Lietuvių namai: vieni – Europos, kiti – R. Vaišnoro ir D. Grybauskaitės

 Lietuvių namai: vieni – Europos, kiti – R. Vaišnoro ir D. Grybauskaitės

Gegužės 31-ąją prie dviejų Vilniaus namų – Gedimino prospekte ir Vytenio gatvėje – buvo surengtos šventinės iškilmės.

Priešpietę Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos Parlamento Pirmininku Martinu Schulzu ir Europos Komisijos vicepirmininke, teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės komisare Viviane Reding sostinės Gedimino prospekte atidarė „Europos namus“. Čia po vienu stogu įsikūrė visos Lietuvoje veikiančios Europos Sąjungos institucijos – Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras ir Europos lyčių lygybės institutas.

„Daugiau nei pusė milijardo tų pačių vertybių ir interesų vienijamų Senojo žemyno gyventojų turės savo namus Lietuvoje. Simboliška, kad jie atidaromi mūsų šalies pirmininkavimo Europos Sąjungai išvakarėse. Europa yra atvira, girdinti ir norinti suprasti kiekvieną savo pilietį. Todėl labai džiaugiuosi, kad mes turėsime vietą, kuri galės priimti kiekvieną europietį ir būti jam draugiška, suprantanti ir padedanti“, – sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, atverdami „Europos namus“ pačioje sostinės širdyje, mes dar labiau priartiname Europą prie savo gyvenimo. Susirinkusiesiems į „Europos namų“ atidarymą D. Grybauskaitė palinkėjo niekada nepamiršti garbingai, sąžiningai ir atsakingai vykdyti savo europietiškų pareigų ir prisidėti prie Europos ateities kūrimo.


Netrukus – 12 valandą – įvyko iškilmės ir prie Valstybės saugumo departamento pastato Vytenio gatvėje. Čia laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai susirinko į meno akciją „Valom“. Bendrų Europos vertybių įkvėpti, dantų šepetėliais ir muilo putomis jie smagiai šveitė purvinas VSD rūmų sienas ir laiptus. Simboliška, kad VSD švara ir grožiu neabejingi piliečiai pasirūpino šalies pirmininkavimo Europos Sąjungai išvakarėse.

Gerai žinodami, kad VSD yra atviras, girdintis ir norintis suprasti kiekvieną pilietį, kad tai vieta, kuri gali priimti bet kurį lietuvį ir būti jam draugiška, laisvieji menininkai čia pat surašė laišką VSD generalinio direktoriaus pavaduotojui Romualdui Vaišnorui. Įveikę besistumdančius policininkus, jie perdavė VSD pareigūnui štai tokio turinio raštą:

Pone Romualdai Vaišnorai,

nebevarkite – Lietuva nuo Jūsų vargo jau pavargo.

Malonėkite atsistatydinti.

Liudvikas Jakimavičius

Joana Noreikaitė

Leonas Merkevičius

Naglis Puteikis

Ramutė Bingelienė

Darius Kaminickas

Darius Kuolys

Justas Subačius
ir kiti „Valom“ akcijos dalyviai

Nušveitę VSD rūmų prieangį ir papuošę jį gyvų gėlių vazonais – taip sąžiningai ir atsakingai įvykdę savo europietiškas pareigas bei prisidėję prie bendros Europos ateities kūrimo, laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai išsivaikščiojo dirbti kitų darbų.

Nuotraukos – Dariaus Kaminicko, Leono Merkevičiaus, Juozo Valiušaičio.

 

4 komentarai

 1. Su kokiom jėgom susidūrė Garliavos judėjimas galima spręsti iš to, kad
  šiandien patyliukais greičiausiai bus pasirašma Lietuvai ir Europai ypač pavojinga, bet gudriai surašyta Konvencija neva dėl prievartos šeimoje. Ją pasirašė dar tik keturios šalys, iš kurių dvi nepriklauso Europos Sąjungai. O Įsogalios ji jei ją pasirašys dešimt. Lietuvos URMinistras Linkevičius greičiausiai šiuo klausimo paspartinimui ir buvo iškvietstas „ant kilimėli“ Izraelin. Nes tik jo parašo ten tereikia.

  Tik dar vakar didysis Naujos pasaulio tvarkos „ekspertas“ ir propagandistas D.Pūras Delfyje parašė str. Pavadinimu: Pasaulis jau laiko vaiką žmogumi, o Lietuva – dar ne. “ O jau šiandien seimas ar tik visiems besilankstanti Linkevičiaus Užsienio reikalų ministerija, jau priiminėja ypač pavojingą Lietuvai ir Europai konvenciją, kurios tikslas – sugriati tautas, sunaikinant tautos lastelę – šeimą. Šią konvenciją kol kas tėra pasirašiusios 4 šalys ir ji įsigalios nuo tada kai bus pasirašę 10 šalių. O iš tų keturių dvi nepriklauso Europos sąjungai. ……………….

  Ar tik D.Puras pats nesumaišė pelus su grūdais? ………………..
  Štai pradėjo savo kalbą jis nuo Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos ir po to gudriai visa tai praskiedė jau dabar siūloma „The Council of Europa“ konvencija neva prieš prievartą šeimoje.

  Tačiau tai du visiškai skirtingi dalykai. Todėl galima laikyti šią rašliavą tyčia klaidinančia propaganda.

  JT Vaiko teisių konvenciją Lietuva jau senai yra pasirašiusi ir ji įsigaliojo nuo 1992 m. (žr. urm.lt/index.php?3152480304) Ir to turėtų visiškai pakakti vaikų teisėms ir apsaugai. Vienintelis mano priekaištas šiai konvencijai, kad „kompetetingi organai“ savinasi teisę žinoti geriau vaiko interesus, nei pats vaikas ar jo tėvai, kartu tarsi teigiant, kad vaikas yra kažkieno kito nuosavybė. Jei taip ir būtų, jie turėtų būti nepaprastai aukšto dorovinio lygmens. Kuom negalėtų pasigirti nei mūsų didysis „ekspertas“ D.Pūras, išsiskyręs su žmona, nei jo statytinės žiobienės, palikusios apleistas savo anytas ar prieš Kedžių mergaitę prievartinę strategiją sumąstęs abejotinos dorovės Pūro statytinis, vaikų psichiatras L.Slušnys. Mergaitės prievartinis paėmimas iš jos globėjų ir atidavimas motinai, kuri galimai leido ją seksualiai išnaudoti, pažeidė JT konvencijos 32 straipsnį. Prievartinis paėmimas pažeidė kitą straipsnį. Slušnio pašalinimo iš Vaiko raidos centro istorija irgi yra gana plačiai paplitusi. Ar jis vis dar vadovauja Žurnalistų etikos komisijai? O žurnalistų sąjungos pirmininkas vis dar hpmo teisių „ekspertų“ komandoje? Pagrindiniai ideologiniai postai užimti. Visai kaip Trockio laikais:)

  Dabar apie Cauncil of Europa. Skamba identiškai kaip ir European Council – Europos Taryba, kurioje Lietuva ruošiasi pirmininkauti. Bet tai ne ta pati institucija. Gal ir Europos Šiaurės šalys buvo šitaip suklaidintos, manydamos, kad šis Strasburo think-tankas yra Europos Sąjungos institucija? Juk net vėliavą ir kitą atribuciją savinasi. Pasidomėjau šios gudrios institucijos istorija. Pasirodo, ją įkurti 1949 inicijavo tas pats prokuroras, kuris vadovavo Niurnbergo procesui. Procesui, kur II-pasaulinio karo nugalėtojai teisė tik pralaimėjusios pusės karo nusikaltėlius. Stalino enkevedistų nusikaltimai nebuvo pasmerkti. Vadinais tai nugalėtojai „internaciai“ ėmė diktuoti ir toliau savo sąlygas Europai ir per ją pasauliui? „Vienodinti įstatymus“ savo nuožiūra, pagal savo pagedimo lygį ir juos primetinėti visoms tautoms. Pradžioje – Eurazijos. Vienintelė Baltarusija su Kazakstanu kuriamoj Eurazijoj išvengė jų siūlomų konvencijų. Todėl šios šalys dabar „blogietės“ kaltinamos “ žmogaus teisių pažeidimais ir nors Baltarusija yra įnešusi daugiausiai į savišalpos kasą, vadinamą TVF, jai pinigai „neskolinami“. Net jos pačios pinigai. O „homo teisės“ tapo puikiu pretekstu skelbti demokratiškai liberaliam, atsiprašant, karui prieš visus tuos, kurie nesutiks „liberalizuoti“ savo valstybių, pradedant nuo tautos lastelės – šeimos sunaikinimo? Nes po homoteisėmis jau slepiasi ir pedofilai, kurie taip myli vaikus, jog siekia iškovoti jų „teisę į seksualumą“. Belieka tik įteisinti įsivaikinimą, atimant iš „laisvos rinkos“ nuskurdintų, neviltin patekusių tėvų vaikus ir perleidžiant juos gėjais apsimetusiems pedofilams:)
  AR TIK NE TODĖL HOMOTEISIŲ GYNĖJAI ŠITAIP PASIPIKTINO GARLIAVOS JUDĖJIMU? Nekvailinkit mūsų, ponas Dainiau Pūrai.

 2. panašu, kad jau pavėlavome. Delfis rašo, kad jau pasirašyta ta konvencija. Neva tik “vyskūpai prieštaravo”. O apie protesto mitingus nei žoedelio.
  Reiktų dėl tos konvencijos panaikinimo organzuoti grandijozinius mitingus per Lietuvos pirmininkavimą Europos Taryboje.
  Netikiu, kad Dagys ar kas nors kitas iš seimo skaitė tą konvenciją. Jei būtų skaitę, o ne vien iš nuogirdų nuomonę susidarę apie “socialines lytis”, tai būtų pakraupę kokią viršvalstybinę orwelišką Didžiojo Brolio instituciją jie virš savęs įkūrė. Jei toks karjeristas kaip D.Pūras, pvz., taptų tuo “ekspertu”, jis būtų virš bet kokių mūsų įstatymų, virš žurnalistų kritikos, neliečiamas, jo ir jo pavaldinių veiksmai nekvestionuojami, o pavyzdžiui atimtų iš šeimų vaikų dokumentai būtų giliai įslaptinti, kad niekas nesužinotų kas su jais daroma ir kur jie. Visa tai aprašyta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *