Iš esmės pertvarkyti ministerijas,kurios sukėlė daugiausia problemų.Tai : Švietimo,Sveikatos apsaugos,Krašto apsaugos,Socialinio draudimo ir darbo,o ypač TEISINGUMO ir VIDAUS REIKALŲ.
  3.Iš esmės pertvarkyti visų žinybų,spec.tarnybų ir jų struktūrų įgaliojimų viršenybę.
  4.Sutramdyti ar visai užčiaupti nepatikimus žiniasklaidos ruporus.
  5.Areštuoti visus nusikaltusius klerkus ir jų pavaldinius.
  6.VISIŠKAI ATNAUJINTI TEISINĘ BAZĘ LIETUVOJE .APVALYTI NUO KOPUPCIJOS TEISMŲ,ANTSTOLIŲ BEI ADVOKATŲ KLANĄ. Nusižengusius visam laikui izoliuoti nuo šios veiklos.
  7.Iki minimumo sumažinti klerkų ir valdininkų skaičių. Padariusius menkiausią nusižengimą valstybei ir jos žmonėms griežtai bausti,netaikant jokio senaties termino.
  8.Visiškai nevaržyti valstybės galvos Prezidento įgaliojimų.
  9.Visiems Seimo nariams panaikinti teisinę neliečiamybę.Ten turi būti tik švarūs politikai.
  10.Prokūratūra ir teismai turi būti pavaldūs tik Prezidentui.

  Pasirašau.. Valerijonas Venckus (inf. Technologijų specialistas)
  Esu teisinės sistemos ir antstolių auka ,praradęs šeimą,darbą,pajamas.

  valius.venckus@gmail.com

  RAUKIME LAUK BLOGĮ IŠ LIETUVOS !
  UŽ KLESTINČIĄ IR TEISINGĄ LIETUVĄ !

 100. Gal būt,nieko naujo nepasakysiu,tačiau,esu tikras,tikslinga būtų atgaivinti Sąjūdžio laikų „žaliaraiščius“.Kadangi SISTEMA stengsis bet kokiais būdais diskredituoti judėjimą „Už teisingumą“,be abejo,panaudos visas formas.Pačios populiariausios – provokacijos.Įvairiausios provokacijos,kad sukelti neramumus ir,galimai,netgi riaušes.Todėl pats laikas atgaivinti savus tvarkdarius mitinguose ar eitynėse.Mūsų „tvarkos sergėtojai“ visu gražumu pasirodė per Deimantės „taikų ir neprievartinį“ paėmimą..

 101. Sveiki gerbiamieji,
  Bet kurio žmonių darinio, ar tai būtu šeima, ar bendruomenė, ar valstybė, ar visa žmonija, pagrindas – pamatas yra dorovė. Ko šiandieninėje visuomenėje, turbūt sutiksite, labai trūksta.
  Trumpai apibrėšiu,
  – visuomenėje, pagrindusioje savo santykius dorove nereikalingi tokie sudėtingi ir išpūsti savikontrolės mechanizmai kurie gali plėstis iki begalybės tačiau pageidaujamo rezultato niekada nepasieks. Dorovingoje visuomenėje galbūt užtektų tik žodinio susitarimo ir garbės žodžio, kad sėkmingai plėtoti tarpusavio santykius.
  Atrodo utopiškai? Taip. Galgūt absoliuto mes niekada ir nepasieksime, bet siekti bei kiek įmanoma priartėti prie jo galime.
  Siūlymas būtu:
  Statyti, atnaujinti, ar dar kaip nors, tarpusavio santykius ant dorovės pamato. Tam net nereikia to įteisinti. Nereikia ir didelių resursų. Pradžioje, užtektų naujoms jėgoms einančioms į valstybės valdymą savanoriškai testuotis dorovės testu. Tik ne imituoti testavimą, taip pjautume tai ką pasėjome. Tokiu būdu „naujieji“ įgytu didesnį žmonių pasitikėjimą. Vėliau, pasitvirtinus šiam veiksmui, plėsti jį ir į kitas sferas. Vienintelė bėda, kad tokio testo nepavyko aptikti, tad reiktu jį dar ir sukurti, o laiko turime labai mažai.

  • Labai pritariu Jūsų mintims. Mums reikia kantriai ieškoti pirmiausiai to kas mus jungia ir vienija. Mūsų nuomonių ir pažiūrų skirtumai turi rodyti tuos karštus taškus, kur kiekvienam reikia giliau ieškoti, o ne siekti nugalėti, kaip daugelis esame įpratę. Tiesos negalima pasiekti jėga, ją išprievartaujant. Tiesa, kaip ir vaikai gimsta iš meilės ir kančiose, todėl reikalauja milžiniškos kantrybės bei atsidavimo. Mūsų „atstovai“ valdžioje ir „teisėsauga“ todėl ir mosikuoja galios vėzdu, kad jaučia, žino, kad yra neteisi, todėl taip bijo.

 102. Pagalvojau, kad rinkdami žmones į LT sąrašą, galime ir vėl padaryti tą pačią klaidą, kurią iš dalies padarėme, kai balsavome už visus, kas buvo Sąjūdyje jau vien todėl, kad jie buvo sąjūdiečiai. Taip ir dabar – juk, turbūt, neužtenka, kad žmogus pastaruoju metu ką nors teisingiau, drąsiau pasakė, pasielgė? Vis tik, manau, turėtume labiau pasigilinti, pasidomėti, ką jis veikė, ką kalbėjo per visą savo sąmoningą gyvenimą, kaip kito ir kodėl kito jo mąstymas, darbai.

  Mes visi esame skirtingi ir mūsų nuomonės negali visiškai sutapti. Bet turime rasti, kas būtų svarbiausia mums, kad turėtume valstybę, kurioje kiekvienas žmogus bent jau galėtų išgyventi (matreialiai ir moraliai). Todėl gal reiktų rinkti dar ir ESMINIŲ VERTYBIŲ sąrašą. Tada žiūrėti, kuriems žmonėms yra tie dalykai irgi vertybės ir juos siūlyti mus, mūsų vertybes, pasaulėžiūrą, etikos nuostatas atstovauti. Turėtų būti žinoma to žmogaus nacionalinė etika, t.y. jo santykis su valstybe, kad galėtume apsispręsti, ar tikrai tas siūlomas žmogus galės atstovauti man, ginti tai, kas ir man svarbu, kas yra, mano supratimu, svarbu mano valstybei.

  • Labai norėčiau Seime matyti gerb. E. Atkočiūną, buv. kunigą. Jame spinduliuojanti meilė Dievui, Šeimai ir Tėvynei YRA LABAI TAURUS IR BRANGUS JAUSMAS. Jo protas ir visokia patirtis būtų labai naudinga.

 103. Brangieji, mes, atrodo, pamiršome Sąjūdžio pamokas. Ar būtume laimėję, jei būtume kalbėję tik Lietuvoje ir tik lietuviškai? Tada ir dabar mes kariaujame informacinį karą. Būtent todėl susidorojama su žymiausiai ir garbiausiais mūsų žmonėmis, Signatarais, žurnalistais, net grasinama privačios žiniasklaidos savininkams. Manau reikia sutelkti visas jėgas ir lygiagrečiai ruošti šio tinklalapio, Aikštės žinių ir kitų mūsų leidinių angliškus, rusiškus, lenkiškus ir t.t. vertimus, kad vyksmą matytų platesnė tarptautinė visuomenė, ypač mūsų sąjungininkai ES ir NATO. Šios bendruomenės yra išugdžiusios daug brandesnes pilietines visuomenes, todėl sugebės teisingai įvertinti mūsų valstybę atstovaujančių asmenų veiksmus, bei tikrus ketinimus. Demokratijos ir žodžio laisvės padėtis Lietuvoje rūpi ir turi rūpėti plačiajai tarptautinei visuomenei, net jei tai gali laikinai pasitarnauti mūsų priešų interesams. Mūsų valdžios atstovų veidmainiavimas ir nedemokratiškumas daug pavojingiau pasitarnauja Nepriklausomos Lietuvos priešams – ją kompromituoja ir griauna iš vidaus ir galimai atstovauja šioms blogio jėgoms bei interesams ES bei NATO. Blogis tuo ir pavojingas, kad gerai organizuotas, todėl jis turi būti gerai ir plačiai matomas.

 104. Paprasta organizacine ideja, – jei siuo metu techniskai sudetinga del kokiu nors teisiniu barjeru, tai artimiausiai ateiciai siulau – supaprastinti galimybe paaukoti 2-3-5 Lt judejimui tiesiog SMS zinute. Esu tikras, kad i gerb. Ozolo saskaita aukas perveda uzsienio tautieciai, o daugeliui vietiniu tautieciu ko gero nuo paprasto dalyko susilaikyti vercia nepaleidzianti nuojauta, kad aukos judejima link Ozolo saskaitos zvitria visarege akimi „palydes“ lig siol nedekagebizuoto saugumo akis… Telefono pyptelejimu paremti paprasciau.

 105. Šita žalia spalva man primena istorinį ženklelį „Už Sąjūdį!“, kurį 12-oj klasėj nešiojau atlape. Gal verta įsukti naują madą – žali kaspinai ar koks žalias lapelis atlape (kaip aguonos britų atlapuose). Na, kažkokį simbolį, kuris būtų patrauklus jaunimui ir kuris būtų KITOKIOS pasaulėžiūros simbolis. Banaloka, bet šiais laikais gi visi mėgstame simbolius. O juolab žalia spalva gi visiems „sava“.

 106. gal ne visai auksciau sugromuluota pateikiau savo ideja del paprastos technines galimybes daugiau demesio skirti kuo didesnei seniai visuomeneje prinokusiu ir stai besimaterializuojanciu ideju sklaidai…. Pavyzdziui A.Matuleviciaus TAF’as atviru tekstu ivardija, kad kantrus ir nuoseklus aiskinimas parsidaveliskos mass media suklaidintiems zmonems ypac provincijoje „kas yra kas“ yra procesas, reikalaujantis laiko ir lesu. Tu is idejos pasisventusiu zmoniu, sutinkanciu tarkime vazinetis po kaimus ir kantriai aiskinti tiesa galimybes yra ribotos, ir benzinas nepigus. Kompiuteristu samdymams speriai auganciam ideju kalnui sortiruoti irgi reikes paprasto dalyko – pinigu. Informacijos sklaida vienu oru ir ideja gyva buti negali. Todel namie spausdintuvu isspausdines kelis Aikstes Ziniu numerius keliais simtais lapu isnesiosiu per kelis aplinkinius daugiaaukscius (kitiems siulau pasekti paprastu pavyzdziu) tuojau pat, bet kalbejau apie galimybe supaprastinti finansini paremima. Pavyzdziui Nako epertai kalba apie PayPal, bet daugeliui tai „terra incognita“, gal JAV tautieciams aiskus dalykas. Mano idejos paprastumas susiveda i MMM piramidziu sarza – padarykime taip, kad supaprastintai balsuojant trumpu mobilaus telefono numeriu pakaktu (rastusi) lesu svietejiskai misijai po pakabintu ar parsidavelisku „viziju“ tamsoje bludyjancia visuomenes dali ypac provincijoje, o apsviestas zmogus toliau jam prieinama priemone gal nepagailes keliu litu sms zinute toliau paremti ideju sklaida ir pats svies kaimynus. Ir smulkmenele – nors Lietuvoje gyvename, bet kaip teisingai kazkas pastebejo, reiki uztikrinti pilietines visuomenes ideju sklaida kitakalbei visuomenes daliai. Idekite A.Z. numeriu vertimus i rusu ir lenku kalbas. Negaila printerio ir popieriaus, pametysiu ir i lietuviskai neskaitanciu kaimynu dezutes…

 107. labai gaila, kad mano ideja, skirta demokratinems jegoms mokytis is vienos kitu perimant patyrima visuomenei sviesti liko nutrinta… Nieko nesakiau necenzurisko, nieko neizeidinejau, neagitavau… Nejaugi tamsiosios jegos jau cenzuruoja jusu tinklapi, p. Dariau Kuoly???
  O susiskirstymas i intelektualesnius, gudresnius, -esnius, atsiribojimas nuo „violetiniu“ (jie nuostabiai jautrus ir dvasingi zmones, kaip Jums, taip ir man prireike laiko pabegti nuo zinia kieno primesto buko stereotipo…) ar kiek skirtingai siekianciu vieno tikslo – butu prazutis… Kuri laika nevarginsiu jusu tinklapio idejomis, tiesiog stebesiu… Baisiausia butu eilinkart pakibti ant netikru pranasu.

 108. Neskaičiau visų pasiūlymų, todėl, gal būt, ką nors pakartosiu. Man, kaip turinčiam patirties atitinkamoje srityje, į akis krenta „nekomunikabilios“ formos, kuriomis esamas (ar būsimas) judėjimas bando prisišaukti potencialius judėjimo narius. Organizacinis komitetas turėtų rūpintis ne tik idėjomis kaip ir ką pertvarkyti valstybėje, bet ir šių idėjų pateikimo būdais. Apolitiškas jaunimas (D. Kuolio minėtas paskutinėje Aleknonio laidoje) dažnai yra toks, nes nemato sau priimtinų pavidalų, su kuriais galėtų tapatintis. Karta pasikeitė ir seni lozungai, koks aktualus jų turinys bebūtų, nebeveikia. Daugelis šiame puslapyje išsakomų idėjų niekuo nesiskiria nuo to, ką visą Nepriklausomybės laikotarpį girdėjome iš televizijos ekrano ir ką skaitėme partijų programose. Ten viskas gražu ir tyra. Tačiau turite suprasti, kad šiandien jau nepakanka gražių idėjų ir taurių paraginimų. Visa tai šiuolaikinis jaunimas meta į vieną didelę šiukšlių dėžę, pavadinimu „populizmas“. V. Uspaskichas, kaip jį bevertintume, kartą yra pasakęs tai, ką visi puikiai nujaučia: prieš rinkimus viena, o po rinkimų kita. Taigi kokios saldžios kalbos bebūtų, visiems aišku, kad jos turi menką ryšį su tuo, kas bus po rinkimų. Ir su šiuo faktu reikia skaitytis. Todėl atitinkamai reikia derinti ir komunikacijos formas. Be abejonės, tai sunki užduotis, bet, jei norima rezultatų, ją reikia atlikti. Kitaip žygiuose už teisingumą ir toliau marširuos pensininkai.

 109. Ar Povilas Gylys raudoną kaspiną pakeis į žalią mitinguodamas su jėgos struktūrų visuomeninkų lyderiu ?
  Garliava – žodis iki skausmo įkyrėjęs, bet viešoje erdvėje netylantis. Žodis Garliava įeis į istoriją, nes šiame Lietuvos miestelyje pirmą kartą panaudota brutalių smogikų jėga prieš taikius piliečius. Filmuoti 2012 05 17 dienos ryto įvykių vaizdai aplėkė Lietuvą ir pasaulį, sukeldami negatyvią reakciją, kompromituodami mūsų valstybines institucijas.
  Bet, yra vienas ,,bet‘‘ ar šita užpuolimo akcija buvo galima be policijos pareigūnų, iki dantų ginkluotų smogikų, stojusių prieš moteris, garbaus amžiaus žmones?
  Be abejo ne. Privačioje valdoje žmonės ramiai vaikštinėjo, meldėsi. Iki 2012 05 17 dienos ryto Garliavoje, Venckų ir Kedžių namuose lankėsi daug politikų, menininkų, inteligentijos, visuomeninkų. Kai kurie iš jų bandė ieškoti racionalių problemos sprendimo būdų, kai kurie reiškė nuoširdų palaikymą, kiti tiesiog tyliai pritarė N. Venckienės šeimos nuostatai.
  Garliavoje lankėsi ir dabartinis NDJ pirmininkas P.Gylys bei jo pavaduotojas NPPSS pirmininkas Vytautas Bakas, anksčiau turėję kitą nuomonę mergaitės klausimu.
  Kas pakeitė šių, save vadinančių visuomenininkais vyrų poziciją, kokie lankymosi Garliavoje tikslai? Atsakymą į šį klausimą randame P. Gylio interviu ,,Laisvam laikraščiui‘‘:
  ,, Šiandien esu ne politikas, o Nepartinio demokratinio judėjimo vadovas. Aš tikrai nuoširdžiai nuvažiavau į Garliavą paremti žmones, kovojančius už teisingumą, neturėdamas jokio politinio išskaičiavimo, išskyrus vieną politinį išskaičiavimą – gelbėt valstybę!..
  – Duok Dieve, kad NDJ pavyktų apsijungti su charizmatiškąja „Drąsos kelio“ lydere Neringa Venckiene ir, konstruktyviai bendradarbiaujant, pakoreguoti jos ėjimo į didžiąją politiką amplitudę!.. Galbūt tada galėtume tikėtis, kad Lietuvoje atsiras rimta politinė jėga, pajėgi mesti iššūkį šalyje plačiai išsikerojusiai korupcinei, teisinio nihilizmo sistemai?‘‘
  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/814/53/d,detalus/
  Jėgos struktūrų NPPSS pirmininkas V. Bakas yra tų pačių pareigūnų smogikų visuomeninkų lyderis, kartu ir NDJ pirmininko pavaduotojas. V.Bakas nepasisakė, kad šalyje nėra karinė padėtis ir nėra būtinybės sukelti iki ausų ginkluotus būrius, vykdant galimai duotą įsakymą dėl tokių jėgų panaudojimo. Deja 2012 05 17 dieną neadekvačios smogikų jėgos buvo panaudotos.
  Vytauto Bako ir Povilo Gylio dalyvavimas mitinguojančių akcijose ir tuo pačiu faktinis atsakingumas kitiems, priešingiems įsipareigojimams, yra daugiau, negu nesąžiningas. Jų valdžios troškimas bekompromisinis, neturintis net formalios moralės požymių.
  Policijos pareigūnai ne pirmą kartą naudoja neadekvačią ir nepagrįstą jėgą prieš taikius piliečius. Toks jėgos panaudojimas kaskart vis baisesnis ir brutalesnis. Kodėl būtent dėl pareigūnų jėgos panaudojimo atvejų, Lietuvos piliečių žalojimo, tyli NPPSS pirmininkas ir NDJ pirmininko pavaduotojas visuomenininkas Vytautas Bakas?
  Ar pavyks Povilui Gyliui raudoną kaspiną pakeisti į žalią?

 110. „Kas kaltas“ ir „Ką daryti“ lyg ir aišku. Belieka išsiaiškinti KAIP ?!!
  Turbūt nereikia būti politilogu, kad suprasti jog be absoliučios daugumos valdžioje nieko pakeisti nepavyks. Keli padorūs žmonės, pakliuvę į tą irštvą tiesiog ištirps.., ir turės „oriai“ ten vegetuoti, arba(jau be kabučių:-), oriai išeiti iš ten(kiek žinau taip pasielgė tik vienas žmogus: Kęstutis Čilinskas). Todėl norint VEIKSMINGAI pasinaudoti artėjančiais rinkimais BŪTINA pakelti protestavimo ir pasipriešinimo lygi į TIKRAI masinį ir persverti kritinę masę į savo pusę. Tuo pačiu išryškėtu naujų žmonių už ką galima būtų balsuoti. Kiek tokių pažįstam dabar??.. Bent jau aš — vieną-kitą….. Ir kaip jiems kitaip atsirasti, jei ne per gyvą, masinį judėjimą!
  Deja, šiuo momentu viskas krypsta į pernelyg „sterilų“ procesą(per lateksą vaikų nebūna!),sakyčiau net panašėjantį į įprastą priešrinkiminį scenarijų…..
  Laimėjimai ne evoliucijos vaisius, bet revoliucijos!(nesupraskit primityviai)
  Prisiminiau kun. Varkalos žodžius, kad Valstybę reikia reanimuoti… Pasakysiu daugiau — NĖRA KO reanimuoti, metastazės paplito per toli…
  Todėl kviečiu kiekvieną žmogų, kiekvieną šeštadienį į Vilniaus „Hyde Parką“ prie prezidentūros!

  • Žinau dar vieną padorų žmogų, kuris, pamatęs, kas vyksta seime ir kad jis vienas nieko nepakeis, iš seimo išėjo. Tai buvo Rimvydas Vaštakas (dabartinis Susisiekimo ministerijos viceministras). Jei neklystu, tai jis netgi pasitraukė ir iš parijos.

   • Reiškia turim kandidatą į čia renkamus sąrašus:-) — bet ar jis pats sutiks(???), jei neturės tinkamos kompanijos. Panašu jis jau atsakė….

 111. kokia sio judejimo pozicija del pagrobtos Mergaites.ar jau viskas,niekam nebeidomu,daugiau jokiu zygiu ja isvaduoti ?Kokia pozicija del teisejos N.Venckienes,ar leisime ja sudoroti „lietuviskam teisingumui’?PRASAU ATSAKYTI

  • Negalime leisti. Bet tai bus veiksminga tik tuomet, kai „JIE“ pajus „MŪSŲ“ jėgą. Mūsų „pozicija“ aiški, bet jiems į tai nusispjaut — kol kas,“mes“ „jiems“, tik lojantys šunys.
   Tarp kitko — būtent toks turi būti „susiskirstymas“ .

  • Leisim,ar neleisim susidoroti galima šimtais būdų,netgi nunuodyti.Vienintelis kelias,tai nesureikšminti Venskienės,o kad Venskienių atsirastu tūkstančiai,arba bent panašių į ją,paprasčiausiai įtikinti save,kad galiu ir aš,kad nebijau,to užtektu.

 112. SAVAIP ATLIKDAMAS SVIETEJISKA MISIJA sita (kaip nekeista praleido) patalpinau KK vedamajame, kuriame Darius Kuolys eilini karta dergiamas nezinia ar del publikacijos autores nesusivokimo ar uz atlygi…

  NESIDUOKITE SUPJUDOMI, neissivaiksciokite kiekvienas po savo kiemelius patempe lupas, kas labiau patyres politikoje, kas „daktaresnis“ savo moksluose… TIK VEIKDAMI SUTELKTAI PASIEKSIME TIKSLA – TAUTOS LUKESCIUS IR PASITIKEJIMA ATSPINDINCIOS LEGITIMIOS TAUTA ATSTOVAUJANCIOS JEGOS DAUGUMA SEIME RUDENI.

  • aciu, kad nors patrumpinta paskelbete, gal ir teisingai ismestos mano emocijos, susije su viesai zinoma tiesa, kad pries vieno tikslo siekiancias demokratines jegas bus inirtingai taikomas zinomas principas „skaldyk ir valdyk“. O to jokiais budais negalima leisti.

 113. Matau,kad ir vėl lipat ant to pačio grėblio,kaip ir pirmasis Sąjūdis,visi nori į seimą tik negalvoja kas bus vėliau,o bus ta pati nesąmonė,kokia yra dabar.Pirmas tikslas kuri turėtu pasiekti visuomenininkai tai efektyvi valdžios kontrolė,tada nors Vėsaitę sodink į premjerus ,jinai žalos valstybei nepadarys.Tikriausiai jau pamiršot kokius teisingus ir atsidavusius žmones Sąjūdis susodino į valdžia,o dabar jie nužmogėjimo laipsniu žymiai pralenkė tarybinius funkcionierius.Jei Sąjūdis prieš 22 metus būtu nesusiskaldęs į partijas ir liktu kaip visuomeninė valdžią kontroliuojanti institucija,gyventume gal ne turtingesni,bet doresni tai tikrai.
  Taigi neapgaudinėkim kitų ,o ir savęs keiskim ne žmones,vietoj jų pasodindami tokius pačius,bet keiskim sistema ,kuri suteiks žmonėms kontrolę savo valdžios.

  • tai sistema ir pakeis naujas seimas,bet ne dabartiniu supuvusiu partiju valdziazmogiai,o nauja jega,jei rinkejai bus protingi…

   • Esu visiškai tikras(pažiūrėkit ką siūlo dabar) rinkėjai bus tokie patys ir daugumoj tie pat. Svarbiausia kad būtų kontrolės ir atsakomybės MECHANIZMAS PASIŪLYTAS PAČIŲ RENKAMŲ.

 114. Kęstučiui,realiai sistemą galima keisti ir kontroliuoti referendumų keliu.Na gal dar viena kita priemonė.Tačiau geriausiai gyvena tos šalys,kuriose tarsi Damoklo kardas virš politikų galvų kybo gerai veikiantis referendumo institutas.Šiuo klausimu puikiai mus gali pakonsultuoti gerbiamas A.Čekuolis.Manau,verta jo pagalba pasitikėti ir jam sutikus,pasinaudoti…Jis turi gerų įžvalgų.Tai tam,kad sutrumpinti kelią iki realių pokyčių…Ir dar,finansai,skirti referendumams atsipirktų su kaupu.Juo labiau, vieša paslaptis,kaip jie dabar švaistomi abejotinos reputacijos gegužės 23-iosios „herojei“ ir abejotinos reputacijos jos rėmėjams….Jau XXI amžius ir noras pasisakyti referendumuose neturėtų stebinti…Ir dar ,neturėtume pamiršti gerbiamų D.Kuolio ir R.Ozolo pasiūlymo,paskelbto po kovo 23-iosios teroro, iškviesti tyrėjų,ekspertų grupę iš užsienio pedofilijos byloms iš naujo ištirti.Tai puiki iniciatyva,kuri galėtų padėti išsiaiškinti visas mįsles nešališkai ir suteiktų vilties kurti Lietuvą…Nešališkai neišsiaiškinus visų žmogžudysčių ir tvirkinimo faktų,mūsų viltis „Už teisingumą“ liktų kyboti ore…Tai turėtų būti visų einančių į seimą garbės reikalu .Tai padėtų pasijusti saugiems.Manau,kad atskirti Garliavos įvykius,“tamsybių siautėjimą“ jų metu, nuo rinkimų konteksto būtų tas pats,kaip išbraukti Kalantos žygdarbį iš Lietuvos istorijos…..Juk Sąjūdis kovojo už nepriklausomybę,kuri be demokratiško mąstymo ir teisingumo pojūčio negalima…Kitaip lieka tironija,kuri veda į nepriklausomybės praradimą įvairiomis formomis….nes žiaurų tironą nugalės dar žiauresnis tironas.Belieka natūrali atranka ir kova už būvį….Manau,mes esame verti saugios,pasiturinčios,teisingos,atsakingos,mylinčios,orios,sąžiningos,teisingos,vidumi laisvos,nepakartojamos,stiprios,garbingos,nuostabios,tobulos Lietuvos.

  • Netikiu,kad Garliavos įvykiai bus išsiaiškinti,nes mano manymu čia slaptųjų tarnybų ausys kyšo,o su slaptosiomis tarnybomis gali rungtis tik slaptosios tarnybos,bet ne visuomenė,tikėtina,kad numes dar koki lavoną,kad paslėpti galus tuo ir baigsis.

 115. Gerai, kad telkiamasi po Teisingumo vėliava, nes būtent teisingumas yra pilietinio (politinio) bendruomeniškumo esmė. Džiaugiuosi, kad Eglės Witting-Marcinkevičiūtės straipsnyje „Nacionalinės etikos griuvėsiai, arba kaip nužudyti valstybę jos intelektualų rankomis V“ radau patvirtinimą tam, kuo esu įsitikinusi – kaip žmonių tarpusavio bendravimo pamatas yra TEISINGUMAS, taip ir žmogaus santykyje su valstybe esmių esmė irgi yra TEISINGUMAS. Dėl teisngumo stokos nyksta mūsų tauta, valstybė.

  Todėl šiandien, kai siūlome idėjas, piliečių sąrašus, kuriems norėtume patikėti valdyti mus ir valstybę, turėtume, manau, susitelkti ties vienu labai svarbiu kriterijumi: koks to siūlomo žmogaus yra santykis su savo valstybe, t.y.,kokie yra to žmogaus nacionalinės (pilietinės) etikos principai:
  1. Ar nerėmė tas žmogus sovietmečiu tų struktūrų, kurios buvo susijusios su tautos bei valstybingumo naikinimu.
  2. Ar palaikė ir palaiko žmones, organizacijas kovojusius (kovojusias) už tautos teises, laisvę ir dėl to nukentėjo.
  3. Ar ideologiškai nepagrindė ir neįteisino pakantumo ar prisitaikėliškumo prie represinio sovietinio režimo, smerkdami ir žemindami tuos, kurie jam priešinosi.
  4. Ar neplėtoja iš sovietinės istoriografijos perimto negatyvaus partizaninio karo vertinimo, tuo atmesdami lietuvių tautos teisę į kovą už savo valstybingumą bei laisvę.
  5. Ar neniekina ir nemenkina lietuvių atgimimui nusipelniusių žmonių.
  6. Ar nėra abejingi esminiams nacionalinio tapatumo ir istorijos interpretavimo klausimams.
  7. Ar laiko TEISNGUMĄ SVARBIAUSIU elgesio ir sprendimų kriterijumi.
  8. Ar nesiremia ideologijomis, kurios kelia grėsmę valstybei, ypač pradinėje jos kūrimosi stadijoje.
  9. Ar siekia kurti valstybę, paremtą europietiška nacijos samprata ir valstybingumo simbolika.

  O moralinio apsivalymo turėtume pirmiausia reikalauti iš teisėsaugos bei universitetų personalo – pirmiasia jie turi būti lojalūs lietuvių tautos viešajam interesui. Joks visuomenės (tautos) proveržis geresnio, teisnigesnio gyvenimo link nebus realizuotas, kol tai bus blokuojama instituciniu lygiu.

 116. manau reforma atlikta svietime,sveikatos srityje,socialineje,pensijine,dabar ateina reile politinems reformoms seime,prezidenturije ir vyriausybeje,jei reikia keisti konstitucija,o ja tikrai reikia taisyti,ir butinas referendumas del to,o ne del atomines,ji mums is viso nereikalinga,apie kokia cia laisve mums kalba,jei mes griet cia visi busime elito kaliniai

  • Mes jau 20 metų esame ELITO kaliniai.
   Ką daryti? Vykdyti, ką Jūs siūlote: „dabar ateina eile politinems reformoms seime,prezidenturije ir vyriausybeje,jei reikia keisti konstitucija,o ja tikrai reikia taisyti“. Apie tai jau rašiau.

 117. Išgelbėti MERGAITĘ skubiai.
  IŠSIŪSKIMTE Klonio ŠTURMO filmuotą medžiagą JUNGTINIŲ TAUTŲ teismui HAGOJE už nusikaltimą ŽMOGIŠKUMUI ir paprašykite ,kad atsiųstų savo ekspertus situacijai identifikuoti.

 118. DĖL PILIEČIŲ, VISUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ, VERSLO IR BENDRUOMENIŲ SUDERINTOS VEIKLOS SIEKIANT TEISINGUMO
  Tikslas:
  Suformuluoti labai konkrečius reikalavimus teismų, policijos ir prokuratūros darbo drausmei, kontrolei ir atsakomybei stiprinti. Suformuoti derybinę grupę ir tuos reikalavimus pateikti spręsti pagal kompetencijos galias atskirai Seimo Pirmininkei, Premjerui ir Prezidentei. Pareikalauti susitikimo su aukščiausiais šalies vadovais, po dešimties dienų nuo reikalavimų pateikimo. Pareikalauti Vadovų asmeninės atsakomybės už tų reikalavimų įvykdymą , tam tikrais suderėtais terminais ir pastovios teismų, policijos ir prokuratūros asmeninės kontrolės.
  Deryboms nepavykus organizuoti visaliaudinį streiką, masines demonstracijas, mitingus ir piketus.
  Suderintos veiklos principai
  Numatytiems tikslams įgyvendinti reikalinga:
  1. Parengti KREIPIMASĮ į Lietuvos piliečius , visuomenines organizacijas, verslininkus , bendruomenes su prašymu teikti labai konkrečius reikalavimus ir pasiūlymus teismų , policijos ir prokuratūros drausmei, kontrolei ir atsakomybei stiprinti. Kreipimesi akcentuoti, kad į šiuos reikalavimus nebus įtraukti iš kitų mūsų gyvenimo sferų aktualūs klausimai. Apie juos jau reikia galvoti ir ruoštis, bet tai bus kiti veiklos etapai.
  2. Miestuose, rajonuose ir gyvenvietėse ieškoti savanorių, kurie padėtų išplatinti KREIPIMASĮ ir kitus dokumentus savo gyvenamų zonų visuomenei , padėtų ir patartų gyventojams suformuluoti siūlymus ir reikalavimus.
  3. Vilniuje ir Kaune, sukomplektuoti iniciatyvines grupes, kurių tikslas būtų išplatinti KREIPIMASĮ visuomenei, rinkti gyventojų pasiūlymus ir pageidavimus, juos komplektuoti, analizuoti ir paruoštą bendrą reikalavimų ir pageidavimų paketą perduoti derybinei grupei Vilniuje, kuri paruoš galutinį pageidavimų ir reikalavimų paketą aukščiausiems šalies Vadovams.
  4. Derybinė grupė komplektuojama iš Vilniaus ir Kauno po du atstovus, iš regionų centrų Klaipėdos, Šiaulių, Panėvežio, Marijampolės, Utenos, Kėdainių, Telšių ir Tauragės po vieną atstovą.
  5. Paruoštą KREIPIMASI ir visą kitą informaciją galutinis adresatas turi gauti ne vėliau, kaip iki birželio mėn. 10 d. Pageidavmus ir reikalavimus Lietuvos visuomenė turėtų pateikti iki birželio mėn. 24 d. Duomenų surinkimas, analizė ir pirminio reikalavimų varianto parengimas iki liepos mėn. O1 d.
  6. Tuo pačiu metu, tą informaciją reikėtų pateikti ir žiniasklaidai – visoms radio ir televizijos stotims. Žiniasklaidą išlaiko visuomenė, pirkdama jos paslaugas. Todėl informaciją ir skelbimus turi priimti ir skelbti nemomkomai. Reikalingas kreipimasis į žiniasklaidą dėl akcijos informavimo ir nemokomų skelbimų. Šis kreipimasis turėtų būti pateikiamas kartu su reikalinga skelbti informacija.
  7. Seimo partijos, taip pat kitos partijos ir visuomeninės organizacijos, kurios kelia kandidatus į Seimą savo pageidavimus ir reikalavimus pateikia Kauno ir Vilniaus iniciatyvinėms grupėms. Jas galima būtų kviesti prisidėti rengiant bendrą reikalavimų paketą, be balsavimo teisės.
  Šioje akcijoje visi siūlymai ir reikalavimai tik griežtai susiję su iškeltais tikslais. Čia neturi pasireikšti politiniai, partiniai ir kitokie populistiniai reikalavimai. Dabar, prieš rinkimus, yra palankiausias metas spausti valdžią radikaliai tvarkyti valstybės valdymo struktūras. Todėl akciją pradėti nedelsiant, o šią technologiją pildyti, tobulinti ir net keisti nesunkiai galima darbo eigoje. Svarbiaisia, dabar kuo greičiau paskleisti KREIPIMASI visuomenei pasitelkus visas ryšio ir žiniasklaidos priemones.

 119. labai dorai pasielgtu visi buvę komunistų partijos nariai ,atsisakydami balotiruotis į seimą,juk dirbti tėvynės labui galima visur ,labai garbinga būtu ir tiems kurie bent dvi kadencijas prabuvo seime ,pastebėkit gyvenimą ne pro seimo langą. Galvoju ,kad valdžios kontrolė yra žymiai reikalingesnė,negu pyrago raikymas valdžioje. Gal mano pasiūlymą galėtu palaikyti rinkėjai ir neleisti,kad mano įvardytos grupės klystu amžinai.

 120. LR piliečiams
  Lietuvos Respublikos Prezidentei
  LR Seimo pirmininkei
  LRS nariams
  MANIFESTAS

  REIKALAUJAME DEMOKRATINIŲ TEISĖSAUGOS REFORMŲ, ĮVEDANČIŲ REALŲ VISUOMENĖS DALYVAVIMĄ VYKDANT TEISINGUMĄ IR FORMUOJANT TEISĖSAUGOS INSTITUCIJAS

  Kviečiame visus piliečius, pritariančius šiam pilietiniam dokumentui, neatidėliojant siųsti savo raštišką pritarimą e-mailais, nurodant savo vardą, pavardę bei miestą ar NVO (jei jei esate jos atstovas) adresu:
  uzdemokratineteisesauga@gmail.com

  Kviečiame būti pilietiškai solidariems ir šį dokumentą persiųsti visiems savo pažistamiems ir bičiuliams

  2012-06-01
  Atmetame Teisingumo ministerijos paruoštą, prezidentūros ir vyriausybės ,,palaimintą“ įstatymo projektą, numatantį netrukus teismuose įvesti visuomenės teisėjų (VT) institutą. Taip šio projekto anoniminiai autoriai nusprendė pervadinti nepopuliarią visuomenėje sovietmečio atgyveną– tarėjų instituciją, nes nutarė, kad ta pati panelė nauja suknele pasirodys visuomenei priimtinesnė ir mielesnė…Tuos VT sąrašus pagal projektą sudarys ir apmokys esama klaninė teisėsauga, o sprendimus bylose vis vien priiminės oficialūs teisėjai, kuriais pasitiki vos trylika procentų piliečių… Projektas toliau stumiamas Seimo link, nepaisant eilės NVO raštiškų neigiamų atsiliepimų, kuriuos gavo visos suinteresuotos institucijos. Nepritardami esamos uždaros klaninės sistemos turinio nekeičiančiai imitacinei reformai reikalaujame sukurti (dalyvaujant organizuotos visuomenės išrinktiems atstovams) ir priimti Seime, po viešo aptarimo visuomenėje, Prisiekusiųjų teismo (PT) įstatymą. Tai galėtų tapti visuomenės pageidaujamų teisėsaugos sistemos reformų kertiniu akmeniu. Tik ši institucija sudarytų realią galimybę visuomenei dalyvauti vykdant teisingumą ir galėtų padėti atkurti piliečių pasitikėjimą teisėsauga ir savo konstitucinėmis galiomis.
  Kaip alternatyvą politinės ir teisinės nomenklatūros siūlomam VT dariniui ir kitoms galimoms visuomenės dalyvavimą imituojančioms ,,reformoms“, eilė pilietinių, nuo valdžios finansavimo nepriklausomų, NVO sutarė dėl būtinų teisėsaugos reformų paketo. Kviečiame šalies NVO lyderius ir visus nebejingus šalies ateičiai piliečius parašais paremti šiuos realių demokratinių reformų reikalavimus. Reformų paketo esmė– reikalavime, kad LR Prezidentė, turinti įstatymų inicijavimo galimybę, ir LR Seimas įstatymais atvertų kelią Suverenui pačiam formuoti ir kontroliuoti teisėsaugos bei teisėtvarkos institucijas bei dalyvauti teisingumo vykdyme…Suprantame, kad Seimo nariams reikės neeilinės politinės valios ir ryžto nepaisant lengvai nuspėjamos tradicinių partijų vadovybės ir teisininkų klanų antipatijos, kad būtų priimtos reikalingos LR Konstitucijos pataisos ir atitinkami įstatymai. Mūsų siūlymų tikslas– panaikinti LR galiojančią uždarą klaninę antidemokratinę teisėsaugos sistemą, neužtikrinančią Konstitucijoje garantuotų demokratinės valstybės ir teisingumo nuostatų ir atstumiančią Tautą nuo teisinės valstybės kūrimo bei dalyvavimo vykdant teisingumą. Siekdami demokratizuoti uždarą teisėsaugos sistemą NVO ir piliečiai reikalauja šių konkrečių reformų:
  1. Įkurti LR prisiekusiųjų teismo (PT) instituciją baudžiamųjų bylų nagrinėjimui (prisiekusiųjų kiekis – nuo šešių iki dvylikos asmenų, teisėjas PT tik pirmininkauja).
  2. Įstatymais įteisinti (įtvirtinti) LR asmenų teisę rinkti apylinkių teisėjus tiesioginiuose rinkimuose.
  3. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui rinkti LR Generalinį prokurorą ir apygardų vyriausiuosius prokurorus.
  4. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti visus LR Vyriausiojo administracinio teismo, LR Aukščiausiojo teismo ir Konstitucinio teismo teisėjus.
  5. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti teisėją Europos žmogaus teisių teismui ir teisėją Europos teisingumo teismui
  Siekdami demokratinių permainų ir efektyvaus teisėtvarkos darbo mes reikalaujame:
  1. Įstatymais įteisinti asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui iš teisinį išsilavinimą turinčių pretendentų rinkti Policijos generalinį komisarą
  2. Teisės piliečiams tiesioginiuose rinkimuose tam tikram laikotarpiui rinkti teritorinių viešosios policijos padalinių vadovus. Tai yra, siūlome įsteigti renkamo policijos šerifo instituciją JAV ir kitų šalių pavyzdžiu.

  • nusišvilpt jiems į mūsų reikalavimus,ką mes galim ir turim padaryt,tai nerinkti komunistu,KGBistų ir miegančių po medžiu šio seimo narių į naują seimą.

 121. Lietuvos valdžia tai jauni išsilavinę tradicines seksualinis orientacijos žmones.
  Išrinktas į parlamenta negali būti būvės komunistas, būvės komjaunuolis, būvės konservatorius ar socialdemokratas. Nes tie veikėjai vos nepražudė valstybe.
  Lietuvos valdžia tai veninga komanda turinti viena tikslą, viena ideologija .
  Seimo narys tai tik seimo narys ir negali būti ministru ar turėti kita darbą .
  Ministras tai tarnas kuris vykdo seimo įsakymus ir negali būti seimo narys

  Valdžios pagrindinis tikslas turėtu būti .
  – Žmogaus išlaisvinimas nuo visu tiesioginiu mokesčiu baudžiavos
  – Mokesčiai valstybėje gali būti tik pridėtinei ir moka tik įmones siekiančios pelno
  – Sumažinti valdininkų kieki 90%
  – Valstybes valdymui ne daugiau kaip 1% ,surinktu mokesčiu
  – Surinkti mokesčiai padalinti visiems piliečiams poligiai
  – Atleisti nuo visu įmanomu mokesčiu privačias gydimo ir sveikatingumo įstaigas, privačias mokyklas ir mokymo įstaigas, privačius slaugos namus ir pensionatus .
  – Netaikyti jokiu mokesčiu maisto produktams, vaistams, busto šildymui. Nustatyti maksimalu pardavimo tarifą
  – Baudžiamas ir civilinis kodeksai aiškus ir suprantami. Dabartiniai kodeksai tarnauja valdžiai ir pinigams.
  – Liberalizuoti darbo kodeksą. darbo kodeksas parašytas dirbantiems o ne tinginiams
  – Valdininkams tiesiogine atsakomybe už padaryta žala valstybei ar žmogui.
  – Didžiųjų aferų organizatorius į cype ( Mažeikiu naftos privatizacija ir kitu įmonių privatizacija, atomines jėgainės sunaikinimas ir t.t.)

 122. Tai, kas buvo pasakyta metiniame Prezidentės pranešime nusipelno palaikymo ir pritarimo. Tačiau, komentatoriai taikliai pastebėjo, kad pranešime nutylėta daug svarbių klausimų ir Prezidentė neatskleidė savo nuomonės svarbiausiais klausimais, kuriais kviečia partijas, politikus ir visuomenę susitarti. Pritardamas vieno Žinių radijo klausytojo minčiai apsispręsti dėl Prezidentės nutylėto minimalaus darbo užmokesčio, pakartosiu savo mintį, kad darbas yra vienas iš svarbiausių atsinaujinančių energijos išteklių, todėl jo minimalūs ir vidutiniai rodikliai privalo būti pririšti prie tokių pat dominuojančių energijos rūšių – naftos ir dujų- pasaulinių rinkos kainų rodiklių. Tik tada prekių ir darbo rinkos susilies į bendrą rinką, bus užkirstas kelias išnaudojimui, priverstinei migracijai bei spekuliacijai šiais ištekliais.
  Buvo taip pat nutylėta, kodėl po FNTT skandalo ir Gegužės 17 d. įvykių Garliavoje prasidėjo atrankinė cenzūra bei vienašališka propaganda visose žiniasklaidos priemonėse, o nepaklususiems jai žurnalistams, vadovams bei savininkams daromas beprecedentis spaudimas. Nuo darbo nušalinti geriausi ir principingiausi žurnalistai bei vadovai, pradėtas jų ir principingų garbių visuomenininkų bei signatarų teisminis persekiojimas. Nutylėtas ir šiandien Seime prasidedantis gegužės 17 d. įvykių Garliavoje tyrimo garbios visuomeninės teisininkų bei žmogaus teisių gynimo komisijos darbas. Tokios cenzūros priemonės pagal Konstituciją yra galimos tik paskelbus Ypatingąją padėti, nors man neteko girdėti, kad Prezidentė būtų ją paskelbusi, nebent tai jau yra svarbiausia valstybės paslaptis. Jei tokia slapta ypatinga padėtis yra įvesta, laikau tai Prezidentei pavaldžių teisėsaugos institucijų bei dalies žiniasklaidos daromu slaptu demokratinės valstybės perversmu ir reiškiu neterminuotą taikaus pilietinio pasipriešinimo akciją, kurios metu ignoruosiu šališkas, cenzūroje dalyvaujančias žiniasklaidos priemones, nekomentuosiu šių leidinių ir jų publikacijų. Laikau vieninteliu cenzūros vidaus politikos klausimais dar nepaliestu leidiniu interneto tinklapį archyvas.lietuvossarasas.lt ir jo periodinį leidinį Aikštės žinios. Kviečiu visus prisijungti prie šių leidinių šūkio: „TIE-SOS!“

 123. Noriu pasidalinti įdėja, kuria radau vieno portalo komentaruose. Reikia pagaminti marškinėlius su užrašu “ TIE-SOS „. Neatiminės gal tokių marškinėlių iš žmonių :)

  • Graži idėja, bet tik „žaisliukas“….,
   kaip ir beveik viskas, kas dabar daroma…..
   Graudu….
   Esu tikras, tie vadinami „išgamos“ labai džiaugiasi tokia mūsų „kova“….

 124. Š.Valentinavičius Šiauliuose sakė teisybę, kad yra pasirašytas protokolas su judėjimu ,,už teisingumą“ ir trijų partijų.
  Iš D.Kuolio veiksmų, kurie neprognozuojami, t.y. skaidymasis, aiškios strategijos nebuvimas,
  darosi neaišku už kokią tiesą reikia kovoti.
  Neaišku, ar ta tiesa bus G.Songailos, P.Gylio ar kokio kito morališkai atgyvenusio politiko.

 125. Apie Garliavos įvykius, apie Pociūno žūties aplinkybes, Apie Stankūnaitės apsaugą, apie tiek žūčių surištų su pedofilijos byla, kurią šefuoja neaiškios Lietuvos struktūros. Apie tai reikia informuoti anglų kalba tarptautines informavimo priemones tokias kaip : CNN, BBC, ABC, CNBC, ir kitas. Teisingumas gali nugalėti tik per viešumą. Kaip gali būti, kad mergaitė nelinkusi fantazuoti nurodo į ją prievartavusius dėdes, o teisėsauga, to negirdi, nemato tame nusikialtimo? Byla net nepradedama nagrinėti! Kas čia reguliuoja, kokias bylas ir kaip reikia vykdyti, daro savo teisingumą? Visas pasaulis turi pamatyti, išgirsti, koks Lietuvoje teisingumas.

  • Kaip čia buvo rašoma, „nusišvilpt“ visoms toms BBC ir t.t.
   Be to juk viskas TEISĖTA!, nors akivaizdu kad neteisinga….
   Savo kieme turim patys susitvarkyti. Paklauskit kaip, ir aš jums atsakysiu:-)

 126. Sveiki. Noriu pasiūlyti gal ir sunkiai įgyvendinamą, bet konkretesnį pasiūlymą- inicijuoti konstitucijos pakeitimus, įteisinant tiesioginius seniūnų ir merų rinkimus. Nes demokratija be pilnavertės savivaldos, tai greičiau erzacdemokratija, kurios per du dešimtmečius atsiragavom iki soties.

 127. Laikas suprasti, kad Lietuva valdo tapati nusikalstoma finansine grupuote ,kuri finansavo bolševiku partija ir komunistu valdžia. Metodai tepatįs. Milžiniški mokesčiai piliečiams, išbuožinimas tu kurie netingi dirbti, ieškojimas liaudės priešu.

  Mafija valdanti Lietuva, sukuria problemas ,tam tikslui ,kad gautu finansavimą iš biudžeto.

  1- Padidina dirbantiems žmonėms mokesčius ,tuo sukurdami skurdą .Gauna finansavimą iš biudžeto skurdui šalinti ir užsigarantuoja sau milijardini pelną.
  2- Uždaro puikiai ir saugiai dirbančia atomine elektrine . Gauna tam tikslui Europos parama ,kuria sėkmingai išgrobsto. Statydami nauja atominė elektrine sėkmingai pasisavins milijardus .Tokia tą politika, apdūmei tautiečiams smegenis ir kraukis milijardus.
  3- Mafija ,kuri jau sėkmingai valdo Lietuva virš dvidešimt metu , susikrovė šimtus milijardu iš privatizacijos, pasisavindami Lietuvos piliečių surinktus mokesčius, grobdami Lietuvos piliečiu pinigus iš bankų, Išvogdami Europos parama Lietuvai ir t.t. Iš kiekvieno piliečio mafija pavogė mažiausiai 300 000 tūkstančių litu.
  4- Mafija karaliauja Lietuvos valstybėje ir nebaudžiamai lobsta . Mafijai negalioja Lietuvos įstatymai ,mafija gali prievartauti vaikus, nebaudžiamai žudyti žmones ( Pociūnas, Kedys, Ūsas ir t.t.)
  5- Mafija valdo prezidentūra, seimą ,vyriausybe, praskolino Lietuvos valstybe ir piliečius užsienio bankams.

  Reikia suvogti ir pripažinti ,kad Lietuvoje įdegtas feodalinis mafijos valdymas. Lietuvos valstybe okupuota nusikalstomu finansini grupuočių (NFG). Aukščiausia Lietuvos valdžia tai tik paklusnus tarnai ,pasiruošė ištikimai tarnauti mafijai ir paklusniai vigaiti NFG įsakymus. Ką ir stebėjome Garliavoje.
  Lietuvos pilietis ,tai tik baudžiauninkas kuris privalo mokėti mokesčius ir po mokesčiu sumokėjimo likti skurdžiumi. Lietuvos dirbantis pilietis sumoka valdžiai 80% uždirbtu pajamų per tiesioginius ir netiesioginius mokesčius. Pensininkas, neįgalusis, parama gaunantis sumoka valdžiai netiesioginius mokesčius 50% nuo gautu pajamų.
  Pats pelningiausias ir pastovus NFG biznis tai skirstymas pinigu per biudžetą , kuris atneša NFG milijardinius pelnus, kasmet.

  Baisiausiai tas, kad NFG valdo žmonių protą, įtikiną žmones per skleidžiama reklama
  balsuoti už tam tikra mafijos proteguojama kandidatą ar partija , palaikyti tam tikra nereikalinga piliečiams ir žalinga valstybei projektą. ( Mažeikiu naftos nusavinimas, Valdovu rūmu statyba, SODROS bastionu statyba, mokesčiu inspekcijų rūmu statyba , atomines uždarymas ir t.t. tūkstančiai pavyzdžių sukrovė mafijai milijardus).

  Nugalėti mafija( NFG) neįmanoma giesmėm, eitiniem, ar panašiais veiksmais. Reikia suvogti, kad mes esame paklusnus mafijos tarnai ,sąžiningi mokesčiu mokėtojai , mafijos gerbuvio finansuotojai. Mafija su mūsų pinigais daro ką nori ,net dangsto ir gina pedofilus. Mafija papirks arba sunaikins visus stojusius jai skersai kelio .

  Kaip pasipriešinti ( NFG)
  1- Suburti reformatorių komanda
  2- Reformatorių komanda skelbia referendumą, dėl konstitucijos suskandavimo ir valdžios perėmimo 5 metams
  3- Nušalinti nuo valdžios postu visus aukščiausius pareigūnus areštuojant jų ir jų giminaičiu sąskaitas taip pat turtą Lietuvoje ir užsienyje
  4- Referendumu patvirtinti naujus žmonėm naudingus įstatymus. Baudžiamas, civilinis, darbo kodeksai aiškus ir suprantami. Atleisti darbo žmogų nuo visu įmanomu tiesioginiu mokesčiu. Mokesčiai valstybėje tik pridėtinei
  5- Mokesčiu didžiai ir tarifai įrašyti į Lietuvos konstitucija ir didinami tik paskelbus referendumą.
  6- Surinkti mokesčiai paskirstomi piliečiams ir pilietis pats sprendžia, kur jam išleisti savo pinigus. Pats save valdo ( reali savivalda) investuoja į tai ko jam reikia
  7- Skubiai ir ženkliai sumažinti mokesčius mažam, vidutiniam verslui ,gamybos įmonėms
  8- Apsaugoti Lietuvos rinka nuo kiniško šlamšto ir šiukšlių iš vakarų (seni skarmalai ,rakandai, sena buitine technika ) įvežami už milijardus litu į Lietuva, žlugdo Lietuvos gamintoja ,skatina masine bedarbyste.
  Ir taip toliau.

     • Vitalijus ne tik persistengia, bet ir provokuoja imtis pvz nesąmoningos ekonomikos reformų. Tekste klaidų masė. Nepalaikau iš esmės.

     • Mafija nedraudžia gėdoti prie seimo , daužyti langus , organizuoti elgetų paradus, burbuliavimus ir t.t.
      Mafija nepakęs tu ,kure nori būti laisvi ir nepriklausyti žmonių skurdinimo sistemai. Raudonėji komisarai viską padarys, kad žmogus nepriklausantis jų ratui gyventu žemiau skurdo ribos. Tam tikslui nebereikia gulagu ,užtenka padidinti mokesčius tek ,kad maistas,vaistai ir kitos prekes būtinos dirbančiam žmogui butu neįperkamos. Padidinti mokesčius verslui tek ,kad tas negalėtu konkuruoti su Kinijos komunistine respublika ir sąžiningai dirbantis verslininkas garantuotai žlugtu.
      Ruošiami ir nauji išbuožinimo mechanizmai , tai turto mokestis, automobiliu mokestis, prabangos mokestis tam ,kad Lietuvoje liktu tik skurdžiai o protingi sumanus ir darbštus žmones dingtų iš Lietuvos.
      Paklausk savęs tautėti, kodėl valdžia kovoja prieš turtą ir tos kūrė sugeba pasirūpinti savimi ir duoti darbo kitiems , kodėl valdžia skurdina dirbanti žmogų kraudama dirbančiam milžiniškus mokesčius , kodėl prie mafijos įmonių mokesčiu inspekcija bijo net prisiartinti.

      Žmogus laisva valia gali pasirinkti ar jam tapti verslininkų ar jam pasisamdyti ir dirbti tam kuris jam duoda darbą, padeda išgyventi . Nekas žmogų prievarta negali varyti į darbą ir tas labai gerai
      Prievarta ir tironija yra tai ,kad dirbantis žmogus turi mokėti tiesioginius mokesčius valdžiai . Žmogus neturi pasirinkimo iš dirbančio per prievarta yra atimami uždirbti pinigai .Po mokesčiu sumokėjimo žmogus lieka plika subine ir negali tinkamai savimi pasirūpinti. Valdžia rūpinasi nuskurdintais tautiečiais sukurdama buka valdiška švietimo sistema , dažnai žalinga ir brangu valdiška žmonių gydimą už kuri reikia primokėti daktarui vokelyje ir t.t.

  • Vitalijau,pritariu viskam ,kas susiję su referendumu.Tai būtų esminis pokytis mūsų valstybės gyvenime,ir pats svarbiausias.Vakarų šalių gerovė tai tik patvirtina.

  • Turtingas tamsta esi jei nori pirkti rūbus lietuviškus. Aš iš skuduryno įsigyti ne kažką te įstengiu

 128. Kai tik perskaičiau Jūsų pavadinimą – „Lietuvos sąrašas“ iš karto paėmė kažkoks graudulys pasamoninis.. Galvojau kodėl taip. Tada atėjo mintis, kad tai susisiejo su vienų geriausių filmų: „Šindlerio sąrašas“, kuriame buvo gelbėjami žydai.. Taip ir susiasocijavo man, kad Lietuvos sąrašas, tai žmonės, kuriuos reikia gelbėti.
  Todėl siūlau pakeisti Jūsų pavadinimą į paprastesnį su tiesią mintimi! Nes tikiu, kad ne vienam man taip pasirodė..

  • Jei reikia, kad būtų „sąrašas“, tada galėtų būti „Lietuvos reformatorių sąrašas“: LRS

 129. Kodėl svetainėje nėra skyrelio apie artimiausius renginius? Taip birželio 12, Šiauliuose, dėl reklamos tebuvimo tik ant stulpų, manęs nepasiekė informacija apie šiauliškių susitikimą su „užteisingumiečiais.“. Įveskite skyrelį „Artimiausi renginiai visoje Lietuvoje“. Juolab, tuoj bus „užkaista priešrinkiminė košė“.

 130. Noriu pasiūlyti savo idėjas.Pirmiausia turime įvardyti problemas , kurios labiausia pavojingos Lietuvos valstybės egzistavimui.
  Aš manau, kad blogis numeris pirmas yra girtuokliavimas. Nėra jokios valstybės strategijos, kaip su šiuo blogiu kovoti. Tik blaivi tauta yra aktyvi kovotoja prieš kitas blogybes.Tiems, kurie savaitgalį praleidžia baruose girtuokliaudami, nerūpi valstybės problemos.
  Taigi turi būti sudaryta strategija sveikatingumo ugdymui nuo vaiko amžiaus.
  Pats esu blaivininkas, mėgstantis sportą žmogus. Tenka susitikti miške su kitais sveiko gyvenimo būdo žmonėmis.Tų žmonių mintys labai skiriasi nuo kitų žmonių.Tai aktyvūs žmonės, pergyvenantys dėl valstybėje klestinčio blogio. Jei tokių žmonių bus tūkstančiai, tai jie galės daryti įtaką valdantiesiems, kontroliuoti juos, per referendumus priimti įstatymus, naudingus visai visuomenei.
  Kita blogybė yra vaikų teisių padėtis Lietuvoje. Pagalvokime ar girtaujančių tėvų šeimose nepažeidžiamos vaikų teisės.Vaikų teisių tarnybos tik deklaruoja rūpinimąsi vaikais.Reikėtų priimti įstatymą , kuris baustų tėvus už vaikų nepriežiūrą. Taip pat reikėtų stebėti ar tokiose šeimose vaikas nepatiria smurto.
  Trečia reikėtų peržiūrėti visą baudžiamąjį kodeksą. Dabar bausmės numatytos nuo iki. Tai prokuras ir teisėjas visaip gali jas intrepetuoti.
  Prisimenu dvi bylas už nužudymą, kai dar buvo mirties bausmė. Vienas lakūnas nužudė žmogų, kuris jį apvogė. Prokuroras jam siūlė skirti mirties bausmę, kurią teismas ir paskyrė. Kitoje byloje buvo žiauriai nužudyta šeima. Žudikai šeimos narius kankino.Žudikas buvo nuteistas 12m kalėjimo. Kur logika. Juk antru atveju nužudymas žymiai žiauresnis.Todėl ir reikia peržiūrėti baudžiamąjį kodeksą, kad prokuratūra ir teismai negalėtų manupuliuoti baudų ribomis.

 131. visos partijos žadėdavo atsisukti į žmogų ir niekada neatsisukdavo,aš siūlau“Lietuvos Sąrašui“,duoti pažadą kiekvienam ,kuriam virš 50m ir turi problemų su dantimis,iš privatizacijos fondo protezuoti,nors po du dantis,jie to nusipelnė.Tai ne tik padėtu laimėti rinkimus bet ir patvirtintu šio sąrašo tolimesnius siekius.

 132. Čia ne mano įdėja bet manau verta dėmesio. Reikia pakeisti rinkimų įstatymą taip jog įsiskaičiuotų balsai „prieš“. Pav. yra du kandidatai- blogas ir dar blogesnis. Jeigu jie surenka daugiau balsų „prieš“ nei „už“- toje rinkimų apylinkėje organizuojami nauji rinkimai.

  • pasiūlimas geras,bet tada rinkimai turėtu būti privalomi,kad atspindėtu tikrą nuomonę,o ne tik papirktu agurkais.

 133. Kažkada Moze išvedė žydus į dykuma po kuria klajojo 40metu tam ,kad žydai užmirštu ,kad jie buvo vergais.
  Manau ,kad lietuvi irgi reikia išvesti į dykuma ,kad užmirštu ,kad reikia būti mokesčiu mokėtoju

  • O mane kamuoja liaudies išmintis, kad „tauta verta savo karaliaus“… Tad jokios dykumos mums nepadės…

    • Kaip benorėčiau šokti baletą, bet man tai neįmanoma… Taip ir su tauta — kiek besistengtų gyventi laisvai ir savarankiškai, bet labai panašu tai nebepakeliama našta.., kaip bebūtų graudu:-( Bet tai nereiškia kad tauta „bloga“. Juk nepasakysim, pvz., kad čiukčių tauta bloga. NĖRA „blogų“ tautų,bet yra kažkam „netinkamos“, arba „neprinokusios“. Tikiuosi paaiškinau:-)
     P.S. Tik nereikia pigaus maralizavimo „patriotiniais pagrindais“.

 134. Kandidatuojantiems į valdžios institucijas reikia sukurti kvalifikacinius reikalavimus, taip pat ribotą kadencijų skaičių, ir viešą visiems laisvai prieinamą veiklos ataskaitą.

 135. Norėčiau keletą žodžių pasakyti Neringai Venckienei. Labai gerbiu p. Venckienę, lenkiuosi prieš jos stiprybę ir ištvermę kovojant su didžiule neteisybe ir demagogija, tačiau norėčiau patarti neužmiršti Biblijoje užrašytos vienos minties (gal tiksliai nepasakysiu bet mintis bus ta pati). „Būkite taikūs kaip balandžiai ir gudrūs kaip žalčiai“.
  Štai to gudrumo. o gal kartais ir nutylėjimo p. Venckienei manau būtina pasimokyti ir tai teisybės paieškose išeitų tik į naudą.

  • taigi to nutylėjimo,gudravimo,prisitaikymo pilna Lietuva ir visas pasaulis.Tik tiesus ir garbingas tiesos sakymas dar gali mus išgelbėti.Prabuskim žmonės,nes jau ir norėdami tiesos bijom tiesiai apie ją kalbėti.

 136. Balsuodami rinkimuose atsiplėškite skiautelę popieriaus nuo balsavimo biuletenio. Taip prireikus galima būtų pasitikrinti savo biuletenio autentiškumą. Kad lengviau būtų jį atrasti tarp kitų biuletenių abtrojoje pusėje pasižymėkite, kad ir užraįydami kokį nors numerį. Dėl viso pikto, kad nepamirštumėt užsirašykit tokį patį numerį ir ant atsiplėštosios skiautelės. Variacijų gali būtį ir kitolių, svarbu, kad savo biuletenį galėtumėte atpazinti ir kitiem įrodyti jog tai jūsų balsavimo biuletenis. Išlieka galimybė provokacijoms. Tokioms kaip balsuoti vienaip, o teigti priešingai. Gal kas galvotesnis sugalvos ir tam priešnuodžių. Šitaip būtų sumažinama galimybė klastoti balsavimo rezultatus.
  Reikalauti, kad išrinktieji pasirašytų darbu sutartis su savo darbdaviais-rinkėjais. Juk oficialiai visiems mirtingiesiems darbo sutartys privalomos. O gal atsirastų kas iš išrinktųjų galintis parodyti pavyzdį? Taip, vienai iš šalių pažeidus sutartį, ginčas būtų nagrinėjamas teismine tvarka. Žinau, sakysite, – varnas varnui akies nekerta. Tačiau teisminė tvarka neužsibaigia Lietuvos teismu ribose.
  Gaila, tačiau panašėja į dar vieną garo nuleidimo vožtuvą. Pamėtėtos mintys geros, tačiau jų išpildymas kelia abejonių. Įpatingai pasigendu visuomenininkų dialogo su visuomene, deklaracijos nėra dialogas. Ar ne geriau imtis iniciatyvos patiems. Kad ir sąrašo klausimu; jau senokai buvo pasiūlymų kaip tobulinti šio sąrašo sudarymą, tačiau į tai visiška tyla. Kyla visokių minčių, gal tas sąrašas jau yra ir jis atsiradęs anksčiau už pačią idėją?
  Geros nakties visiem.

 137. Siūlau pradėti sudarinėti Švonderio sąrašą, į kurį įrašysime personas, kurių nebenorime matyti valdžioje:
  1. Viktor Uspaskich
  2. Rolandas Paksas
  3. Algirdas Paleckis
  4. Algis Čaplikas
  5. Artūras Zuokas
  6. Valdemar Tomševski
  7. Kazimira Prunskienė
  8. Algirdas Butkevičius
  9. Artūras Paulauskas
  10. Vytenis Povilas Andriukaitis
  11. Raimundas Palaitis
  12. Vytautas Bogušis
  13. Marija Aušrinė Pavilionienė

  • 14. Valentinas Mazuronis
   15. Bronius Bradauskas
   16. Česlovas Juršėnas
   17. Gediminas Kirkilas
   18. Loreta Graužinienė
   19. Arūnas Valinskas
   20. Artūras Melianas
   21. Birutė Vėsaitė
   22. Irena Šiaulienė
   23. Julius Veselka
   24. Julius Sabatauskas
   25. Kristina Brazauskienė
   26. Vytautas Šustauskas
   27. Remigijus Ačas
   28. Kęstutis Daukšys
   29. Juozas Olekas
   30. Algirdas Sysas

   PILDYK IR PLATINK

   • Vincas Babilius
    Asta Baukutė
    Vida Marija Čigrejienė
    Stanislovas Giedraitis
    Petras Gražulis
    Juozas Jagminas
    Evaldas Lementauskas
    Arminas Lydeka
    Donalda Meiželytė
    Antanas Nedzinskas
    Gintaras Steponavičius

 138. Jei naujai besisiūlantys į valdžią nepateiks VEIKSMINGO savikontrolės ir atsakomybės mechanizmo, o ne tik gražaus rytojaus pažadus :-),
  „siūlau idėją“ nebalsuoti už nieką,
  kad ir vėl nebūtų apmaudu savanoriškai durinamiems.

  • Na nesutinku, nes vistiek ateis tiek konservų, tiek socdemų artimieji (o jų daug) taip pat etatiniai, kurie net žemės drebėjimo atveju eitų balsuoti už „savus“ ir ,kol tu tokia forma protestuosi, vėl išrinks tuos pačius. Tik tu jau morališkai neturėsi teisės reikšti pretenzijas, nes nedalyvavai renkant. Pamąstyk apie tai. O gal tavo balsas kaip tik galėtų būti lemiamas, tas vienintelis, kurio pritrūko naujam veidui patekti į seimą?

   • Balsuočiau…, jei mano „1 proc. vilties“(IR VĖL!) neištirptu…
    Galiu lažintis — ir vėl pateks į valdžią keli nauji „veidai-gelbėtojai“(kas tikras, kas nelabai:-)), bet viskas liks kaip buvę. Kaip jau rašiau, „tikri“ „kentės“, garbingi — patys pabėgs, o likusieji — „prisijungs prie vamzdyno“…
    Be masinio laimėjimo nieko įdomaus nenumatau:-), o „masinis“ laimėjimas galėtų būti esant tik masiniam visuomeniniam judėjimui, bet, deja, matau tik standartinius priešrinkiminius manėvrus.
    Todėl, IR VĖL:-), žadu nedalyvauti šitame cirke(bent jau dabar).

 139. Žinot, kas baisiausia? Dauguma žmonių vis dar tiki esamu seimu ir ten esančiomis partijomis. Visai neseniai sutikau pažįstamą, kuri pasisakė, kad reikėtų būti nuosekliais ir palaikyti konservus. Nepaisant teisingumo bankroto ir visiško teisinės sistemos supuvimo, žmonės vis dar nenori pripažinti ir gilintis, kas vyksta. O dar gražiau – tuo net netiki. Manau, kad kudirkiška strategija tinka tik apskritai patriotiškai savimonei palaikyti, bet ne cinišką ir susvetimėjusią visuomenę skatinti keistis.
  Žmonių nedideli susibūrimai ir budėjimai yra puikus pilietiškumo gestas, bet esu tikra, kad to per maža. Puikiai suprantu, kad dabar visos pastangos nukreipiamos į seimo rinkimus, todėl čia pateikiami sąrašai yra labai svarbūs. Bet vėlgi kyla klausimas, ar dauguma Lietuvos žmonių yra nusiteikę keisti valdžią per šiuos rinkimus? Ciniškai nusiteikusi visuomenė beveik nededa jokių pastangų, kad ką nors apskritai suvoktų ir netgi bandytų mąstyti. Tai ką daryti?

  • Gerb. Jolanta,
   Partijos įkūnija tam tikrą pasaulėžiūrą. Konservatoriai atstovauja (turėtų) stambųjį kapitalą, liberalai pasisako (turėtų) už laisvę žmogui užsidirbti, socialdemokratai rūpinasi (turėtų) visų sąžiningų žmonių socialine gerove.
   Manau, kad blogiausia yra per naktį išdygusios vieno žmogaus (dažniausiai nuskriausto) partijos. Jos kelia rimtų įtarimų dėl užsienio tarnybų kišimosi ir dėl nedidelės visuomenė grupės interesų tenkinimo.
   Jei „tradicines“ partijas yra uzurpavę išsišokėliai, tai dar nereiškia, kad reikia „gramzdinti“ visą partiją. Reikia padėti doriems partijų nariams atgauti vadovavimą partijai (reitingavimas). Tik tam tikslui reikia aiškiai skelbti kas su konkrečiais vadovais yra blogai ir kuo juos reiktų keisti.
   Aš kviečiu žmones balsuoti už tradicines partijas ir reitinguoti jos narius.

   • Dori susikompromitavusių partijų nariai… Jei tradicinę partiją yra uzurpavę išsišokėliai, doras žmogus turėtų palikti tokią partiją. Jei seimą yra uzurpavę išsišokėliai, doras žmogus turėtų palikti tokią irštvą.

  • Pritariu, Jolanta. Mes neturime pilietinės visuomenės. Ką daryti? Manau, Lietuvai dabar labai reikėtų kokio nors Pinočeto ar bent Li Kuan Ju, galiausiai nors Saakašvilio. Rinkimai vargu ar padės pakeisti situaciją. Pavyzdys – Rusija.
   Bet gal reikėtų prisiminti Sąjūdžio laikų patirtį, kai iniciatyvinės grupės važinėjo po visą Lietuvą.

 140. Lietuvos sąrašui siūlau rinkimų temą:

  „Lietuvos valdžia – Lietuvos žmonės“

  Po šio užrašo plakate galėtų būti paaiškinimas „Valstybės institucijos – Seimas, Vyriausybė, Prezidentūra, privalo KAS MĖNESĮ atsiskaitinėti savo valdžiai – Lietuvos žmonėms“.

  Lietuvos žmonės yra Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros darbdavys. Jie moka atlyginimus kiekvieną mėnesį visiems šių institucijų darbuotojams ir turi teisę žinoti, ką tie darbuotojai padarė.

  Vien ministerijose dirba 60600 (šešiasdešimt tūkstančių šeši šimtai) darbuotojų. Tai prilygsta pasaulinio lygio kompanijoms, tokioms kaip LG Electronics (82 772 darbuotojai), „Intel“ (82 500 darbuotojų), „Barclays Bank“ (77 000 darbuotojų).

  Kaip manote, ką pasakytų LG Electronics, „Intel“ ar „Barclays Bank“ kompanijų akcininkai, jei jų darbuotojai atsisakytų pateikti ataskaitas apie tai, ką jie daro ?

  Šiuo atveju Lietuvos piliečiai yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės „akcininkai“. Lietuvos piliečiai moka atlyginimus visiems 60 600 darbuotojų, bet ar jie žino, ką padarė 60 600 darbuotojų per praėjusį mėnesį?

  Darbuotojų skaičius valstybės institucijose ir įstaigose:

  Vidaus reikalų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 27044
  Finansų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 6885
  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 6309
  Teisingumo ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 4441
  Vyriausybės įstaigos – 3239
  Aplinkos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 2769
  Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 2641
  Sveikatos apsaugos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 1943
  Krašto apsaugos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 1749
  Užsienio reikalų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 1014
  Susisiekimo ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 879
  Ūkio ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 535
  Švietimo ir mokslo ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 355
  Kultūros ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 322
  Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko tarnyba – 220
  Energetikos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – 202
  Vyriausybės atstovų tarnybos – 53

  Iš viso: 60600

 141. Tautiečiai, manau pribrendo reikalas kelti seimo narių skaičiaus klausimą. Šitiek Lietuvos išsivaikščiojo, o jų tiek pat, dar patarėjų prilipo (jau po 3 turi). O kiek kitokio personalo priviso, ar kas paskaičiavo? Kad ir ta pati Sekmoko misieterija, turėjusi „nieko nekainuoti“ į kokį monstrą išaugo? Kiek jos išlaikymui lėšų išeikvojama ar kas nors žinote? Girdėjote? Tad, manau, žmonės su malonumu balsuotų už tuos, kurie siūlys seimo narių sumažinti nors per pusę – kiek atliktų lėšų, kurias naudingiau būtų galima panaudoti.

  • aš tai padidinčiau seimo narių skaičių,nes matosi kaip lengvai jie įtakojami,jei sumažintume jų skaičių,tai demokratijos būtu dar mažiau.

  • prezidentūrą tai tikrai Lietuvai nereikalinga institucija,pilna neaišku iš kokios tarbos ištrauktų veikėjų ,kurių niekas nerinko,o vandenėlį drumsčia kaip tikri balos šeimininkai.

 142. Ar jums reikia finansavimo siekiant sukurti savo verslą? Ar jums reikia finansavimą iš jūsų verslo plėtrai? Ar turite asmeninę paskolą? Ar jums reikia paskolos sumokėti savo skolą? Tada taikomi johnwacoloancompany@yahoo.com, Jei galite atsakyti Taip, bet į šiuos klausimus. Tada ieškoti ne toliau!

  Labas My name is Mr Jonas WACO. Esu privati paskola skolintojas, kurie

  Duoda paskolas privačių ir juridinių asmenų. kaip

  Daugelis bankų jums buvo pasuko žemyn? Mūsų paskolos svyruoja nuo

  Asmeninė į verslo paskolų. Mūsų palūkanų norma yra labai

  Įperkamos. Mūsų paskola procesas yra labai greitas taip pat.

  Mes labai nori padaryti visus savo finansinius rūpesčius

  Praeities dalykas. Ar jūs tikrai pasiruošę savo

  Finansinės problemos išspręstos. Prašyti paskolos šiandien.

  Užpildyti duomenų formą, kad aš galiu duoti jums mūsų terminus ir sąlygas.

  Pareiškėjo duomenų formą

  Jūsų PAVADINIMAS ……….
  Jūsų AMŽIAUS ………
  Lytis ………
  Jūsų ŠALIS ……….
  Jūsų UŽSIĖMIMAS ……….
  JŪSŲ Šeimyninė STATUSAS ……….
  TELEFONAS ……….
  Mėnesio pajamos ……….
  ADRESAS ……….
  TIKSLAS ……….
  REIKALINGA PASKOLA SUMA ……….
  TELEFONAS ……….
  Paskolos laikotarpį ……….

  Mes tikimės, kad ilgalaikius verslo santykius su jumis ir žemiau nurodytam Mūsų elektroninio pašto adresas.

  Nuoširdžiausi linkėjimai

  P. John Waco.

  Susisiekite su mumis ne johnwacoloancompany@yahoo.com

 143. Умных и честных людей много, но расставлены они так грамотно, чтобы не мешались. Isgirdau ir noriu pasidalinti su Jumis.
  Protingu zmoniu tikrai Lietuvoje netruksta, bet drasiu vienetai. Tik drasus ir ryztingi, kvalifikuoti specialistai (kiekvienas savo srities). Tik tokie zmones, o geriausiai tokiu zmoniu komanda galetu atstovauti zmoniu interesams. Ir nepamirskite, kad kova gali buti ir su krauju. Tad tie kurie gali ir nori kovoti, tik tokie zmones turi buti tame sarase. As siulau save. Nes galiu daugiau negu kiti galvoja

  • Поздно доктор — корова сдохла…. :-), arba,
   Prisikėlimo partija jau turi kloną :-)

 144. Manau viena iš spręstinų problemų VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Visiem labai patogus ir tinkamas. Net biografijos nepavyko niekur rasti. Tik du Vaigauskai , aukšti KGB pareigūnai Google’je paminėti.

 145. Ponai: D. Kuoly, A. Medalinskai, R. Ozolai, B. Genzeli, N. Venskiene, J. Varkala ir kiti gerbiamieji sąjūdžio dalyviai ir iniciatoriai, susitarkite tarpusavyje ir parodykite, kad galite kartu dirbti Lietuvos naudai. Tai yra svarbiausias, mano nuomone politiko gebėjimas – susitarti dėl bendro tikslo, susitarti dėl bendradarbiavimo taisyklių, kol dar tai įmanoma, nes yra bendras tikslas, kurį kiekvienas gali matyti kiek kitaip, bet tam ir reikalingi susitarimai, nes žmonės yra skirtingi. Tikiu jūsų gera valia.

  • Visi supranta, kad norit pasiekti rezultatų, reikia VIENYTIS. Tačiau kodėl taip sunku susitarti?
   Todėl kas mes visi skirtingi. Juk natūralu, kad vieniems nepatinka vieni dalykai, o kitiems kiti. Pavyzdžiui, Alvydas Medalinskas „Lietuvos žinių“ straipsnyje rašo: „Ne vienam žmogui, įskaitant šio straipsnio autorių, buvo nepriimtina, kad mergaitės tragedija suvedama į politinės partijos formatą“ arba prof. Povilas Gylys „Laisvo laikraščio“ straipsnyje rašo: „Lietuvos sąrašas“ buvo bendra V.Vasiliausko ir D.Kuolio idėja. Į detales šiuo klausimu aš nenorėčiau gilintis, bet man atrodo, Darius padarė keletą žingsnių, kurie neatitinka anksčiau padarytų džentelmeniškų susitarimų…“
   Taigi, vieniems nepriimtina „Drąsos kelio“ partija, kitiems nepatinka „Lietuvos sąrašo“ partijos susikūrimas ir t.t. O ką daryti? Kaip gi pasiekti tą VIENYBĘ?
   Reikia TOLERANCIJOS, t.y. reikia gerbti kitus žmones, siekiančius tų pačių tikslų, gerbti jų kitokio kelio pasirinkimą ir ieškoti susiderinimo galimybių.
   Manau, kad to ir siekia Darius.

 146. Siūlau sprendimą, kuris neužgaudamas nei vieno ambicijų, duotų lemiamą naudą rinkimuose. Esmė: sudaryti Sąrašą, ar tai būtų Lietuvos sąrašas ar, sakykime, Nacionalinio susitarimo sąrašas, ar dar kitaip pavadintas, nesvarbu. Svarbu tai, kad šiame sąraše būtų Lietuvai žinomi kaip visapusiškai morališkai stiprūs ir švarūs žmonės, daug pasiekę profesinėje ar(ir) politinėje- visuomeninėje veikloje, kurių kiekvienas, nepriklausomai kokioje partijoje ar judėjime dabar yra, galėtų užtikrintai laimėti vienmandatėse. TAIP JAU TURĖTUME PUSĘ SEIMO. Kita dalis laimėtų tam tikrą skaičių vietų per partijų sąrašus. Jei laimėję vienmandatėje yra ir partijos sąraše, tokiu atveju partijos sąrašas pailgėja tokiu skaičiumi kiek yra laimėjusių vienmandatėse. Tokia schema duotų galimybę garantuotai surimkti daugumą ir Seime priimti visus būtinus įstatymus dėl pokyčių teisėtvarkoje, ekonomikoje, švietime, sveikatos apsaugoje irt.t. ir t.t.

 147. Arvydai, man atrodo, kad Darius K. tokias idėjas kaip tik ir siekia įgyvendinti Judėjime. Taigi, jūs bendraminčiai

 148. Gerai būtų dainelės, uždegančios kovai, ne tik maldos –
  Kernagis, „Antis“, Bob Marley, Johhny Cash. Trūksta man pozityvios ugnelės visame judėjime. Jaunimas todėl ir nesijungia. Youtube galima rasti visko, gerų tekstų ir muzikos, kaip antai:
  Bob Marley („Get Up Stand Up“):
  „You can fool some people sometimes,
  But you can’t fool all the people all the time.
  So now we see the light,
  We gonna stand up for our rights!“

  Cash („God’s Gonna Cut You Down“):
  „Go tell that long tongue liar
  Go and tell that midnight rider
  Tell the rambler,
  The gambler,
  The back biter
  Tell ’em that God’s gonna cut ’em down
  Tell ’em that God’s gonna cut ’em down“

 149. Keliu idėją Sąrašui organizuotis kaip normaliai partijai, kuri siektų valstybės pažangos ir visuomenės solidarumo didėjimo.

  Seime ir rinkimuose tikrai nereikia papildomo chaoso, tegu ir geriausiais ketinimais keliamo. Lietuvos politinei sistemai stiprėti reikia ne pribėgom dalyvaujančių, reikia profesionalių politikų, kurie neišsibėgios po vienų kitų rinkimų o liks atsakyti už savo darbus ir toliau sieks įgyvendinti tai ką jie mano valstybei yra būtina pasiekti.

  Todėl (1) drąsiai dėkite ant stalo savo veiklos viziją (kokie turi būti mūsų valstybės ir visuomenės pagrindiniai vertybiniai bruožai?), šalies socialinės ir ekonominės raidos programą (ar sieksite liberalaus augimo, ar socialiai orientuoto gerbūvio ir kas už tai mokės?), demokratijos stiprinimo gaires (kaip užtikrinsite piliečio dalyvavimo valstybės valdyme teisę ir ugdysite atsakomybę?) ir valstybės tarptautinės padėties suvokimą (kur ir ar dar „stosime“ ir kokie principai turi lemti mūsų užsienio politiką?). (2) Parinkite aiškius lyderius, kurie galėtų aiškinti ir išaiškinti iškeltus prioritetus. (3) Prisiimkite atsakomybę ne tik šiems, bet ir ateities rinkimams. Žinoma ir veiklai tarp jų.

 150. Gera diena,

  MES VISI Siūlome paskolų rūšių antradienis statymas licenciją IR registruota bendrovė According „Finansų Ministry IR Abudžos pradėti that turimi paskolas, Greitai IR Uzh prieinamą Kaina Teisėti pasiulymu KAIP 3% palūkanų norma IR Norma that world.Being. „Mūsų paketai apima: ** Auto paskola Pradžia Paskolų“ Būsto paskolų ** imones * TARPTAUTINIS Kreditas Kreditas paskola Darbuotojai ** IR daug Daugiau. Prašome, if jus domina IR malonumas IR „Mūsų Parent pasiūlymas, KAIP Tai padaryti nedvejodami susisiekite SU mumis, if REIKIA“ Mūsų PASLAUGŲ, nenurodyti kitoje vietoje JIS YRA priverstas antradienis Pateikite mums Toliau pateikta Informācija antradienis pradėti PROCESA JŪSŲ paskola Suma.
  (kingsmike01@hotmail.com)

  Vardo: _________
  Pavardė: _________
  Nusikaltimų prevencijos būdai: _________
  Adresas: _________
  Šeimyninė padėtis: _________
  Kontaktai: _________
  Miestas / Pasto: _________
  Šalis „: _________
  Vardas: Name _________
  Suma paskolos, Kai it is necessary: _________
  Paskolos terminas: _________
  Pajamos už Menesi / metinės pajamos: _________
  Home address: _________
  Paskolos paskirtis: _________
  Telefonas: _________
  Faksas: _________

  Dėkojame that pasirinkote mus!
  MIKE hurt ..

 151. Laba diena,

  Mes siūlome visas paskolų fiziniams asmenims natūra, bendradarbiauti institucijas ir mokyklas. Mūsų metinė palūkanų norma yra 3% per 1 metus 20 metų grąžinimo trukmė laikotarpį bet kurioje pasaulio dalyje. Mes suteikiame paskolas per 10.000 eurų į 50,000.000 Euro asortimentą. Dėl išsamesnės informacijos prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu (customersdesiretrustfirm@gmail.com) Linkėjimai

 152. Labas ponios ir ponai, mes galime jums padėti su teisėtų paskolos ..
  grįžti į mus dabar elektroniniu paštu kaip calvinhalthelp@gmail.com
  kad galėtume tęsti Jums pasiūlyti pigus paskolos ..
  linkėjimai
  mr sustabdyti

 153. Geros dienos jums, mes sertifikuota ir patvirtinta paskolos bendrovė mes suteikiame paskolas į mūsų klientų su jokiu stresu, nes jų laimė yra mūsų tikslas, mes taip pat jokios rūšies paskolos, jei jus domina gauti greitą ir greitą paskolą, kuri padės jums patogus gyvenimo metu nedvejodami rašykite mums leonaldwatsonloanfinance@gmail.com jūsų paskolos procesą,
  PASTABA: mes dirbame tik su rimtais ir pagarbiai žmonių
  skolininkams INFORMACIJA
  Vardas:
  Antras pavadinimas:
  Amžius:
  Lytis:
  Šeimyninė padėtis:
  Šalis:
  Paskirtis paskolos:
  adresas:
  Paskolos suma, reikalinga:
  Paskolos trukmė:
  Telefono numeris:
  Faksas:
  Pašto Kodas:
  Mėnesio pajamos:
  Ar prašote paskolą internetu prieš?:

 154. MANO GERBIAMI žmonėmis, pradėkite Paskola verslo DABAR IR sumokėti savo sąskaitas mažesnį kaip 3%, aš gerai REGISTRUOTAS paskolą skolintojui, JEI
  Nėra jokios VIENAS KAD REIKIA skubiai PASKOLOS galite susisiekti su manimi dėl elektroninio pašto
  VIA loanservice06@admin.in.th

 155. Mes apdalinti paskolą suinteresuotiems inviduals kurie ieško paskolą su gera faith.Are išvysite
  rimtai reikia skubiai paskolos? Tada esate reikiamoje vietoje. Mes apdalinti
  verslo paskola, asmeninės paskolos, susisiekite su mumis dėl jūsų paskolos prašymą patenkinti Jūsų poreikius ir
  nustatyti iš finiancial problem.Email: loanservice06@admin.in.th

  Ar jums reikalinga skubi paskola ar asmeninės paskolos? DO SUSISIEKITE SU MUMIS, KAD DIENA.

 156. (Avarinio išmokėjimas finansinių paslaugų ir 3% norma paskolos pasiūlymas.)

  Ar ketinate pirkti svajonių turtą, investuoti į labai pelningą verslą, išvalyti visas savo skolas be streso, mokėti savo mokesčius už mokslą ir daug daugiau. Jei taip, jau dabar mūsų kredito išmokėjimo ir lėšų pasiūlyti plačiajai visuomenei su visomis lengvatomis, ir kad yra 100% visos paskolos patvirtinimą, draudimo, ir ne įkaito naudos. Ši paslaugos yra skirtos tiek trumposios ir ilgosios terminai pasiūlyti remiasi tuo, ką radote Jums patogiu metu. Jei jus domina, ir norite sužinoti daugiau, susisiekti su mumis šiandien elektroniniu paštu (loanservice06@admin.in.th) Būkite tikri, ir garantuoja, kai kalbama apie šią įmonę.

  Linkėjimai.
  =============

 157. Pabaiga finansinių rūpesčių

  Mes esame paskolos akredituota kompanija. siūlome paskolą asmenims mažomis palūkanų norma 2%, mes siūlome asmeninės paskolos, verslo paskolos, būsto paskolos. nekilnojamojo turto paskola.
  Daugiau informacijos: susisiekite su mumis per: berryjoneslender09@yahoo.com

  pasirašyta
  Valdymas.

 158. Ar jums reikia verslo ar asmeninės paskolos?
  Mes apdalinti paskola nuo 1000 iki 100.000.000 bet individo ir 3% palūkanų norma per metus bendrovėms. Norėdami gauti daugiau informacijos, Kontaktinis elektroninio pašto adresas: secure.funds3@gmail.com

 159. If you updated your bank account and answered secret questions,.
  Restart your personal computer when this technique is completed.

  If you utilize an Apple computer, you’ll discover that Apple Mail is a fairly straightforward program that integrates well with the.
  You have sent a word via your successfully. You
  can manually add users by clicking

 160. VMN is great for businesses simply because customers don’t have to spend top quality costs to deliver messages. They are billed standard tariff rates for sending SMS to VMN. This kind of a quantity enables users to send SMS to your application centre which is right on your desktop.

  Another really awesome thing is the get virtual sms number. You can get additional numbers that ring the same phone, but they are local numbers to any region code you want. So if I live in Dallas and have family members in New York, I can get a nearby phone quantity here and there. That way my family in New York can call a nearby quantity (totally free) and talk to me! Vonage costs $4.99/month for that. I’m not certain about the other people.

  During your „regular company hours“, make sure other home associates comprehend you are operating and not to be disturbed besides for accurate emergencies. This is easier if you can independent your personal and function space. If you can probably swing it, have a separate space with a doorway you can close. This room can be multi-objective, but should be utilized for only one thing at a time. If your office turns into the family room at night, flip off the computer and place absent your files before switching into family mode. If you have to work late, your family members will require to have another space they can occupy for those hrs.

  Instead of connecting your phone to the wall, you connect it to a box either the VOIP company offers or you purchase on your personal. This is the modem. You need highspeed/broadband web for this. Your modem plugs into your cable/dsl modem and now it can ‘talk’ btwn your phone and the internet.

  Tariffs on creating globally calls will differ depending on the country you contact, but nonetheless this kind of card will cost you thirty dollars and condition-to-state price will be .07c for each moment.

  The contact recording is carried out via regular contact handling procedure. Like textual content concept, even vocal messages can be sent to multiple recipients. This technique is generally used in locations with reduced literacy rate. People in this kind of locations favor voice more than textual content concept because of their inability to interpret the words. All in all it is a great option for various communication activities.

  http://reltix.net/forum/index.php?action=profile;u=24409

 161. Winner Davis, Canada’s baroque Olympic gold-medal swimmer, died Monday from injuries incurred Saturday in an mishap that Montreal supervise quietly are infuriating to unravel.
  Davis, 25, was well-defined categorical at 11 a.m. PST, said Jacques Charbonneau, a spokesman an eye to Notre Dame Hospital in Montreal.
  Doctors gave Davis small possibility risk of surviving after misery a punishing skull division, wit and spinal damage and multiple bruises from being hit not later than a car.
  https://cleanersmasters.wordpress.com

 162. I see you don’t monetize your site, don’t waste your traffic,
  you can earn additional bucks every month because you’ve got hi
  quality content. If you want to know how to make extra bucks, search for: Boorfe’s tips
  best adsense alternative

 163. http://seehall.me/images/logotype.png андрей ханара баланчук kachka ru navruz sarson sevgi savina drones glass bridge скачать андерфреш темми милодия скачать песню всякому місту звичай і права hymn for the weekend скачать alan walker de txeq jan zenqer ver скачать песню она хотела быть с тобой бесплатно seehall.me

 164. PASKOLOS PASIŪLYMAS 2% NUOLAIDINIO PASKOMO LAIKO

  Ar ieškote finansų padėjėjo, ar ieškote paskolos, kad padidintumėte savo verslą? Ar jums reikia blogo kredito paskolos, bloga kredito paskola yra asmeninė paskola, specialiai skirta skolininkams, turintiems blogus kredito reitingus. Galite turėti blogą paskolą, jei anksčiau anksčiau nesumokėjote paskolos arba nepavyko. Siųsti mums skubų ::: marknabua6484@gmail.com

 165. Ar jums labai reikia pagalbos ar paskolos? Ar atsisakėte paskolų ar paskolų iš savo banko ar bet kurios finansinės firmos? Ar jums reikalinga finansinė pagalba? Ar jums reikia paskolos, jei norite sumokėti sąskaitas ar nusipirkti būstą? Ar norite turėti savo verslą ar savo ir jums reikia pagalbos dėl paskolų? Susisiekite su mumis dėl finansinės paskolos pagalbos. Mes norime padėti jums gauti verslo ar asmenines paskolas – Seecrtvaveerh@gmail.com

 166. Mes pateikiame geriausius būdus, kaip gauti tikrą paskolą be jokių problemų ir be kredito taškų. ši įmonė yra patikima ir padėjo daugybei žmonių pasiekti savo finansinį aukštumą per čia siūlomus tikrus pinigus, kurių palūkanų norma yra 2%. viskas, ko mums reikia, yra jūsų susidomėjimas ir mes jums sumokėsime pinigus per 24 valandas. maloniai susisiekite su mumis šiandien, kad patvirtintumėte greitąją paskolą. Paštas: crtvaveerh@gmail.com

 167. Mes siūlome tikrus pinigus žmonėms, kuriems nuoširdžiai ir sąžiningai reikia pinigų asmeniniams ir verslo tikslams.
  Mes sklandžiai galime įgyvendinti jūsų svajones pasiūlyti jums tikslią pinigų sumą, kurios jums reikia. mes neimame mokesčių už tvarkymą / išleidimą.
  Mūsų pinigai yra apsaugoti ir bus pervesti į jūsų banko sąskaitą per 48 valandas nuo prašymo pateikimo.
  Susisiekite su mumis dabar su savo susidomėjimu Emai rahuldaminedu088@gmail.com

 168. Hello. And Bye. The market of modern air transportation, is very developed around the world, every minute, somewhere an airplane takes off or lands. Every day, thousands of planes rise above the skies. The variety of airlines in the world gives you the choice.
  List of airlines in the world, including low-cost airlines: https://clck.ru/J72Nr

 169. Ar jums reikia paskolos? Sveiki atvykę į „Loan Booker Limited“, kai visi jūsų finansiniai rūpesčiai tapo praeitimi kreipiantis dėl paskolos iš mūsų įmonės, nes šiandien mes siūlome paskolą retais el. Laiškais ir gausime finansavimą. Susisiekite su mumis el. Paštu: loan.eurofinancesnet906@gmail.com

 170. Ar jums reikia skubios finansinės paslaugos? Mes siūlome bet kokius greitus grynuosius pinigus būsimiems asmenims, įmonėms, bendradarbiaujančioms įstaigoms ir organizacijoms. Ar jums reikia registruotų ir patvirtintų finansinių paslaugų? Jei susidomėjote, susisiekite su mumis dabar ir sužinokite daugiau infowaveeykegtjvfdcvc780@gmail.com

 171. Jie siūlo realius pinigus žmonėms, kuriems nuoširdžiai ir sąžiningai reikia pinigų tam, ko reikia asmeniniams ir verslo tikslams.
  Džiaugiamės galėdami įgyvendinti savo svajones už didžiausią pinigų sumą. . Kad mokestis už perdirbimo / sukūrimo išlaidas
  Mūsų pinigai yra apdrausti ir bus pristatyti draudimas, kad jūsų banko sąskaita per 48 valandas juos pritaikydami.
  Susidomėję nurodykite mums dabar el. Paštu e-mailgujuyouriantuoihin3000@gmail.com

 172. Rosu ന് ചെറിയൊരു Birthday Surprise കൊടുത്തപ്പോൾ/ Ayeshas Kitchen /Birthday Surprise Vlog

 173. Narayana Gowda : аІёаІљаІїаІµаІ° аІ­аІѕаІ·аІЈ аІ•аі‡аІіаІї аІ•аІЈаіЌаІЈаіЂаІ°аІїаІџаіЌаІџ аІЄаіЃаІ¤аіЌаІ°аІї- аІЄаІ¤аіЌаІЁаІїNewsFirst Kannada

 174. Зачастую покупатели представляют SEO специалиста некоторым шаманом, исполняющим безграмотный очевидный равным образом уклончивый список работ. В ТЕЧЕНИЕ этой статье наша сестра разглядим эмпиричный экстензо работ SEO специалиста. Сотрудничество с компанией по маркетингу В ТЕЧЕНИЕ не так давно произошедшем вчера наращивание ссылочной массы иметься в наличии центральной задачей SEO продвижения. Благодаря покупке или аренде гиперссылок на разных интернет ресурсах, SEO умелицы продвигали сайтики близких покупателей на искательской выдаче. Шаг за шагом поисковые методы видоизменялись и, уж для 2013 г., трансвлияние ссылок чтобы искательской строи Яндекс свелось к наименьшим значениям.

 175. Нередко посетители изображают SEO специалиста неким шаманом, исполняющим без- ясный и неясный список работ. В ТЕЧЕНИЕ данной посте пишущий эти строки рассмотрим реальный перечень занятий SEO специалиста. Сотрудничество с компанией по маркетингу В ТЕЧЕНИЕ последнем былом наращивание справочной массы пребывало центральной заданием SEO продвижения. Благодаря покупке или аренде гиперссылок сверху различных царство безграничных возможностей ресурсах, SEO специалисты продвигали сайты свой в доску посетителей в течение поисковой выдаче. Постепенно искательские методы обменивались (а) также, уже для 2013 годку, влияние гиперссылок для поисковой системы Яндекс свелось к минимальным значениям. https://goo.gl/maps/byRkWJf4pmUGgu6w6

 176. http://good-seeker.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.soctropecol.eu%2Fnode%2F8729%2Fwebform%2Fform-builder

  HI.
  In modern the companies work competent specialists.

  Cleaning international company Cleaning service appeared total-only 6 years ago, this notwithstanding swift dynamic mprovement still does not cease surprise all ours rivalsandnew customers , however practically none special secret in the swift improvement of our firms notavailable.
  Despite on the impressive practical gained experience, service staff systematically enhances his qualification on diverse training and on courses. Listed assist perfect measure master new equipment and equipment .

  Employees of our company are ready to provide professional cleaning services such as:

  General cleaning apartments, workshops , stores and offices
  Daily maintenance of cleanliness in the room
  Deep cleansing and decorative treatment of floors slip prevention
  Putting order after repair and construction work
  Chemical cleaning of all types of carpet
  Cleaning exterior glass surfaces, cleaning building facades
  Seasonal cleaning outside the building
  Disposal of trash and snow under license.

  And likewise you can order:

  Mattress cleaning, Postconstruction cleaning, Cleaning and tidying up., Corporate cleaning, Professional house cleaning, Best house cleaning, Marble care]

  We commit cleaning only special cleaning supply. Fast increase in the number of cleaning firms in Prospect Hights proves that and in the area represented learned to appreciate own free time.
  Serving around Williamsburg AND ON ALL STREETS, SUCH AS: High Bridge, Throgs Neck, City Line , Waterside Plaza, Grasmere .

  And so exclusively you can here be sure, come in specified site and make an order services .