Dalia Grybauskaitė raginama netęsti nomenklatūrinio režimo ir daugiau nesiekti prezidentės pareigų

  Grybauskaitė raginama netęsti nomenklatūrinio režimo ir daugiau nesiekti prezidentės pareigų

  Viešas laiškas Lietuvos Respublikos prezidentei poniai Daliai Grybauskaitei

  2013 m. balandžio 4 d.

  Ponia Prezidente,

  Prieš ketverius metus siekdama valstybės vadovės pareigų skelbėte tautai, kad Jūsų „siūlomas kelias – skaidrumas ir tiesa“. Raginote piliečius balsuoti už Jus ir taip rinktis „viltį, dorą, teisingumą, gerovę“. Tada Jūs viešai įsipareigojote visuomenei „siekti skaidrumo visose valstybės gyvenimo srityse“, „išguiti veidmainystę“, „išvaduoti politiką iš oligarchinių grupių įtakos“. Jūs žadėjote „sukurti pilietinę Lietuvą“, „įtvirtinti tikrą demokratiją“, padaryti pilietį „visateisiu valstybės šeimininku, kuriam valdžia tarnauja ir atsiskaito“.

  Deja, Jūsų vadovaujama Lietuva gerokai nutolo nuo žadėtos įgyvendinti politinės programos – nutolo nuo tiesos, teisingumo, skaidrumo ir demokratijos. Lietuvos Respublika per šį laiką patyrė didelį nuopuolį: grėsmingai sustiprėjo valdžios savivalė, išaugo piliečių beteisiškumas, atsivėrė neįveikiamas atotrūkis tarp valdžios propagandos ir Lietuvos tikrovės, viešąją politiką išstūmė uždaras nomenklatūrinis valdymas.

  Jūs žadėjote skaidrumą ir tiesą, tačiau nebuvo skaidrūs patys Jūsų rinkimai: daug piliečių balsavo nesusipažinę su išsamia Jūsų biografija, nes Jūs ir didelė dalis žiniasklaidos ją nutylėjote. Neseniai visuomenei tapo žinoma, kad pirmaisiais Nepriklausomybės metais Jūs ignoravote Lietuvos Vyriausybės teisės aktus ir dirbote sovietinių desantininkų užgrobtame pastate, kuriame nelegaliai veikė Vilniaus aukštoji partinė mokykla. Tik labai negerbiant tiesos tokią partinę veiklą galima vadinti Jūsų pasiūlytais žodžiais – „mažuoju karu“.

  Jūs žadėjote „išguiti veidmainystę“, tačiau jos Jūsų aplinkoje ir valstybėje nuolat daugėja. Jau po pusantrų vadovavimo metų pareiškėte, kad Lietuva tampa „nusikaltėlių ir oligarchų valdoma valstybė“. Tačiau visuomenei iki šiol nepranešėte, kokių veiksmų ėmėtės valstybei iš nusikaltėlių ir oligarchų valdžios išvaduoti. Susidaro nemalonus įspūdis, kad savo sprendimais ir poelgiais Jūs vis labiau stiprinate Jūsų įvardytą valdžią.

  Jūs įsipareigojote „sukurti pilietinę Lietuvą“, „šalį be smurto ir be baimės“, tačiau formuojate policinę valstybę. Jums pritariant, slaptosios tarnybos ir kriminalinės struktūros susidoroja su sąžiningais Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovais. Jums tylint, Baltarusijos režimui išduodami žmogaus teisių gynėjai. Jums neprieštaraujant, Rusijos saugumo pareigūnai tardo Vilniuje Lietuvos piliečius. Jums apsimetant, kad nieko nežinote, 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų Kauno priemiestyje užpuola taikius piliečius ir imasi prievartos prieš vaiką. Jūsų paskirti teisėtvarkos ir slaptųjų tarnybų pareigūnai savivaliauja ir atvirai tyčiojasi iš Tautos Atstovybės. Neteisėtas žurnalistų, politikų, visuomenininkų, verslininkų sekimas, nepadoriai artimas slaptųjų tarnybų ir dalies žiniasklaidos „bendradarbiavimas“, „telefoninė teisė“ tapo Lietuvos kasdienybe. Seimo daugumos baimė tokiai slaptųjų tarnybų ir anoniminių grupuočių savivalei pasipriešinti – liūdna tikrovė.

  Jūs žadėjote užtikrinti valstybės „ekonominių sprendimų skaidrumą“, tačiau pavertėte Lietuvos ūkio ir finansų reikalus „šeimos paslaptimi“. Neskaidrūs bankų nacionalizavimai ir likvidavimai, mįslingi jų administravimai, miglota energetikos politika, vyriausybės imtos paskolos iš užsienio bankų su didelėmis palūkanomis, atsisakius skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo – šie ir kiti sprendimai lėmė, kad valstybės skola per Jūsų vadovavimo metus išaugo gerokai daugiau nei dvigubai, o didžiulės paskolos stipresnio postūmio Lietuvos ekonominei ir socialinei raidai nesuteikė.

  Jūs įsipareigojote padėti piliečiams tapti visateisiais valstybės šeimininkais, kuriems valdžia tarnautų ir atsiskaitytų. Tačiau ketverius metus Pati gyvenate užsidariusi nuo piliečių, neatsakydama į jų laiškus, vengdama viešai aptarti visuomenei rūpimus valstybės klausimus. Jūsų asmeniškai diegiamas nomenklatūrinis valdymas atskiria piliečius nuo valstybės, skaldo visuomenę, stiprina žmonių servilizmą ir kelia grėsmę demokratinei Lietuvos Respublikai.

  Jūs nusigręžėte nuo tautai duotų kilnių įsipareigojimų ir nebeturite idėjų, kurios galėtų šiandien telkti ir jungti laisvą Lietuvos visuomenę.

  Todėl, Ponia Prezidente, mes kviečiame Jus pasielgti garbingai ir nesiekti būsimuose rinkimuose antrosios valstybės vadovo kadencijos. Padarykite tai Lietuvos ir jos laisvės labui.

  Juk Jūs Pati suprantate, kad Jums dalyvaujant rinkimuose jie nebus laisvi ir sąžiningi, nes didelę viešojo gyvenimo dalį jau dabar kontroliuoja Jums talkinančios specialiosios tarnybos.

  Leiskite piliečiams pajusti, kad nomenklatūrinis režimas Lietuvoje baigiasi, kad jie gali pakelti galvas ir pradėti drąsiai, atsakingai tvarkytis savo valstybėje.

  Algirdas Patackas, Petras Plumpa, Liudvikas Jakimavičius, Ryšardas Maceikianecas, Valdas Papievis, Joana Noreikaitė, Algirdas Jankauskas, Tomas Baranauskas, Vygintas Vilutis, Gintaras Dručkus, Rimvydas Žiliukas, Arūnas Bingelis, Andrius Švarplys, Edvinas Marčenkovas, Jonas Zajančkauskas, Violeta Milevičienė, Dorulis Vincas Žvirblis, Laisvūnas Šopauskas, Rimta Kutavičienė, Šarūnas Navickis, Saulė Matulevičienė, Darius Kuolys, Raimondas Gudžius, Aurelija Babenskienė, Leonas Merkevičius, Ramutė Bingelienė, Aivaras Jurgilas, Aurimas Guoga, Vytautas Daujotis, Rolandas Bartkus, Irena Vasinauskaitė, Norbertas Vidrinskas, Aušrinė Balčiūnė, Jolanta Lipkevičienė

  Visi, norintys pasirašyti šį laišką, gali tai padaryti atsiuntę savo vardą ir pavardę el. pašto adresu tiesos.lt.judejimas@gmail.com

  14 komentarų

  1. Pasirašiau šį laišką. Kviečiu ir kitus tai padaryti. Bet pasakius A reikia pasakyti ir B. Būtina jau dabar pasiūlyti kandidatą į prezidentus, kuris būtų priimtinas daugumai Tiesos ir Teisingumo siekiantiems piliečiams. Manau, jog mūsų kandidatu galėtų Vitalijus Gailius, Naglis Puteikis, Darius Kuolys. Rinkimai jau mažiau kaip už metų.

  2. Ar perskaitys, ar kaip nors sureaguos Prezidentė? Kiek jau panašių laiškų-kreipinių buvo adresuota!Viskas , kaip į vandenį, demonstratyvus pilietiškos visuomenės atstovų ignoravimas. Ko galima tikėtis ir šį kartą, jei per kadenciją Prezidentė nematė reikalo nuoširdžiai pabendrauti su TAUTA aktualiais ir skaudžiais klausimais, jei reikia – paprašyti ir TAUTOS pagalbos.Laiko tam surasti tikrai galima ir progų buvo.TAUTAI skauda, TAUTA prašo, tiesiog maldauja – bet spengianti tyla, tarsi sintetikos šaltis.Todėl visu šimtu proc. galima pritarti išsakytoms teisingoms ir esmę fiksuojančioms mintims.Be abejo, ir pasirašyti.Šis kreipimasis galėtų būti platinamas visų miestų daugiabučių laiptinėse.Žinoma, tuoj pat per angažuotą bezdalasklaidą (pardon) rėksniai ims klykti, kad prasidėjo puolimas prieš Prazidentę.O kai ciniškai trypiama pilietiška visuomenė, padorūs ir sąžiningi žmonės – tyla, jie net necypteli.Nes tai tik pačių „skęstančiųjų“ reikalas. Aukštoji valdžia irgi laikosi tos pačios pozicijos. Bet , gerai žinome, kad lašas po lašo…

  3. kokios nesamones, kodel viskas bandoma sukrauti ant vieno asmens peciu. net neabejoju, kad tokius laiskus reiketu rasyti beveik visiems valdzios atstovams. nei vienas ten be nuodemes. visiems iki siol buvusiems prezidentams galima butu prirasyti dar daugiau priekaistu, bet tais laikais ir didzioji dalis tautos buvo uzsimerkusi. O krize vercia atsimerkti, bet deja, panasu tokiu laisku autoriai neatsimerkia iki galo arba yra labai trumparegiai.

   • Pritariu Violetai… Jei jau rašote tokius laiškus, tai skirkite juos ne tik gerbiamai Prezidentei, bet ir kitiems valdžios atstovams. Ankstesni LR Prezidentai minėtose srityse taip pat nieko nepasiekė, gal net ir nesiekė… Kodėl už visas Lietuvos bėdas puolate tik Prezidentę? Vienas lauke – ne karys. Pirmiau parašykite labai ilgą laišką LR Seimui, nes būtent jame ir priimami visi nutarimai ir įstatymai. Prezidentė viena nepasieks visų išsikeltų tikslų, tam reikia ir visų kitų valdžios atstovų pastangų, o ne tuščių kalbų. Tarp kitko, prieš rašydami tokius laiškus gerbiamai Prezidentei, pasigilinkite ir į kitų valdžios atstovų biografijas ir tada pagalvokit, kam labiau vertėtų skirti tokio pobūdžio laiškus.
    O siekiant kilnių tikslų visiems patariu pradėti nuo savęs…

    • Tiesa, sąžine, padorumu nereikia remtis valstybės valdyme. Tam yra kuriama konstitucija, įstatymai ir vietinių valdininkų iškreipti poįstatyminiai aktai. Lietuvoje vyrauja nepasitikėjimas teisėjais, prokuratūra, VSD, FNTT ir t.t. Daugelis iš jų pavaldūs Prezidentei, kaip matome niekas nesikeičia, optimizmas supuvo per 23 metus visiškai. Puvėsis nuo galvos nuo praėjusių sovietinio laikų. Dalia Grybauskaitė nepateisino tautos pasitikėjimą, tauta apsiriko išrinkdama ne šeimos atstovą.

    • Kad ir daugelis kitų politikų bei pareigūnų nusipelno tokio paties laiško,visiškai pritariu.Bet kategoriškai nepritariu demagogijai,besąlygiškai ginančiai Grybauskaitę.Vienas lauke-ne karys? Taip.Na ir kas? Lauksime kol išmirs,išsižudys trukdantys Grybauskaitei valdyti ir daryti reikiamas reformas? Niekas ir nesako,kad prezidento postas labai jau saldus ir patogus.Bet reikia ir rezultatų,o jie prasti ir net labai blogi.Taip,iš dalies Grybauskaitę slegia ir nukritęs Adamkaus laikų idilės šydas,bet kur J.E teigiami darbo rezultatai,jei atmesti LRT idiotišką propagandą?

   • O aš už TSKPiste nebalsuosiu. Nusibodo melas, smurtas, korupcija, dvigubi standartai ir pan. Siūlau dešiniesiems į prezidentus kelti buvusį FNTT vadovą dabar Seimo narį generolą Vitalijų Gailių, o jam nesutikus – N.Puteikį ar D.Kuolį.

  4. Grazus laiskas bet as manau, kad tokio Prezidento, kokia yra p. Grybauskaite nebuvo. Ji sugebejo parodyti zmonems kas vyksta valstybeje is tikruju, todel as palaikau ja ir linkiu sekmes siekiant antros kadencijos.

  5. I know this site presents quality based articles and extra data, is there any other website which
   provides these kinds of stuff in quality?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *