Lietuvos Sąrašas rinkimuose siūlo alternatyvą

Savita Lietuvos Sąrašo partija šiuose Seimo rinkimuose siūlo savitą alternatyvą ciniškai, moralinį jautrumą praradusiai šalies politikai. Nesiverždama į valdžią ši partija stengiasi sugrąžinti valdžią piliečiams.

Lietuvos Sąrašas, kaip buvo žadėjęs steigimo metu, neiškėlė rinkimuose partinio sąrašo, nes nenorėjo sudaryti konkurencijos naujiems demokratiniams politiniams junginiams. Tačiau jis pateikė visuomenei Lietuvos darbų sąrašą – demokratinės Lietuvos Respublikos atkūrimo programą ir remia rinkimuose kandidatus, sieksiančius Seime šią programą įgyvendinti – sugrąžinti valstybę piliečiams.

Tarp 24 Lietuvos Sąrašo šiandien remiamų ir visuomenei remti siūlomų kandidatų yra patikimų, principingų žmonių iš skirtingų partijų. Sąrašas ragina piliečius pasitikėti „Drąsos kelio“ iškeltais žmonėmis: Tomu Vilucku, Algirdu Patacku, Irena Vasinauskaite, Donatu Stakišaičiu, Antanu Buroku, Erika Drungyte, Birute Vaikšnoraite,  Aurelija Stancikiene, Juste Milušauskiene, Juozu Valiušaičiu, Tautrimu Januševičiumi, Sigitu Martinavičiumi, Jonu Dapšausku, Arūnu Juška. Jis kviečia remti koalicijos „Už Lietuvą Lietuvoje“ žmones: Alvydą Butkų, Vaivą Žukienę, Tomą Bakučionį. Sąrašas remia rinkimuose viešojo intereso gynėjus visuomenininkus: Daivą Šideikienę, Ligitą Girskienę, Albiną Kavaliauskaitę. Jis ragina savo balsus atiduoti už Liberalų sąjūdžio iškeltą generolą Vitalijų Gailių ir už demokratinių permainų siekiančius Tėvynės Sąjungos žmones – Naglį Puteikį, Vaidą Šalaševičių, Lauryną Kasčiūną.

Paskutinę kandidatų registravimo dieną, apžvelgusi rinkiminį Lietuvos žemėlapį, Lietuvos Sąrašo Taryba pati iškėlė du kandidatus į Seimą vienmandatėse apygardose: rašytoją Liudviką Jakimavičių Vilniaus Žirmūnų apygardoje ir eseistą, politikos apžvalgininką Šarūną Navickį Klaipėdos Baltijos apygardoje.

Tai buvo simbolinis Lietuvos Sąrašo veiksmas, kuriuo pamėginta išryškinti svarbiausias moralines ir idėjines takoskyras, pagrindines piliečiams tenkančias pasirinkimo alternatyvas. Laisvus, nepriklausomus ir neteisybei jautrius žmones Lietuvos Sąrašas iškėlė prieš dabartinės valdžios cinizmą įkūnijančius asmenis. Šarūną Navickį – prieš Evaldą Jurkevičių, Seimo narį, padėjusį privačiai antstolei ir prokurorams tyčiotis iš Tautos atstovybės, kėsintis į konstitucinę santvarką ir slėpti tiesą. Liudviką Jakimavičių, tremtinio sūnų, Sąjūdžio vyrą, pogrindinio „Sietyno“ leidėją, Šėpos teatro kūrėją, Piliečių Chartijos telkėją, dorą pilietį ir ironišką Lietuvos politinio spektaklio analitiką, Lietuvos Sąrašas pakvietė stoti prieš Seimo vicepirmininką, Liberalų ir centro partijos vadovą Algį Čapliką, viešai žeminusį teisingumui tarnavusius FNTT pareigūnus, prieš Seimo narius Vytenį Andriukaitį ir Viliją Abramikienę, pritarusius grupuotės susidorojimui su sąžiningais teisėsaugos vadovais ir sveikinusius valdžios smurtą Garliavoje.

Lietuvos Sąrašui atrodo svarbu ne tik brėžti moralinę skirtį tarp jo iškeltų kandidatų ir prievartos sistemą aklai ginančių dabartinių Seimo narių, bet ir išsaugoti sveiką ironišką distanciją su šiais Lietuvos politinės scenos, vis labiau primenančios Šėpos teatrą, veikėjais.

Taigi Lietuvos Sąrašas rinkimuose meta iššūkį nuo konstitucinės santvarkos nutolusiai sistemai, grupuočių savivalei. Jis tikisi būsimame Seime sutelkti patikimą Lietuvos komandą, kuri, visuomenės remiama, galėtų priešintis tolesniam valstybės užvaldymui ir siekti šalyje viltingų demokratinių permainų.

Darius Kuolys

5 komentarai

  1. Trumpai ir aiškiai – ką ir kaip reikia keisti, kad būtų Europa, o ne velniai žino kas Lietuvoje.

  2. Viskas būtent taip ir yra, kaip čia surašyta. Manau ir viliuosi, kad Lietuvos sąrašo idėja remti po įvairias partijas išsibarščiusius padorius žmones taps tuo keliu, kuriuo išbrisime iš dabartinio liūno, kai partijos praktiškai nebegali ginti jokio kito intereso, išskyrus siaurai suprastą savąjį. Štai kodėl sunku ar net nebeįmanoma surasti bendrąjį vardiklį, dažniau pavadinamą tapatybe, kadangi „skaldyk ir valdyk“ principas yra taip įsigalėjęs, kad dar žingsnis nekeičiant krypties – ir mūsų, kaip tautos, kaip politinio vieneto nebeliks.

  3. gal dar kartą reiktų peržiūrėti sąrašo rekomendacijas, o ne galvoti apie ,,užgautas nuospaudas“

  4. Su visa pagarba už darbus ginant Tiesą, dorą, tautiškumą negaliu už Jus balsuoti, nes nematau apart esamos valdžios kritikosnieko ką siūlytumėte . Vardan tos Lietuvos dar ir dirbti reikia bei žinoti kaip. Užteks tų revoliucijų, eime evoliucijos keliu. Atkreipėt dėmesį į supuvusią teisėsaugą-ačiū Jums, jau vyksta pertvarka po truputį, visi, net ir valdžioj esantys, suprato, kad taip toliau negalima. Bet to maža ,kad patikėti Jums valdžią Lietuvos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *