Kodėl ministras Dailis Barakauskas apskundė Vitalijaus Gailiaus pergalę teisme?

 Luko Pilecko nuotrauka, Alfa.lt

Gruodžio 22 dieną Lietuvos žiniasklaida paskelbė žinių agentūros BNS pranešimą: Vidaus reikalų ministerija gruodžio 19-ąją apskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo teismas pripažino, kad generolas Vitalijus Gailius iš Finansinių nusikaltimų tarnybos vadovo pareigų buvo atleistas neteisėtai.

Tokį nutarimą Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė gruodžio pradžioje ir priteisė Vitalijui Gailiui 25 tūkst. litų kompensaciją neturtinei žalai atlyginti, 42 tūkst. litų išeitinę kompensaciją ir 67 tūkst. litų už priverstinę pravaikštą.

Kartu su pavaduotoju majoru Vytautu Giržadu Vitalijus Gailius iš pareigų buvo ateistas šių metų vasario 15-ąją – Nepriklausomybės dienos išvakarėse. Abu pareigūnus atleido tuometinis vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis. Jis teigė, kad tokį savo sprendimą grindęs iš Valstybės saugumo departamento gauta medžiaga. Tiesa, Prezidentė Dalia Grybauskaitė tuo metu visuomenei aiškino, kad ministras R. Palaitis esąs „ne prie ko“, taip leisdama suprasti, kad V. Gailius ir V. Giržadas atleisti jai paliepus.

Pastebėtina, kad Vitalijus Gailius pastaruoju metu viešai apkaltino VSD generalinio direktoriaus pavaduotoją Romualdą Vaišnorą nusikalstama veikla – valstybės vadovų klaidinimu ir galima talka kriminalinėms struktūroms. Gruodžio 21 dieną V. Gailius dėl neteisėtų, nusikalstamų veiksmų, padarytų FNTT vadovų nušalinimo metu, R. Vaišnorą apskundė Generalinei prokuratūrai.

Kodėl vos paskirtas naujasis vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas suskubo skųsti Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį? Kodėl jis nusprendė, kad teismu šiuo atveju nevalia pasitikėti? Galima numanyti, kad ir šį kartą ministras yra „ne prie ko“: jam, kaip ir jo pirmtakams Raimundui Palaičiui bei Artūrui Melianui, tenka uoliai vykdyti VSD vadovų ir Prezidentės patarėjo Jono Markevičiaus nurodymus.

Prieš kurį laiką, aplinkos spaudžiamas, buvęs vidaus reikalų ministras A. Melianas apskundė kitą, dar rugsėjį priimtą, Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį, kuria teismas pripažino, kad  V.Gailiaus pavaduotojas V.Giržadas iš pareigų buvo atleistas neteisėtai. V.Giržado byla Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme pradėta nagrinėti gruodžio 17-ąją: pirmajame posėdyje teismas nusprendė iš šalių pareikalauti papildomų įrodymų. Byla toliau bus nagrinėjama sausio 2 dieną – ne viešai, rašytinio proceso tvarka.

Įdomu, ar Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas ir teisėjai bus tvirtesni už vidaus reikalų ministrus? Ar tik paklusniai – ne viešai, rašytinio proceso tvarka – atkartos Romualdo Vaišnoro ir Jono Markevičiaus jau seniai priimtą nuosprendį buvusiems FNTT vadovams?

6 komentarai

  1. Dėl Giržado. Atkreipiu dėmesį, kad teismo posėdžių tvarkaraštyje nėra duomenų, kad sausio 2 d. bus nagrinėjama Giržado byla. Neaiški teisėjų trijulė. Jeigu nebus paliktas galioti pirmosios instancijos teismo sprendimas, tai taps aišku, kad ta teisėjų trijulė yra „pakabinta“. Tuomet būtina bus imtis protesto akcijų.
    O, kad buvo apskųstas sprendimas dėl Gailiaus, tai reiškia tik vieną, kad kokią valdžią, kairę ar dešinę išrinktum nuo to niekas nepasikeičia, nes šalį valdo, ne rinkėjų išrinkta valdžia, o trečias keliolikos asmenų sluoksnis.

  2. Šios bylos tampa principo reikalu – jeigu tikrai esame už Tiesą, turime pareigūnus palaikyti visais įmanomais būdais.

  3. „Vargšas“…..Dailis,- nespėjo kojų apšilti naujoj vietoj,o,jau….. -“ paklabintas“….

  4. Atleisti neteisėtai,gal bijo, kad visuomenė pareikalaus kompensuot padarytą žalą.Ką gali žinoti.

  5. Dariau ir Liudvikai, reikėtų surengti prie VR Ministerijos drąsos įpūtimo apeigas Barakauskui, kad šis atsiimtų apeliacinį skundą iš teismo. Atsiimti apeliacinį skundą galima bet kada, bet tam reikia drąsos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *