Ar prezidentė, skirdama teisėjus, ir vėl ignoruos piliečių nuomonę?

Vilniaus bendruomenės ragina Respublikos prezidentę atsisakyti sumanymo skirti teisėją Loretą Braždienę Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininke ir kviečia prie šio raginimo prisidėti kitas pilietines organizacijas. Vilniaus bendruomenių teigimu, teisėja L. Braždienė ne kartą savo sprendimais pamynė piliečių ir vartotojų teises, o gynė monopolijų interesus: http://www.ekspertai.eu/sukilimas-pries-loretos-brazdienes-paskyrima-vilniaus-miesto-apylinkes-teismo-pirmininke/  

Lietuvos Sąrašas, remia Vilniaus bendruomenių raginimą ir kviečia Respublikos prezidentę skiriant teisėjus įsiklausyti į piliečių nuomones.

Lietuvos Sąrašas primena savo programinę nuostatą: „išskaidrinti visų grandžių teisėjų atranką, taip užtikrinant, kad teisėjais būtų tik sąžiningi ir kompetentingi teisininkai: kandidatus į teisėjus prieš mėnesį visuomenei pristatyti viešai, sudarant sąlygas piliečiams užduoti jiems klausimus ir išsakyti pastabas“.

Taip pat primename atvejus, kai Respublikos prezidentė, skirdama teisėjus, ignoravo piliečių nuomonę:

2010 m. rugsėjo 1 d. į prezidentę Dalią Grybauskaitę kreipėsi Piliečių Santalka ir ragino dėl anksčiau priimtų dviprasmiškų sprendimų neskirti teisėjo Ričardo Piličiausko Vyriausiojo administracinio teismo pirmininku. 2012 m. balandžio 27 d. iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ kvietė prezidentę neskirti buvusio generalinio prokuroro Algimanto Valantino Vilniaus apygardos teismo teisėju.

Abiem atvejais prezidentė į piliečių laiškus net nesiteikė atsakyti.

Ar ir dabar, kai teismais nepasitiki trys iš penkių lietuvių, valstybės vadovė vėl numos ranka į piliečių nuomonę?

4 komentarai

  1. „Ar ir dabar, kai teismais nepasitiki trys iš penkių lietuvių, valstybės vadovė vėl numos ranka į piliečių nuomonę?“ (citata)

    Ne, į daugumos nuomonę ši kartą ranka nenumos. Tiesiog nusispjaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *