Ministro Pirmininko tarnyba prašo išnagrinėti valdžios smurtavimo Garliavoje aplinkybes

Visuomeninė komisija gegužės 17-osios smurto aktui Garliavoje ištirti šių metų vasario 20 dieną viešu laišku kreipėsi į  Lietuvos Respublikos Prezidentę, Seimą ir Vyriausybę.

Komisija valdžios institucijoms tarp kitų dalykų rašė: „raginame nuodugniai ištirti, ar yra Lietuvos Respublikos teisės aktų, leidusių vykdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą panaudojant prievartą prieš vaiką. Komisijai tokie aktai nežinomi. […] Kadangi nuo 2012 metų gegužės 17 dienos prievarta iš gimtųjų namų išvežtai mergaitei gyvenimo sąlygas užtikrina ne motina, bet Liudytojų ir nukentėjusių apsaugos valdyba, taigi – valstybė ir jos pareigūnai, Komisija ragina aukščiausius Lietuvos politikus asmeniškai pasirūpinti socialinę izoliaciją patiriančia mergaite: leisti jai bendrauti su seneliais, artimaisiais, bendraamžiais ir suteikti jai kokybišką psichologinę bei medicininę pagalbą“.

Vasario 28-ąją Komisija gavo ministerijoms adresuoto Ministro Pirmininko kanclerio pirmojo pavaduotojo Remigijaus Motuzo pasirašyto rašto kopiją:

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai
Teisingumo ministerijai
Vidaus reikalų ministerijai

Ministro Pirmininko pavedimu prašyčiau pagal kompetenciją išnagrinėti ir atsakyti pareiškėjams. Atsakymo kopiją prašau pateikti Ministro Pirmininko tarnybai“.

Atsakymų iš Respublikos Prezidentės ir Seimo Komisija dar laukia.

3 komentarai

  1. Galime eiti lažybų 1 prie 1 000 000 000,nieko nebus,nes juk visi matėme kas valdo Lietuvą ,kai prieš vieną nuskriaustą vaiką pakyla visa Valstybė ,kai galima ir senelius draskyti ir kankinti, ir vėliavą išniekinti ir likti nenubaustiems ,ciniškai ir įžūliai sufabrikuojant dar ir patiems nukentėjusiems bylas,kaip ir dera policinėje Valstybėje.

  2. Laukite tuoj atsakymą prigrybaus! Jei ir susimalonės atsakyti, tai galėsite nešti į biurokratų muziejų arba tiesiai į tualetą, kur kokybiškas popierius pasibaigęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *