Kieno nusikaltimus slepia prokurorai? Nejaugi Seimas dar kartą sutiks su jam skirtu „aklo kačiuko“ vaidmeniu?

Tiesos.lt redakcija

Ką iš tiesų slepia prokurorai? Nejaugi Seimas dar kartą sutiks su jam skirtu „aklo kačiuko“ vaidmeniu?Kaip jau skelbta, Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Nina Raugienė, perėmusi generalinio prokuroro D. Valio įgaliojimus, pranešė, kad Seimo laikinoji tyrimo komisija, sprendžianti parlamentarės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą, vaizdo įrašo, kuriame užfiksuoti „parlamentarės nusikaltimai“, negali pamatyti, nes BPK 177 str. 1 dalis draudžia skelbti ikiteisminio tyrimo duomenis „apie nepilnamečius įtariamuosius ar nukentėjusiuosius“.

Kaip minėjome, prokurorė Nina ir prokuroras D. Valys nutylėjo, kad jų minimas BPK straipsnis kalba tik apie ikiteisminio tyrimo duomenų skelbimą masinės informacijos priemonėse, o Seimas nėra tokia priemonė.

Kita vertus, mergaitė, kurios privatumas taip saugomas, byloje, iškeltoje Neringai Venckienei, nėra nei įtariamoji, nei nukentėjusioji – šiame ikiteisminiame tyrime įtariamąja laikoma pilnametė N.Venckienė, o nukentėjusiais – taip pat nemažamečiai Laimutė Stankūnaitė ir policijos pareigūnas, pats taikęs prievartą prieš teisinį imunitetą turėjusią tuomet teisėją N.Venckienę.

Dar daugiau – Klaipėdos apygardos teismas, pasirėmęs Seimui nerodoma vaizdo medžiaga, priėmė neskundžiamą nutartį: „Garliavoje vaiko atžvilgiu buvo naudojama jėga, bet psichologinės ir fizinės prievartos jo atžvilgiu nebuvo“. Kaip galima naudoti prieš žmogų jėgą nenaudojant prievartos, matyt, dar ilgai aiškinsis teisininkai ir kalbininkai.

Tad ką dar, jei Klaipėdos teismai sako tiesą ir prievartos prieš vaiką nebuvo, bijo parodyti prokuratūra? Kad būta prievartos prieš teisinį imunitetą turinčią teisėją? Ar kad jai inkriminuojami kaltinimai laužti iš piršto?

Ar Lietuvos teisėtvarka galima pasitikėti, spręskite patys pasiklausę garso įrašą, užfiksavusį tai, ko Seimo nariams neleidžiama pamatyti (daugiau smurto įrodymų čia).

Ta proga siūlome prisiminti ir praėjusių metų kovo 23 dienos įvykius Kedžių namuose, kai prieš mergaitę ir jos artimuosius pirmą kartą panaudota jėga – šį smurtą sustabdė tik principinga Kauno rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos specialistė Andželika Vežbavičiūtė (žiūrėkite TV3 išsamų reportažą).

Primename, kad prokurorai, teismai ir čia neįžvelgė jokios valstybės tarnautojų – antstolės, apsauginių – ar motinos prievartos prieš vaiką, byla dėl prievartos prieš tą pačią Laimutę Stankūnaitę buvo iškelta seneliui Kedžiui.

7 komentarai

 1. Kaip galima tikėti D. Valio prašymu be video kai:
  1. Žiūrime pranešimą spaudoje“ „…N. Venckienė sudavė smūgį M. Gušauskui veidą…“
  2. D. Valys Seime (skaitom stenogramą) jau teigia kitaip: „…tyčia sudavė kumščiu DU smūgius į galvą policijos pareigūnui…“
  3. D. Valys prašyme LR Seimo Komisijai teigia: „…N.Venckienė galimai padarė nusikaltamą veiką, numatytą BK 286 straipsnyje (N.Venckienė tyčia kumščiu TRIS KARTUS sudavė M.Gušauskui į galvą bei veidą…)…“

  Generalinis prokurore, tai kiek gi tų smūgių buvo? Gal smūgių visai nebuvo, jei nepajėgiama ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti? Tikėtina „tų smūgių“ iki teismo dar padaugės…

 2. Valdžioje sėdi perdaug parazitų ir niekšų. Mūsų pareiga – sugrąžinti jiems mirties bausmę, nes jau nebebijoma nieko. O tada prakeiktieji žviegs kaip skerdžiamos kiaulės.
  Įdomu, negi manoma, kad to niekada nebus?! Pūvanti imperija mums primetė daug purvo, bet ji nėra juk amžina! Lygiai kaip SSRS.
  Kas kita kalbant apie mūsų atmintį. Jos niekada neištrinsi.

 3. Klausimas V. Sauliui: Kodėl Jūsų vadovaujama komisija nepasinaudojo Laikinosioms tyrimo komisijoms suteiktomis teisėmis PAREIKALAUTI VISŲ 2012.05.17 padarytų video įrašų ir galimybe argumentuotai ir sąžiningai įvertinti sprendžiamus klausimus?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO LAIKINŲJŲ TYRIMO KOMISIJŲ ĮSTATYMAS http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=435359
  „2. Tais atvejais, kai atsisakoma pateikti šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytus komisijos reikalaujamus dokumentus, medžiagą, komisija turi teisę pasitelkti policijos pareigūnus ir paimti šiuos dokumentus, medžiagą…“

  LR Seimo Laikinoji tyrimo komisija turi teisę PAIMTI šią medžiagą pasitelkusi policijos pajėgas, kodėl nepasinaudojote įstatymu ir seimo nariai neperžiūrėjo visus įrašus?

 4. Jeigu N. Venckienė tokia šventa ir teisi, jei reikia ne bijoti, o pačiai prašyti teisinės neliečiamybės nuėmimo, nes jeigu ji nekalta, tai niekas jos nenuteis, galės įrodyti savo tiesą teisme. Tik kodėl ponia Venckienė pastoviai meluoja, vienam interviu kalba vienaip, o kitame – jau visai kitaip? Tiesa yra viena.

 5. Sauliui irjo bendrininkams už teko 12sek.,kad įtikėtų N,V, kaltumu. o jeigu su jumis ‘padirbėtų’ sambistas, tai ne taip gintumėtės,Tiesiog nepakenčiamai skaudu, kad esame tokių ROBOTŲ valdžioje.

 6. Kaip galima tikėti D. Valio prašymu be video, kai:
  1. Skaitome interviu, N. Pumprickaitė kalbasi su LR Seimo komisijos pirmininku V. Sauliu:
  Žurnalistė: „O ar tikrai komisijoje išgirdote, kad prieš Garliavos šturmą N. Venckienė savo sūnų išvežė iš namų, kad jis nematytų viso to košmaro, tuo metu mergaitei tai teko pergyventi?“
  V.Saulis: „Komisiją pasiekė tokia informacija, kad buvo būtent taip.“

  2. Peržiūrėkime video įrašą: http://www.youtube.com/watch?v=Lg0JWMYz2WA&feature=youtu.be

  Kaip galima LR Seimo komisijoje spresti pagal D.Valio teiktus aprašymus, be video įrašų peržiūrėjimo? Kas pateikė tokią informaciją, tiksliau dezinformaciją?

  Tenka priminti straipsnį komisijos pirmininkui bei prokurorams apie LR Seimo laikinosios komisijos teises:
  „3. Šio straipsnio 1 dalies 2, 3 ir 4 punktuose nurodyti asmenys raštu įspėjami dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų pranešimų, paaiškinimų, informacijos ar duomenų teikimą komisijai, taip pat dėl administracinės atsakomybės už komisijos reikalavimų nevykdymą…“

  Patikrinus video įraše esantį faktinį įrodymą, teks LR Seimo komisijos pirmininkui V. Sauliui imtis veiksmų ir priemonių dėl baudžiamosios atsakomybės, už melagingos informacijos pateikimą tiriamu klausimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *