Laisvieji menininkai kviečia išlaisvinti lietuvišką žodį LRT

Akcija „Tegul TIESA šviečia“, birželio 14-ąją, Gedulo ir Vilties dieną, vykusi Kaune

Birželio 19 dieną, antradienį, 12 valandą, prieš Nepriklausomybės Akto signatarų teismą, laisvieji menininkai kviečia pilietes ir piliečius susirinkti prie Lietuvos radijo ir televizijos Vilniuje, S. Konarskio gatvėje, ir užrašyti žodį „TIE-SOS!“. Taip bus pareikalauta išlaisvinti lietuvišką žodį ir pasipriešinta melui, kurį skleidžia piliečiams jų lėšomis išlaikomas vadinamasis „visuomeninis transliuotojas“.

Primename, kad LRT pastaruoju metu nepraneša visuomenei nei apie suiminėjamus Kauno vaikus, nei apie Visuomeninės komisijos, tiriančios gegužės 17-osios smurtą, darbą. LRT ne tik nepaskelbė savo interneto svetainėje paskutinės Gintaro Aleknonio laidos įrašo, bet skubiai ištrynė iš archyvo visas šio žurnalisto vestas laidas, net nepatvirtinus kito sezono tinklelio. LTV seniai nebeliko nuomonių įvairovės ir nepriklausomo piliečių žodžio.

Rašytojas Liudvikas Jakimavičius šią pilietinę akciją suderino su Vilniaus miesto savivaldybe.

26 komentarai

 1. Norėtųsi,kad sueigoje ar kitur būtų atkreiptas dėmesys į tai,jog būtina pradėti saugoti sąžiningus Lietuvos teisėjus.Teisėjui Cicinui daromas milžiniškas spaudimas.Padėkime jam.

 2. Kuo skiriasi LRT nuo Rusijos,ar Baltarusijos,valstybinių televizijų? Dažnas į šį klausimą atsakys,kad niekuo. Net nedemokratiško Kazachstano televizijos diktorius atsisakė perskaityti absurdišką oficialią versiją dėl žudynių pasienio su Kinija poste.

 3. Dėl LRT rašote tikrą tiesą.
  Taip pat pritariu Redai, kad reikia ne tik saugoti sąžiningus teisėjus, kitus teisininkus bei įvairių valstybės tarnybų tranautojus, bet ir nuolat akcentuoti, kad ne visi yra korumpuoti, ne visi praradę žmoniškumą ir todėl juos ypač gerbiame ir mylime.

 4. Kai Lietuvos radijas ir televizija išėmė Tomo Dapkaus, Gintaro Aleknonio vedamas laidas, kai neinformuoja apie įvykius Lietuvoje, nebenoriu klausytis ir žiūrėti į dalinę tiesą, kuri, žinome, yra tam tikra melo forma. Paskutinė laida, kurią žiūrėjau, pranešė apie šunį, apdovanotą medaliu, tačiau nieko apie judėjimo“už teisingumą“ vykdytas akcijas. Nuo to laiko pasirinkau protesto formą – nebežiūriu ir nebeklausau. Tik gilų graudulį kelia Eglės Bučelytės veidas, man ji įkūnija Nenugalėtos LTV atminimą…

  • Taip p. Aldona. Aš lygiai taip pat jaučiuosi žiūrėdama LRT žinias( tuoj pat perjungiu kitą kanalą). Ir man labai gaila padoraus žmogaus – Eglės Bučelytės, kurią atsimename nuo Sausio 13-osios. Tikriausiai ten yra ir daugiau gerų žmonių, bet visi atsidūrė po cenzūros padu. Ir susitaikė žmonės, nes valgyti reikia. Tas pats atsitiko ir su Lietuvos radiju, su spauda. Keista situacija Lietuvoje. Esame lyg tai laisvi, bet lyg kažkokios nematomos jėgos bijome.

 5. Apsisuko vienas ratas nuo kaspervizijos iki siaurovizijos.Ir vėl mes toje pačioje vietoje .Ir vėl viską reikia pradėti iš pradžių.Tik dabar bus sunkiau, nes tada priešas buvo aiškiau matomas ir smegenų plovimui turėjome priešnuodžių. Gabar savi mankurtai per 20 metų sugebėjo daugiau paplauti valstybingumą, nei sovietai per 50.

 6. Seniai nebežiūriu LRT. Ten karaliauja miliūtės, valatkos, savukynai, kviečiami tik kryževičiai, kūriai ir kitas Lietuvos mėšlas. Padorūs žmonės pas Siaurusevičių seniai nebeina

 7. per ltv tik girdisi kaltinimai kaip pazeidinejamos zmogaus teises rusijoje ir kitur.gal pirma reiktu apsikuopti savo darza o tik po to rekauti apie kitas salis.kol ponas siaurusevicius nebuvo lrt direktorius koks supratingas buvo,ir laidas buvo galima dar ziuret.o dabar kaip toj pasakoj drakonas nugaletas,deja,valio drakonui.gime is naujo.tada kodel mes mokesciu moketojai turime islaikyti visas miliutes laidas nuo kuriu bloga daros paziurejus,nes ir taip ten viskas aisku sokis pagal grojama muzikele.gaila zmoniu kurie ten dirba ir yra cenzuriuojami,negali turet laisvos nuomones ir tautos informuoti apie ypac svarbius ivykius ltv.juk cia ne juokas jau o galima daeit iki rimtos revoliucijos,nes privers ne kas kitas o pacia musu rinkta valdzia.tad uzsikise ausis sedekit ponai ir nieko nematykit ir negirdekit.seni zmones is ipratimo dar ziuri ltv,bet ateis laikas kada nusibos mums kisti pinigus i niekam tikusi kanala ir jis bus visiskai ismestas.

 8. Aš irgi jau nebežiūriu LRT. Vien Miliūtės melagingos laidos įvarė pasišlykštėjimą…

 9. Mano irgi paskutine laida ,kuria ziurejau per LRT ,tai ir buvo gerbiamo Aleknonio. Zinoma, neskaitant sv.misiu tremtiniams,nors uz tai aciu LRT.

 10. Kokias funkcijas atlieka taip vadinama „žiniasklaida“: delfi, l.rytas, LTV, (LRT), LNK, 15min ir tt?
  Plauna smegenis. Kaip buityje vadinamas įrenginys kuris plauna ar skalbia? Skalbimo mašina, plovimo mašina arba skalbykle. Tai kaip galima pavadinti aukščiau minėtas „žiniasklaidas“? Smegenų plovimo ar skalbimo mašinomis.
  MANAU JAU LAIKAS SKELBTI KONKURSĄ IR IŠRINKTI GERIAUSIĄ SMEGENŲ PLOVIMO MAŠINĄ.

 11. Galima būtų išrinkti ir geriausią smegenų skalbėją, gal tai būtų rita ar siauras iš LTV, rimvydas iš 15 min, ar edmundas iš l.ryto TV. ( čia kaip žmonės išrinktų).
  Būtų galimas ir „super Dosia“ apdovanojimas už akivaizdžiausią melą (na manu bent į nominaciją čia gali pretenduoti l.rytas 24/7 su edmundu ir laima su jos „fanaru“)
  Kokia forma, kaip rinkti, galima pasvarstyti. Gal aikštėje kur rašoma TIESOS pastatyti didelį skalbimo mašinos maketą ir praeiviai tiesiog įmestų ten lapelį su geriausios „smegenų skalbimo mašinos“ pavadinimu. Gal paskelbti konkursą internete ar pan. Prizas nugalėtojui būtų reali saklbyklė, gal kiek padėvėta, svarbu, kad veiktų ir garsiai dirbtų ir su „pompa“ įteikta laimėjusiam. Žodžiu iš viso to būtų galima padaryti gerą ŠOU. (panašia kaip valinskas su svogūnais). Gal kiek ir pristabdytų tuos purvo pilstytojus, kas gi norės tapti geriausiu Lietuvos smegenų ploviku… Esate išmanūs ir šmaikštūs, gal šis pasiūlymą patobulintumėte ir pavyktų jį įgyvendinti.

  • Manau, kad labai geras pasiūlymas, tik reikia režisieriaus. Dabar vasara, geri orai, galima tokį šou organizuoti lauke. Pvz. labai tiktų prieš LRT langus, kad matytų p. Siaurusevičius ir jo komanda. Lietuvos gyventojai apie tai sužinotų iš interneto, gal dar kokia TV3 televizija parodytų. Reikia daugiau entuziastų, daugiau pasisakančiųjų. Idėja tikrai gera.

 12. Su kuo asocijuojasi iškiliosios Lietuvos merginos ir moterys ?
  Grybauskaitė – Tiesa,
  Degutienė – Sąžinė
  Prunskienė – Ragana
  Žobienė – Vaikas
  Baškytė – Botelis
  Vaiciekauskienė – Teisingumas
  Miliūtė – Teisė žinoti
  Pumprickaitė – Informacija
  Kelmickaitė – Gyvenimas
  Mildažytė – Eurož-pa
  Taunytė – Medicina
  Varnaitė – Paveldas
  Vėsaitė – Demokratija
  Jasukaitytė – Poezija
  Teišerskytė – Nacionalinis turtas
  Bučelytė – Siaurovizija
  Juknevičienė – Afganistanas
  Šimonytė – Pinigai
  Kuodytė – Liustracija
  Šalaševičiūtė – Pikeliškės
  Baltraitienė – Darbas
  Aleknaitė Abramikienė – Patikrinimas
  Blinkevičiūtė – Socializmas
  Graužinienė – Buhalterija
  Pavilionienė – Mažuma
  Valiukevičiūtė – Ginklanešys
  Zvonkė – Kultūra
  Venskienė – Kalėjimas

 13. Atkurus Nepriklausomybe , ankstesnei partinei sistemai pakeitus tik pavadinima, finansiskai remiamos „demokratijos“ deka i valdzia iskilo Lietuvos „naujojo“ rezimo kurejai. Tarybine partine sistema buvo tokia, kad Auksciausiosios Tarybos nariais gali buti renkami tik partiniai. Lygiai tas pats isliko ir siais laikais. Seimo nariu gali buti renkamas tik partijos (nesvarbu kokios) narys, nesvarbu kokia jo kvalifikacija. Anksciau vadovaujancius postus galejo uzimti tik LKP nariai. Dabar irgi tas pats isliko, ministeriju vadovai, savivaldybes admimistracijos vadovais gali buti tik partijos nariai. Anksciau vyko balsavimas pagal sarasus. dabar irgi tas pats. Anksciau negalejai atsaukti Taybos nario, dabar irgi tas pats isliko. Is esmes dabartine sistema, kaip ir senoji nepriima nepartiniu. – demokratija.eu

 14. Negalėjau klausytis graudžių priminimų apie buvusią tremtį. Kalbėjusieji šalies vadovai ir kt. padarę toią sumaištį Nepriklausomybėje, ką jie galėjo pridaryti buvusios tremties metais? Jiems amoralu apie tremtinius kalbėti , nes ateities kartos jų vardus kartos kaip nevykėlių, kurie gavo istorinį šansą prikelti parklupdytą tautą, o jie ją į giliausią pelkę įvarė. Atėmė bet kokią viltį oriai jaustis. Prasidėjo prasmingas judėjimas už TIESĄ. Sėkmingo kelio visiems juo einančiais. Pagarbiai.

 15. Girnius teisingai pavadino vieną laidą ‘TEISĖ ŽINOTI MILIŪTĖS NUOMONĘ“.
  Ko norėti, jeigu LTV vadovauja „frontininko“ A.Paleckio brolis, išdaviko J.Paleckio anūkas R.Paleckis. Dinastiniai komuniagos.

 16. LRT turi but nepriklausoma!!! Uztenka plaut smegenis zmonems, kurie priklausomai nuo amziaus neziuri kitu TV, nes „bojevykai“ ne ju kartos zanras. LAISVE LRT! O Siauruseviciu i skydine!:)

 17. Tegu paspringsta pedofilai su ta „savo“ LRT, miliūtėmis, paleckais, savukynais ir kitais pašlemėkais, aš jų melo seniai nežiūriu ir neklausaus, ne tie laikai kaip kad buvo prieš dvidešimt metų. Dabar visas žinias pasisemiu iš interneto ir dar savo komentarus parašau, tegu per amžius pragare degą melagiai, tik gaila Eglutės Bučelytės kurios nesugebėjo net bolševikų tankai tą siaubingą naktį įveikti, bet matomai kgbistinis pedofilų klanas ir šią stiprią moterį paveikę. Stiprybės Eglute ir ištvermės tau linkiu, tu mano tautos esi didžiausias pasididžiavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *