Lietuvos rašytojų kreipimasis į geros valios žmones ir žurnalistus

Robertas Keturakis

Mes, grupė Lietuvos rašytojų sąjungos narių, sunerimę dėl žmogiškumą ir demokratiją paminančių veiksmų Lietuvoje, kreipiamės į Lietuvos žurnalistus, nepriklausomus, nepraradusius tautinės savimonės, prašydami informuoti plačiąją visuomenę apie prievartą ir nusikalstamus persekiojimus tų, kurie pilietinę atsakomybę ginančiais veiksmais priešinasi nužmogėjančiai policijos, prokuratūros, teismų, specialiųjų tarnybų agresyviai savivalei.

Žmonių sambūriai aikštėse, vaikiški piešinėliai ant asfalto, reiškiama nuomonė apie gyvenimo aktualijas, kritika, skirta paminantiems žmogaus teises, pradėta traktuoti kaip nusikaltimai valstybei. Į žmonių reikalavimus, kad būtų paaiškinta, ką visa tai reiškia, pasigirsta V.Kudirkos „Viršininkų“ Vakanalijaus Vziatkovičiaus balsas: o mums į tuos reikalavimus nusispjaut!

Mus sujaudino įvykiai Kaune, kai už žodžio užrašymą kreidelėmis Nemuno krantinėje policijos pajėgos „nusikaltėlius“, tarp kurių buvo ir nepilnamečių, nuvežė į policijos būstinę aiškintis.

Deja, žiniasklaida, išskyrus „Kauno dieną“, apie tą atvejį nutylėjo. Beje, taip vadinamas visuomeninis transliuotojas LRT tapo uždaresnis už magnatų papirktą žiniasklaidą ir atviresnis už vieno įžūlėjančio politikos veikėjo, su antrankių žymėmis ant riešų, špygas televizorių ekranuose. Minima žiniasklaida netarnauja Lietuvos žmonėms.

Policija mums siūlo mainus – už labai gerus atlyginimus garantuoti piliečiams saugumą, tik nežinia kokį – namuose ar areštinėse?

Tvirtėja būtinybė – prašyti geros valios žmonių ir žurnalistų bet kokiais būdais visoje sąžinę nepraradusioje žiniasklaidoje informuoti apie prievartą, neteistėtus pareigūnų veiksmus, kurie vyksta visoje Lietuvoje.

Šiuo metu svarbiausias mūsų ginklas – viešumas, nes mūsų valstybė (su visais savo organais) pavojingai smunka aklavietėn.

Rašytojai Stanislovas Abromavičius, Zita Gaižauskaitė, Robertas Keturakis, Aldona Puišytė, Vladas Vaitkevičius.

31 komentaras

 1. Pritariame Jūsų kreipimuisi ir palaikome Jus.
  Jūratė Sučylaitė, LRS narė
  Anastazija Sučylienė

 2. Pritariame Jūsų kreipimuisi į geros valios žmones ir palaikome Jus.
  Jūratė Sučylaitė
  Anastazija Sučylienė

 3. Visa širdimi pritaria mano šeima ir džiaugiamės,kad dar yra tokių garbingų rašytojų,ačiū JUMS.

 4. o ką kitų rašytojų burnos valdiškais trupiniais užpiltos?,apie sąžinę jau nedrąsu ir klausti.

 5. Pamenate Joną Aistį?
  Vienas kraujo lašas būt tave nuplovęs,
  O varge jo vieno tu pasigedai,
  Nors stiprybę sėmėm iš didžios senovės –
  Liko netesėti mūsų pažadai…

  Vienų vienas žodis būt tave apgynęs,
  Bet varge jo vieno tu pasigedai,
  Nors visi žadėjom mirti už tėvynę –
  Liko netesėti mūsų pažadai…

  Aldona Puišytė, Robertas Keturakis ir Stanislovas Abromavičius yra Jono Aisčio literatūrinės premijos laureatai. Štai tas jų aistiškumo kūrybje ir gyvenime! Didžiuojamės jais. O tie, kurie dabar stovi po medžiu, negali gauti Jono Aisčio premijų.

 6. Visa tai labai teisinga, bet vien rašymas ir žodžiai jau nebepadeda visa Lietuva turi eiti į gatves

 7. Taip, kol Lietuva neiseis i gatves labai dideliais mastais, kai nebeuzteks policijos pajegu visus sulaikyti, tuomet reikalai pajudes. Taip juk ivyko 1990-aisiais. Tai ir reiskia ‘is praeities tavo sunus te striprybe semia…’

 8. Gaila . labai gaila, kad tiek mažai rašytojų laisvoje Lietuvoje beliko. Pasirodo medžių padaugėjo.

 9. Gerai, kad dar išliko sąžiningų rašytojų. A-ū-ū-ū , sąžiningi teisėjai, ar dar likę jūsų Lietuvoje?

 10. gaila,kad rašytojų mažoka,bet mokytojų dar mažiau,tik vienas Garliavos mokytojas išdrįso.Ką su mumis nepadarė sovietai,pabaigs pinigai.

 11. Ačiū jums gerbiami rašytojai kad nepabūgote ir išdrįsote kviesti tautą naujam atgimimui, be smurto ir melo, tik gaila kad tiek nedaug kol kas jūsų atsirado, matyt kitus labiau vilioja slaptųjų tarnybų pasiūlymai ar oligarchų metami dideli pinigai į Lietuvos žlugdymą, juk be vyriausio „lėlininko“ įsikišimo tokie įvykiai kokie vyksta dabar Lietuvoje būtų neįmanomi. Mane labiausiai liūdina dabartinės vyriausybės neįgalumas, o aš taip tikėjau ryškių permainų Lietuvoje kai į valdžią grįžo TS-LKD, bet deja Garliavos reikaluose mūsų ministras pirmininkas ponas A Kubilius pasirodė esąs bejėgis ką nors teigiamo padaryti Lietuvai. Kažin kas jam tai daryti trukdo?

 12. Tik tiek pilietiškų rašytojų? O kiek yra pilietiškų žurnalistų? Kiek liko iš tų, kurie buvo išstumdyti iš Kauno mieste leistų, už gražesnę Lietuvą, tiesą kovojusių laikraščių „Kauno laikas“, „Garsas“, „Kauno žinios“? Pastarojo vyriausiuoju redaktoriumi buvo ir gerbiamas Robertas Keturakis. Kodėl tada visuomenė buvo užklijuotomis burnomis, kai garbės ir orumo nepraradusieji žurnalistai buvo išmesti tiesiog į gatvę, apie jokias premijas net negalėjusieji svajoti?

 13. Grupės ,,Už teisingumą“ sudarinėjamo Lietuvos sąrašo nariai turėtų paskelbti panašų kolektyvinį kreipimąsi – jei Lietuvos valdžią paliksim esamą, jokių sąžiningų Seimo rinkimų neturėsim, čekistai lošia iš viso banko.

 14. Ačiū kad rūpinaties teisingumu Lietuvoje. Kas nebuvo susidūręs su teisėsauga tas nesupranta jų veiksmų.Atrodo Lietuvos teisėsauga gyvena pagal Rosijos įstatymus

  • Gerb. Zavurski, gal teiktumėtės pasižiūrėti į patį puslapio viršų – ten, kairiajame kampe, yra pareiškimo paskelbimo data… :-) Mano giliu įsitikinimu, čia Jūs ką tik „pirstelėjote po tiekos laiko nepadoraus tylėjimo“…
   O apie dantis – kaip kam išeina. Vieni juos šiepia ant svetimų, kiti – ant savų… Viskas nuo veislės priklauso. Nepriimkit giliai asmeniškai.

 15. Saunuoliai vienikites ir svieskite lietuvos piliecius geras zodis gydo tai gal pabus pilieciai kuriem brangi tevyne teviske salis LIETUVA palaikau jusu kreipimasi ir tikiuosi kad tokiu daug

 16. Ačiū Jums , mielieji, net apsiverkiau. Širdis verkia matant kas vyksta, nebeliko džiaugsmo nei dirbti, nei gyventi… Demokratijos jau nebėra, baisu darosi mintis savo reikšti, išsakyti nuomonę …praradome teisę reikalauti Tiesos. Melas, vien melas aplinkui….

 17. Ačiū rašytojams, gaila, kad tiek nedaug jų Lietuvoje belikę. Pritariu ir viliuosi, kad visą lietuvių tautą valdžiai sugyvulinti nepasiseks, nors tokios tendencijos ir gan ryškios seime stebimos.

 18. Aciu mielieji.Gal nenusirisim iki rytu kaimyno Lukos rezimo.Nors Ruta J.,Algimantas C.rodo.kad isalkus,galima pabuti ir veidu nesvarbu kam,svarbu uz kiek.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *