Kovo 17-ąją Simono Daukanto aikštėje – pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

  Kovo 17-ąją Simono Daukanto aikštėje rengiama akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

Kovo 17-ąjąsekmadienį13 valandą Tiesos judėjimas ir laisvieji menininkai kviečia piliečius Vilniaus Simono Daukanto aikštėje paminėti praėjusių metų gegužės 17 dieną Garliavoje valdžios surengtą masinio smurto aktą.

Prieš 10 mėnesių 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“. Kaip tvirtina Lietuvos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas, tądien buvo šiurkščiai pasikėsinta į konstitucinę šalies santvarką.

Pernai gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo to pareiškimo jau praėjo 301 diena. Deja, iki šiol tai nėra padaryta. Klaipėdos prokurorai ir Klaipėdos apygardos teismas, ištikimai sekdami sovietinės teisėtvarkos tradicijomis, paneigė net patį smurtavimo faktą.

Pilietinio meno akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus išsakytas protestas prieš valdžios savivalę ir smurtą, ginama Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

2 komentarai

  1. Jaudinantis Laimos Stankūnaitės šauksmas feisbuke.Mergaitė kenčia skausmus.Laima taip pat.Jos jaučiasi nesaugios.Užsienyje bus dar nesaugesnės.Reikia ir mums šaukte šaukti,kad mes negalime žiūrėti į šias kančias,kas jas bekentėtų.Tai antihumaniška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *