Dar kartą apie Lietuvos sąrašą

Prieš mėnesį Daukanto aikštėje iškelta Lietuvos sąrašo idėja sparčiai skleidžiasi ir lapoja. Suprantama: ji kelia vis daugiau klausimų ir sveikų įtampų. Ko išties Sąrašu siekiama? Kas ta nepartinė partija, kuri veikia ne pagal partinę logiką? Koks jos santykis su tikromis partijomis?

Lietuvos sąrašas – tai vienas iš piliečiams siūlomų būdų pasipriešinti dabartinei grupuočių savivalei ir susigrąžinti valstybę. Tai visuomenei susikurti teikiama demokratinės, padorios ir teisingos Lietuvos alternatyva. Tokiai alternatyvai įgyvendinti reikia plataus piliečių susitelkimo ir seimo daugumos. Ar tai įmanoma šiandien? Juk valdančių grupuočių pusėje jėga, pinigai, slaptosios tarnybos, didelė dalis žiniasklaidos, o visuomenė – sutrikusi, nusivylusi, įbauginta, menkai organizuota ir politiškai abejinga. Vis dėlto lieka gyva respublikoniška viltis, kad žmonių laisvės ir padorumo siekis, draugystė ir pasitikėjimas gali įveikti cinišką ir korumpuotą jėgą. Tačiau tokią viltį sustiprinti ir naują sveiką politinę bangą sukelti įmanoma tik nepasidavus įprastai partinei nomenklatūrinei logikai, tik primityvią kovą dėl valdžios keičiant tarnyste ir bendrais įsipareigojimais. Tik pasitikint laisva visuomene ir jos išmintimi.

Lietuvos sąrašas būtų valdžios savivalei nepritariančių piliečių į seimą iškelti arba jų paremti žmonės, kurie įsipareigotų per ketverius metus įgyvendinti šių piliečių siūlomą valstybės išgydymo, demokratinės Respublikos atkūrimo programą. Būtent tokia nepartinės partijos idėja sulaukė mokslininkų, menininkų, vietos bendruomenių lyderių, sąžiningų valstybės tarnautojų paramos. Ji ėmė telkti žmones. Visuomenė pradėjo Lietuvos sąrašą auginti kaip Daukanto aikštėje prasikalusį savą augalą. Lieka tartis, kaip šį augalą toliau prižiūrėti, formuoti, stiprinti. Svarbu sukurti patikimas jungtis, sutarti dėl bendro veikimo su tikromis partijomis, pritariančiomis Sąrašo siekiams. Tos jungtys gali būti įvairios. Džiugu, kai bendrų siekių turinti nauja „Drąsos kelio“ partija skinasi aikštės augalo žiedus ir merkia juos į savo partinę vazą, kai ji imasi rūpintis Lietuvos sąrašu. Tai geras kelias. Tačiau gal gali būti ir dar geresnių? Gal verta aptarti visus būdus ir pasirinkti tokį, kuris leistų rudens rinkimuose sutelkti didžiausią demokratinių permainų bangą? Bet kokiu atveju būtina neprarasti laisvos kūrybos dvasios ir tarnystės idėjos. Visa pilietinė talka netektų prasmės, jei į seimą einantys nauji junginiai pavirstų tik dar viena jėgos grupuote, veikiančia pagal įprastas nomenkaltūros primestas žaidimo taisykles.

Darius Kuolys

157 komentarai

 1. Populiaresnio nevaldzios zmogaus kaip Neringa siai dienai nera. Todel jai ir kortos i rankas. O kitos demokratines jiegos turi jungtis prie Neringos Drasos partijos. Aplamai tas Lietuvos sarasas galetu buti proprezidentine partija. Sulaukus prezidentes palaikymo , tada sekme rinkimuose tikrai butu garantuota

  • Prezidentė manau aiškiai ir ciniškai parodė,kieno ji pusėje…Apsaugok viešpatie mus,ir mūsų vaikus nuo tokio Prezidentės „palaikymo“.

   • Manau labai klystate, va seimas tai tikrai ciniskai parode kieno jis pusejo. Manau prezidente palaiko Venckiene, todel ja ir neatleido i pareigu. Prezidente populiari, ja palaiko daugelis tautos. Pati Venckiene sake kad prezidente vienintelis zmogus kuris stengesi kovoti su korumpuota sistema. Todel ir reikia Lietuvos sarasui palaikyti prezidente ir tada sekme rinkimuose garantuta

  • Prezidento instituciją būtina naikinti,nes ji Lietuvai per brangus malonumas ir labiausiai pažeidžiama plaukuotos rankos,su prezidentu ateina visas būrys nerinktu veikėjų kurie aktyviai veikia šalies gyvenimą ir niekam neatsiskaito,o ir 22m parodė,kad doro prezidento lietuviai negali išsirinkti.Jei priešiškos jėgos norės daryti įtaka Lietuvai,tai lengviausiai padarys per prezidentūrą.

  • Perdaug optmizmo. Vien vakar pamačiau, kad trys iš keturių nė nežino apie šio tinklalapio egzistavimą. Ką šnekėt apie turinį..
   Gal išvargintai kovų moteriai bent palikim apsisprendimo dėl tolesnio politinio aktyvumo, laisvę. Teisėtvarkos reorganizacija – srititis, kur gerb Neringa gali nuveikti esminius dalykus.
   Stūmimas į prezidentus, būtent taip ir atrodo – stūmimas. Sunku įsivaizduoti, patikėkit – labai gerbiamą Neringą – besišnekučiuojant su B.Obama apie juanio perspektyvas ir poveikį Eurozonai… Tuo labjau, kad mes ne Prezidentinė Respublika – Seimo kasdienis žodis žymiai svaresnis, nei Prezidento.

   • Pirma-Neringa dabar eina į Seimą,ne į Prezidentus.Antra- nenustatinėkim Obamai kriterijų;su politekonomiste kalbėtis,su teisininke ne.

  • Vis delto neaisku, kodel D.Kuolys nusprende atskirti Lietuvos sarasa nuo Venskienes Drasos Kelio partijos. Siuo savo atsiskyrimu D.Kuolys netiesiogiai isduoda N. Venskienes kova su Teisesaugine sistema. Demokratinis frontas uz Tiesa gali buti tik vienas – sajunga su Drasos Keliu. Prisiminkim pasaka apie mirstanti teva, tris jo vaikus ir sluotos razus!!!! Razai labai lengvai sulauzomi, kai lauzi pavieniui, bet sluotos neperlausi niekaip. Tarp visos sitos nesutarimu ir itarinejimu trinties uzmirstami musu vaikai…. Tiesiog jauti, kad visa sita susiskaldziusi kova uzsibaigs labai“lietuviskai“ , pasak akademiko Andrijausko. Lietuvos Sarasas turi vienytis su Drasos Keliu, o ne pasukti i kaire.

   • Gerbiamieji, Lietuvai ir jos žmonėms reikia ir Drąsos ir Tiesos ir Teisingumo, bet labiausiai reikia Vienybės. Mes visi esame skirtingi ir jei tik skirtumus pabrėšime niekada nieko nepasieksime. Tai galioja ir mūsų judėjimų bei partijų lyderiams.
    Ieškokime to kas mus jungia ir vienija, kaip tai darome piešdami žodį TIE-SOS. Kaip tą žodį sulipdome iš mažų ir skirtingų spalvotų kvadratėlių, taip ir Teisingumą bei Lietuvą lipdykime visi kartu ir ne tiek svarbu, kad tie maži mūsų žingsneliai skirtingi – mums turi rūpėti rezultatas – geresnė ir laimingesnė Lietuva.

 2. Tautiečiai, sąrašas labai gerai, bet turi būti preciziškai visiems aiškus. Žmonės turi žinoti kas ir už kokius nuopelnus į jį patenka. Mano nuomone negalima vadovautis vien garsia pavarde. Negali likti jokių dviprasmybių, kaip pvz; Donskis balsavo už vienalytes santuokas, bet tiek to, atleidžiam. NEATLEIDŽIAM! Žmogus išduodantis mūsų pamatines vertybes – nevertas pasitikėjimo. Arba Žuromskaitės sukta persona; Kauno grąžintų namų tiek gyventojai, tiek sąvininkai jai pažertų ne vieną kaltinimą, tik suteikit progą. Todėl, aš manau, gal reikėtų tą sąrašą perleisti per eilinių žmonių (būsimų rinkėjų) filtrą? Siūlau sudaryti lentelę, kur būtų pimoje grafoje vardas pavardė, kitoje – pareigos (ir buvusios taip pat), toliau – nuveikti darbai, teigiami ir neigiami, o galiausiai -žmonių vertinimas; jei pasitiki pliusas, jei ne – minusas. Dar galima pridėti grafą, kur kiekvienas galėtų užrašyti savo žinomus faktus, bet tik tokius, kuriuos galima patikrinti, o ne pletkų lygio. Jei kam pasirodys, kad tai titaniškas darbas, manau, vistiek verta, nes tik tada būtų visiškas aiškumas. Dabar daug kas iš to sąrašo atrodo fasadiškai gražiai, bet aš jau ne vienam turiu klausimą. O beje, manyčiau, kad galima suteikti žmonėms galimybę užduoti kandidatams klausimus, į kuriuos būtų privalu atsakyti viešai.
  Tiek klausti, tiek teikti faktus žmonės privalėtų atvirai – jokių anonimiškumų, nebent kažkas tokio ČP, nes tik atviri, bebaimiai žmonės pajėgūs kažką keisti. Jei nei vienas nebijosim TIESOS, kad ir kokia ji būtų – jau būsme pasiruošę permainom.

 3. kuolys issizadejo patvorines violetines nieksybes. pagarba jam. jei jis butu ejas su zudiko partija, ji pati istiktu politine mirtis. pagarba dar karta, kad pavyko isvengti lietuvos skaldymo intencijos.

  • O tu ką,žudiko bendrininkas kad tiksliai žinai kas žudė?Tada tau kaliūzė ponas mėšlo drabstytojau.

 4. as pats nesu politikas, nesu isivaizduojamos demokratijos salininkas ar jos neigejas. taciau zudyti zmones tik tam kad uzimti seimo pirmininko posta, apie ka intensyviai svajoja venckiene, butu negarbinga. kedys daug zmoniu prizude. pradzioje maniau kad jam to reikia. dabar supratau kad to reikia teisejai ir niekam kitam. be t pasakysiu, kad per lavonu tvaika i seima niekas nepateks, zmones jau ima mastyti.

  • Teisininko praktika yra žymiai labjau garantuojanti gerbūvį nei buvimas seimūnu. Prikergiantiems antgamtišką toliaregystę ir nežmonišką planą su žudynėmis, .tam kad patekt į Seimą, reikia būti susipykusiam su sveiku protu.
   Kaltinimai sunkiais nusikaltimais, neturint tam pagrindo, yra teisės objektas. Teiginiai be pagrindo yra šmeižtas. Ir gali susilaukti teisinio persekiojimo. Vadinti žudiku ką nors gal nebūtina turėti įrodymų, bet nusikaltimo (žmogžudystės) aplinkybių slėpimas TIKRAI yra nusikaltimo slėpimas. Jei žinote kažką apie žudymą – praneškite, jei ne – galvokite apie atsakomybę.

  • Pagal kokius faktus tu cia mastai? Gal apsisviesk mazume, o paskui rasinek komentarus. Mastyti galima apie daug ka, bet faktus reikia pateikti, tai ir irodyk ka cia rasineji.

  • Naa, Kedys nužudė du žmonės, o paskui prisikėlė iš kapo ir ta proga nužudė dar ir Ūsą. Linkėjimai bukai pe do filų kontorai.

 5. Musu dienos kaip svente, kaip zydejimas vyshnios, tad skubekim gyventi gyventi graziai…. neshikant kitiems ant tako! Ne toks tu jau ir liaunas suski :)

 6. musu seima, draugai, balsuosime uz ta sarasa kuri patvirtins Neringa. Tik jos pasiryzimo deka eiti i seima, atgavome vilti, kad musu vaikai, anukai, o gal ir mes, gyvensime demokratineje Lietuvoje.

  • Birute, vargu ar Neringa Venskiene tvirtins Lietuvos Sarasa. Cia visa beda, kad D.Kuolys skiriasi su savo sarasu nuo Neringos ir kuria atskira Lietuvos Saraso Partija. Vienu zodziu, frontas uz TIESA skyla i dvi atskiras dalis. Liudna, bet ko gero rinkimai igaus farso stiliu. Kaip ten bebutu, neleiskim suvalgyti Neringos.

 7. DĖL SĄRAŠO. Manau,kad pagrindinis orientyras sudarant sąrašą turi būti tie baisūs istoriniai Garliavos įvykiai.Jeigu žmogus tokiems įvykiams liko abejingas,jam vienodai rodo,jis neutralus,dar nežino tiesos ar net palaiko tokį smurtą,tai toks žmogus bus abejingas ir visoms kitoms valstybės problemoms-šilumos kainai,bedarbystei,mažiems atlyginimams,stipendijoms,pensijoms,korupcijai,emigracijai ir t.t.Toks žmogus nevertas į sąrašą.Tokių ir dabar Seime turim gerokai virš 100.Be teisingumo nebus nieko-ekonomikos,teisėtvarkos,valstybingumo.Taigi,nusilenkim aktyviems Galiavos gynėjams-visuomeninikams,politikams,įvairių sričių specialistams,visiems,kurie eina kartu ir užleiskim juos į sąrašą.Tik tie esami ir būsimi politikai,kurie protu ir jausmu jiems pritaria,gali eiti kartu į vieningą sąrašą.

  • Va būtent Garliavos tragedijos metu pasirodę šunsnukiais ,turi dingti iš Lietuvos valdymo.Tai bailiai,išverstskūriai ir prisitaikėliai.

 8. Blogai,labai blogai jeigu Neringa atsiskyre nuo Dariaus Kuolio.Kazkokios neaiskios intrigos.Juk Lietuvos sarasa buvo kuriamas Dariaus Kuolio.Kodel pasisavintos svetimos idejos? Nieko nesuprantu,gal kas galite paaiskinti? Kodel skaidomes ir svaidomes vienu is Saraso sumanytoju? Daug balsu praras Sarasas jei nebus susitarta ir neliks Kuolio….

  • Niekas nuo nieko neatsiskyrė..Gerai dar kartą perskaitykit Dariaus Kuolio esamos situacijos mątymą, įžvalgas ir rekomendacijas ateičiai.. Visiems, kas doras – yra vietos Sąraše. Tik reikia įjungt geranoriškumą, dėl bendro tikslo. Be jokių ambicijų, tik diskutuodami, pačiu taikiausiu būdu rasim sutarimą.. Neteisybių Lietuvoje daug.. Ir NETEISINGIEJI tikrai žinomi.. Suraskim sutarimą ir susiimkim už rankų kaip Baltijos Kely tada.. VILNIUS-KAUNAS-KLAIPĖDA-LIETUVA..visa..

  • sąrašas neturi remtis į vieną žmogų,kas jis bebūtu,tai visos tautos reikalas ,sąrašo kandidatų neturi veikti pinigai,kaip dabar veikia partijas ,sąrašo kandidatų neturi veikti visokios įtakos grupės pvz.pramonininkų draugijos.

  • Neringa neatsiskyre nuo D.Kuolio, tik D.Kuolys pasuko kitu keliu. Drasos Kelio partija juk registruota anksciau. Tiesiog D.Kuolys visuomenini judejima iregistruos kaip savo kuriama atskira partija. Cia yra blogai, skaidoma musu visu vienybe isvalyti Seima ir keisti Teisesaugos nuostatas. Kazkas, apimtas asmeniniu ambiciju, naudodamasis vaiko tragedija, siekia valdzios.

 9. Daugelis sąraše esančių jau turėjo vienokį ar kitokį politinį šleifą. Reiškia, kad turi daug oponentų. Jei Neringa Venckienė vestų sąrašą, o kitus būtų galima reitinguoti, pasekėjų būtų žymiai daugiau negu be jos. Juk ir Kuolys, juo labiau Gylys, buvo valdžioje. Neringa ir Nakas – jiems niekas nieko politiškai neprikiš.

  • pritariu ,Kuoliui ,Matuliavičiui ,Genzeliui,Gyliui patiems reikėtu atsisakyti pretenzijų į sąrašą,bet remti jį kaip moraliniams garantams.Mano manymu,kad ne taip svarbu,kas bus tame sąraše,o žymiai svarbiau kaip balsavę už tą sąrašą galės jį kontroliuoti.

   • Kontroliuoti? Kontroliuoti nepavyks, kol nebus reformuota 1000-čiai TAISYKLIŲ (Konstitucija+masė ĮSTATYMŲ+masė įsakymų), kuriomis KASDIEN vadovaujasi valdinikai, prokurorai, teisėjai, advokatai, antstoliai, policininkai ir tt. Kurias TAISYKLES reikia keisti? Iki rinkimų būtina nustatyti ir tada reikalauti iš IŠRINKTŲJŲ garantijų, kad jie imsis institucinių (INSTITUTŲ) būtiniausių reformų.

    • Dar. Pritariu Dariui Kuoliui, kai jis sako, cituoju:

     „Lietuvos sąrašas būtų valdžios savivalei nepritariančių piliečių į seimą iškelti arba jų paremti žmonės, kurie įsipareigotų per ketverius metus įgyvendinti šių piliečių siūlomą valstybės išgydymo, demokratinės Respublikos atkūrimo programą“. Jis nesako: ateisime VALDYTI. Sako: valstybę reikia gydyti, demokratinę Respubliką atkurti. Per rašytinę PROGRAMĄ – į rašytinius dabar veikiančius dokumentus. Po laimėtų rinkimų.

 10. Lietuvai reikalingos abi partijos-„Lietuvos sarasas“ ir „Drasos kelias“,todel jos turetu susijungti i viena partija,nes atskirai gali nepraeiti 5 procentu barjero.

  • Reikia pagalvoti, kad (remiuosi savo aplinkos reakcija) apie 70% nebalsuotų mano manymu už Drąsos kelią, tai tokiems reikalinga alternatyva. Svarbiausia neleisti blogio jėgoms sukiršinti visus kovojančius už kitokią- garbingą Lietuvą. Dabar visas pajėgas reikia telkti, kad kuo daugiau žmonių visuose Lietuvos kampeliuose sužinotų apie naujas galimybes, nes informacijos labai mažai viešoje erdvėje.

 11. Dvasingas ir diplomatiškas gerb.D.Kuolio kreipimasis. Norėtųsi, kad pretendentai į seimą ne skintų kitų užaugintus žiedus, bet prisimintų, kad yra toks bendravimo būdas, kaip dialogas, derybos, susitarimas. Gal dirbant teisme to nereikia, tačiau politikoje- būtina. Pastaruoju metu gerb.N.Venckienė elgiasi autoritariškai, kartais net primityviai. Atrodo gana keistai.

  • „skina kitų užaugintus žiedus…“ .žiedai-iš klonio gatvės pralietas kraujas ir mergaitės klyksmas persikėlė į Daukanto aikštę.Tai jau pamiršom ir garbinam savus kumyrus.

   • Nereikia kabinėtis prie žodžių. Esmė yra tokia- kas ir kam bevadovautų, pirmiausia tegu lyderiai pasikalba, susiderina tarpusavyje, o jau paskui tegu aiškina žiniasklaidai, ką ir kaip darys. Darbo, atsakomybės ir garbės užteks visiems. Jeigu kiekvienas užsiims tik savo monologais, ambicijomis, ir mergaitė liks ten, kur yra, ir seime nieko nepakeis. O dėl sąrašo- galima daug ką pasiūlyti, bet ar išrinktieji į sąrašą sutiks kandidatuoti rinkimuose? Gal pirmiau reikėtų jų paklausti?

 12. …didelės vilties teikianti buvo pirminė Lietuvos Sąrašo idėja, kuri būtų apjungusi daugelį. Jei tikrai taip nutiko, tuomet viltis, kuri buvo įsižiebusi pirmą kartą taip stipriai per visus šiuos dešimt sąstingio metų, išblėso. Nejau tikrai neįmanoma grįžti prie pirminės idėjos?..

  • Kaip suprantu jie pasitare ir nusprende, kad atskirom partijom eiti nera gerai, tas issiskaldymas nieko neduos ir zmones nieko is to nelaimes. Jei Darius Kuolys taip nusprende, manau taip ir reikia daryti.

 13. Jei rinkimai būtų laisvi… O jei rinkimai bus… suklastoti? Juk valstybę jau dabar užgrobusi mafija. Neturiu iliuzijų, kad rinkimai bus laisvi.Tad siūlau jau dabar ruoštis planui B. O tas planas B (viena iš jo dalių) – išeivijos telkimas, na gal net tribunolas koks.

  • Del iseivijos…. Nedekim delto galvos. Kazkodel visi ten, like Lietuvoje, isivaizduoja iseivius kaip intelekto ideala. Labai klystate – iseivija – Lietuvos veido atspindys uzsienyje – susiskaldziusi, korumpuota, ambicijos netelpa i bet kokius zmogiskumo remus. Pagyvenus Vakaruose, dar nereiskia, kad tapai super demokratu ir visaziniu. Parodykit nors viena Lietuviu emigranta, apgynusi bet kokia sociologiniu mokslu disertacija. Juk mokslo lygis Vakaruose isgyvena degradacija. Ir dar – pradedant Amerika, uzbaigiant Danija, tas, taip vadinamasis laisvasis, Vakaru pasaulis yra paremtas socialine kontrole, kuri itin astriai vykdoma tarp zemesniuju socialiniu sluoksniu…. Tai yra tarp dirbanciuju, neigaliuju ir visu kitu, gaunanciu minimalias pajamas. Vienu zodziu, aukstesnioji klase skendi privilegijose, visi kiti tu privilegiju neturi, netgi Teisesaugoj. Mes iseiviai, arba balsuosim arba, ne. Balsuos nedidele grupe zmoniu, kuriems rupi Lietuvos likimas, bet dauguma….. Abejoju. ir labai abejoju. Dabartine emigracija vadovaujasi islikimo darbo rinkoje tendencijomis. Musu, beveik visu, mastymas grindziamas tik vienu – jus, mielieji tautieciai, ten Lietuvoje, issirinkite nekorumpuota valdzia, keiskit teisesauga, ir mes grisim, kai tik garantuosit mums didesni atlyginima ir darba. O dabar, tol kol jus susitvarkysit, mes pasedesim cia, arba Airijoj, Ispanijoj, Anglijoj ar Amerikoj.ir dainuosim Pasaulio Lietuviu bendruomenes renginiuose ir pavergsim, kokia grazi musu Lietuveles gamta… Tokios tai realijos. Savo patirtimi tai garantuoju.

 14. Pritariu gerb.D.Kuolio išsakytai minčiai dėl gerų ir dar geresnių kelių.Vienas tokių būtų-neutralumas.Remti ne konkrečias partijas,o priimtinas jų idėjas,taip pat patiems skleisti taikos ,išminties,supratingumo,teisingo elgesio,tarnystės,kaip minėta, ir kitas humanizmo .idėjas…Vienytis pamatinių vertybių pagrindu.Tam, turbūt,būtų reikalingas susivažiavimas,pasikalbėjimas,apsitarimas.Kad išvengti dviprasmybių. Gerbiu N.Venckienę ir vertinu jos kovą už mergaitę,o tuo pačiu už mūsų visų vidinį išsilaisvinimą iš vidinių Lietuvos priešų -melo,smurto,priešpriešos kurstymo,skaldymo,pagiežos,godumo, neapykantos-,tačiau tikiuosi,kad „Lietuvos sąrašas“liks savarankiškas ir pats galės spręsti,ką remti.O gerb.Neringos talka bus labai simboliškai prasminga,teisinga ir reikalinga..Kaip ir esančių „Lietuvos sąraše“ visokeriopa parama jos kovai.Bendradarbiauti ir palikti laisvą valią kiekvienam gerbiamam siūlomam žmogui spręsti pačiam.Likti“ Lietuvos Sąraše“ ar tapti,būti kurios nors partijos nariu.Nes pirminė idėja buvo savarankiškumas ir nepriklausomumas.Laisva pilietinė visuomenė,kuri moka pasitarti.Sąjūdžio dvasia yra kelrodė žvaigždė,kuri negali būti vienos partijos.Ji yra visų.Ir kas kandidatuos vienmandatėse,o kas partijose,remiamas „Lietuvos sąrašo“,spręsti žmogui laisva valia.Reikia tikėtis,kad laisvos asmenybės supras seną kaip pasaulis tiesą:kokios nors dalies harmonija-tai kartu ir visumos harmonija,nes visuma-tai dalis,o dalis -tai visuma.Suvažiavime ar kitokia forma apie visa tai nuspręsti.Jaučiu,kad bus daug ir audringų diskusijų,kurios būtų,kaip gaivaus ,galingo lietaus šuoras po ilgai trukusios dvasinės,moralinės,etinės,politinės sausros.

  • matau,kad atkakliai kovojama prieš DRĄSOS KELIĄ ir priešinamasi Venckienės vadovavimui.Na,ieškokit Jūs tos harmonijos su buvusiais stribais ir jų palikuonimis,bet gi tą jau turime dabartiniame Seime ir dalis dabartinio Seimo liks,klausimas tik tas,kiek į naują Seimą bus išrinkta naujų sąžiningų žmonių,nesiharmonizuojančių su „nužmogėjimu“.

   • Labai gaila, kad į diskusijas dėl vienokio ar kitokio kelio privalumų ar trūkumų atsakoma provokacijomis ir prasivardžiavimu.

   • Alfa@lt, issaket minti, verta pasvarstymu. As dar karta kartoju kad, pasak akademiko Andrijausko, viskas uzsibaigs Lietuviskai… Neringa suvalgys, Lietuvos sarasa gali nepasiekti ir 5% barjero. Skaidymasis i atskiras atsakas yra arba baimes israiska arba tos TIESOS , apie kuria saukiam, kurios ieskom, nesuvokimas, todel isaukia blaskymasi i visas puses. Vargu ar tai pades mums reformuoti Seima ir pacia Teisesauga.

  • Čia ką,kaip Konstitucinio teismo pirmininkas dvasias šaukiamasi.To pirmininko dvasios kad jas kur…

 15. Ponas Stoma ,nejaugi jūs mus laikote debilais,ir mes nepamename kaip jūs prie staliuko su saužavėjusia žurnaliste ,Kedžių šeimą ir juos palaikančius laikėte vos ne atmatomis ir durneliais,o dabar pirstelėęs porą kartų pavėjui ,norite ant tos bangos vėl prasmukti į seimą?Manau tik visiški analfabetai gali balsuoti už jus.DARBAIS REIKIA ĮRODYTI TARNYSTĘ TAUTAI,O NE TUŠČIU ŠŪ…MALIMU.

  • vėl girdžiu provokatoriaus balsą,užtenka perskaityti pirmą sakinį ir jaučiu pūvančio kvapą.

 16. Manau ir jūs ponia SAUGUMIETĮ ARŠIAI GYNUSI AIDĮ MEŽELĮ,dabar išsišiepusi su ponų(haremo savininku)Pūku,lysite į seimą,o Pūkas kaip visur cypia ,lieps nuimti badaujantieems pašalpas ir eiti pjauti pakelių žolės(už ačių),pats už minutę skambučio į jo pageidavimų koncertą ,lupdamas po 6 litus,nuo senelių ir skurdžių.
  |Ištraukėtę,skaitytojų pagalba savo vyrelį iš cypės ir pakeitėt kailio spalvą ponia,ką mato visa Lietuva.
  Tai manau gal jūs nuo VSD kandidatuokite,o jūsų didžiai gerbiamas Aidis pavarys jums kaip ir Lietuvos“supermamytei“-sutenerei,milijonų rinkiminei kampanijai?

  • nieko negaliu pridurti,Pūko apibūdinimas atitinka šimtu procentu,niekšelis kaip reta .Manau, kad šitą veikėją dar pamatysim už grotu.

 17. Na jei VYTAUTAS MATULEVYČIUS(raidžių dydis iš pagarbos šiam žmogui) pateks į seimą,tai agurkichui telieka du keliai:arba į kaliuzę,arba į matušką rosiją.

 18. …vis dar yra vilties, kad galbūt nereikės dar dvidešimties metų, kad visuomenė subręstų tokiai nenusavintai Lietuvos Sąrašo idėjai… vis dar tikimės, gal ir naiviai, kad nors kiek tokia idėja vis dar įmanoma ir dabar…

 19. kol programoje neatsiras ,deputato atsaukimo mechanizmas ,nebalsuosiu,nes kai ateina prie lovio viska pamirsta,turi buti kazkokia kontrole ir atsakomybe

 20. šios epochos vėliavą neša Neringa Venckienė ir nedera nei Dariui Kuoliui,nei kuriam kitam pasižymėjusiam politikui stengtis iššokti aukščiau už Neringą Venckienę-jiems reikia pasirinkti deramą vaidmenį šiuose istoriniuose įvykiuose.

 21. „sutarti dėl bendro veikimo su tikromis partijomis, pritariančiomis Sąrašo siekiams“… Be šito – nė žingsnio.
  Deja, pagal galiojančius įstatymus, „kažkoks“ sąrašas negali tapti rinkimų dalyviu. Taigi, formalizuotas judėjimas yra būtinybė.
  Pagal internetinius portalus – alfa, alkas, balsas, benediktinai, ekspertai, ir t.t. – vienijimosi poreikis tiesiog akis bado.
  Pats laikas susivienyti (kad ir su išlygom), nes tai, prieš ką kylam, remiasi „silpnas=susiskaldęs,susikompromitavęs – stiprus=pinigingas/įtakingas“ kontekstu. Mes – keičiantys ir tikintys pokyčių svarba ir galia – esam JĖGA. Susirinkti po viena vėliava – nereiškia susirinkti po gerb. Kuolio ar gerb, Venckienės, o kiekvieno iš jų, MANO , TAVO ir tų, kurie net negirdėjo nieko, apart „oficioziško avinėlių tylėjimo“(nupirkto?), bet norinčių permainų, vėliava.
  NJD, Drasos kelias, G.Songaila, N.Puteikis, A.Stancikienė – jtokie judėjimai ir asmenys – yra mano viltis, kaip ir aš – jų.
  Kviečiu susitelkti – dalykiškai, ne keršto ir raganų medžioklės pagrindu.

 22. LT inteligentas teigia:“Rinkimams galioja tas pats desnis:du lietuviai –
  kelios partijos.D.Kuoliui pavyko suskaldyti TAUTOS FRONTA.Nezinau
  kiek tame tiesos.Bet kalbama ,kad jo netenkino vieta tautininku sarase.
  Dabar tautininkai eina atskirai su G.Songaila, R.Ozolu ir Socialdemokra-
  tija 2000.Tai yra su partija „Uz Lietuva Lietuvoje“.Kuolys su Vasiliausku
  ir N.Puteikiu – atskirai. Manau, kad Tautos frontas vel pralaimes.Laimes
  promaskviniai:Uspaskich-Butkevicius-Paksas.Tai yra – ko reikia Maskvai.
  2012.06.28. Ponas X.
  av nuomone .Tik susivienije pateks i Seima:Kuolys,Medalinskas,Songaila,
  Genzelis,Gylys ……

 23. Tik jungtis reikia ismeskite visas ambicijas is savo galvu .Mes norime naujo seimo Jus skaldys neklausikite ,nes yra jegu kurie tuo susiskaldymo tik ir laukia Bukite protingi nepasiduokite Dariau ir Neringa junkites nezinau kokiu pagrindu tai nesvarbu Svarbu kuo daugiau gauti balsu ir laimeti rinkimus

 24. Meskit visas ambicijas is galvos.Junkites zmones laukia pasikeitimu seime Dariau ir Neringa po viena jums bus blogiau visi zmones taip kalba KURIE NORI PERMAINU O jus tikrai supriesinti tikrai atsiras jegu Nepasiduokite visokiom intrigom Linkime susiprasti ir vienytis Lietuvos zmones laukia

 25. Drąsos kelias yra POLITINĖ PARTIJA, o UŽ TEISINGUMĄ yra NEPARTINĖ OERGANIZACIJA kurioje telkiasi žmonės iš skirtingų partijų, skirtingų miestų bet su vienu tikslu. TODĖL DRĄSOS KELIAS TURI NUSPRĘSTI AR SANBURIS UŽ TEISINGUMĄ atitinką drąsos kelio tikslus. Jei taip tai aš labai tikiuosi juos pamatyti SANTALKOJE už teisingumą.

 26. Labai pritariu šioms, pono Dariaus Kuolio, mintims. Čia jau teisingas požiūris. Nes buvo apėmusios neramios mintys. Svarbiausia nesiskaldyti.

 27. GAL IR GERAI, KAD GERB. DARIUS KUOLYS LAIKYSIS NUOŠALIAU – KAIP IR PRIKLAUSO BŪSIMAJAM LIETUVOS PREZIDENTUI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)

 28. Darius Kuolys: „Džiugu, kai bendrų siekių turinti nauja „Drąsos kelio“ partija skinasi aikštės augalo žiedus ir merkia juos į savo partinę vazą, kai ji imasi rūpintis Lietuvos sąrašu. Tai geras kelias. Tačiau gal gali būti ir dar geresnių?“

  O dabar perskaitykite tarp eilučių. Aš suprantu taip: Kuolys nepatenkintas, kad „Drąsos kelias“ su Venckiene savinasi „Lietuvos sąrašą“, kuris yra Kuolio ir jam artimų visuomenininkų kūdikis. Tačiau nedrįsta to viešai demonstruoti, kad nepakenktų bendram reikalui. Vis dėlto gali būti, kad tai skilimo tarp Kuolio ir Venckienės pradžia.

  • būtent, D.Kuolys atrodo labai susirūpinęs, nes kiek suprantu jo puoselėta Lietuvos sąrašo idėja buvo kitokia, atvira. Jis nenorėjo netgi susilieti su Drasos keliu, ir tikėjosi kad Venckienė su Drąsos keliu turės savo atskirą sąrašą. Todėl kiek supratau jis Venckienės netgi nekvietė į sąrašą, tačiau kiek pamenu diplomatiškai kažkaip ten pasakė kad sąrašas atviras ir Venckienei, jei ji pati norėtų. Tačiau atsitiko taip, kad Venckienė ne tik panoro į sąrašą, bet ir užsiėmė vadovauti jo sudarymui. Man buvo labai netikėta, kai per TV Venckienė išrėžė kad imasi vadovauti Lietuvos sąrašo sudarymui, galvoju koks čia akibrokštas atsitiko? Ir dabar galvoju, ar tik nebuvo taip, kad ji vienašališkai pasiskelbė? O kadangi faktas prieš visą Lietuvą, tai gerb. Kuolys buvo tiesiog pastatytas prieš tą faktą? Manau kad pagal pirminį sumanymą tarp Lietuvos sąrašo rėmėjų ir sudarytojų buvo ne vienas, kuris nenorėjo nieko bendro turėti su Venckiene. Ir turbūt teisingai, aš jiems labai pritariu. O dabar ta idėja yra sužlugdyta, ir tiesiog Kuoliui ir jo bendražygiams reikia galvoti ką daryti toliau – ar deklaruoti skilimą ir kurti dar vieną sąrašą (kas būtų principinga, morališkai teisinga ir todėl ne blogiausia išeitis, bet keblumai su pavadinimais, atsiranda painiava, vidinė trintis), ar nuryti piliulę ir palaikyti „okupantės“ Venckienės komandą (tik jau be motyvacijos ir noro)? Kiek suprantu variantas bandyti „pastatyti į vietą“ Venckienę jau nebetinka, per vėlu, ypač po šiandienos pristatymo.
   Taigi, gerb. Kuolys tarp eilučių klausia ką daryti? Sunkus atvejis, bet manau reikėtų viduj atvirai susiskaičiuoti koks yra nuomonių balansas, ir jei yra alternatyva, tai nereikėtų slėptis krūmuose, o atvirai deklaruoti ir išsakyti savo poziciją dėl susidariusios situacijos, ir daryti viską ką reikia patiems, nes niekas už jus nepadarys. Esmė – sumanytasis sąrašas nebuvo ir nėra Drąsos kelio partijos sąrašas. Nepatenkintų valdžia yra tiek, kad balsų dar liks. Ir dar ko labai reikia – aiškių ir konkrečių programinių nuostatų dėl atskirų politikos, valstybės valdymo ir ekonomikos sričių. Tik nebekurkit daugiau Venckienei kalbų ir neduokit nusirašinėti :)

   • Prašom,kurkit savo sąrašą.Turit kandidatų-Gorienė,Apanavičiūtė,Pūkas,Kuznecovaitė,Valatka,“velnias kur tu aini“,Pilypas iš kanapių,Šedbaras,Sabatauskas,Kubilius,Žiobienė…..atsiribokit nuo violetinių ir kurkit savo sysalinių sąrašą.Sėkmės.

   • Manau,kad Jonas teisus.D.Kuolio sieki sukurti galinga fronta su aiskia programa ir nepriekaistingos reputacijos kandidatais kazkurioje vietoje nesutapo su N.Venckienes tikslais ir siekiais.N.Venckienes vienasmeniskas pareiskimas kurti Lietuvos sarasa, Drasos kelio pagrindu,tapo issukiu visam valstybes pertvarkos siekiui.Faktas,kad Lietuvos saraso ideja tapo samoningo ar spontanisko veiksmo isdavoje,faktiskai buvo pavogta is jos savininku,tikriausiai jiems to net nenujauciant,tad Lietuvos saraso partijos atsiradimas buvo logiskas D.Kuolio ir jo aplinkos zingsnis.Drasos kelio vadovybei reiketu permastyti savo tolimesnius zingsnius ir pasistengti apmalsinti savo ambicijas,juolab,kad tai neatnes tos naudos ,kurios buvo tiketasi patiems sio zingsnio organizatoriams,o taip pat judejimui UZ teisinguma.Negali Lietuvos sarasa sudarineti VIENAS ZMOGUS,ARBA VIENA PARTIJA.

  • D.Kuolys ieško stipriausio politinio ėjimo. Tęskime citatą po „Tačiau gal gali būti ir dar geresnių?… Skaitome: „Gal verta aptarti visus būdus ir pasirinkti tokį, kuris leistų rudens rinkimuose sutelkti didžiausią demokratinių permainų bangą? Bet kokiu atveju būtina neprarasti laisvos kūrybos dvasios ir tarnystės idėjos. Visa pilietinė talka netektų prasmės, jei į seimą einantys nauji junginiai pavirstų tik dar viena jėgos grupuote, veikiančia pagal įprastas nomenkaltūros primestas žaidimo TAISYKLES.“—- Todėl labai pritariu DK.

 29. Nuvyle mane venckienes tas drasus kelias su buvusiais saugumieciais cia per daug jau sarasas geras bet reikia isbraukti jau venckiene is jo vasiliauskas ir stancikiene be reikalo ten eina gal as klystu bet jus du pamineti gryzkite pas kuoly

  • Be reikalo pergyveni.Su Venckiene eina tūkstančiai Lietuvoje ir tūkstančiai užsienio lietuvių,o kur tu matai Kuolio šalininkus? Sužinok daugiau.Kuolys norėjo užbėgti į priekį ir nustumti Neringą,bet nepavyko,nes Neringos pusėje stiprūs žmonės,jų niekas nenustums.Neseniai nuo Neringos nusisuko Gorienė ir dabar ji jau niekas.Taip bus ir su Kuoliu,jis bus niekas.Sužinok daugiau kas yra kas.

 30. Deja, kartojasi Sąjūdžio laikų situacija – kas garsiau šaukia, tas laimi, o tiksliau sakant, pralaimi visi. Labai džiaugiausi „Lietuvos sąrašo“ idėja, bet jau dabar matyti, kad „gėlės merkiamos ne į tą vazą“. „Drąsos kelio“ partija turi teisę egzistuoti, kaip ir kitos partijos, ji turi nemažai palaikančiųjų, tačiau tai ne ta jėga, kuri galėtų Lietuvoje atnešti taip trūkstamų permainų, grąžinti valstybę žmonėms ir kurti demokratiją ir teisingumą.
  Gerbiamieji intelektualai, neatsisakykite taip lengvai savo kūdikio, ieškokite išeities iš šios bręstančios kvailos situacijos. Nepasiduokite spec.tarnybų skaldytojiškai veiklai (esu tikras, kad čia ir be jų neapsieita). Stiprybės ir išminties Jums!

  • Visi supranta, kad VIENYBĖ YRA SVARBIAUSIA. Ir „Drąsos kelias“ – yra tos vienybės dalis (REPLIKA GINTAUTUI). Tiesa, pasigedau Dariaus Kuolio, Oželytės ir kitų … Jei ne dabar, tai kada??? Turėtume būt vieningi. ČIA JAU BEDUGNĖ…

   • Stebėtojai ir kitiems komentatoriams.

    Pritariu: „„Drąsos kelias“ – yra tos vienybės dalis „. Nes Teisėjos NV profesijos, patriotizmo ir kovos būdų išjudinti didesnę visuomenės dalį VALSTYBĖS reformoms nepakaks. To organizacinio darbo gali ir privalo imtis pirmaeiviai jauni ir stiprūs D Kuolys, A Medalinskas, ir gerai būtų ekonomistas P Gylys ir kt. Taip, vienybė labai svarbu. Bet Programa, žingsnių Seka, kas bus daroma kitaip valstybėje, pajungiant visus piliečius, dar SVARBIAU.

 31. Labai džiaugiuosi, kad Ryšardas Maceikianiecas palaiko Liet. sąrašą, jis galėtų į sąrašą stoti. Jį laikau visiškai Lietuvai lojaliu, garbingu žmogumi. Puiku, kad sąrašas jo nepamiršo…

 32. Sąrašas turi būti paskelbtas visiems matomoje vietoje kaip alaus reklama ir turi būti nuolat reitinguojamas ir komentuojamas.

 33. Vis dėlto visa opozicija, manau turėtų surengti naujo Sąjūdžio suvažiavimą ir jame susitarti dėl visiems priimtinos programos ir būdų. Susitarti dėl reikalavimų minimumo ir eiti kaip vieninga jėga. Kuolys, manau, tiktų Prezidentu. Tik, kad mums vargu ar jis išvis reikalingas. Ketvirtąja valdžia vadina spaudą. O kam ta penktoji ?

 34. Labai gaila, kad „gėlės merkiamos ne į tą vazą“. Ir sunku suprasti, kodėl N. Venckienė nutarė perimti iš Aikštės žmonių Lietuvos sąrašą? Gal kas galite paaiškinti.
  Neturiu nieko prieš N. Venckienę, bet ji yra ne tas žmogus, kuris gali ir sugeba patraukti visos Lietuvos žmones. Iš pasisakymų matyti, kad ji yra gana kategoriška, nervinga, neretai praleidžia progą patylėti, neturi politikui reikalingos diplomatijos. Todėl manau būtų puiku, jei tais vedliais būtų ne tiek ir ne tik N. Venckienė, kiek Lietuvos sąrašo ir Aikštės idėjos žmonės: D. Kuolys, N. Puteikis, A. Medalinskas ir kt.Tai rinkimų metu turėtų žymiai didesnį visos Lietuvos žmonių palaikymą.

  • lovio patriotai,nevartykit aukštyn kojomis.Kur buvo jūsų aikštė,vazos ir gėlės iki gegužės 17.Tai Klonio gatvės tragedijos aidas persikėlė į Daukanto aikštę.Ant šio aukuro jūs keliat ir garbinat savo nykštukinius karaliukus,kurie net nebuvo nuvažiavę į Klonio gatvę,jie net nežinojo kas ten teisus,o dabar veržiasi į lovį.Netiki žmonės jūsų nykštukinių karaliukų nuoširdumu ir neįsiliaidžia į savo širdis.Nesistenkit.

 35. Vienas iš Judėjimo užteisingumą lyderių Darius Kuolys esmingai pastebi: „Gal verta aptarti visus būdus ir pasirinkti tokį, kuris leistų rudens rinkimuose sutelkti didžiausią demokratinių permainų bangą? … Visa pilietinė talka netektų prasmės, jei į seimą einantys nauji junginiai pavirstų tik dar viena jėgos grupuote, veikiančia pagal įprastas nomenkaltūros primestas žaidimo taisykles“. Pritariau čia tokioms nuostatoms.
  Bet. Jau reikia tampresnių ryšių (nuorodų), kas anksčiau buvo parašyta įvairiuose skyriuose ir portaluose: 1) Kokios bus tos „permainos“ ? 2) Kokios bus įvestos naujos TAISYKLĖS vietoje „įprastų nomenkaltūros primestų žaidimo Taisyklių“? 3)Ar tebeveikia (((Iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ © 2012))) po Drąsos kelio partijos spaudos konferencijos? Ir kas šiandien tą Iniciatyvinę grupę sudaro ir kas pasitraukė savu noru?

  • Pilietinę talką suburia iš tautos gelmių iškilusi viena vėliava ir vienas lyderis [Lechas Valensa-solidarumas,Indira Gandi-išsiv.judėjimas…..].Pas mus už teisingumą violetinė vėliava iškilo Klonio gatvėje ir ją neša iš nužudyto Kedžio prėmusi Neringa.Eiti su šia vėleva ir lydere kviečiami visi,anksčiau stovėje po medžiu,tik nedera išlindusiems iš po medžio griebti vėliavą iš Neringos ir apsiskelbti save lyderiu.To neturi būti,deja kol kas turim tokių veikėjų,bet tikėkimės,kad viskas stos į savo vietas.

   • Aš įstojau į JUdėjimą už teisingumą ir turiu D.Kuolio patvirtinimą. Ar tai reiškia, kad ŠIANDIEN jau esu automatiškai įtrauktas ir į N.Venckienės partiją? Ką toliau turėčiau daryti?

 36. Rimtai kalbant, visiškai nebesusigaudau, kas vyksta su tuo mūsų Judėjimu. Štai šiandien 2012 07 05 S.Spurga LietŽiniose rašo taip, cituoju : „Kas yra tas „Drąsos kelias“? Skelbiama, kad rinkimų sąrašo pagrindą sudarys politinė partija „Drąsos kelias“, prie kurios prisidės būrys visuomenininkų. Kol kas sunkiai sekasi lipdyti sąrašą. Šiai politinei jėgai impulsą davė visuomenininkų rengiami protesto mitingai, buvo kuriamas „Lietuvos sąrašas“. Kai iniciatyvą perėmė Neringa Venckienė ir „Drąsos kelias“, daugelio visuomenininkų, autoritetingų politikų sąraše n e l i k o. Tai ne atsitiktinis dalykas. Nėra patrauklu sieti save su politine jėga, kurios įtaka paremta vieno asmens populiarumu, juolab kai jo pažiūros ir galimybės menkai pažįstamos. Be to, šis populiarumas – akivaizdžiai vienadienis.

  Drąsiaus vardas uždega ne vieną rinkėją, kita vertus, violetinė spalva yra ne ta, kuri gali s u v i e n y ti visą Lietuvą. Pats Drąsius, švelniai tariant, buvo kontroversiška asmenybė. Tie, kurie iš tiesų nori Lietuvai gero, turėtų suvokti, kad mūsų valstybė nusipelnė p r a s m i n g e s n i o vienybės simbolio.“
  ——————————————————
  Klausiu dar kartą: Kur dingo Iniciatyvinė grupė Už teisingumą? Gal gali kas paaiškinti?

 37. Manau, kad šis puslapis skirtas ne tam, kad rungtumėmės, kas ką stipriau įžeis, o kad ieškotume geriausių sprendimų ir nuomonių.
  Pirmas mitingas Daukanto aikštėje buvo surengtas vasario 22d. kai dar buvo toli iki Garlaivos įvykių. Po to sekė visa eilė veiksmų kol buvo prieita iki Lietuvos sąrašo.
  Manau Aikštės žmonių indėlis yra didžiulis ir niekam navalia jo menkinti..

 38. Mielieji,
  būtina dalykus aiškintis, tačiau nėra jokio reikalo pyktis. Esminis klausimas: ar turime šiandien politinės valios susigrąžinti demokratinę, civilizuotą valstybę, įveikti grupuočių savivalę? Jei taip, privalome ieškoti veiksmingiausių būdų tai padaryti. Esminėms permainoms valstybėje būtinas platus demokratinis frontas, išauginta didelė politinė banga. Ar šiandien tai įmanoma?
  Spontaniškai budęs judėjimas „Už teisingumą“ tarsi įžiebė nedidelę viltį. Dalis judėjimo iniciatyvinės grupės narių savo lūkesčius siejo su trijų nedidelių partijų koalicija „Už Lietuvą Lietuvoje“. Jų manymu, vienas judėjimo uždavinių – padėti šiai koalicijai patekti į seimą. Kitiems tokie judėjimo siekiai atrodė per menki. Taigi nesusipykstant, neišsiskirstant mėginta eiti toliau.
  Daukanto aikštėje iškelta Lietuvos sąrašo idėja jau buvo gerokai platesnė. Regis, ji gali telkti tiek demokratinių permainų siekiančius piliečius, tiek politines partijas. Sveikintinas yra „Drąsos kelio“ noras tokį Sąrašą formuoti. Vis dėlto lieka atviras klausimas: ar vien „Drąsos kelio“ tokiam Sąrašui sukurti ir plačiam frontui suformuoti pakanka? Ar po „Drąsos kelio“ vėliava stoję inteligentai ir visuomenininkai padės šiai jėgai laimėti seimo daugumą? Mano kalbinti „Drąsos kelio“ ir liepos 2-ąją jo paskelbto sąrašo žmonės patys tuo netikėjo.
  Taigi po liepos 2-osios darosi vis aiškiau, kad plačiai demokratinei bangai sukelti reikia papildomų jėgų. Didelė dalis kultūros, mokslo žmonių ir visuomenininkų ragina grįžti prie Lietuvos sąrašo nepartinės partijos steigimo idėjos – kaip priemonės demokratiniam frontui išplėsti. Tokia partija, viena neidama į seimo rinkimus, galėtų prisidėti prie Lietuvos sąrašo – stiprios Lietuvos komandos – kūrimo. Ji taip pat galėtų remti vienmandatėse tuos kandidatus, kurie įsipareigotų įgyvendinti valstybės reformų programą ir būtų verti visuomenės pasitikėjimo. Pagaliau tokia nepartinė partija būtų labai reikalinga po rinkimų kontroliuojant valdžią, stabdant jos savivalę, atkuriant valdžios ir visuomenės dialogą.
  Dabartinės diskusijos esmė ne lyderystės, o politinių siekių problema: ar ryžtamasi pamėginti siekti seimo daugumos, ar iš anksto pasitenkinama opozicijos vaidmeniu ir galvojama tik apie tai, kaip įveikti 5 procentų barjerą. Pirmuoju atveju, visi, galintys bendrą frontą sustiprinti, sveikinami kaip partneriai. Antruoju atveju, į visus, kurie galėtų prisidėti prie plačios bangos telkimo, žvelgiama kaip į nepageidaujamus konkurentus.
  Būtų puiku, kad Lietuvos sąrašas būtų kuriamas kaip Lietuvos komanda, o ne vieno ar kito lyderio vadovaujama grupė. Tuo šis Sąrašas iš esmės skirtųsi nuo Viktoro Uspaskich sąrašo. Prisiminkime: Lietuvos Sąjūdis buvo pats stipriausias ir kūrybingiausias tuo metu, kai buvo darni bendrų tikslų siekianti komanda.
  Pats į jokią lyderystę nepretendavau ir nepretenduoju. Su niekuo nesivaržau ir varžytis nenoriu. Išėjau į aikštę, kad galutinai neprarasčiau pilietinės savigarbos, ir būsiu laimingas, jei galėsiu prisidėti prie bendro reikalo, prie nebaigto Sąjūdžio darbo – demokratinės Respublikos atkūrimo.
  Darius Kuolys

  • Sveiki, Dariau
   Tiesiog noriu perkelti Manto klausimą iš kito Forumo:

   Mantas – 2012-07-02 20:42:
   Sveiki, o beje ar galima kur rasti aprašytą organizacinę judėjimo struktūrą? kas už ką atsakingas, kokias funkcijas atlieka, kokie keliami tikslai tiems žmonėms

  • Labai pritariu, ką vadinčiau programa maksimum, D.Kuolio minčiai: „Būtų puiku, kad Lietuvos sąrašas būtų kuriamas kaip Lietuvos komanda, o ne vieno ar kito lyderio vadovaujama grupė“. Labai aiškiai prisimenu, kad „Lietuvos Sąjūdis buvo pats stipriausias ir kūrybingiausias tuo metu, kai buvo darni bendrų tikslų siekianti komanda“. Ir kai Sąjūdį išskaidė į vakarietiškas partijas (labiausiai to siekė Demokratai ir Socialdemokratai), nugalėjo nepaprastai lengvai senoji tarybinė senoji ir jaunoji nomenklatūra. Mokytis iš savo klaidų būtina.

  • manau,kad konkurencija geras dalykas,kodėl vienoje apylinkėje neiškelti keliu kandidatų už teisingumą,tegul žmonės išrenka geriausią.

  • Prisiminkime kad ir Sąjūdžio laikais atėjo toks dėdė lancbergas ir viską sušiko, o dabar manau daroma tas pats, sušikti tikrojo teisingumo idėją, kad naujajam seime vėl sugėgtų tie patys konservatoriai, tik po kito sąrašo sraikste…20 amžiau afera buvo Wiljams, 21 amžiaus afera bus AE..o už viso to slypi dėdė šnarplys lancbergas … Visoje šitoje situacijoje labiausiai gaila megaitės ir Neringos Venckienės, abi sugniuždytos ir pasmerktos…

  • Labai sveikos mintys. Savalaikės ir vietoje. Pati Lietuvos sarašo idėja ir kai kurie vaiksmai ir akcijos įneša patraukiančio naujumo ir šviežumo. Dabar svarbu išlaikyti tempą, suburti patikimą komandą, kuri generuotų idėjas ir organizuotų jų paskleidimą ir įgyvendinimą. Net ir esant didesniems nuomonių skirtumams, svarbu sugebėti surasti bendrus sprendimus savo tarpe, neduodant svertų visuomenės mulkintojams ir neįnešti abejonių ir netikrumo į pačią visuomenę. Jūs duodate VILTĮ, o tai šiuo metu yra svarbiausia.

  • Sveikinu gerb. Darių už ypatingai pozityvų požiūrį į NAUJĄ LIETUVOS KOMANDĄ. Viskas tuo pasakyta. Ambicijų nereikia. Vienybė ir išmintis svarbiausia. Juk žmogus negali būti tik geras ar tik blogas. Jis yra įvairialypis. Seime privalo dirbti išsilavinę ir puikūs specialistai. Vien noro ir gerumo nepakanka. Svarbi diplomatinė savybė. Linkiu tikėjimo savo tikslu ir vienybės. O suvažiavimas būtinas. Pagarbiai.

   • Ambicijas matau pas tuos,kurie nori nušluoti Venckienę nuo kovos už teisingumą ir nori tapti patys vedliais,gal net visatos valdovais,kas juos ten sužiūrės.Tik rudenį sužinosim , kas liks prie suskilusios geldos.

  • Slidusis ungury (kuris ryja skenduolius), norėtųsi tokiai ypatai pasakyti kiečiau, parodyti tikrąjį jo portretą – be galo gudraus savanaudžio žydo, kuris nuo seniausių laikų tik TĄ ir darė, ką dabar siekia padaryti su DRĄSOS KELIU. Tokiems tik amžinai šunkeliais slankioti ir šuniškai pakelėj nusibaigti, tfu, visiems išdavikai…

   O TU, PILIETI, RYŽTINGAI SUK Į DRĄSOS KELIĄ KAUTIS UŽ TEISINGUMĄ LIETUVOJE :)
   MES LAIMĖSIME :)

  • Nūn kilęs šioks toks pakrikimas. Būtina. privalu, reikalinga susirinkti, suderinti strateginius ir taktinius dalykus ne vėliau nei rugsėjo men. 1 d. Kloties.

 39. nesuprantama,kas vienijasi,kas skaldo.Drasos kelias ir Neringos sarašas pakvietė visus į talką,tai kam kurti dar kažką.Arba einam su patvorinias,arba nekalbėkim už teisingumą ir vienijimasi.

  • negalima drausti kovoti dėl tiesos niekam,bet gyvenimo patirtis sako,kad būtent Venskienė yra pagrindinis kovotojas,nes jaučia tą kovą savo kailiu,o kai kas ypatingai kurie ilgai trynė valdžios kėdutes,kaip Kuolys, rezga savo planelius ir dar visai neseniai apie jokia tiesą nesapnavo.

   • Kęstuti, nenuvertinkite D. Kuolio ir nepriešinkite tautos. Dabar svarbiausia atrasti TAUTOS PROTĄ, kuris dar gali mus visus išvesti į tikrą DRĄSOS KELIĄ. Tik susitelkimas mus apgins nuo esamų absurdiškų nesamonių.

   • pritariu ir noriu papildyti.Kovos už idealą vėliavą visada neša kovotojas,o ne senas patyręs politikas.Kaip Indijoje kovoje už nepriklausomybę buvo – Indira Gandis,kaip Lenkijoje kovoje prieš komunizmą – Lechas Valensą,taip Lietuvoje kovoje už teisingumą – Neringa Venckienė,ne [atsiprašau už pavardinimą] ne Kuolys,ne Songaila,ne Ozolas…Įsijungę į kovą politikai,inteligentai visi eina kartu po viena vėliava,kurią savo ruožtu,valdanti sistema stengiasi sunaikinti.O ši kova,savo esme,prasidėjo Galiavoje,kaip kova prieš pedofiliją ir tapo kova už teisingumą prieš sistemą,nes sistema susitapatino su pedofilais,beje ir su ekonominiais,socialiniai nusikaltėliais,240 „basų“ policininkų su raudona kaldryte ir baltom pirštinėm.

    • Mielas Kindziuli, Indijoje issivadavimo veliava pirmiausiai iskele Mahatma Gandis, organizuodamas taiku“Druskos zygi“. „Druskos zygio“ idejas pereme Dzavacharlalas Neru. Jo dukte Indira Gandi( su Mahatma Gandi ji bendrapavarde, jikiu giminystes rysiu su didziuoju dvasiniu Indijos vadovu neturi). Indiros Gandi laikotarpi Indijos Kongrese prisimenu gerai. Breznevo laikais Maskvoje teko dalyvauti Indijos kulturos dienu Sovietu Sajungoje renginiuose. Siaip ar taip tai pirmoji moteris- valstybes vadove Rytuose per visa Pietryciu Azijos istorija. Indija susiformavo kaip sioks toks pirmasis demokratinis bastionas rytuose, nors korumpuotas, bet vis tik reali palaikymo jega JAV ir UK politiniu itaku kovoje su Sovietu Sajunga ir Kinija… Taigi, ponas Kindziuli, labai prasytumem, pries pateikdamas tokias zinias, lieciancias uzsienio valstybiu istorija,savo viesuose komentaruose pavartyti valstybiu, apie kurias norite pranesti, istorija. Nors minimaliai…Juk yra zmoniu, kurie gal nieko ir nezino, taigi klaidinga informacija gali tureti nelabai geru pasekmiu.

     • pripažįstu,kad šiek tie primiršau istoriją ir nepasitikrinęs įrašiau – būtent Gandis,bet vardą reikėjo įrašyti ne Indira,o Mahatma.Be ar čia esmė? Ar ne esmė yra tai,kas dabar vyksta Lietuvoje? Ačiū uz komentarą.

     • Taigi taigi kaipgis… Tu buvai, tu esi, tu VERŽIESI kartu su „svajakais“ išlikti amžinai „ant plačiosios bangos“? Ne, brangučiai, nebepraeis jūsų tankai!!! :)) Atkaraliavote savo, o dabar – į istorijos šiukšlyną!
      Tegyvuoja šviežias, protingas, karštas, geranoriškas, teisingumo trokštantis kraujas!!!
      TAUTA, SU NERINGA PIRMYN!!!
      MES ŠVĘSIM PERGALĘ, NES SUTVARKYSIM RAUDONŲJŲ ŠERNŲ SUKNISTĄ TĖVYNĘ!!!

  • Drąsos kelio partija turi teisę pasidaryti rinkimams sąrašą tokį, koks jai atrodo būtų geriausias. Bet ji juk nenori jungtis su niekuo, ar klausyti kieno nors patarimų, ji nori spręsti pati savarankiškai, autokratiškai. Jau yra padariusi klaidų. „Profesorius“ sėkmingai bendradarbiavęs su LDDPistais prifarširuos jiems „ąsmenybių“.

   • Jeigu mato klaidas,tai išsakykit,jie nagrinės patys,nes tai tik jūsų nuomonė,mano nuomonė kita,manau,kad kaip ekonomistas,tas Profesorius labai tinkamas,nes jo linija kita,negu Laisvosios rinkos ekonomikos,o kad jis dirbo ekonomistu anksčiau-man ne argumentas.Kas dėl savarankiškmo ir kitų patarimų,tai būtų juokinga,jeigu Drąsos kelias nebūtų savarankiškas,o priimtų jiems prišiškų partijėlių patarimus.

  • Tas Sorošas nėra toks kvailas ir baisus, kaip Jums atrodo. Jis ne tik biznismenas ir filantropas, bet ir politinis rašytojas, analizuojantis Europos Sąjungos (tuo pačiu ir Lietuvos) išlikimą per Vokietijos, kuri nori tapti naujos imperijos CENTRU, diktatą . Tai rodo jo naujausias straipsnis „How Europe Can Rescue Europe“ internetiniame portale Project-Syndicate (birželio 24). Ten pat pateikiami vertimai įvairiomis kalbomis, įskaitant kiniečių, arabų ir rusų.

   • Stasy net nežinau ar tavęs gailėti (kaip dvasios ubago), ar apspjauti (kaip samdomą sorošo propagandos torpedą)?

    • O ką gi blogo Lietuvai padarė Sorošo fondas? Išleido daug gerų knygų, parėmė nemažai kultūros renginių. Sakyčiau, kad jis padarė daug gero, prisidėjo, kad Lietuva būtų europietiška šalis.

 40. Sveikinu ir nuoširdžiai linkiu sėkmės ir kantrybės, nes jos tikrai prireiks. Jau išlieti kibirai pamazgų ant „Lietuvos sąrašo“, bet tai tik pumpurėliai. Dabar purvas pasipils tonomis, visokie valatkos, bieliniai ir t.t. springdami stengsis Jus sumaišyti su žemėmis. Bet nebijokite. Bijo jie, bijo permainų, bijo kitokios, teisingesnės Lietuvos. Bet mąstantys, sąžinės nepraradę žmonės turėtų prie Jūsų šlietis, „Lietuvos sąrašas“ augs, plėsis, ateinančiuose rinkimuose didelės sėkmės gal ir nespės pasiekti, bet ateitis, tikiu, bus pergalinga.
  P.s. ir nekreipkite dėmesio į nepraustaburnius komentatorius – jei žmogus savo minčių nesugeba išdėstyti kultūringai ir bent jau be elementarių gramatinių klaidų jų užrašyti, tegul pursloja…

 41. Tai yra katastrofa ir net turiu įtarimų, kad ponas kuolys tokią partiją įsteigė su konkrečiu tikslu įvesti sumaištį rinkėjų tarpe. Du ar trys Lietuvos sąrašai iš esmės gali nulemti rinkimų baigtį. To pasmirdęs komunistų ir konservų tandemas tik ir laukė.
  Dariau, galima sakyti, kad tu savo darbą padarei kaip mauras….
  P.S. Su nerimu laukiu kaip pasielgs Romualdas Ozolas.

  • Jei jūs tikite, kad ponia Venckienė su ponu P.Gyliu ir ponu V.Vasiliausku
   nesudarys komandos, kurion nebus infiltruoti VSD agentai, tai
   truputį palaukite, kad tą pamatytumėte. Antras sąrašas yra būtinas, ir toks, kuris nebus sudarinėjamas autokratišku būdu.

 42. Vieni, isigiline ir mate, kad pedofilijos byla buvo sprendziama absurdiskai gales balsuot uz Drasos partija(ten yra daug geru – Venckiene, Nakas, Stancikiene, Kernagis, Vasiliauskas ir t.t, nors yra ir abejotinu(partija padaryta su gerais norais tik per daug skubotai ir be patirties), o kiti zmones, irgi norintys Lietuva istraukti is esamu partiju gniauztu, bet butent tie, kurie yra propagandos suklaidinti, kad Venckiene yra atseit blogis, (tie automatiskai uz Drasos kelia nebalsuos nors ir nori pokyciu), jie gales balsuoti uz irgi puikia Dariaus Kuolio partija ir reziume bus labai gerai – iseis dvi stiprios jegos. (o del Gorienes drauges Gajauskaites melagingu paistalu apie Kuoly – zmones atsargiai, netikekit, karstas komentaras yra labai suktas provokatoriu laikrastis, reikia tai visiems skelbti – Kuolys yra puikus sviesus zmogus.)

 43. „Visuomenė pradėjo Lietuvos sąrašą auginti kaip Daukanto aikštėje prasikalusį savą augalą. Lieka tartis, kaip šį augalą toliau prižiūrėti, formuoti, stiprinti.” Augalas tai prasikalė „Klonye”, bet gudrūs sodininkai jį pamėgino persodinti Daukanto aikštėn, perskiepys, palaistys valdiškais priedais ir augs, kad ir ant „bruko”, kaip ir ikiti kabinetiniai agalai… bet Klonio šaknys naujo skiepalo nepriims… laukia pamerktos rožės likimas…

 44. As tegaliu sutikti su akademiku Andrijausku. Drasos Partija turi tureti stipru 4-5 zmoniu branduoli ir itin aiskia partijos programa ir uzdaviniais. Artimieji ir gimines gali buti bendrapartieciais, bet ne vadovais ar padejejais. Kitaip partija zlugs, Neringa bus sutraiskyta ir viskas uzsibaigs „lietuviskai“. Liksim prie tos pacios suskilusios geldos tol, kol Lietuvoj atsiras antrasis A. Smetona ir pakartos 1926 politini ginkluota perversma vienu ejimu ir staigiai. Pliurpalai vyksta jau 20 metu, kada uzbaigsim? Pritvinkusi pulini kaip Lietuvos Teisesauga ir biurokratizmas, reikia operuoti ir kuo greiciau – skalpeliu. Ivyko baisi vaiko tragedija, o mes vis dar pliurpiam.

  • Taip pat sutinku,kad gerb.akademikas A.Andrijauskas labai tiksliai,ismintingai parase,kad butinas toks lyderis,kuris labai gali padeti gerb.N.Venskienei jos drasioje ,kilnioje ir labai sunkioje kovoje uz teisinguma Tas lyderis Gerb.Radzvilas.

   • Akad. Andrijausko straipsnis ir mano nuomone be galo svarbus. Mūsų visų keliamas uždavinys „Už teisingumą“ yra be galo sudėtingas ir sunkus. DK turi pasirinkti smegenų centrą, kurį gal tik Radžvilas gali suformuoti? Gal? Bet visi turi atsisakyti ambicijų (jei tokių yra) ir siekti pagrindinio tikslo, teisingos Lietuvos. O Dariaus pasirinkta LS strategija labai tiksli ir dabar gerai susišaukia su akad. Andrijausko idėjomis.

 45. Tauta eis tik su Neringa ir tik su DRĄSOS KELIO partijos sąrašu, antraip bus kaip visada: JIE kaip karaliavo Lietuvoje ~70 metų, taip ir nori likti karaliauti, bet…

  TAUTA APSISPRENDĖ, „PRINOKO“ ir jau puikiai skiria š… nuo grūdo, ir jos taip lengvai JIE nebeapkvailins, kokias partškolų dresuotes bebūtų praėję…:)))))))))))

 46. p. Neringa Venckienė yra mano gerbiama kovotoja. Tačiau labai liūdna, kad kai kurie šios asmenybės gerbėjų žvilgsnis labai siauras. Aš tikrai žinau, kad yra nemažai žmonių, kurie apsisprendę balsuoti už Drąsos Kelią, net jei jame bus tokie asmenys kaip Brunza Stasys ar Ivoška Jonas. Ir šių balsų niekas iš DK neatims. Tačiau reikia suprasti ir vieną dalyką: žiniasklaida darbavosi keletą metų prieš p.Neringą ir vaisiai yra juntami. Siūlau padaryti socialinę apklausą, ir jūs (kritikams) nustebsite pamatę, kad nemaža dalis (bent jau) vilniečių yra principingai nusiteikę prieš bet ką, kas susiję su N.Venckiene. Todėl pagrįstas klausimas, ar tikrai pakaks DK, kad išjudintų didžiulę bangą Lietuvoje? Mano giliu įsitikinimu, tikrai nepakaks. Todėl ar nebūtų protinga nustoti kritikuoti žmones, kurie už žmogaus teises pradėjo kovoti dar dėl Beresnevičiaus nužudymo, o vėliau ir Pociūno tragedijos, pasistengti išgirsti vienas kitą, pradėti vienytis. Ir nebūtinai visi turi eiti po viena, kieno nors vėliava. Juk Lietuvos kariuomenė susivienijus su Lenkų kariuomene, nesiekė, kad pastarieji eitų po Lietuvos vėliava – o tikslas, sumušti kryžiuočius, buvo puikiai išpildytas. Todėl visiems linkiu išminties ir vienybės.

  • tai čia mieko naujo.Vilniuje daug „lovyje kriuksinčių“, plius jų giminės ir pažįstam.Jie bet kokiu atveju balsuos prieš Drąsos kelią,bet tai nevisa Lietuva.Visi suprantam,kad reikia vienytis,bet reikia vienyti rinkėjus,žmones norinčius galų gale teisingumo,vienytis su jais,o ne su loviu ir lovio inteligentais.

  • Labai teisingai. Kai kurie žmonės per daug aklai tiki DK pergale. Kažkas taip pat teisingai sakė, kad ta partija susikūrė tik dėl vienos šeimos tragedijos, vedina stiprių emocijų. Tačiau reikia nepamiršti, kad Seime reikės spręsti daaug problemų, kurios reikalaus profesionalumo. O DK kol kas nekvepia profesionalumu (neskaitant kelių žmonių). Taigi LS, kuri eina į Seimą dėl platesnių priežasčių, bus labai gera atsvara DK partijai.

  • Netikiu, kad taip Lietuvoje atsitiks, nes jau dabar kova vyksta ne dėl to, kad šalyje padėtis pasikeistų, o dėl to, kad už N. Venckienės nugaros patogiai įsitaisytų. Todėl ir dialogas joks nevyksta – kiekvienas girdi tik save.

 47. Lietuvai reikia plačios koalicijos, kurią ir siūlo D. Kuolys.
  Palaikykime jo idėją, nes tai atspindi visų Lietuvos žmonių lūkesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *