Panevėžiečių judėjimas KARTU: tapkime piliečių visuomene, keiskime valstybę

Panevėžio piliečių judėjimas KARTU: tapkime savo miesto šeimininkais

Balandžio 22-ąją Panevėžyje įkurtas pilietinis judėjimas KARTU. Judėjimo pirmininku išrinktas Seimo narys Povilas Urbšys.

Svarbiausias šio judėjimo tikslas – padėti žmonėms tapti tikraisiais miesto šeimininkais.

Lietuvos Sąrašas nuoširdžiai sveikina naująjį pilietinį judėjimą ir skelbia jo deklaraciją.

* * *

Pilietinio judėjimo KARTU deklaracija

Mes galime didžiuotis savo istorija ir Lietuvos praeitimi. Galime didžiuotis, kad atgimėme iš naujo devyniasdešimtaisiais. Kartu parodėme pasauliui, kad esame stiprūs ir nugalėjome blogio imperiją. Supratome, kad mūsų apsisprendimas būti kartu yra prasmingas ir keičiantis būtį.

Deja, po dvidešimties nepriklausomybės metų matome, kad Lietuva netapo piliečių valstybe. Mes neturime jokių teisių nei galių dalyvauti valstybės reikaluose ir valstybės valdyme. Valdžia atsitvėrė nebaudžiamumo siena nuo ją išrinkusių piliečių. Ji dirba ne šalies gerovei, bet grupuočių interesams, o politika apsiriboja tik populistiniu politikavimu ir veiklos imitavimu. Iniciatyvos, būtinos valstybės augimui ir stiprėjimui, paskęsta intrigų ir trumparegiškų interesų liūne. Politikoje dingo riba tarp juodo ir balto. Atsakomybės, pareigos Lietuvai ir garbės samprata tapo tik kvailu prietaru. Todėl nykstame kaip tauta, nesugebame tapti pilietine visuomene, gebančia konstruktyviai bei atsakingai bendradarbiauti.

Turime vienintelę išeitį – vėl burtis kartu, susitelkti ir keisti Lietuvos valstybę taip, kad politikai dirbtų tautai, o ne sau. Turime išlaisvinti žmones iš partinių interesų. Turime mokytis atsakomybės ir bendruomeniškumo. Demokratijai nepakanka vien procedūrų (rinkimų, partijų veiklos ir kt.), būtinas ir demokratijos turinys – reali piliečių savivalda, žmonių valdžia. Iš savivaldos kyla pilietinė visuomenė. Piliečių šaknys – savivaldoje, o savivalda prasideda vietinių mažų bendruomenių lygmenyse. Mes galime pradėti keisti situaciją patys, pradėdami nuo savo gatvės, savojo miesto. Galime tapti bendruomene, kurios nuostatos remtųsi tarpusavio pasitikėjimu, bendradarbiavimu, pilietiškumu. Laikas kiekvienam iš mūsų suvokti save neatsiejamai nuo piliečio vaidmens ir pareigų sampratos. Laikas tapti bendruomene, kur piliečiai dalyvauja svarstant viešuosius pasirinkimus, o tie pasirinkimai paverčiami veiksminga viešąja politika. Tapti gyvybinga, solidaria pilietine visuomene, gebančia keisti ne tik savo miestą, bet ir valstybę. Verti būsime tiek, kiek sugebėsime būti kartu.

9 komentarai

 1. Viskas gerai, palaikau. Bet visgi kodėl Urbšys balsavo už neliečiamybės Venckienei atėmimą?

   • Taip klausimas labai geras.Bet dar būtų geriau, jei Povilas Urbšys atsakytų pats,kas jį paskatino priimti tokį sprendimą.Nes žmonės nori žinoti seimo nario,kuriam atidavė daugumą savo balsų,tokio balsavimo motyvus.

  • Ką jis sakys,jau nesvarbu,svarbu kaip kiš galvą į smėlį,kai Venckienė įrodys užsienio teismams,kad buvo persiakiota,nors mums ir be to aišku.

   • Seimo narei jau sukišo galvas į smėlį,nes jų visų dainelė viena – mes esame teisinėje valstybėje ir Venckienė,jei ji nekalta,tegul apsigina teisme.Šie ponai būtų teisūs,jei konservartoriai būtų įgyvendinę savo pažadą ir reformavę teisinę sistemą,kaip jau ne vieną kartą prieš rinkimus yra žadėję ir nusižadėję.Dabar tą patį žadėję prižadėję ir socdemai su visa savo draugeliais.

 2. Nes šis žmogus siekia, kad būtų atskleista tikroji, ne violetinė tiesa, kad Venckienė turėtų galimybę stoti prieš teismą ir jeigu kaltinimai nepagrįsti, apsiginti. Vietoj to Seimo narė paspruko. O tai yra bailių ir nusikaltėlių pozicija.

 3. Bijau,kad perfrazuojant pačio P.Urbšio žodžius,jis pats neadekvačiai vertina situaciją.Deja,ne Venckienė,nors ir ji galimai padarė klaidų.Klaidų,ne nusikaltimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *