Liepos 17-ąją S. Daukanto aikštėje vyks tradicinė pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

Liepos 17-ąją S. Daukanto aikštėje vyks tradicinė pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

„Žmonės negali būti saugūs, nežinodami, kas vyksta valstybėje“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime.

Pritardami šiai prezidentės minčiai laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai jau 14 mėnesių ragina Dalią Grybauskaitę pasakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką.

Pernai gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo tos dienos praėjo jau keturiolika mėnesių. Deja, prezidentei atsakingos institucijos per metus nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai šiandien oficialiai neigia net patį smurto faktą.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais.

„Mes visi privalome liudyti tiesą, net jeigu ji kažkam atrodo nepatogi ir nebereikalinga. Tik tiesa ir atvirumas sustiprins mūsų pasitikėjimą vieni kitais ir tikėjimą savo valstybe“, – kalbėjo prezidentė šiemet Gedulo ir vilties dieną prie buvusių KGB rūmų.

Siekdami, kad prezidentės darbai nesiskirtų nuo žodžių, laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas šį trečiadienįliepos 17-ąją12 valandą Vilniaus Simono Daukanto aikštėje meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ paminės valdžios smurtą Garliavoje: bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Kviečiami visi neabejingi, Lietuvos Konstituciją ir laisvę branginantys piliečiai.

4 komentarai

  1. Pagarba šiems žmonėms.Gaila kad nėra sveikatos ir finansų atvykti 300 km.,nes gyvenu nuostabioje teisinėje valstybėje kur sveikatą visai šeimai atėmė temidės tarnai,nors šeimoje nėra nė vieno teisto,tik viešinome uniformuotų nusikaltėlių nusukaltimus.Nukentėjo net 4-ių metukų dūkrytė…
    „Žmonės negali būti saugūs, nežinodami, kas vyksta valstybėje“…Taip,sutinku,negali būti saugūs, kai net Prezidentė tik konstatuoja faktuys ir viskas…

  2. Akcijos,diskusijos yra gėris,jei į jas įsiklausoma,jei randami kompromisai.Bet jei jos menkai pastebimos ir kalbamasi tik su draugais,bendraminčiais akcijose ar Facebook erdvėje,tai vis tiek panašu į pokalbius sovietmečiu virtuvėje.Na taip,dabar yra viešumas,demokratija,nuomonių pliuralizmas,regis ir pilietinės iniciatyvos yra ir maži laimėjimai.Taip mes privalom liudyti tiesą,ginti visuomenės interesus ,kovot prieš valdžios savivalę,prieš korupciją.Bet didelio aktyvumo vizualiai nesimato, kaip tikri lietuviai esam susiskaldę į grupeles,vienybės mažai,o ir efektyvumas veiklos prastokas.Tsakant trys lietuviai-penkios nuomonės.Bijom būti ryžtingi,visi turi ką prarast ,vat ir trypčiojam vietoj.“laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas kviečia“ Gerbiu menininkus ir Tie-SoS dalyvius,bet ką jie grandiozinio ar esminio padarė?Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas ir dar 5-7 asmenys nuveikė milžinišką darbą,o ką likusieji? šildosi jų nuveiktų darbų garbės spinduliuose ar kažko nežinau?Kaimyninėje šalyje yra toks Aleksejus Navalnas ir jo fondas kovai prieš korupciją.Galim juo nesižavėt ir žiūrėt į jį įtariai,bet jo darbo rezultatai matomi,dirba daug savanorių ir apmokamų teisininkų ,paprasti žmonės aukoja pinigus.Ir kaip ne keista realių rezultatų pasiekiama.Net pora dumos deputatų atsistatydino ir atskleidžiamos korupcijos schemos ,įtartini vieši pirkimai stabdomi,nors aišku Rusijos mastais pasiekimai maži,nes Putinas visagalis. Pas mus kažko panašaus nėra ir nebus.Mes dar nepilietiški, nes bijom,be to Lietuva maža šalis,svainių kraštas ir savi interesai arčiau kūno,nei kažkoks mistinis pilietiškumas.Atsiprašau už emocijas ir pyktį,bet jūs mielieji žygiuojat vienoje vietoje, nei žingsnio į priekį..Graudu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *