Lietuvos sąrašas

Darius Kuolys (Karolio Kavolėlio nuotrauka)

Liudvikas Jakimavičius ir Darius Kuolys apie Lietuvos sąrašą kalba birželio 8-osios „Aikštės žiniose“.

Liudvikas: Gegužės 26 dieną Daukanto aikštėn susirinkę piliečiai iškėlė Lietuvos sąrašo idėją. Esam turėję daug įvairių sąrašų. Kam reikalingas šitas Sąrašas?

Darius: Žmonės, neabejingi Lietuvai, po pulkininko Vytauto Pociūno žūties ir valdžios organizuoto jo šmeižto pradėjo svarstyti, kaip sutvirtinti grupuočių griaunamus mūsų Respublikos pamatus. Antidemokratiniams išpuoliams stiprėjant, vis labiau susiliejant šalies politikai ir teisėtvarkai su kriminaliniu pasauliu, kaip alternatyva brendo ir Lietuvos sąrašo idėja. Nykiame dabartinės politikos peizaže toks Sąrašas tapo būtinybe. Šiandien nei pozicija, nei opozicija nėra įgali ginti pamatinių Respublikos vertybių. Valdančioji dauguma jau susitaikė su pralaimėjimu seimo rinkimuose. O valdžią aptarnaujanti parlamentinė opozicija nusilenkė būsimam valstybės premjerui – jau kartą šalies ūkį valdžiusiam Viktorui Uspaskich. Ar Lietuvos piliečiai verti tik tokio „pasirinkimo“? Lietuvos sąrašas – tai pačiai visuomenei susikurti siūloma demokratinės, padorios ir teisingos Lietuvos alternatyva.

Liudvikas: Kaip įsivaizduoji šio Sąrašo programą? Kokių tikslų jis sieks?

Darius: Programą diktuoja dabartinė Lietuvos padėtis. Kaip Sąjūdžio laikais būtina susitelkti ties pamatiniais valstybės reikalais: atkurti demokratinę Respubliką, šalies konstitucinę santvarką, įtvirtinti tikrą piliečių savivaldą, dekriminalizuoti teisėtvarką ir politiką, sudaryti sąlygas kurtis viduriniajai klasei – laisvos visuomenės stuburui, sutelkti po pasaulį pasklidusią Lietuvos tautą bendrai Tėvynės kūrybai. Būtent šie tikslai jungs į Lietuvos sąrašą kviečiamus, eiti sutinkančius ir jį remiančius skirtingų įsitikinimų žmones.

Liudvikas: Kokiu būdu tas Sąrašas bus sukurtas ir kas jį kurs?

Darius: Lietuvos sąrašą kuria visuomenė partinei nomenklatūrai ir „tradicinei politologijai bei apžvalgotyrai“ nelengvai suvokiamu būdu. Į šį Sąrašą neįmanoma įsiprašyti. Į jį kviečiami žmonių pasitikėjimą turintys ir sutinkantys Lietuvai nesavanaudiškai tarnauti piliečiai. Kandidatus į Sąrašą žmonės siūlo Daukanto aikštėje, interneto portale www.užteisingumą.lt, laiškais „Aikštės žinioms“. Telkiasi ir Sąrašo rėmėjai: tarp jų – žurnalistė Liudvika Pociūnienė, režisierius Jonas Vaitkus, filosofas Vytautas Rubavičius, rašytojas Saulius Šaltenis.

Pačiame Lietuvos sąraše šiandien žmonių norimi matyti Gintaras Aleknonis, Romualdas Ozolas, Jonas Kronkaitis, Algirdas Patackas, Tomas Dapkus, Valdas Vasiliauskas, Aurelija Stancikienė, Naglis Puteikis, Ligitas Kernagis, Raimondas Kuodis, Neringa Venckienė, Valentinas Mikelėnas, Viktorija Daujotytė, Povilas Urbšys, Bronislovas Genzelis, Nijolė Oželytė, Vitalijus Gailius, Vytautas Giržadas, Kęstutis Girnius, Vygaudas Ušackas bei kiti žinomi asmenys. Labai svarbu, kad Sąrašui būtų pasiūlyti žmonės iš regionų, vietos bendruomenių lyderiai. Lietuvos sąrašas atviras užsienio lietuviams: jis kviečia visus išvykusius dalyvauti valstybės kūryboje. Šiuo metu vyksta pokalbiai, konsultacijos, diskusijos. Netrukus išryškės Sąrašo branduolys, kurį bus galima pristatyti visuomenei.

Liudvikas: Kaip įsivaizduoji Sąrašo perspektyvą?

Darius: Lietuvos sąrašas eina laimėti. Laimėti tam, kad padėtų žmonėms susigrąžinti valstybę.

76 komentarai

 1. Mieli Lietuvos patriotai ir jiems prijaučiantys. Smagu matyti, kad ledas pajudėjo. Tokį sąrašą būtina sudaryti ir vieningai balsuoti už jį. Užbėgsiu už akių tiems kuriems (kaip ir man) užkliuvo tam tikros pavardės, kurios nekelia pasitikėjimo: nepulkime jų išbraukyti, nes taip tik susipriešinsime. Geriau rinkimų dieną atiduokime savo favoritams pirmumo balsus. Tokiu būdu „nepatikimieji“ atsisijos demokratiniu būdu, o turintys didžiausią pasitikėjimą žmonės pateks į Seimą. O dabar, visiems tiems kuriems „ne tas pats“, būtina susitelkti ir eiti vilties žiburio kryptimi. Kvieskime visus savo draugus ir giminaičius prisijungti ir tuo pačiu parodyti savo ryžtą susigrąžinti valstybę, bei vieningai dalyvauti rinkimuose, aktyviai balsuodami už permainas.

  • Svajoju,kad seime dirbtų tie,kurie moka ir nori.Kaip statybininkas statyti,ūkininkas auginti,valytoja valyti,mokytojas mokinti.Pasakykit,be kurių šių profesijų galėtų išgyventi valstybė?Rinkime į seimą ne turtingiausius.Kad jie,pakankamai pralobę,nebenorės daugiau turtų,kad kurs įstatymus,padedančius kiekvienam išgyvanti,kiekvienam jaustis šiame trumpame buvime oriai – yra mitas.Jų tikslas – susikurti tokias sąlygas,kad grobuoniškas instinktas,nėi gyvuliškas nėi žmogiškas,kažkoks išsigimėliškas sukaupti kuo daugiau materijos,būtų visą laiką tenkinamas,nesvarbu kad kiti badaus,kentės,mirs.Būtų naudinga suvienodinti visiems valstybės tarnautojams atlyginimus,nuo šlavėjo iki prezidento.Tada ir pasimatytų,kas iš tikrųjų nori dirbti tėvynės gerovei.Tikiu,kad atsirastų žmonių kurie suprastų,jog kiekvienas darbas yra garbingas,jeigu jis daromas kitam.Ne sau.Kitam.Per tai ir sau.Ne atvirkščiai.Daugiau žmogiškojo altruizmo,sąlygojamo vidinės kultūros.Ne racionaliojo proto,negailestingai vedančio į susinaikinimą.Grąžinkim prioritetą visko pradžiai – kultūrai.Tik kultūringas žmogus gali sukurti ką nors progresyvaus.Taip pat ir valstybę.

  • „Lietuvos sarasas“ – puiki mintis! O sis Jusu komentaras – trumpa, bet labai aiski ir konkreti straipsnio santrauka, papildyta dar keliomis, labai teisingomis ir blaiviomis mintimis. Aciu Jums.

  • Sarasas – ir vel noras apmauti Lietuvos zmones , tik kitokiu budu, nes saraso virsuje, neabejotinai, ir vel bus ne esama nomenklatura , o buvusi , tik ji baisesne , nes alkana ir pikta. Cia telkiasi patys tikriausi revansistai, o is tokiu nieko gero nelauk – vargas Lietuvai , jei tokie ateis.

 2. Valstybę susigrąžinti nebus taip lengva, kaip ją praradome savų išgamų pagalba. Tačiau pamėginti būtina. Mažiausiai, ką galime, tai parodyti, kad Lietuvą vis dar tebemylime ir sugebame šiukšles iššluoti lauk.

 3. Aš Uspaskicho premjero poste matyti irgi nenorėčiau. Tačiau „Lietuvos sąrašas“ kol kas skamba ne ką geriau. Dėl vienos priežasties – visiškai neįsivaizduoju, kaip jie elgtųsi, pakliuvę į Seimą. Darbiečiai ten jau yra buvę ne vieną kadenciją, tad tendenciją galima matyti.

  „Lietuvos sąrašas“ kol kas žada vieną dalyką – daug TIE-SOS. Ir teisingumo. Tarkim laimi jie rinkimus. Ką darys? Atleis visus Lietuvos teisėjus bei prokurorus ir į jų vietas susodins „teisingus“ žmones? Ar iš viso pakeis Konstituciją ir atsisakys teismų?

  O kaip kiti klausimai? Socialiai, ekonominiai… Progresiniai mokesčių įvedimas? Energetinė nepriklausomybės kūrimas? Privalomosios kariuomenės sugrąžinimas? Abortų uždraudimas? Kokių pozicijų laikysis partijos atstovai šiais klausimais? Kiekvienas pagal sąžinę?

  Sorry, skamba labai populistiškai: „Balsuokit už mus. Bus tiesos. Norit daugiau info? O kam? Taigi tiesa – svarbiausia, o kokius mokesčius uždėsim – pamatysit po rinkimų, nes nenorim nė vienos rinkėjų grupės be reikalo atstumti, išduodami savo politines pozicijas (arba išsiduodami, kad tokių iš tikrųjų neturime)“.

   • Labai šaunus sumanymas, tik vienas bet – būtina labai atsakingai įrašyti pavardes tų žmonių, su kuriais pats eitumei į karą. Neskubėkim, geriau devynis kart pasverkim, o tik tada siūlykim. Gal paskui reikėtų kiekvieną kandidatą kolektyviai aptarti? Pvz, parašomi pretendento inicialai ir visi rašom komentarus, bet su FAKTAIS. Taip gal būtų užkirstas kelias patekti į seimą provokatorių ar protekcionistų pasiūlytiems kandidatams.

  • Gerbiamas Rimai,
   suprantu Jūsų ironiją. Jos reikia, bet saiko – taip pat. :) Niekas neketina naikinti teismų, prokuratūros, policijos, atšaukti Konstitucijos. Priešingai – tenka rūpintis, kaip konstitucinę santvarką susigrąžinti, kaip Konstitucijos veikimą ir jos skelbiamas piliečių teises ir laisves užtikrinti. Labai svarbu šnekėti apie mokesčius, energetinę nepriklausomybę, kariuomenės ateitį, tačiau visų pirma turime susikurti demokratines sąlygas apie tai kalbėti – viešai, laisvai, dėstydami ir sverdami argumentus, o ne manipuliuodami visuomenės nuomonėmis, leisdami vienai ar kitai grupei jėga, be rimtų argumentų primesti visam kraštui savo sprendimus. Taigi tiesos reikia, kad galėtume atkurti civilizuotus, pasitikėjimu grindžiamus piliečių ir valstybės santykius.
   Lietuvos sąrašas, žinoma, turės viešai aptartą savo programą, kuri ketveriems seimo metams turėtų sutelkti skirtingų pažiūrų, bet tvirtą moralinį stuburą turinčius žmones svarbiausiems demokratinės Respublikos atkūrimo darbams.

   • Ponas Dariau, ar įsivaizduojate, kad buvimas ES niekada neleis susigrąžinti valstybės? Tai judo kilpa ant valstybių kaklo, kuri vis labiau veržiama. Tik ekonominė krizė tegali padėti ištrūkti iš mums paruostų tautų kartuvių. Taip jau buvo su SSRS, taip bus ir su proizraelietiška ES. Mūsų laukia arba baisus ekonominis sukrėtimas, arba amžina vergovė. Neovergovė – jei norite. Kada visi tik čiauška apie nepriklausomybes, nė nesistengdami apsižiūrėti, kad jau sėdi narvelyje su skurdžiu lesalu. Jau dabar naujame judėjime matau susitaikėliškų pozicijų. Yra tokių, kurie galvoja apie eilinį „kosmetinį remontą“, neliečiant sistemos pamatų. Savo būsimoje programoje privalote pasakyti, jog kaltųjų valstybės išparceliavime laukia ilgi atgailos metai, antraip tikro žmonių pasitikėjimo niekada neįgysite. Jau dabar girdėti pesimistinės gaidelės. Žmonės juk mato prisiplakėlius, ruošiančius sau eilinę starto aikštelę galimiems skrydžiams. Ir mūsų visų pareiga tokiems skrydį pad

  • nereikia bėgti prieš traukinį,čia tik siūlomas sąrašas,kai bus sąrašas bus kuriama programa,man svarbiausia ne pats sąrašas,o kas ir kaip kontroliuos programos vykdymą jei nebus efektyvios kontrolės kiekviena valdžia kaip ir dabartinė tampa išsigimusia ir nieko išskyrus savo interesų nemato,o tiesa yra visko pagrindas,pačią tiesos sampratą turi diktuoti tauta,o ne koks supedofilėjęs teisininkas.

 4. Siulau : Aurelija Stancikienė. , Gintarą Songailą,Kazimierą Uoką ,Pociūnienė,, Oželytė, Sadūnaitė,Venckienė, Matulevičiai abu ,Ruta Grineviciute ,.Dapkų, N.Puteikį, , Patacką, , Kazimieras Motieka,D.Kuolys,K.Krivickas,Ozolas.

 5. Noriu paklausti: Ar tautininkų sąjungos nariai su G. Songaila tai pat bus šiame sąraše, ar jie rinkimuose dalyvaus atskirai?

 6. Būtų visai gerai vieną kartą šaltai pamąstyti, o kodėlgi parlamentarizmas neva esąs pati geriausia santvarka? Kiek visi rinkome rinkome „pagal tautos valią“, tiek vis didesni banditai valdžioje. Kiek laiko dar bus tikėta rinkiminiais cirkais? Neabejoju, kad NIEKAS nesikeis nuo to gerojo sąrašo, už kurį bent pusė sumaterialistėjusios ir demoralizuotos tautos tikrai nebalsuos. Vėl reikės „koalicijų“. Bet net jei ir bus išrinkti tie „geriausi“, po kiek laiko viskas grįš į savo vėžes, jau neminint fakto, kad pati valstybė yra imitacinė, Londono bankininkų per Briuselį valdoma ir su jų žinia Maskvos prižiūrima. Panikuojantis Bžezinskis jau įkalbinėja Maskvos Ordą nedraugauti su kinais, nes anglosaksiškam projektui kriukis ir rūpi tik Rusija, kaip buferinė zona prieš kinus, bet žinoma, ne Baltija ar „žmogaus teisės“, kuriomis durnina kvailius. Taigi siūlau į Jūsų sąrašą Uspaskichą LTSR-2 lokalinės administracijos „prezidentu“ ir Aidį Mieželį – „premjeru“. Patikėkite, niekas net nieko nepastebės, ar bus uspaskichai, ar tie gerieji. Valdo globaliniai bankiniai oligarchai ir tik jie sprendžia Rusijos perspektyvas Lietuvoje – ne „rinkėjai“, ir ne Mieželiai. Išeitis – prisiminti pasaulio Viešpatį, kuris duoda skurdiems afganams ir jemeniečiams pergalę prieš NATO už jų ištikimybę, atsiriboti nuo globalinių bankinių banditų ir jų lokalinės „valdžios“, kurti teokratines vietos savivaldas ir regioninį teokratinį sąjūdį musulmonų pavyzdžiu per visą „Dugino kordoną“ (Ukrainą – Lenkija – Baltija – Suomija), nusimesti procentinių bankų skolų kilpą ir atsikviesti neprocentinius bankus. Tai ilgas kelias, dabar tegalima tik demaskuoti parlamentarizmą, stiprinti visuomeninę valdymo ir tvarkos pusę ir brandinti pilietinį neklusnumą. Rinkiminę sistemą galima sužlugdyti masiškai reikalaujant išbraukimo iš rinkėjų sąrašų. Jei nebūtų pavojaus, kad niekšai atsikvies „taikos palaikymo pajėgas“, kaip Libijoje, centrinės valdžios funkcijas laikinai galėtų perimti kariuomenė (korumpuota policija turi išnykti). Sodomodemokratinė degeneratų civilizacija vis tiek bus Viešpaties sunaikinta. Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 7. Šaunu! Pagaliau atsirado technologinis sprendimas – sąrašas. Sutinku su PЄTRVS [1], kad demokratija čia viską sutvarkys. Mano pastebėjimas būtų šiuo klausimu: ar mes neišbarstysim savo balsų balsuodami vis už savo „statytinį“. Reiktų pagalvoti apie kelias balsavimo pakopas?
  Kitas sprendimas – internetinė svetainė panaši į jau testuojamą Donato Šimelio Lietuva2 [2] kuri leistų išdiskutuoti bet kokį klausimą internete.

  [1] http://archyvas.lietuvossarasas.lt/lietuvos-sarasas/#comment-954
  [2] https://www.lietuva2.net

  • Manau, kad sudarius sąrašą turėtų būti atliktas to sąrašo reitingavimas, kad kandidatai sąraše rastų savo vietą. Kaip tai atlikti, manau nebus sudėtinga, bet reikia nepamiršti vienmandačių apygardų. Būtina kelti kandidatus ir vienmandatėse apygardose. Bijau, kad Lietuvos sąrašas neprarastų vienybės ir susitelkimo, kol ateis rinkimai ir sąraše esantys kandidatai nepradėtų stumdytis dėl vietos. Sąrašo eiliškumą rinkėjai gali pakeisti, balsavimo metu atiduodami pirmumo balsus, todėl net 141-u sąraše įrašytas kandidatas gali pakilti į sąrašo viršų, jei surinks daugiau už kitus pirmumo balsų.

 8. bent čia reikėtų neuždarbiauti ir iš visų jėgelių dergti. Krislelio sąžinės prašome iš tų, kurių tėvai buvo komunistai, o seneliai – stribai. Suprantu, kad laikai sunkūs, o jus nuo seno įpratę valgyt duoną su sviestu. Bet jei rasit tą trupinėlį sąžinės, mes būsim labai dėkingi.

 9. Į sąrašą siūlau įrašyti NOMEDĄ SIMĖNIENĘ, laikraščio „Kupiškėnų mintys“ leidėja, gyvenančią Panevėžyje. Tai viena iš Sąjūdžio Panevėžyje kūrėjų, sąžininga, nekonfliktiška, talentinga, racionalaus mąstymo, tolerantiška, gerbiama Kupiškio ir Panevėžio bendruomenių. Plėtodama verslą sukūrė darbo vietų Panevėžyje ir Panevėžio rajone, laikraščio pagalba dirba švietėjišką darbą Lietuvos provincijoje, labai gerai žino paprastų žmonių lūkesčius ir nuotaikas.

 10. Siūlau į sąrašą visus nepriklausomusLlietuvos menininkus, kurie pasirašė „Nominaciją už pilietiškumą“ įteiktą Lietuvą budinančiai Garliavai.

 11. Ponia Nijolė, kuri siūlo valdžion visus gerus menininkus, matyt irgi supranta valdžią kaip sinekūrą nusipelniusiems, bet ne kaip vietą sunkiam darbui pagal savo KVALIFIKACIJĄ.
  Deja, pirma reikia pereiti per visus demokratinius eksperimentus (girdi, demokratija – ta „tikroji“, kurios pasaulyje niekas nėra matęs, bet kuri sėdi kietai įkalta į galvas, – ta „demokratija viską pati padarys“!), pereiti per stereotipų ir gyvenimų žlugimą, pamatyti visų ateistinių svajonių rezultatus, ir matyt tik tada prisiminti, Kas yra mūsų Viešpats. Tik kad nebūtų per vėlu!

 12. Atsistojęs ploju rankomis, PIRMYN, fioletiniai chunveibinai. Jau matau kaip kaip tirpsta DB, TyT ir SocDemų elektoratas.

 13. NE – V daujotytei, TAIP – V. Račkauskui. DĖL VIKTORIJOS DAUJOTYTĖS. Išbraukt V. Daujotytę iš sąrašo!
  1) Viktorija Daujotytė žmones, kūnais gynusius mergaitę nuo pedofilų, įžeidė labiau nei patys pedofilai!!! V. Daujotytė tuos žmones sulygino su KOMUNISTAIS!!!!! (tekstai.lt tinklalapyje yra jos str. (2011 liepos mėn.) „Apie mitą, arba apie Tadą Blindą“: Citata: „Kai tik toks poreikis (teisybę ginančių žmonių) atsiranda, mitas turi ką pasiūlyti, suranda spalvą – raudoną arba V I OL E T I N Ę.“
  2) Sigitą Gedą, kuris kai kurių žmonių galbūt pagrįstai yra laikomas nužudytu (ant kūno būta smurto žymių, priešingų kritimo trajektorijai), ponia Viktorija jį PO MIRTIES, JAU NEGALINTĮ apsiginti, šmeižė, PAVADINO „DVASIOS LIGONIU“, tai yra,- psichiškai nesveiku žmogumi. Tai peržengia bet kokios interpretacijos ribas. Padarė tai remdamasi kažkokiais sovietinais Vilniaus Universiteto dokumentais.
  3) Žmones komentaruose pasakoja, kad studentus tą Sausio 13 d., neatėjusius į egzaminą ji išbarė, o po atsiprašė, sakė „Nesuvokusi situacijos rimtumo“ (dabar cituoju netiksliai).
  Ar tokių nesusivokiančių žmonių reikia Sąrašui? Dėl ko ji paimta? Dėl to, kad profesorė? Profesorė buvo ir Vanda Zaborskaitė, paskutiniuosiuose savo straipsniuose advokatuvusia (tikrąja šio žodžio prasme) pe dof ilija kaltinam A. Ūsui. Viktorija Daujotytė greitai pritaps prie laimėtojų, savo fenomenologines knygas rašys nepriklausomai nuo to, KAS LAIMĖS. Sąrašui SIŪLAU VISVALDĄ RAČKAUSKĄ, kurio pe do filai ir atsikratė prieš šį puolimą / mergaitės pagrobimą.

  • Nepilkite purvo ant garbingų žmonių. Sąrašą siūlo žmonės. Jis dar keisis. O dėl gerb. V. Daujotytės, tai, aš manau, kad Profesorė per daug užimta, kad eitų į politiką. Ji rašo mums knygas ir už tai Jai didžiulis Ačiū.

 14. Daugiau nei pusė Seimo narių remia smurtą ir neteisingumus teisėsaugoje

  „Lidžita Kolosauskaitė: Kodėl Jūs nenorite pripažinti, kad esate prastas istorikas (išsilavinimas, kaip suprantu, toks), prastas politikas ir išvis… prastas žmogus? …Kodėl nenorite pasielgti, kaip padorus žmogus ir pripažinti, kad pats esate TOJI VALDŽIA, kad pats priš… į kai kurių piliečių gyvenimus daugiau, negu kiti politikai kartu sudėjus? Kodėl nenorite tiesiog mesti politinės veiklos ir tapti pvz. teisėju?…Jūs peržengiate bet kokios etikos, padorumo, sveiko proto ir pagarbos valstybei ribas.“

  N.P.: tikrai esu prastas istorikas, ar archeologas, nes baigęs šias specialybes jose nedirbau, nes iškart pardėjau dirbti
  paminklosaugininku, o nuo 2007 m.visuomeniniais pagrindais politiku (Klaipėdos m. savivaldybės tarybos nariu), nuo 2011 09 12 – Seimo nariu.
  Ar prastas žmogus, tegul sprendžia aplinkiniai.
  Ar prastas politikas – kažkaip išrenka žmonės.
  Teisėju dirbti, turbūt, negalėčiau, nes neturiu tam dievo dovanos – gebėjimo spręsti ginčus naudojantis intuityviu teisingumo ir teisybės jausmu, be to neturiu tam tinkamo išsilavinimo (beveik visi teisėjai turi antrą dalį, žymiai rečiau sutinkama pirmoji dalis).
  Ar esu valdžia? Abejoju, nes niekada nebuvau valdančioje koalicijoje savivaldybės taryboje.
  O čia, Seime, taip pat nėra teisingumo koalicijos, nes , pvz. dalies TS-LKD frakcijos ir beveik visų liberalų elgesys, skatinantis pareigūnų smurtą ir PVM , kontrabandos bylų dangstymas, tyčinis nereagavimas į kitų nusikaltimų dangstymą teisėsaugoje, ubagiški policininkų atlyginimai, kurie išstumia išsilavinusius žmones ir pritraukia mažiau išsilavinusius, kai visas pasaulis daro atvirkščiai, policijos mane labai piktina, bet sąjungininkus šiuo požiūriu skaičiuoju tik ant dviejų rankų pirštų, ko nepakanka padėčiai taisyti. Seime nerastume ir 30 Seimo narių, kuriems dėl to skauda įskaičiuojant ir kitų frakcijų narius.
  Teisėjo Skirtuno kyšininkavimo byla parodė fabrikinius korupcijos mastus Vilniaus teismuose. Siūliau tirti, deja, tiek pocizija, tiek opozicija vaidina, kad neva nieko nesupranta. Todėl nieko nedaro – neatlieka jokios parlamentinės kontrolės šiuo klausimu. Toks dangstymas ir pataikavimas įkvepia ir padrąsina kyšininkus visose kitose valstybės institucijose.
  Pagrindinis aukščiau minėtų nusikaltinų dangstymas atliekamas Seimo Teisės ir teisingumo komitete, kuriame tiek pozicija, tiek opozicija yra visiškai vieninga tokiame veiksme. Todėl nėra jokio teisingumo Seime, o todėl ir visoje valstybėje.
  O opozicija yra dar blogesnė – jie taip pat apsimeta, kad nemato smurto, kad nemato, kaip dangstomi neteisingumai teisėsaugoje. Deja, daugumos frakcijų Seime dauguma narių yra žiaurūs, bailūs žmonės, o dalis gauna atlygį iš nusikaltimų dangstymo per partines kasas arba teisiogiai.
  Uniformuotų pareigūnų atlikti G.Beresnevičiaus nužudymas, A.Ramanauskienės sumušimas iki komos, niekuo dėtų H.Žaltausko, L.Hermano kankinimai, žiaurybės Garliavos šturmo metu, juodųjų archeologų organizatoriaus KRUOPŠTUS slėpimas, PVM grobstytojų ir kontrabandininkų tikrų tikriausia globa ir pinigų iš jų gavimas į partijų sąskaitas ir grynais, bei daugybė kitų neteisingumų, kai juos darantys yra politikų dangstomi, valstybės vadovų mirtina tyla į šiuos nusikaltimus rodo, kad valdančiųjų ir opozicijos požiūriai, deja šiais klausimais sutampa.
  Kai bandžiau rengti spaudos konferencijas dėl policininkų atlikto A.Ramanauskienės sužalojimo, iš manęs šaipėsi daugiau nei pusė Seimo, visi policijos vadai, prokurorai, frakcijų , Seimo darbuotojai. Tai rodo, kad norint apginti kad ir vieną žmogų, reikia turėti 71 balsą Seime. Deja, panašiai mąstančių kaip aš Seime apie 30.
  Todėl reikia 2012 rudenį rinkimais pakeisti beveik visą Seimą.Tik tada atsiras šansas, kad Lietuvoje galima bus įgyveninti ES gerąsias praktikas ne tik pavadinimais. Ir tai daryti pirmiausia demokratizuojant rinkimus, sudarant galimybes visiems laisvai kritikuoti valdžią, visiems laisvai reikšti pažiūras, kontroliuoti renkamą valdžią, reformuoti teisėsaugą.

 15. Naujai partinei jėgai reikia lyderio, kuris kalba ramiu tonu!
  Jei tai bus Kuolys Jūsų vadas, tai iš karto ne kokia etiketė, nes jis kalba emociškai ir nerišliai. Visi partijų vadai yra RAMŪS ir kalba tvirtu tonu! Tad, jei Kuolys sugalvojo pritraukti prie savęs šviesuolius, kad patektų sau į seimą, tai gali jis galvoti dar kartą ir eiti pašūkauti toliau..

  Jei bus tokia partija „Lietuvos sąrašas“ tai duokite PUTEIKIUI jai vadovauti, jis didesnis lyderis nei ZUOKAS ar PAKSAS, ar dar kažkoks ten ČAPLIKAS.. Ir jis gali nuvesti partiją į pergalę, nes jo protas šaltai dirba, kas yra būtina tiek versle, tiek politikoje.

  Geriausia gal, kad eitų PUTEIKIS su STANCIKIENE atskirai!! Ir pavadinimą sugalvoti, kuris atitinka puoselėjamas vertybes, o ne abstrakčiai („Lietuvos sąrašas“ – ką ji reiškia, kokia jos mintis, į ką ji kreips didžiausią dėmesį??).
  Pavyzdžiui, galėtų būti ta pati TIESOS PARTIJA, nes LABAI LIMPA PRIE PUTEIKIO IR STANCIKIENĖS,

  • Tikrai TIESOS partija jau turi gerą savo vardą ir skambesį - :

   Tikrai Puteikis galėtų su Stancikienę įkurti TIESOS partiją, aišku kiti kalbės, kad naudojasi iniciatyva. Tačiau, tai jų vertybes atitinkantis žodis! Puteikis dažnai kalba atvirai ir TIESIAI, o Stancikiene negali susitaikyti su neteisingumu ir viešai reiškia savo teisingą nuomonę!
   Naujai partijai reikia mažai tik, kad joje būtų keli stiprūs lyderiai, kurie yra pajėgūs vesti Lietuvą! Stancikienė ir Puteikis, plius kokia Maldeikienė ir Kuodis, tai kelių stiprių žmonių lyderių sąrašas, kurie turi potencialą pakeisti įsivyravusią sistemą. Ir jei tokia partija surinktų jaunų, protingų žmonių pas save bei sukurtų programą su geru viešųjų ryšių planu, tai be abejonės tokia PARTIJA laimėtų rinkimus!
   Jei sugalvos kurtis, linkiu didžiausios sėkmės ir įkalbėsiu kiekvieną pažįstamą balsuoti už jus, nes žinau, kad Puteikis su Stancikiene yra visų pirma ŽMONĖS KAIP IR MES VISI, tai yra mūsų draugai, ginantys teisybę Lietuvoje!

 16. tik tie kurie sutiks priimti deputatu atsaukimo mechanizma yra verti buti deputatais sekancioje kadencijoje

 17. Jei nepakviesite Mindaugo Gervaldo-Murzos, galite iš paskos Sąjūdžiui nužygiuoti į dausas. Užteks šmeižti šį tikrą Lietuvos, o dabar ir „baltosios Europos“, kurios pradžią jis paskelbė, patriotą. Tėvelis pribaigė valstybės ekonomiką, tad svarbu tokio išverstskūrio dar kartą neišsirinkti. Aš už Mindaugą Gervaldą-Murzą ir už Kazimierą Motieką, pirmąkart sovietams viešai ištarusį žodį NEPRIKLAUSOMYBĖ, kai žinomas apsišaukėlis – „minties kalnas“ vis dar tebelaviravo savo uodega, žiūrėdamas, į kurią pusę linkti. Ir už Romualdą Ozolą, kuriam neprošal būtų atsikratyti naivaus patiklumo, atrenkant lapėmis prisidengusius „bendražygius“ – tik iki pirmo posūkio ar šunkelio..

 18. Suprantu spontanišką žmonių norą įrašyti į sąrašą visus, kurie Garliavos istorijoje palaikė nukentėjusiąją pusę ir stengėsi ieškoti tiesos. Bet pagalvokite, ką reiškia darbas Seime. Tokie žmonės ir savo srities specialistai, kaip, pavyzdžiui, žurnalistė Rūta Janutienė ar prof. Laima Bloznelytė bus ir laimingesni, ir naudingesni dirbdami tai, ką dirba dabar.. O į Lietuvos sąrašą siūlau žmones, kurie susipažinę su darbo Seime pobūdžiu ar turi teisinį išsilavinimą, – Dalių Stanciką, dr. Zitą Šličytę, tesiininkę Eveliną Paltanavičiūtę-Matjošaitienę (pastaroji yra Garliavos budėtoja ir įvykių liudininkė)

 19. kaip jums vaigausko pakeitimas?kazko man neteika pasitikejimo tokie keitimai pries rinkimus.gal senieji senbuviai bijosi jusu judejimo?gal bandys kazka prasukti per rinkimus, ar kompiuteriai luzines…

 20. Keletas minčių šia tema:
  1.Apklausų specialistai patvirtins, jog rezultatą apklausoje kardinaliai gali keisti tai, KAIP pateikiamas klausimas. Taigi, gerai būtų vietoj „Sudarykime LT sąrašą“ turėti pasiūlymą „Sudarykime žmonių, dirbančių Lietuvai sąrašą“. Tokiu būdu akcentas būtų perkeliamas nuo tų, kurie „matomi“ (šmėžuoja televizoriuje, garsiai kalba ir pan.) į tuos, kurie dirba realius darbus. Nes subrendęs žmogus kardinaliai keistis nelinkęs: kalbėtojas kalbės ir toliau, šoumenas darys šou, verslininkas rūpinsis verslu, organizatorius organizuos ir pan. ir t.t. Būsimame Seime reikia įvairių sričių specialistų, taigi, siūlant kandidatą reikėtų prognozuoti – kokie konkretūs jo gebėjimai reikalingi ateities Lietuvai.
  Ši, pripažinsiu, pavėluota pastaba galbūt bus naudinga siūlytojams, perskaičiusiems šį komentarą.
  2. Neklijuokime etikečių žmogui. Pavyzdžiui – visi xxxx partijos nariai – blogi, arba visi dabartinio Seimo nariai – netikę ir t.t. Vertinkime kiekvieną žmogų atskirai pagal jo konkrečius darbus ir pagal tai, kiek jame yra ŽMOGAUS. Pavyzdžiui man iki rinkimų niežti rankos perversti visus dabartinių seimūnų balsavimus valstybei svarbiausiais klausimais ir pagal tai susidaryti du sąrašėlius: a) geriečiai; b) blogiečiai, o po to pagal juos balsuoti rinkimuose.
  3. Ką su tuo mūsų sąrašu darysime toliau? Jeigu jį pateiksime rinkimuose kažkokia eilės tvarka, kaip tai daro visos partijos, tai kuo skirsimės nuo jų? Vėl suveiks tas save sukompromitavęs ydingas „sąrašo variantas“. Kadangi čia siūlomos asmenybės, tai būtina, kad rinkimuose laimėtų tie, kurie surinks daugiausia rinkėjų balsų dėl savo asmeninių darbų, o ne dėl to, kad bus sąrašo priekyje. Todėl siūlau :
  a) visą sąrašą rinkimams pateikti abėcėlės (ar kita iš anksto aptarta) tvarka;
  b) po rinkimų laimėtų vietų skaičių Seime turi teisę užimti TIK tie žmonės, kurie surinko daugiausiai reitingavimo balų. Tokiu būdu eliminuojant tuos, kurie automatiškai abėcėlės (ar kita) tvarka rinkimų sąraše buvo aukščiau.
  Ir šitie dalykai turėtų būti numatyti iš anksto – jau dabar. Kitaip bus galimybių manipuliuoti „pagal situaciją“. Ir nesvarbu, bus manipuliojama ar ne, atsiras sakančių, jog manipuliuojama, atsiras nepasitikėjimas.

  • Nesu detaliai susipažinęs su reitingavimo sistema. Sakykim partija pateikia 33 kandidatų sąrašą ir – neįtikėtimas variantas – rinkėjai vieną vienintelį reitingo tašką duoda tik paskutiniąjam kandidatui. Visiems kitiems – jokių reitingo balų! Klausimas: ar paskutinysis pakils į pirmąją vietą sąraše? Jei – taip, tai ši sistema tinkama, jei – ne, reikia ją tobulinti, nes lems ne rinkėjai, o sąrašo sudarytojai.
   Jei kas gali, atsakykite, manau, įdomu bus ne man vienam.

   • Būtent taip ir atsitiks – tas vienintelis, gavęs vieną reitingo tašką ir pakils į pačią pirmą vietą: „Nesu detaliai susipažinęs su reitingavimo sistema. Sakykim partija pateikia 33 kandidatų sąrašą ir – neįtikėtimas variantas – rinkėjai vieną vienintelį reitingo tašką duoda tik paskutiniąjam kandidatui. Visiems kitiems – jokių reitingo balų! Klausimas: ar paskutinysis pakils į pirmąją vietą sąraše?

 21. Matau, perdaug įsijautėme. Atminkime, kad visas politinis gyvenimas vyksta ne vien internete, taigi, pagal čia surengtą balsavimą (jei toks būtų) jokių sąrašų sudarinėti neturėsime teisės. Reikia susibūrimų (mitingų, susitikimų ar pan.) vietose (apskrityse, rajonuose), kur būtų galima siūlyti kandidatus ir už juos balsuoti ar kitaip pareikšti savo nuomonę.

  • Ne visai taip. Bet kuri partija gali imti šį sąrašą ir, suderinusi su sąrašo dalyviais, kelti jį rinkimuose. Ar aš klystu?

 22. Kas nori pasirodyti pesimistu?,… bet reikalas tame, kaip čia juos pavadinti, – tie,“ kurie galėtų prašytis į sąrašą“ – jie šimtą kartų aktyvesni ir tikrai siūlys vieni kitus, pateikdami dešimtis argumentų, juos siūlys šimtai , nes tam yra labai aiškus INTERESAS. Visi kiti liks už sąrašo, demokratija eilinį kartą bus sukompromituota.
  ………………
  Vienintelė išeitis- svertai pilietinei visuomenei išlaisvinti- sąlygos laisvų specialybių atsiradimo galimybėms rastis, deja, šių reikalų niekas, net nenori aptarinėti, o siūlo iliuzijas.

 23. N.P.: Apžvalgininkai pranašauja , kad po spalio mėnesio Seime bus nei dabartinė, nei Uspaskicho, o kita – trečia koalicija?:

  2012 06 11 delfi . lt – tiny.lt/tbnh4u3

  „N.Venckienės palaikyti į Seimą atvyko ne tik jos giminaičiai ir „Drąsos kelio“ partijos nariai, bet ir Dariaus Kuolio sukviesti visuomenininkai, kurie, pasikvietę teisininkus, Parlamente sudarė savą, visuomeninę komisiją. Politologai tvirtina, kad tai vienas iš ženklų, kad prieš Seimo rinkimus Daukanto aikštėje dar nuo žiemos protestavę visuomenininkai bendru sąrašu su Kedžio partija eis į rinkimus
  ….tinkamai projektuojamas „Violetinis“ judėjimas galėtų išties tapti dar viena spalvota revoliucija, jei išnaudotų šį pasipiktinimą. Pastebėtina, kad pati Dalia Grybauskaitė laimėjo rinkimus su panašiais šūkiais: „Lietuvą valdo klanas, o žmonės nusipelno tiesios“, sakė TV3 laida „Savaitės komentarai“.

  • SENAI TAIP REIKEJO.ISRINKTI PAGAL ZMONIU SARASA JAUS GAL ATSAKOMYBE,KAD JEI PAVES NE TIK ,KAD KITAIS METAIS JU NERINKS ,BET IR NESTU ATSAKOMYBE UZ TAI KO NAPADARE(O NE RODYTU PIRSTAIS VIENAS I KITA).O DABAR JAU KIEK METU TIE PATYS VEIDAI IR PENSIJOS SULAUKE,NEPALIECIAMI-NORI LANKO POSEDZIUS,NORI ATOSTOGAUJA-BALAGANAS.GAL KAI DARBO BIRZOJ PASTOVES,SUPRAS ZMONES GERIAU(TAM,KAD TAIP BUTU REIKIA ISEJUSIUS IS SEIMO NEPRIIMINETI I MINISTERIJAS ,GELEZINKELIUS…)ACIU,MANAU DAUG ZMONIU PALAIKYS TAI.!

 24. Sveikinu šio judėjimo iniciatoriuse ir tikiu, kad Jums pavyks. Dorų žmonių dar yra. Šalies ūkiui vadovauti skirkite tik gabius specialistus, nebūtinai Semūnus. Atsigausime visi. Orus gyvenimas turi įsitvirtinti kiekvienme. Mes to verti. Ačiū Jums už didelę drąsą. Sveikatos ir sėkmės.

 25. neapsigaukime: sąraše pilna tokių, kurie turėjo ir laiko, ir galių, ir pasitikėjimo…
  Nesimato jaunimo (turiu mintyse ne partines satelitų atžalas), kuris masiškai
  palieka Tėvynę. Neįsiklausoma į ankstyvesnės kartos lietuvių išeivijos balsus.
  Nepriskaldykime eilinį kartą malkų prisiplakėliams pasišildyti…

  • manau, kad dar kaip įsipaišo. Jie mušti, o už vieną muštą du nemuštus duoda. Svarbu yra dori. O jeigu partija sugenda, kaip dabar konservatoriai, tai kodėl negalima jos pakeisti, ar bendrai ant tų partijų spjauti, kaip, atrodo, ant jų yra nusispjovusi p. Oželytė.

 26. Remkime reformLR piliečiams
  Lietuvos Respublikos Prezidentei
  LR Seimo pirmininkei
  LRS nariams
  MANIFESTAS

  REIKALAUJAME DEMOKRATINIŲ TEISĖSAUGOS REFORMŲ, ĮVEDANČIŲ REALŲ VISUOMENĖS DALYVAVIMĄ VYKDANT TEISINGUMĄ IR FORMUOJANT TEISĖSAUGOS INSTITUCIJAS

  Kviečiame visus piliečius, pritariančius šiam pilietiniam dokumentui, neatidėliojant siųsti savo raštišką pritarimą e-mailais, nurodant savo vardą, pavardę bei miestą ar NVO (jei jei esate jos atstovas) adresu:
  uzdemokratineteisesauga@gmail.com

  Kviečiame būti pilietiškai solidariems ir šį dokumentą persiųsti visiems savo pažistamiems ir bičiuliams

  2012-06-12
  Atmetame Teisingumo ministerijos paruoštą, prezidentūros ir vyriausybės ,,palaimintą“ įstatymo projektą, numatantį netrukus teismuose įvesti visuomenės teisėjų (VT) institutą. Taip šio projekto anoniminiai autoriai nusprendė pervadinti nepopuliarią visuomenėje sovietmečio atgyveną– tarėjų instituciją, nes nutarė, kad ta pati panelė nauja suknele pasirodys visuomenei priimtinesnė ir jamielesnė…Tuos VT sąrašus pagal projektą sudarys ir apmokys esama klaninė teisėsauga, o sprendimus bylose vis vien priiminės oficialūs teisėjai, kuriais pasitiki vos trylika procentų piliečių… Siekdami demokratizuoti uždarą teisėsaugos sistemą NVO ir piliečiai reikalauja šių konkrečių reformų:
  1. Įkurti LR prisiekusiųjų teismo (PT) instituciją baudžiamųjų bylų nagrinėjimui (prisiekusiųjų kiekis – nuo šešių iki dvylikos asmenų, teisėjas PT tik pirmininkauja).
  2. Įstatymais įteisinti (įtvirtinti) LR asmenų teisę rinkti apylinkių teisėjus tiesioginiuose rinkimuose.
  3. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui rinkti LR Generalinį prokurorą ir apygardų vyriausiuosius prokurorus.
  4. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti visus LR Vyriausiojo administracinio teismo, LR Aukščiausiojo teismo ir Konstitucinio teismo teisėjus.
  5. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti teisėją Europos žmogaus teisių teismui ir teisėją Europos teisingumo teismui
  Siekdami demokratinių permainų ir efektyvaus teisėtvarkos darbo mes reikalaujame:
  1. Įstatymais įteisinti asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui iš teisinį išsilavinimą turinčių pretendentų rinkti Policijos generalinį komisarą
  2. Teisės piliečiams tiesioginiuose rinkimuose tam tikram laikotarpiui rinkti teritorinių viešosios policijos padalinių vadovus. Tai yra, siūlome įsteigti renkamo policijos šerifo instituciją JAV ir kitų šalių pavyzdžiu.

  V.Anankienė (Visuomeninės piliečių sąjungos pirmininkė), I.Andriukaitienė (Kaunas), S. Andrulienė, E Antakauskė, G.Daugėla, V.J.Bacevičius (Kybartai), R.Bagdonienė ir V.Bagdonas (Brookfield, Ilinojus), J.Bajorūnienė (Edmonton, Kanada), A.Balčiūnienė (visuomenininkė, Kaunas), J.Baltušis (Kaunas), A.Bartusevičius, E.Baublienė (Kaunas), D.Bieliauskienė (Vilnius), V.Bigelis (Varėnos raj.), R.Braziulis (Lietuvos žaliujų judėjimo pirmininkas), S.Braziulis (Ignalina), A.Burlingis (Kaunas), M.Butkienė (Vilnius), V.Čemeška (Panevėžys, Lietuvos kariuomenės kūrėjas, AT gynėjas) ir t.t.(keli šimtai parašų)

 27. Sąrašo idėją gera. Reikia didelio ir pagarbaus reiklumo sau- siūlančiam ir siūlomajam, kad jame atsidurtų dori, drąsūs, išsilavinę, garbingi ir patriotiški žmonės…
  Tarkim , pritariu N. Puteikio, D.Kuolio , A. Nako pavardėms be išlygų. Bet nesuprantu,kaip kai kas į tokį garbų sąrašą siūlo ,,valstybininkų “ sąjungininką K. Girnių. Žmogų sveikinusį oliagarchinį , bet ne teisinį Leo. lt superaferos likvidavimą, kai aferos dalyviai liko su grobiu ir nenukentėjo nei kiek..Vieša asmenį ,iki šiol Delfio mielai talpinamuose :) tekstuose apie visuomenininkus iš judėjimo ,,UŽ teisingumą“ rašantį niekinamai : ,,tariami visuomenininkai“. Dėstytoją, uoliai raginusį vykdyti nesąžiningą ir neteisingą teismo sprendimą dėl mergaitės, žmogų nesipiktinusi smurtu Garliavoje….
  Kokio moralinio aklumo ar konformizmo turi būti žmogus, siūlantis šios ,,valdomos demokratijos “ trubadūrą K. Girnių į garbų sąrašą…Vien tai, kad Delfi, šios korupcinės -propedofilinės sistemos aptarnautojas, uoliai tiražuoja šio nuolankaus sistemai žmogaus opusus, rodo, kad negalima tokių žmonių siūlyti į reformatorių sąrašą…

 28. Svarbiausias tikslas būsimuose rinkimuose – nušluoti visas partijas. Tas, kurios dabar sėdi valdžioje.. Nerinkime nė vieno konservo, socdemo ar liberasto! O judėjimo „Už teisingumą“ kandidatams būtina tvirtai pasakyti, kad jei tokie darbeliai, kokie daromi dabar, pasikartos, tuomet teks atsakyti savo galva. Sugrąžinti mirties bausmę tebus jų pareiga. Antraip nesusitvarkysim niekada.

  • Aš manau, kad nereikia klijuoti etikečių ir taip užkirsti kelią žmonėms, norintiems prisijungti prie Lietuvos sąrašo. Ir tarp konservatorių ir tarp socialistų yra padorių žmonių, kurie galėtų prisidėti prie Lietuvos, kaip valstybės, gelbėjimo. Svarbiausias dalykas, kuris Lietuvos sąrašui padėtų nurungti pašvinkusius politikos senbuvius – susitelkimas ir vienybė. Esu tikras, kad senbuviai tikrai dės visas pastangas tą vienybę išblaškyti. Senas ir teisingas posakis : skaldyk ir valdyk. Įžiebtos rietenos dėl personalijų, suskaldys Lietuvos sąrašą į dešimt kitų sąrašų, o rezultate nei vienas sąrašas neperžengs nustatytos ribos, o Seime vėl kupės dvokiantis politinis dumblas …

 29. Siame sarase noretusi matyti geru specialistu (pvz ekonomkos ir teises srityje) gal lietuvos zmones ju nepazista,bet gerb Darius tikrai galetu pasiulyti jiems kandidatuoti. Nuo saves noreciau pasiulyti konservatoriu isduotus Damuli ir Braziuli,o be to nepastebejau Medalinsko pavardes. Laukiu rudens ir seimo rinkimu,po kuriu svesime pergale !!!!. Bukime vienngi ir protingi nepasiduokime provokacijoms ir santazui.

 30. Atkurus Nepriklausomybe , ankstesnei partinei sistemai pakeitus tik pavadinima, finansiskai remiamos „demokratijos“ deka i valdzia iskilo Lietuvos „naujojo“ rezimo kurejai. Tarybine partine sistema buvo tokia, kad Auksciausiosios Tarybos nariais gali buti renkami tik partiniai. Lygiai tas pats isliko ir siais laikais. Seimo nariu gali buti renkamas tik partijos (nesvarbu kokios) narys, nesvarbu kokia jo kvalifikacija. Anksciau vadovaujancius postus galejo uzimti tik LKP nariai. Dabar irgi tas pats isliko, ministeriju vadovai, savivaldybes admimistracijos vadovais gali buti tik partijos nariai. Anksciau vyko balsavimas pagal sarasus. dabar irgi tas pats. Anksciau negalejai atsaukti Taybos nario, dabar irgi tas pats isliko. Is esmes dabartine sistema, kaip ir senoji nepriima nepartiniu. – demokratija.eu

 31. Gerb.Lietuvos zmones,manau,kad kiekvienas norime TIESOS ir TEISINGO TEISINGUMO, bet norint tai pasiekti,reikia uzauginti visai nauja jauna medi-tai yra tai,ko dar iki siol seimo rinkimuose nera buve!!! Isrinkti tik saziningus ir padorius piliecius,kuriems tikrai rupi paprasti zmones! Pirmiausia-ne vieno turtuolio i seima,nes jie tik ir kuria istatymus savo naudai!! Sios kadencijos seimui sumazinti atlyginimus,lengvatas,nelieciamumus ir kitas privilegijas,jokiu automobiliu islaikymu,jokiu bendrabuciu ir kitu dalyku,be kuriu tikrai imanoma atlikti savo pareigas Lietuvai ir Tevynei,ir tarnauti zmonems,kurie uz juos balsavo!! Stai tada ir pamatysite kas eina dirbti i seima,ir del ko ten eina!!! O stai dabar sukure tokius istatymus,kad nelaimejus rinkimu jie gautu iseitines kompensacijas,kurios siekis keleta tukstanciu!!! Tai yra absurdas!!! Sumazinti visas rentas Taikos akto signatarams,nes jie tik pasirase rasta,o lauke prie Seimo rumu zmones budejo ir saugojo juos,net zuvo del visos Lietuvos Laisves,tad visi ten buvusieji turi buti ivardinti kaip Signatarai,nes jeigu zmones nebutu susitelke i toki buri,tai rusu armija seima butu nuslave nuo zemes pavirsiaus,tad uz ka vieni gauna pinigus,o kiti skursta siandien,nors tada irgi kovojo uz ta pati sieki??!! Dauguma seimo nariu nedalyvauja posedziuose,vaziuoja atostogu,nors turetu dirbti,nera istatymo,kuris numatytu ju atsakomybe uz padarytus nusizengimus,uz padarytus nuostolius visai LT ,tad reikia keisti viska nuo pat saknu!!!! Sekmes naujiems zmonems,kurie turi savyje sazines,pilietiskumo,drasos ir sveikos nuovokos,stipru charakteri ir salta prota,dalyvaujant siuos ateinanciuose rinkimuose!!!!! Dieve,Palaimink visus,kurie yra teisingi,sazinigi,Palaimink Ju kelia i siuos rinkimus,tegul Tiesa tegyvuoja musu salyje!!!!

 32. Puikus sumanymas.Žmonės gali ne tik pasiūlyti, bet ir aptarti siūlomas kandidatūras.Daugeliui siūlomų kandidatūrų aš pritariu.Būtų gerai, jeigu sudarant galutinį sąrašą nebūtų įtraukti asmenys gavusieji bent tris ar daugiau neigiamų atsiliepimų.Būtina pareikalauti, kad visi kandidatuosiantys į seimą sutiktų ir pasižadėtų, kad vienas iš pirmų seime darbų būtų priimtas seimo narių atšaukimo mechanizmas paprastas ir realus.Tuo būtų pasiekta didesnė seimo narių atsakomybė ir drąsiau galima būtų balsuoti už kažkiek abejonių kelentį kandidatą.Labai norėčiau ir linkėčiau, kad visi siųlomi kandidatai pasiaukotų ir sutiktų kandidatuoti į seimą.
  Papildomai Siūlau įtraukti į kandidatų sąrašą prof. Gediminą Merkį socialinių mokslų daktarą, Joną Mažintą Lietuvos aeroklubo prezidentą.

 33. Pirmiauia atkreipiu dėmesį į tai, kad Gerbiamas Stulpinas visur spausdino vien principingus straipsnius, tiek „Lietuvos Žiniose“ Respublikoje, Karštame komentare, :Laisvame laikraštyje““ Vakaru eksprese““.
  Nėra lietuvoje antro tokio žmogaus kuris taip giliai būtų išanalizavęs visą situaciją ir principingai įvertinęs, Jo straipsniai lietė ne vien pedofiliją ir mergaitės likimą, bet visą mūsų supuvusią teisėsaugą ,aldžią.
  Galvoju, kad su Stulpinu, KAI KURIE VISUOMENININKAI IR SĄRAŠO KURĖJAI PAPRASČIAUSISI NORI SUSIDOROTI KERŠYDAMI UŽ IŠSAKYTAS MINTIS JŲ ATŽVILGIU.
  Atsimenate-Kubilius pasipiktino, kad ministras atleido iš darbo Gailių ir Giržadą.
  Nedelsiant atsiranda, kaip pylypas iš kanapių Medalinskas, velnias žino ką keletą metų veikęs ir,prisijungęs prie Kubiliaus mafijos,pradeda kviesti visą tautą į mitingą, kad apginti du pareigūnus., net nelaukint kol bus viskas išsiaiškinta.
  Stulpinas parašė kritinį straipsnį, kad tautą reikia kviesti pačiais svarbiausiais klausimais, kad pati opiausia problema yra rezonansinių bylų vilkinimas, klastojimas,mergaitės likimas, pedofilijos klano siautėjimas…-tokių problemų iki tol kažkodėl ponas Medalinskas visiškai nematė, nors Stulpinas apie visą tai per keturis metus apie 100 str. visur parašė.
  Tikriausiai suklaidintas prie Medalinsko prisijungė vėliau ir Kuolysdar vienas kitas viasuomeninikas.

  Gėda ir šlykštu-garbingą žmogų keršijant stengiamasi žmiršti, už tai vietoje jo šiandieną puikojasi pats Medalinskas, Giržadas, Gailius, kurie Lietuvai visiškai nieko šiandiena nėra nusipelnę.
  Beje visi skaitykite Stulpino straipsnį paskutiniame „Laisvo Laikraščio“ numeryje

 34. Manau, kad reikia operatyviai suburti padorių ir kvalifikuotų, t.y. sugebančių dirbti valdžioje ir kurti europietišką Lietuvą, žmonių partiją. T.y. tikrą, normalią partiją, kuri iškovotų valdžią ir garbingai dirbtų. Visokie užsimaskavimai po „nepartine partija“ yra nieko neverti. Jeigu realiai nori padaryti Lietuvoje gerą tvarką, reikia turėti realią valdžią. Priešingu atveju gali barti, piktintis kiek tik nori, tie kas bus valdžioje darys savo, nei kiek ne mažiau, negu dabar. Aš už tikrą partiją ir tikrą darbą Lietuvai. Be valdžios nebus ir tikro darbo.

 35. Siulyciau: kuolys,dapkus,vasiliauskas,ozolas,genzelis,venckiene,stancikiene,puteikis,aleknoni,kupcinskas,kunigas robertas grigas,kunigas,varkala,gal venskus,ozelyte bet per naivi reikia jai maziau pasitiketi kaip kuom,gruodis,patackas,stoma,lanzbergis,sondeckis,vaitkus,janutiene, medalinskasreikia aisku ir ekonomistu cia jau sitie kurie sumineti turi surinkti ju kompetencija manau tai leidzia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *