Liepos 17 dieną laisvieji menininkai kviečia paminėti gegužės 17-osios smurto aktą

Laisvieji menininkai kviečia piliečius ir pilietes liepos 17 dieną, antradienį, 12 valandą, S. Daukanto aikštėje Vilniuje ir kitose Lietuvos aikštėse paminėti gegužės 17-ąją Garliavoje valdžios įvykdytą, iki šiol valstybės institucijų neištirtą ir neįvertintą smurto aktą. Piliečiai kviečiami ateiti į aikštės vaikštynes su juodais arba tamsiais skėčiais ir taip išreikšti savo protestą prieš jėgos grupuočių savivalę bei išsakyti valią susigrąžinti demokratinę Lietuvos Respubliką.

Liepos 17 dieną, 12 valandą, vyks pilietinės vaikštynės tamsiais skėčiais ir Kaune, aikštėje prieš Savivaldybę. Vaikštynių rengėjai kviečia prisiminti Palaimintojo Jurgio Matulaičio ištarmę: „Nugalėkime blogį geru“ ir Kauno centre išskleistais skėčiais simboliškai ginti Lietuvą ir jos žmones nuo valdžios savivalės, melo ir smurto.

Liepos 17 dieną, 12 valandą, piliečiai, nešini tamsiais skėčiais, protestuos prieš Garliavoje įvykdytą smurto aktą ir Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje.

Liepos 17 dieną, 17 valandą, Vilniuje, S. Daukanto aikštėje numatomos Tiesos žygio dalyvių sutiktuvės.

23 komentarai

 1. Palinkėjimas „Drąsos keliui“…Jūs turite gražius ,uždegančius tikslus.Tik vieno jums trūksta:suvaldyti savo norą valdyti savus.Leiskite žmonėms PASIRINKTI.Reikia tartis,kalbėti gražiuoju.Aš renkuosi „Lietuvos sąrašą“.Nors manau,kad šios dvi partijos,netgi trys ar keturios pažangios partijos viena kitą papildo.O esami skirtumai yra tikras lobis,kuris mus išmokys tartis ir rasti kompromisą….Pritariu akcijų gegužės 17-osios proga nuoseklumui.

 2. Susigrąžinti iš ko??? Tik nesakykite, jog valdžią pasiglemžė be Briuselio žinios ir tylaus sutikimo. Pažiūrėkit, kaip jie šiaušiasi už pederastus! O čia – tyla, priimta kaip susitaikymo, sutikimo ir pritarimo ženklas. „Darykit, ką norit, vistiek būsit judo nupirkti su visomis žemėmis, o dabartinius „ponus“ subinlaižas nesunku bus pastatyti sulig „Snoro“ statusu“.

 3. Kai B.Nemcovo akivaizdoje palyginau LT policiją su RU policija – kilo baisus daugumos TS-LKD tarybos narių pasipiktinimas.
  Šiandien, 2012 07 14 d. TS-LKD sąskrydyje Jonavos rajone vykusio tarybos posėdžio metu kalbėjau apie tai, kad partija nuvilia rinkėjus nekovodama su teisėsaugos, ypač policijos smurtu prieš silpnesnius, negalinčius pasipriešinti. Tuo metu policijos smurtas tęsiasi ir kas savaitę nuskamba po naują istorija, tačiau TS-LKD nereaguoja, versdama rinkėjus rinktis kitas partijas, kurios nedviprasmiškai kovoja už tiesą bei teisingumą, o toks pasyvus teisėsaugos smurto toleravimas „gamina“ naujas partijas.
  Šią mano kalbos vietą dalis iš 111 tarybos narių pasitiko nepatenkintu murmėjimu.
  Tačiau kai rodydamas į pirmoje eilėje sėdintį Rusijos vieną iš opozicijos lyderių B.Nemcovą pasakiau, kad jis nustebtų, jei sužinotų, kad Lietuvoje policija taiko Rusijos teisėsaugos metodus, pvz.areštuoja vaikus Kaune už piešimą kreidutėmis žodžio TIE-SOS ant Nemuno krantinės, salėje tarsi bomba būtų sprogusi : kilo labai triukšmingas pasipiktinimas, neleidęs man kurį laiką kalbėti toliau.
  Sakiau, kad jei B.Nemcovas mokėtų lietuviškai, jis labai nustebtų, kad Lietuvos policija prašo teismo, kad jis skirtų baudas už piketus (iki 9 žmonių) ir Prienų raj.teismas skiria 500 Lt baudą (palyginkime – už keikimąsi bjauriais keiksmažodžiais tiesioginiame eteryje , pvz. Selui, skiria 200 Lt baudą), kad Mažeikių policija atliko nesankcionuotą kratą privačioje TV, ieškodama kas drįso užsakyti pranešimą apie numatomą taikią demonstraciją Mažeikiuose. Sakiau, kad labai blogai, kad TS-LKD į tokius antidemokratiškus ir antikonstitucinius veiksmus nereaguoja.
  TS-LKD tarybos aiški salės dauguma šaukė „baik, kokias nesąmones čia kalbi““, rėkė kad esu demagogas, populistas, Kęstutis Masiulis ragino man tuoj pat išeiti iš partijos (pyksta, kad vadinu jį alkopramonės atstovu mūsų partijoje), o Audronius Ažubalis pasiūlė eiti į Latvių gatvę, kur įsikūrusi Rusijos Federacijos ambasada (kuom užkliuvau buvusiam sovietinių laikų disidentui Audroniui?). Ypač piktinosi Kauno Pramonės skyriaus ir Šilainių skyriaus atstovai (Šilainiuose išrinktas R.Dagys), kuriam reikės atlaikyti ankstesniuose rinkimuose dar nematytą kitų partijų, ypač Drąsos kelio konkurenciją dėl „TYLOS“, kuria šis skyrius pasitiko Garliavos šturmą (rėmė)ir vaikų areštą dėl kreidutėmis priešo TIE-SOS ant Nemuno krantinės (apsimetė, kad nieko nematė).
  Pasakiau, kad tokia reakcija, kai akivaizdi dauguma TS-LKD remia smurtinius policijos veiksmus rodo, kad partija nesupranta, kad nebeatspindi savo rinkėjų lūkesčių ir jai bus blogai per rinkimus, jei mes nesirūpinsime policijos darbu ir tiesos paieškomis, mūsų vietą užims „Drąsos kelias“ ar kitos partijos.

  Beje, frakcijos Viešų ryšių grupės ir frakcijos Etikos komisijos, kurios kažkodėl svarstė nieko man nepranešę mane už akių, nors tuo metu buvau Seimo patalpose, ir priežiūros komitetas labai klysta, ir spėju, kad tai daro tyčia, kaltindami mane dalyvavimu Drąsos kelio partijos veikloje.
  Bandžiau įtikinti, kad jei TS-LKD būtų siekusi, kad būtų ištirtas Gintaro Beresnevičiaus nukankinimas policijos automobilio bagažinėje 2006 m., o ne laikytųsi viešai reiškiamos Manto Adomėno koncepcijos, kad neįrodyta, jog G.Beresnevičių nukankino policija (negi jis pats įlipo į policijos automobilio bagažinę?), tai nebūtų tokio žiauraus Garliavos šturmo 2012 metais.
  Apgailestavau, kad užuot draugavusi su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios siekia tiesos, TS-LKD nuo jų nusisuka, ar net smerkia: Priežiūros komitetas liepė TS-LKD kandidatui Šiauliuose principingam kovotojui su korupcija parlamento gynėjui, savanoriui skulptoriui Gintautui Lukošaičiui iš jo agitacijų išimti žodį TIE-SOS.
  Beje, dvigubus Priežiūros komiteto (kodėl toks keistas pavadinimą, juk galėtų būti kaip visose partijose – Etikos ir procedūrų?) standartus puikiai atskleidė drąsus sovietų laikais persekiotas disidentas Andrius Tučkus: „partijos prezidiumas šįkart laikėsi dvigubų standartų, nes ar prisimenate, kaip partijos taryba nusprendė nepritarti alkoholio reklamos liberalizavimui ir penki iškiliausi frakcijos nariais tąkart balsavo prieš tokį sprendimą? Kodėl jų tada nesvarstėt?“.
  Mano kalba sukėlė tokį didelį pasipiktinimą, kad mobilizavo balsavimui absoliučiai visus užsiregistravusius tarybos posėdžiui jos narius – iš 111 registruotų 79 (71 proc.) pritarė prezidiumo siūlymui, kad būčiau paslinktas žemyn per 10 vietų iš 16 į 26 vietą, 20 buvo prieš, 12 susilaikė.
  Už tai , kad balsavo prieš arba nedalyvavo balsuojant dėl energetinio saugumo paketo įskaitant atominę elektrinę Rytas Kupčinskas buvo nustumtas žemyn per 15 vietų iš 18 į 33-ią (už 64 – 65 proc. , 30 prieš, 5 susilaikė), Jonas Šimėnas atitinkamai per 22 vietas iš 31 į 53-ią (už 59 – 61 proc., 15 prieš, 22 susilaikė).
  Paskelbus mano sėkmingo perkėlimo žemyn rinkimų sąraše rezultatus, pasigirdo džiaugsmingi plojimai. Sprendžiant iš susirinkusiųjų veidų, man pasirodė, kad daugiau nei pusė TS-LKD tarybos narių ne dėl įsiteikimo vadovybei, o NUOŠIRDŽIAI tiki, kad policijos smurtas prieš bejėgius yra teisėtas ir TEISINGAS ir kad galima suiminėti vaikus, kurie piešia kreidelėmis TIES-SOS
  Manau, kad dėl tokio NUOŠIRDAUS paklydimo TS-LKD praras daug rinkėjų balsų.
  Todėl bandysiu suspėti iki rinkimų įtikinti TS-LKD vadovybę ir daugumą partijos tarybos narių, kad reikia draugauti su nevyriausybininkais ir viešo intereso gynėjais, kad reikia ginti konstitucines teises į taikus mitingus ir kad reikia priešintis policijos smurtui ir jo nebeleisti, o smurtavusius – nustatyti jų kaltes teismuose, išviešinti pavardes ir skirti jiems teisingas bausmes teismų sprendimais.

  • Įsivaizduoju,kaip sujudo susireikšminęs širšių lizdas,kai kažkas pasakė,kad karalius tai nuogas! 😀 Ar dar likę bent per nago juodymą konstruktyvios savikritikos konservatorių tarpe? Artėja niūrūs laikai konservatoriams ir vis tiek teks daryti išvadas.

  • Turbūt būtų labai naudinga šią TS-LKD poziciją (UŽ SMURTĄ, UŽ MELĄ, UŽ TYLĄ) paskelbti kuo plačiau, tegul žmonės žino už ką balsavo ar gal dar ketina balsuoti. Beje, ir pats balsavau už juos prieš 4 m., didelė gėda man dėl tokios klaidos :(

  • Tranai, širšės musės(parazitai,mintantys kitų darbo vaisiais ar krauju,
   skaudžiausiai kanda rudenį dvesiant).Mūsų tranai bijo tiesos,nes tiek
   per dešimtmečius prisimelavo,kad patys ėmė tikėti,kad yra pasaulio
   „bambos“,bet tai jau patologija-šizofrenija(važiuoja Kubilius į Palangą-
   su juo-5mašinos.Taip taupomos lėšos.Sėkmės, gerbiamas Nagli,
   tai tik kovos pradžia,kaupki jėgas,nes tranų informaciniai tarakonai
   nesnaudžia-ruošia pamazgų atsargas…Vergai gali patikėti paskalom…
   Piliečiai,laikas atsimerkti ir apsižvalgyti.Gelbėk Lietuvą nuo policinės
   -karinės diktatūros.Gelbėk save,savo orumą,savo ateitį…

  • Man labai gaila, kad Jūs vis dar esate konservatoriuose. Šiuose rinkimuose už juos jau nebebalsuosiu, tai automatiškai mano balso negausite ir Jūs, o labai gaila. Jei atsistatydintumete ir jungtumėtės su kuria nors jėga iš Drąsos kelio, Lietuvos Sąrašo ar dar kita tikrai gautumėte mano balsą. Manau Stancikienės pėdomis žengti būtų labai garbinga, tai tai būtų puikus žingsnis iš Jūsų pusės ir susilauktumėte palaikymo.

   • Pritariu, pasitraukite iš nepadorios kompanijos ir pasiimkit Bilotaitę kartu :) O jei rimčiau, tai net Lryto TV-ai dirbantys tyrimai prognozuoja konservatoriams 7,5 % balsų Seimo rinkimuose (jei jie vyktų šiandien), mano balso iš jų taip pat nebus.

 4. Nagli, nesuprantu kodėl tu vis dar ten? Iš konservatorių liko tik pavadinimas ir vienas kitas doras žmogus. Visa kita užrūgusi dvokianti srutų duobė. Pabūk ten dar metus ir dvoksi lygiai taip pat kaip masiulis ar ažubalis.

 5. Gerb. Nagli,
  paskaitykite komentarus DELFYJE po Šedbaro straipsniu ir rekomenduokit savo (vis dar) partijos nariams; juk tai vox populi, žmonių nuomonė apie juos. Nejaugi jie neskaito? Turbūt todėl ir yra nutolę nuo realybės.

 6. Jie vis dar įsitikinę, jog tiek metų kvailinami pensininkai ir tremtiniai vėl ateis ir už juos nubalsuos. Tada tai jau jie būtų paskutiniai kvailiai. Grūst visus iš biuletenių lauk – ir komunistus, ir tėvinistus, ir centristus, ir leberastus. Patikėkime Lietuvos sąrašu, kol neaplips išvaikytais kitų partijų brudais. O jei ir „sąrašas“ po 4 metų nuvils, tada balsuoti geriau išvis neit – valstybės vistiek nebeturėsim.

 7. Svarbiausia,kad žmogus pamatytų,jog gyvena kreivų veidrodžių karalystėje,kad suprastų matantis tai,ką nori įtegti carica,paklusni klanui žiniasklaida,maitvanagiai…
  Reikalinga kontrolė,ne klano,bet visos tautos.Nepatiko susikompromitavęs „tarnas“,
  rinkėjai turi teisę jo atsisakyti…,net caricos…Dabar valdžiažmogiai susikūrė tokią ginkluotą ir Įstatymais ginamą valstybę valstybėje,kad ten sunku patekti(seimas,
  vyriausybė,prezidentūra,saugumas ,teisėtvarka…)Yra daug sąžiningų žmonų,tereikia tik apsižvalgyti.Jie tyli,nes žino,kad bus puolami ir patys,ir šeimos nariai.Kokia galinga
  žmogaus traiškymo mašina sukurta,matome iš Garliavos įvykių …o niekas nekaltas,
  visur „valstybės KREMLIUS“ paslaptis (zdes ruskij duch,zdes Rusju pachnet ). Pasislėpę už aukštų sienų mano esą neįveikiami…Jie bailūs,bijo kreidos,bijo
  žodžio TIE-SOS.Rinkim žmones,o ne partijas, ,kurios privedė šalį prie bedugnės Tai mūsų – paskutinis šansas ,kad Lietuva neišnyks nuo Pasaulio žemėlapio. Už tai atsakingas kiekvienas doras žmogus,doras katalikas,doras pilietis.Mūsų viltis,jėga-
  vienybėje.Balsuok už Kuolio sąrašą…
  Mažos partijos ,V I E N Y K I T Ė S…Tik kartu laimėsim.

 8. Artėjant liepos 17 d., galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje atsirado organizuota visuomeninė opozicija kaip Ukrainoje ir Baltarusijoje. Neatrodė, kad ir Lietuvoje jau to reikia, bet prisigyvenom… Susikūrė Klonio gatvės ir Daukanto aikštės bendruomenės, yra bendro Lietuvos sąrašo idėja. Kaune įkurtos partijos renkamas sąrašas vadinasi Drąsos kelio sąrašu. Kaip atitikmenį Vilniuje renkamam sąrašui siūlyčiau Tiesos kelio sąrašo pavadinimą. Gali būti dar trumpiau: Drąsos sąrašas, Tiesos sąrašas, o iš jų su kitais judėjimais susidarytų Lietuvos sąrašas, kaip ir sumanyta.

  • Iš bendros patirties aišku, kad kuo paprasčiau, tuo geriau, tuo žmonės mažiau klaidų padaro, mažiau įtarimų ir nesutarimų… Jei bus 5 sąrašai su panašiais pavadinimais, žmonės pasimes, geriau vienas tvirtas sąrašas, daugiausiai du, jei matoma, kad kitaip neįmanoma surinkti daugumos Seime.

 9. Salėje kilęs nepasitenkinimo murmesys po to, kai Naglis stengėsi papasakoti apie vaikų, piešusių kreidelėmis, areštą, konservatoriams brangiai kainuos – prižadu.

 10. Tai kodėl piliečius kviečiate skirtingomis valandomis, juk norint kad susirinktų kuo daugiau žmonių reik kviesti visus 17 val, ir daryti tiek protestą prieš smurto panaudojimą, tiek TIESOS ŽYGIO dalyvių sutiktuves kartu. Kam ir vėl skaldytis, jei būtina vienytis ?

  • labai jums ačiū už gražiai parengtą reportažą – iš jo išties galima susidaryti įspūdį apie tą Daukanto aikštės bendrumą, kuris, tikiuosi, suvienys bendriems tikslams visus geros valios žmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *